Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 3

  • 37 523
  • 742
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 10 971
С този водещ, с толкова ниска обща култура и с ехидната си усмивчица (а всъщност е по-тъп от половината си гости) не знам дали изобщо ще го следя. Просто ще гледам първия епизод

# 436
  • Мнения: 36 457
Гледала съм Ники Кънчев в различни интервюта и не ми прави впечатление на много ерудиран, когато няма слушалка в ухото. Като водещ на Биг Брадър се държеше просташки.

# 437
  • Мнения: 10 971
Ами не е цвете, но го предпочитам пред този неосъществен актьор с бисерите “Анка̀ра”, “Татар па̀зарджик” и така до безкрай. Прост като гъдулка. Без слушалка е гола вода. Не знам на какво отгоре са го избрали за водещ, ни визия, ни правоговор, нищо… Надявах се на нов водещ, но не би…

# 438
  • Мнения: 4 075
С този водещ, с толкова ниска обща култура и с ехидната си усмивчица (а всъщност е по-тъп от половината си гости) не знам дали изобщо ще го следя. Просто ще гледам първия епизод
Не ме разсмивай. Билалов е изключително умен, интелигентен и ерудиран, справяше се страхотно като водещ, нива е над Ники Кънчев. Иначе му виж малко биографията, преди да го наричаш неосъществен актьор и прост като гъдулка, ок?

# 439
  • Мнения: 5 906
Ами не е цвете, но го предпочитам пред този неосъществен актьор с бисерите “Анка̀ра”, “Татар па̀зарджик” и така до безкрай. Прост като гъдулка. Без слушалка е гола вода. Не знам на какво отгоре са го избрали за водещ, ни визия, ни правоговор, нищо… Надявах се на нов водещ, но не би…
Какво му е грешното на ударението на Пазарджик. Точно там си е.

# 440
  • Мнения: 36 457
И аз го казвам с ударение на първото а, около мен всички го казват така и не съм чувала друг вариант.

# 441
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 758
За мене няма значение кой ще го води, важното е да не се лигави и да не проявява предпочитания. Билалов имаше някакви симпатии към някакви кифли и това ми направи много лошо впечатление. Може би и Ники Кънчев е бил така, може би всеки един водещ ще е така ( дано не е), ще видим. Колкото до слушалките - няма начин да е без тях, свободните съчинения ги слушаме от човека срещу водещия.

# 442
  • Мнения: 10 971
Какво му е грешното на ударението на Пазарджик. Точно там си е.

Хаджъолу ПазарджЪк  (Hacıoğlu Pazarcık) е старото име на Добрич, преди Толбухин.
Татар ПазарджЪк (Tatar Pazarcık) е старото име на Пазарджик. Най-старото е Tatar Bazarı (Татар базарЪ).
Всеки турскоговорящ знае как се произнася пазарджЪк и пазарлЪк.

# 443
  • Мнения: 10 971
С този водещ, с толкова ниска обща култура и с ехидната си усмивчица (а всъщност е по-тъп от половината си гости) не знам дали изобщо ще го следя. Просто ще гледам първия епизод
Не ме разсмивай. Билалов е изключително умен, интелигентен и ерудиран, справяше се страхотно като водещ, нива е над Ники Кънчев. Иначе му виж малко биографията, преди да го наричаш неосъществен актьор и прост като гъдулка, ок?

Аз не казвам, че Кънчев е върхът на сладоледа, но от 90-те му слушам предавания по радиото и има доста богата обща култура. А  от десетина издания на "Стани богат" с Билалов видях и чух достатъчно от неговата обща култура. Понякога се излагаше пред играчите. А биографията няма какво да я гледам, в сериала "Връзки" съм го гледал, не му се разбира какво говори, ни дикция, ни интонация, ни членоразделно говорене. Не става за радио или тв водещ с подобен начин на говорене. Не  споменавам говорния дефект "уъ", вместо "л", за което не е виновен, разбира се.

# 444
  • София
  • Мнения: 627
Какво му е грешното на ударението на Пазарджик. Точно там си е.

Хаджъолу ПазарджЪк  (Hacıoğlu Pazarcık) е старото име на Добрич, преди Толбухин.
Татар ПазарджЪк (Tatar Pazarcık) е старото име на Пазарджик. Най-старото е Tatar Bazarı (Татар базарЪ).
Всеки турскоговорящ знае как се произнася пазарджЪк и пазарлЪк.

