Юнско слънце и море, носи ни чертички две !!! - Бебеправим тема 354

  • 22 766
  • 716
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 781
Джули позволявам си да пиша пак, защото за мен състоянието, което описваш, е много близко, и някак когато нещо е докоснало живота ти от първа ръка е различно, не мога да остана безучастна.
Моля те не се оставяй по течението, има много неразбиране (незнание и не осъзнаване) сред хората за това какво е депресията. Това не е моментно състояние, което с малко воля и подкрепа ще отмине. Прочетох 4 пъти какво си написала и всяка дума крещи, че ти си достигнала сама до този извод,  облякла си го в думи и се надявам с цялото си сърце да потърсиш помощ. За обществото е трудно още да разбере как така човек има нужда да лекува душата и сърцето си, но те са част от нас. Когато тялото ни боли ходим на лекар нали. Погрижи се за себе си. Ако искаш ще поговоря със сестра ми, освен, че е живяла в Лондон е и психолог по професия, има информация и координати. Пиши на лично ако искаш.

# 91
  • Мнения: 129
Горе главата и само напред!


Да добавя, че малката племенница си е вкъщи и вече 2и800кг много е ненаситена лакома постоянно реве ,че иска да яде
 
😘😘😘😘😍😍😘😍😘

# 92
  • Мнения: 634
Джули❤Била съм в такова състояние два пъти.Когато изгубих първото си бебе,изпаднах в тежка депресия и тогава видях двете чертички и все едно бях друг човек.Последва втора загуба,вече бях тотално смазана и мразех себе си и всичко около мен,защото вече знаех,че може би не е случайно и се почувствах супер празна,самотна и дори саката.Всички ми казваха,радвай се,че забременяваш,но не знам кое е по-лошо..да губиш бременности или да не можеш да забременееш.Както казаха и момичетата,около мен всички забременяват,износват,раждат...аз пак отначало,с големи надежди и страх.Знам само,че е най-добре да се говори,да се споделя.До преди да намеря тази тема,мислех че само на мен се случва,но уви...има толкова момичета,които минават по този път,просто не е честно.Явно трябва да сме много силни,за да понасяме всичко това,не знам...За мен това е мястото,където знам,че ще съм напълно разбрана...

# 93
  • Мнения: 417
Джули, прегръдка! Съгласна съм с момичетата. Отпусни се малко на болката и после я размажи! Всяка една от нас има нужда да си потъжи на моменти, но това не трябва да ни преобръща живота!
Аз не съм достигала до твоята фаза, но съм имала моменти, в които всичко ме дразни. След няколко дена си минавам пак в режим "майната му" и каквото такова.
Знам, че може да не е този или другия месец, но ще стане! Ще стане при всяка една от нас! ❤❤❤

# 94
  • Мнения: 1 899
Момичета,днес дойде първата лелка след операцията .. голяма радост,голямо нещо 😄 отдавна не се бях радвала така като ми идва.. радвам се на лятното слънчице,мисля за предстоящата ми лятна почивка и броя месеците до “зелената светлина” за бебеправене
P.s Добре че си имаме тази групичка да споделяме и радостите и мъките ни .. определено като напиша или прочета 2-3 реда и ми става по-леко на душата !!  Лек и усмихант ден на всички !

# 95
  • Мнения: X
Джулс, аз подкрепям момичетата и споделям това, което са написали по повод съветите, които са ти дали. Ние сме живи хора, не сме роботи, имаме чувства и е хубаво да се споделя Simple Smile Смятам, че е важно емоциите да не се задържат, а да се изкарват. Рано или късно всеки заслужава да реализира мечтите си. Според мен най-много пречат очакванията и навиването да стане веднага. И се почват едни мисли излишни, вглеждане в симптоми и т.н. При непукистите може и да стане веднага. Опитай се да се радваш на живота такъв, какъвто е в момента. Радвай се на това, което имаш. Радвай се на половинката си. Simple Smile Не всичко в живота е цветя и рози. Може би ти е нужна малко помощ, за да се посъвземеш, но в крайна сметка пак зависи от теб. Simple Smile
Споделяй тук. Определено ще ти олекне като го изкараш от себе си.
Flowers Hibiscus

