Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 57

  • 24 060
  • 761
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 346
При ТСХ 13 едва ли 25 мкг ще са подходяща доза. А за отоците - те са типичен симптом на хипофункция по принцип.

# 91
  • Мнения: 1 953
Не, ще си ги деля, на 62.5 ще съм.

# 92
  • Мнения: 2 089
Дали има стойност на тсх според възрастта? За 60 годишна жена какво е нормално?

# 93
  • Мнения: 6 346
Лекарите смятат, че при хората в напреднала възраст е добре да се поддържа лека хипофункция, т.е. ТСХ от порядъка на 4-5. Причината е, че се смята, че по-ниското ТСХ (т.е. по-добрите стойности на хормоните) може да доведе до остеопороза Но това е много погрешно. Остеопороза се получава и от хипер-, и от хипофункция, така че и хипо не трябва да се поддържа. С други думи, ТСХ не трябва да е над 1,5 - 2 в която и да било възраст.

# 94
  • Мнения: 2 089
Благодаря, Чоколатке Hug

# 95
  • Мнения: 20 172
Уф, онзи ден правих остеодензитометрия, оказа се, че имам остеопороза, м...му и хипер, казаха ми, че най-вероятно е от това.

# 96
  • Мнения: 6 346
Леми, страшно много жени имат, едва ли пък всичките са и с нещо на щитовидната. А иначе съжалявам, че така се е оказало, но пий витамин Д и К2, магнезий, колаген, витамин С - това са основните елементи за изграждане на костната матрица, доколкото си спомням. Калция го набавяш от храната най-вероятно.

# 97
  • Мнения: 2 352
И при мен уж лято, жеги, но айде мога да го отдам на бременността, пиех 62,5 и преди седмица започнах пак да се подувам в очите. Минах на 75 и о, чудо, няма отоци, няма нищо. С тази бременност така скачат тези хормони, не мога да сваря, вече трявба да си пускам изследвания не на месец а на две седмици.

Имам един такъв въпрос.... Знам че трябва да има разлика между еутирокс и магнезий, а как стои въпроса с желязото? Има ли значение за еутирокса или само за магнезия?

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 23:29 от AnMary

# 98
  • Мнения: 20 172
Благодаря ти Шоки! Тя имаше предвид, че сам още млада за тези неща и търсеше причината, но знам ли.....
И аз обмислям пиенето на колаген и другите неща, само витамин ц не ми е ясно в каква доза да си го назнача.
А имаш ли идея в каква форма колагенът е по-подходящ - хидролизиран течен, или на прах?

# 99
  • Мнения: 1 518
Имам един такъв въпрос.... Знам че трябва да има разлика между еутирокс и магнезий, а как стои въпроса с желязото? Има ли значение за еутирокса или само за магнезия?
Желязото се пие 8 часа след хормона. Магнезият - 4. Ако пиеш нещо за ир, поне 4 часа разлика от него.

# 100
  • Мнения: 2 352
Охоооооо, аз трявба да пия 2*1 желязо.... Става много забавно 😂
Много благодаря за отговора.

# 101
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Брум, в последния триместър си вдигах дозата на седмица-две на усещане, защото нямаше КСК да се изследвам толкова на често.
В началото на темата е написано колко часа разлика трябва между лекарствата.
За желязото май бяха 8 часа

# 102
  • Мнения: 2 352
Ами благодаря, то и аз май така вече, успокоявам се, че не съм само аз дето на своя глава пия. Даже и на ендокринолог спрях да ходя, че последния път като беше почнало да се вдига тсх тя ми каза че нямало нужда да си променям дозата. Е, да, ама след още две седмици тсх ще стане пак над 4.5 тогава вече явно ще вдигаме доза. Ядосах се, и спрях да ходя.
По добре на усет да го карам и с ваша помощ.

# 103
  • Мнения: 6 346
Леми, преди време бях гледала лекции на една испанска химичка - тя казваше, че е достатъчно да се изпие половин чаша портокалов сок на ден, за да се набави необходимият витамин С. Поне така твърдеше.

А колаген има разни видове, поразгледай ги, отделно има и желатин (но казват, че колагенът в него се усвоявал по-трудно).

# 104
  • Мнения: 47 990
Колаген най добре течен, после прах и накрая таблетки,но е въпрос и на финанси, вкус...все някакъв вземи, редувай

Общи условия

Активация на акаунт