Когато има Ъ и да не си турскоговорящ, слагаш ударението там. В случая, тъй като името на града вече е преминало в пАзарджик, донякъде е оправдана грешката. Въпреки че, да - трябва да се произнесе Татар ПазарджЪк щом се говори за старото му име.

# 445
  • DE
  • Мнения: 9 068
Какво общо има какво знае всеки турско говорящ. Намираме се в България и официалният език е български. И какво значение има как е старото има на Пазарджик Thinking
Пазарджик си е ПАзараджик. Билалов е в пъти по-добър водещ от Кънчев, който тотално изпростя с воденето си на глупавото предаване Биг Брадър.

# 446
  • Мнения: 5 820
И на мене ми харесва Билалов като водещ. Има известни роли и май е играл във филми в Америка. Това е невъзпитано да се нарича един човек прост или глупав. Всеки от нас понякога сме прости и глупави, но никой няма право да ни обижда.

# 447
  • Мнения: 5 906
Какво му е грешното на ударението на Пазарджик. Точно там си е.

Хаджъолу ПазарджЪк  (Hacıoğlu Pazarcık) е старото име на Добрич, преди Толбухин.
Татар ПазарджЪк (Tatar Pazarcık) е старото име на Пазарджик. Най-старото е Tatar Bazarı (Татар базарЪ).
Всеки турскоговорящ знае как се произнася пазарджЪк и пазарлЪк.

Въобще не ме интересува как е на турски. По тази логика нито Париж е Париж, нито Лондон-Лондон. Родена съм и съм живяла 18 години в ПАзарджик и никой никога и никъде не го е произнасял по друг начин.

# 448
  • Мнения: 10 971
Въобще не ме интересува как е на турски. По тази логика нито Париж е Париж, нито Лондон-Лондон. Родена съм и съм живяла 18 години в ПАзарджик и никой никога и никъде не го е произнасял по друг начин.
Преди да отваряте голямата уста, май е добре да изгледате епизода, в който имаше въпрос за старите имена на някои градове..... Русчук, Филибе, Ески заарá, Татар ПазарджЪк и др.  Не е ставало дума за това, как се произнася В МОМЕНТА, това всеки го знае. То няма смисъл да се задава въпрос срещу парична сума, ако е нещо, което всички знаят. Бисерите "Анкáра" и "Пророка Мохамéд", няма да ги коментирам. Това говори достатъчно за този, който ги произнася по този начин.
Какво общо има какво знае всеки турско говорящ. Намираме се в България и официалният език е български. И какво значение има как е старото има на Пазарджик Thinking
Какво значение има? За официалния език в България ли говорим или за конкретния въпрос в конкретното издание на "Стани богат"? Май от любов към спора и заяждането пишете всякакви клишета, само и само, за да сте опозиция. Ако има въпрос кое е старото име на Добрич по време на Османската империя можете ли да отговорите?  В случая е Хаджъолу ПазарджЪк (Hacıoğlu Pazarcık), което умният водещ произнесе като Хаджиоглу Пáзарджик. Това беше епизод от 2019. След няколко бисери за имена на чуждестранни градове и писатели с безумно произношение на имената им... спрях да гледам това предаване. Като сложат водещ, който има нужният капацитет, тогава ще го загледам.

Последна редакция: пн, 23 авг 2021, 13:24 от diziler

# 449
  • Мнения: 5 906
Голяма уста отворих, защото във Ваш пост пишете нещо, без да уточнявате във връзка с какъв въпрос е произнесъл така името на града. А не всеки е гледал всички епизоди. И хайде малко по-възпитано. На така написано от Вас мнение-такъв отговор.
Ами не е цвете, но го предпочитам пред този неосъществен актьор с бисерите “Анка̀ра”, “Татар па̀зарджик” и така до безкрай. Прост като гъдулка. Без слушалка е гола вода. Не знам на какво отгоре са го избрали за водещ, ни визия, ни правоговор, нищо… Надявах се на нов водещ, но не би…

Общи условия

Активация на акаунт