# 96
  • Мнения: 592
Момичета, едно към едно с всичко, което си мисля и чувствам. Нашата група наистина  е група за взаимопомощ и подкрепа! Джулс, мила, прегръщам те! Мога да ти кажа аз как се справям - първо и задължително витамин Д, поне 8 капки. Като няма слънце човек се депресира. Вит. Д помага много. После приеми, че целта ти е да си майка. Започвай всеки месец да правиш по нещо. Изследвания, диета, спорт. Всичко, което те приближава до целта. Знай, че мъжа ти те обичаи подкрепя, но мъжете не изразяват емоционалност като нас. Освен това те искат да им бъде поставена задача, която да изпълнят. Например да си направи спермограма, да приема добавки и т.н. Той страда заради теб, но при него липсва майчинския инстинкт и за това не може напълно да те разбере.
За работата - приеми я като неприятното, но нужно средство чрез което ще си финансираш изследвания и т.н.
И да ви кажа скъпи приятелки - вината за това, че бебетата ни се бавят не е наша! Нито Бог ни праща изпитания. Гледайки "Чернобил" се замислих какво са ни причинили нашите баби и дядовци. И всички катаклизми след това. Това е реалността, в която сме принудени да живеем. За това - лекари, изследвания, инвитро - каквото е нужно. Че от великите им политики и управления накрая и живота на земята ще изчезне.
Извинете ме за дългия пост.

# 97
  • Мнения: 2 573



Радвай се на това, което имаш. Радвай се на половинката си. Simple Smile



От всичко което изписахме по темата , това е най-правилното!  (За мен)

# 98
  • Мнения: X
Бранди, и аз гледах "Чернобил". Не исках да се изказвам тук, че това е причината. Но от радиацията няма как да се избяга, където и да се намираме.. Аз специално се моля да сме живи и здрави, защото страшни неща стават и идват от нищото. Затова казвам да сме благодарни за това, което имаме, а другото ще дойде, когато му е времето. Разбира се трябва и да побутнем (изследвания), за да стане. Flowers Hibiscus
Аз да ви кажа не съм ползвала гел и може би няма да си взема. Но си поръчах Кистоп и Иногинол. Досега приемах Инофолик сашета или Инофолик комби и реших да го сменя с производно. Кистоп за първи път ще пия. Див ямс също пия. Всичко това е заради поликистозата. Ако някой ги е пил, може да даде мнение. С високи андрогени съм, та затова...

# 99
  • Мнения: 3 287
Джули позволявам си да пиша пак, защото за мен състоянието, което описваш, е много близко, и някак когато нещо е докоснало живота ти от първа ръка е различно, не мога да остана безучастна.
Моля те не се оставяй по течението, има много неразбиране (незнание и не осъзнаване) сред хората за това какво е депресията. Това не е моментно състояние, което с малко воля и подкрепа ще отмине. Прочетох 4 пъти какво си написала и всяка дума крещи, че ти си достигнала сама до този извод,  облякла си го в думи и се надявам с цялото си сърце да потърсиш помощ. За обществото е трудно още да разбере как така човек има нужда да лекува душата и сърцето си, но те са част от нас. Когато тялото ни боли ходим на лекар нали. Погрижи се за себе си. Ако искаш ще поговоря със сестра ми, освен, че е живяла в Лондон е и психолог по професия, има информация и координати. Пиши на лично ако искаш.

Джули, и аз мисля, че е добра идея да потърсиш помощ.
Ето применро една статия https://ifightdepression.com/bg/za-vsichki/priznaci-i-simptomi

п.п. не ме познавате, но аз редовно чета темата Simple Smile

# 100
  • Мнения: 343
Аз не заслужавам. Не съм специална, това е. Друго обяснение няма.

Четох днес темата и тези изречения ми направиха впечатление. Тук ти е грешката Джули - това е манталитет на жертва! Докато си повтаряш, че не заслужаваш, че си нищожество едва ли не, нищо добро няма да получиш. То и затова бебчо не се получава. Има начин да излезеш от тази мисловна нагласа.

