ДЕКЕМВРИйската дружина измина първата третина! Тема 4

  • 17 241
  • 754
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 61
А защо трябва изследвания за кръвната група на бащата ? Blush

# 481
  • Мнения: 3 790
А защо трябва изследвания за кръвната група на бащата ? Blush

За да се види дали не сте с различен резус фактор.

https://www.az-jenata.bg/a/1-bremennost/26993-kakvi-riskove-nosi … a-nesavmestimost/

# 482
  • Мнения: 1 139
Бащата не е важен, няма значение коя група е и кой резус фактор. Гледа се само майката дали е отрицателен.

# 483
  • Мнения: 2 172
Лани, беше ми се бъгнал телефона, сега видях всичко! Мерси, все пак!

Буби наистина се загуби, какво ли става с нея? Момиче, ако четеш драсни един ред , ей така, за да знаем , че всичко е наред😌

Мария, има значение дали родителите са с различен резус фактор. Ако жената е - , а мъжа + (или обратното) има вероятност бебето да е с различен резус фактор от майката и при раждане се бият инжекции. Не знам каква точно беше причината , май някакви антитела.

# 484
  • Мнения: 5 367
За кръвната група питах моята лекарка - аз се изследвах и бебето се изследва сшед раждането и се бие инжекция, ако майката и бебето са различни кръвни групи.

# 485
  • Мнения: 167
Аз съм 0- кръвна група  и лекаря попита за кръвната група на бащата.  Той се оказа, че е А+. Само ако майката е -, а бащата + може да се получи конфликт, затова каза, че ще правим изследвания за антитела.
По принцип каза да не се притеснявам, защото при първа бременност рядко има проблеми, просто след раждането ще ми направят някаква инжекция, за да може при евентуална втора бременност, тялото ми да не произведе антитела срещу ембриона.

# 486
  • Мнения: 213
Страхотни коремчета имате всички! Много сладки изглеждате!:heartbeat:HeartbeatHeartbeat

Относно резус конфликта....Резус конфликт има само когато майката е с отрицателен резус фактор, а бебето е с резус фактор положителен и то не във всички случаи. Ако майката е с установен отрицателен резус фактор се изследва и бащата и ако той е също е отрицателен не съществува никакаъв риск, но ако е положителен резус се вземат превантивни мерки за плода в случай, че е наследил бащиния резус, тъй като в такъв случай имунната система на майката започва да се бори срещу резуса на бебето, тъй като го разопознава като проблемен.

# 487
  • Мнения: 872
Страхотни коремчета имате всички! Много сладки изглеждате!:heartbeat:HeartbeatHeartbeat

Относно резус конфликта....Резус конфликт има само когато майката е с отрицателен резус фактор, а бебето е с резус фактор положителен и то не във всички случаи. Ако майката е с установен отрицателен резус фактор се изследва и бащата и ако той е също е отрицателен не съществува никакаъв риск, но ако е положителен резус се вземат превантивни мерки за плода в случай, че е наследил бащиния резус, тъй като в такъв случай имунната система на майката започва да се бори срещу резуса на бебето, тъй като го разопознава като проблемен.
И аз така мисля. По тази причина едно от първите неща които се изследват при записване НА ЖК е кръвната група на майката

# 488
  • Мнения: 1 139
Най-вероятно понеже моята кръвна група е положителна, доктора ми каза, че не го интересува бащата още при първата ми бременност. Иначе е точно така, ако майката е с отрицателен се изследва бебето, на майката се бие инжекция след раждането. За да няма проблем при евентуална следваща бременност, дори такава се бие и след аборт, ако майката е отрицателен резус.

# 489
  • Мнения: 1 670
Аз съм с отрицателна, след ражданията ми биха инжекция за антитела, а сега ще ми пускат изследване да видим има ли. Следи се резус фактор на майката, ако е - се обръща повече внимание. Не е страшно.

# 490
  • Мнения: 4 660
И двамата сме А + за малката не знам най-вероятно и тя е същата група. Така че конфликт няма 🙂

# 491
  • Мнения: 936
Здравейте момичета, два дни ме нямаше, а вие толкова много сте изписали. Аз два дни кошмарни изкарах, само повръщане и вода да пийна и тя навън. Днес до личния ходих, изписа ми някакви неща и ще си почивам вкъщи. Дано се оправят нещата, че се притеснявам за бебоците. Моята възглавница пристигна днес, вече я тествах следобед и е ок.
Честито за хубавите резултати на всички мами, имате много хубави и срамежливи бебета💚
Много хубави коремчета имате всички.
Относно ремонтите не ми се мисли, аз казах, че искам детската стая да е в два цвята, и мм какво да каже, послушен ми е той.
И на мен ми казаха за пола на 100% могат да кажат в 16 седмица, не остана много.
Ние с мм сме А1+ и двамата, но има значение само на майката да не е отрицателен резус фактора, доколкото знам.
Ето снимчица от преди 2,3 дни. Извинявам се, но ме знам как се слага в скрит текст

# 492
  • Мнения: 882
Ох сладурче с тия твойте бебоци супер сладкото коремче сте оформили.   За кръвната гпупа само на майката е важна , ако тя е отрицателна тогава се гледа и на бащата 😁😂 иначе не са важни те . И аз сега се зачудих никога не съм поглеждала какъв пулс има бебето. Ама то и аз съм супер зле . Отивам на преглед и преди това си преговарям какво да я питам.  Влизам в кабинета слага апарата на корема виждам го как мърда и забравям за всякакви въпроси . Другия път с лист ще вляза и ще и ги чета иначе няма как.  На мен ме прави впечатление, че малко повече като се умора корема ми става много твърд . Дали е нормално това ? Мамите с второ ще кажете ...

# 493
  • Мнения: 489
Добро утро момичета!
Ето и моето коремче което упорито расте с всеки изминал ден Simple Smile

# 494
  • Мнения: 55
Здравейте, имам въпрос относно резултатите за генетично изследване, че нещо май не ги схванах, а съм на преглед след 2 седмици.... В секция резултат за бременната жена, комбиниран риск за Даун 1 от 14000, другите са 1 от 100000 *Допълнителна информация за консултиращия лекар, биохимичен риск за Даун 1 от 3000, възрастов 1 от 940 и т. н 🙄 Нещо не разбрах и май се притесних, ще се радвам на мнение от по-запознатите.

Общи условия

Активация на акаунт