Цветна снимка и опити за забременяване

  • 35 570
  • 300
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 39
Здравейте! Препоръчайте ми моля при кой лекар да си направя цветната снимка, става въпрос за Варна. 2 коментара по-нагоре видях, че препоръчват Майчин дом, но може ли да насочите и към лекар? Задължително искам да е с упойка. Благодаря

Здравей, моята я направих при др. Бейлерян и беше с пълна упойка.

# 166
  • Мнения: 293
Здравейте! Препоръчайте ми моля при кой лекар да си направя цветната снимка, става въпрос за Варна. 2 коментара по-нагоре видях, че препоръчват Майчин дом, но може ли да насочите и към лекар? Задължително искам да е с упойка. Благодаря

Здравей, моята я направих при др. Бейлерян и беше с пълна упойка.
Благодаря ви Simple Smile

# 167
  • Мнения: 870
На 08.12.20 г. ми направиха в Майчин дом цветна снимка. На мен упойка не са ми слагали, четох, че някъде слагат. Лично при мен беше много болезнено, но пък си струваше да се изтърпи.Само не мога да разбера, защо в Майчин дом всеки сам си носи контраста, който е почти невъзможно да се открие?!?! Дори ми направиха бърз антигенен тест, преди самата снимка.

# 168
  • Мнения: 4
Милички мечтателки  направих снимката на 9.10.2020 доктора ми каза че до 01.01.2021 трябва да е станало но не стана ☹️☹️☹️какво да правя започвам да губя всякаква надежда ☹️🙁

# 169
  • Мнения: 870
Милички мечтателки  направих снимката на 9.10.2020 доктора ми каза че до 01.01.2021 трябва да е станало но не стана ☹️☹️☹️какво да правя започвам да губя всякаква надежда ☹️🙁

А той как го прецени това? Да не е гадател?

# 170
  • Мнения: 100
Здравейте, искам да попитам има ли жени които след цветна снимка за съмнение за непроходими тръби, след това са се оказали отпушени.

# 171
  • Мнения: 870
Здравейте, искам да попитам има ли жени които след цветна снимка за съмнение за непроходими тръби, след това са се оказали отпушени.

По време на ЦС ми казаха, че лявата е нагъната и непроходима. Дори това е написано на разчитането. Изпаднах в ужас и дълбок стрес! Три дни по късно бях на гинеколог, който каза, че и двете са проходими. Предстои ни инвитро, заради мъжкия фактор.

# 172
  • Мнения: 480
Ето че и моята цветна снимка мина.. На 18-ти ден от МЦ (при условие никакви полови контакти от ден 1) , резултатът е: "Кавум утери е с размери в норма, типична форма, гладки очертания, без дефекти в изпълването. Лява маточна тръба се проследява във всичките отдели и пропуска свободно контраста. Дясна маточна тръба пропуска на тънка струя и има ампуларен стоп."
Това за дясната тръба беше малко изненадващо, защото след извънматочна пред м. Май в епикризата пише, че е премахната, но важното е, че лявата пропуска.
За болката.. Бях без упойка и не  съжалявам. Лекарят и сестрата бяха изключително внимателни и се ориентираха само по изражението ми дори кога се засилва болката. По принцип съм с доста болезнена менструация, а това беше една-две идеи по-болезнено, но за кратко. Изтърпях и неочаквано бързо отмина. Ако трябва пак да се подложа на същото отново не бих поискала упойка.
Кураж на всички, на които им предстои, и смело напред. Аз чакам лелката след 10-12 дни и с Божията помощ след това започваме опитите.

# 173
  • Мнения: 60
Момичета,
след цветната снимка дали трябва да се изчака с опитите за следващия месец?
Доктора нищо не ми каза и аз се чудя, правих я началото на седмицата и следващата предстои овул.

# 174
  • Мнения: 610
по принцип препоръчват да се пропусне заради облъчванено,но всеки казва различно.

# 175
  • Мнения: 8
Здравейте!
Може ли някои да ми каже има ли някакви притеснения на стойностите?
ТSH моя резултат е 1.720 mIU L реф. стойности 0.270-4.200
ТАТ моя резултат е 22.13 IU/ml  реф. стойност<115
МАТ моя резултат е 27.91 реф. стойност до 34.00
Хламидия IgA моя резултат е 3.00 реф. стойност <5 отрицателен
Хламидия Ig G моя резултат е 250.0 AU/ml реф. стойност <9 отрицателен

# 176
  • Мнения: 610
здравей,има тема за хормони може да пишеш там ще ти помогнат

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 684
Здравейте!
Може ли някои да ми каже има ли някакви притеснения на стойностите?
ТSH моя резултат е 1.720 mIU L реф. стойности 0.270-4.200
ТАТ моя резултат е 22.13 IU/ml  реф. стойност<115
МАТ моя резултат е 27.91 реф. стойност до 34.00
Хламидия IgA моя резултат е 3.00 реф. стойност <5 отрицателен
Хламидия Ig G моя резултат е 250.0 AU/ml реф. стойност <9 отрицателен

Здравей! Всичко друго е наред, освен последния показател за Хламидия, който съм подчертала (освен ако не е грешка някаква)

# 178
  • Мнения: 35
Здравейте !  Някой правил ли е цветна снимна на 19 ден от менструалния цикъл?

# 179
  • Мнения: 480
Здравейте !  Някой правил ли е цветна снимна на 19 ден от менструалния цикъл?
Здравей. Моята беше на 18тия ден. Условието беше никакви полови контакти от ден 1.

Общи условия

Активация на акаунт