Не знам как ще ви се стори това, сигурно ще ме нападнете, но аз съм човек, който не вярва в Бог, а в нещо много по-голямо от нас (Вселена, Източник), сила, с която няма как да се мерим. Вярвам, че всяко нещо се случва с причина и когато имаме изпитания, ние сме си ги избрали много преди да се родим на тази Земя, било то за да израстнем ние самите в някое отношение или хората около нас.

Вярвам също така, че децата избират родителите си и семейството преди да се родят. За справка https://www.edna.bg/astrologia/kak-dushata-na-deteto-izbira-svoi … -roditeli-4644594, https://spisanie8.bg/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/%D0%B2 … %D0%BB%D0%B8.html и книгата "Пътят на душите" и "Следите на душите" на Майкъл Нютън.

Отклнонявам се от темата, като ви публикувам един абзац от книгата, в който чрез регресия (дълбока хипниоза) човек се връща с миналия си живот и си спомня много детайли. Тук става дума за ранната смърт при бебетата.
Скрит текст:
"По-често срещани в моя опит са душите на малки деца, които са умрели скоро след раждането си и след това се завръщат при същите родители като души на следващото им бебе. Всички тези планове се правят предварително от душите, участващи в трагичните събития, засегнали семейството. В тях са заложени множество объркани кармични проблеми. Наскоро имах един случай, при който в последния си живот пациентът ми беше починал рано в резултат на някакъв вроден дефект. Попитах го: "Какъв е смисълът животът ти да свърши, когато си само на няколко дена?" Той отговори: "УРОКЪТ Е ЗА МОИТЕ РОДИТЕЛИ, НЕ ЗА МЕН, и затова избрах да се върна при тях, за да ги допълвам." Когато душите се връщат за кратък живот - по-скоро за да помогнат на някого другиго, отколкото да работят по собствените си задачи - тъй като нямат достатъчно време, някои наричат такъв живот "попълващ живот".
В настоящия случай родителите са малтретирали и в крайна сметка са причинили смъртта на друго свое дете, когато са били заедно в един по-ранен живот. Въпреки че в последния живот на моя пациент те са били една влюбена млада двойка, тези родители очевидно е трябвало да преживеят скръбта от смъртта на дете, което отчаяно са искали. Преживяването на страданието, причинено от тази ужасна загуба, е позволило на тези родители по-дълбоко да вникнат в последиците от игнорирането на кръвната връзка.

Не е задължително душите всеки път да виждат своите бъдещи смърти. Ако душите изберат живот, при който смъртта им ще настъпи преждевременно, те често я виждат в мястото за избор на живот. Открил съм, че по същество душите доброволно се заемат с тела, за които предварително знаят, че ще бъдат сполетени от внезапна фатална болест, ще бъдат убити от някого или внезапно ще свършат живота си наред с много други в резултат на някаква катастрофа. Душите, които избират такива трагедии, не са принудени да вършат това, тъй като са били хванати на неподходящото място в неподходящия момент от някакъв капризен Бог, който се прави на разсеян. Всяка душа има мотив за събитията, в които избира да участва. Един пациент ми каза, че последният му живот като индианче в Америка предварително бил планиран да свърши, когато навършел седем години. Той каза; "Търсех някакъв кратък, разтърсващ урок по смирение и този живот като малтретиран метис ми беше достатъчен."

Друго в което силно вярвам, е че децата са наши учители - http://www.spiralata.net/kratce/index.php/psihologiya/1278-detza … ata-na-roditelite.

Вярвате или не има неща, които са отвъд нашия контрол, но много хора това не ги интересува. Те искат всичко да стане веднага (слагам и себе си в това число и често си напомням, че трябва време, че явно сега не е подходящия момент), не задълбават в дълбочина да търсят причината за дадено нещо, а искат е едно вълшебно хапче всичко да се реши и проблемите им да изчезнат...

