Любители на кучета - 94

  • 18 782
  • 750
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 829
Оффф,то моето не е чанта,а цяла си раница голяма,иначе няма сбиране кучешкия багаж-резервни поводи 2броя,шише с купа за вода,допълнително бутилка вода,че сега в жегата тяхната бързо свършва,мокри  и сухи кърпички ,,торбички ,мое протмоне ,чанти за пазар ,май единственото което забравям е техните документи,но ще ги снимам на телефона .

Я да ви питам,че не съм чела наредбата,има ли ограничение в кг на кучето при превозване в градския транспорт с София?

# 136
  • София
  • Мнения: 8 348
Няма ограничения за килограми, но е задължително с намордник.
Аз си нося един за всеки случай, но досега не са ме проверявали.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Чипиран е дрисльо, док е казал, че имам гратис една година за таксата, само трябва да го регистрирам, в петък, живот и здраве. 😀

# 138
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Честито на др..., аааа на целувката бе  Joy

# 139
  • София
  • Мнения: 799
Няма ограничения за килограми, но е задължително с намордник.
Аз си нося един за всеки случай, но досега не са ме проверявали.
Tова и за дребосъците ли важи? Ще бъде голям майтап, ако ме глобят в градския транспорт за без наморник при положение, че господинът 3 пъти сме го качвали на самолет, при това вътре в кабината Satisfied

# 140
  • Мнения: 10 609
Може ли да споделиш как, при какви условия, разрешават качване на куче на борда? Как се пътува с куче в самолет?

# 141
  • София
  • Мнения: 799
Може ли да споделиш как, при какви условия, разрешават качване на куче на борда? Как се пътува с куче в самолет?

Ние сме летели само на късо разстояние София-Варна. Изискването беше кучето да е до 8 кг. заедно с клетка/пътна чанта, плаща се такса за него и уж трябва да стои в краката ти + паспорт със всички ваксини. Знам, че не всички авиокомпании приемат животни на борда, но България еър дават.
Не знам как стои въпросът с превозване на по-големи кучовци, чувала съм, че се приспиват и се превозват в транспортни клетки в специални отделения в багажниците на самолета. За съжаление нямам опит, защото все сме гледали малки господинчовци Simple Smile

Иначе за самото пътуване- Джефо седи в чантата докато излети самолета и после е седнал в скута ми, оплезил език, развълнуван и все се върти наляво-надясно, но като цяло сравнително спокойно. Последният път даже го похвалиха, че е доста по-тих и кротък от едно хлапе, което посиня от пищене, за да направи напук на майка си Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 142
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Хахахахаха, Билянче, мерси. 😘
Ухаа, чак пък паспорт,аз платих 50 еврака билет и чаках 10 минути да ми потвърдят, че на борда няма котка, но документите никакви за кучето не са ми искали. Ама аз летях в обратна посока, софиянци са по-строги. 🤣🤣

# 143
  • София
  • Мнения: 799
Ама аз летях в обратна посока, софиянци са по-строги. 🤣🤣
Явно. На мен от 3те пъти само веднъж ми поискаха паспорта, но аз все го нося, де да знам какво ще им хрумне. Bowtie Най-ми е забавно, когато трябва да мине през скенера и служителите ме подканят първо аз да мина, после Джефри, да ама той първа писта пред мен върви и не иска да влезе отдолу, все го заобикаля. Накрая се отказват и минаваме с него заедно на ръце Smile

# 144
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Аз го държах в клетката, докато мина и после се върнах за него, имаше и друг вариант, да съм го пуснела с ръчния, категорично отказах и хиляди пъти питах, дали наистина ще е в мен, че съм чела и гледала безумия с фатален край. А каква атракция бяхме след чекинга, докато чакахме да дойде време за полета, цяла Русия се снима с него. 😁

# 145
  • София
  • Мнения: 8 348
Мисля че над десет килограма, ама не съм сигурна. Заа градския това. Аз нали дребно нямам и не съм се задълбавала.

Най-екзотичното ни возене беше на кабинковия лифт до Алеко на Витоша.
Най-много се притеснявах дали няма да се запъне и да откаже да се качи, то се люшка, трака, треска, изглежда и мирише странно. Но се качи без проблем и не умря от страх по време на возенето.

# 146
  • Мнения: 10 609
Ами, аз питам, щото толкова пъти съм искала да доведа Мъника в България и баща ми все ме отказваше, с претекст, че щял да получи сърдечен удар от страх по време на полета... То хора се страхуват, какво останало за животни...

# 147
  • София
  • Мнения: 799
Ами, аз питам, щото толкова пъти съм искала да доведа Мъника в България и баща ми все ме отказваше, с претекст, че щял да получи сърдечен удар от страх по време на полета... То хора се страхуват, какво останало за животни...
За сърдечни удари съм чувала, че получават големи кучета в багажното отделение. Малките според мен се вълнуват, но не повече отколкото пътуване в кола например. Съдя по начина, по който Джефри реагира на возене в колата и в самолета.

Ако размера на Мъника позволява да се вози вътре в пътническата кабина, би трябвало да няма проблем Simple Smile

# 148
  • София
  • Мнения: 9 850
За голямо куче също може в кабината, но само след издаден документ от психиатър, че това е куче-компаньон и трябва да бъде заедно със собственика си, с цел да предотврати криза на собственика именно. В БГ не е известно това, но по света се прави. Не знам какви са изискванията.

# 149
  • Мнения: 574
Може ли да се похваля имаме малки кученца Simple Smile бащата е Българско овчарско куче, майката Московска стражевая (майка и е Санбернар, а бащата кавказка) бебоците към коя порода са или няма такава порода

Общи условия

Активация на акаунт