Знаете ли, Земята  е най-суровото място за учене на уроци и за да се роди дадена суша тук, явно има защо.
Въпреки всички несгоди, които ни предоставя живота, трябва да се ДОВЕРИМ на по-висшата сила от нас и да оставим нещата да се случат.. да пуснем контрола.

Мога да пиша още много, но мисля да спра до тук,дано съм накарала някой да се замисли..

Относно депресията - изисква се много вътрешна работа за да успее човек да се извади от дупката - https://www.youtube.com/watch?v=oWMWr4MAn5A&t=3s (в канала на Ванеса има много още полезни видеа, стига някой да има интерес и да реши да тръгне по трудния и трънлив път на работа със себе си Simple Smile )

# 101
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 306
Джули, ако не можеш сама да излезеш от тази дупка, потърси помощ. Консултирай се с психолог и психотерапевт
 Няма нищо срамно и страшно. Преди 6 години бях в депресия и потърсих помощ. Това е едно от най-правилните неща, които съм правила за себе си.
Сега сагата с бебето бе напът да ме върне в дупката. Само рев цял ден, нежелание за работа. Този месец имахме само 3 опита Wearyмъжът ми не мога да го накарам на сила, все му е уморено, днес пийнал с приятели, утре пък не се наспал. После пък аз съм вечерна смяна. Издивявам, ама защо да се тормозя само аз, като не му пука на него. Обещава от другия месец повече Satisfied

Очаквам да ми дойде в събота, ама никакви индикации нямам. Обикновено гърдите ме болят ужасно 10 дена преди това, а сега нищо Thinking

# 102
  • Мнения: 5 463
Ето обновено списъче, ако някой иска да променяме нещо да ми пише на лично! Simple Smile
 
 Animal Dove tinti1984 - първи ден на МЦ - 22.05; предполагаема О. - 3.06; Тест - 17.06  
 Animal Cat Rocket - първи ден на МЦ - 21.05; предполагаема О. - 3.06; Тест – 17.06  
 Animal Baby Chick Blackwidow1322 - първи ден на МЦ - 22.05; предполагаема О. - 3.06; Тест - 17.06  
 Animal Beetle Sofia03 -първи ден на МЦ - 20.05; предполагаема О. - 05.06; Тест - 20.06
 Animal Elephant Lilac -първи ден на МЦ - 23.05; предполагаема О. - 06.06; Тест - 22.06
 Animal Dolphin yoanna789 - първи ден на МЦ - 24.05; предполагаема О. - 9.06; Тест - 23.06
 Animal Lion Janetm - първи ден на МЦ - 26.05; предполагаема О. - 15.06; Тест - 29.06
 Animal Panda Face Daniela20 - първи ден на МЦ - 27.05; предполагаема О. - 8.06; Тест - 22.06
 Animal Unicorn Mulan - първи ден на МЦ - 28.05; предполагаема О. - 11.06; Тест - 25.06  
 Animal Tiger Dragon's Girl - първи ден на МЦ - ; предполагаема О. - 11.06; Тест - 26.06  
 Animal Mouse Brandywine18 - първи ден на МЦ - 30.05; предполагаема О. - 13.06; Тест - 26.06  
 Animal Hamster anetooo - първи ден на МЦ - 28.05; предполагаема О. - 10.06; Тест - 27.06  
 Animal Rabbit BornToBeHappy - първи ден на МЦ - 31.05; предполагаема О. - 17.06; Тест - 03.07  
 Animal Hatched Chick Куки-Муки - първи ден на МЦ - 03.06; предполагаема О. - 17.06; Тест - 01.07
Animal Bear  Sunshine_00 -първи ден на МЦ - 11.06; предполагаема О. - 22.06; Тест - 07.07

# 103
  • Мнения: 1 998
Ехеее, днес цели 3 теста сме чакали, а всички си траят. Я бързо на отчет. Simple Smile

# 104
  • Мнения: 1 781
Гаранция има някоя бременна ама спотайват! Жалко, толкова е хубаво да има такива новини! Хайде дано на Рокет първата тема, която прави да й е на късмет! Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт