Чернобил НВО - 2

  • 20 512
  • 453
  •   1
Отговори
# 225
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Гледам пак Валина е ръсила критики, човек да не отиде на работа значи.
Кратък преразказ за работещите може ли? Че се е изтрила, пак сте я разсърдили.
тя трила, ама аз цитирала Grin
Grinning Да, твоят цитат го видях, тоест прочетох, нямам какво да кажа за него. Всичко сте казали. Но понеже има още един изтрит, реших да не съм изпуснала важна информация, която да е "от извора".
То и аз съм буквалист, абсолютен. Но явно има по-големи от мен, или просто трябва да има и критикари или "начукващи канчета". По принцип няма лошо в това, но в толкова сериозна тема като тази и с толкова сериозни неща като случилото се и начинът, по който е пресъздадено смятам, че това не е редно.
Чета мненията на valina и не мога да повярвам как е възможно повече от 30 години след трагедията, да има хора, които да продължават да защитават безхаберието на тогавашното управление.
newsm78 Тя това ли прави? Аз съм перде, в коментарите ѝ от онзи ден не съм доловила подобна нотка, или просто не съм обърнала внимание, тъй като бях съсредоточена в "България се знаеше, хората знаеха и йод попихме".
Е то излиза, че да гледаш филма, да го коментираш или да разсъждаваш на тая тематика е само за професионалисти.
Качествата на филма не, но колко достоверно или не било това, като факти, да.
Тоест, можем да коментираме само ако сме специалисти, запознати с фактологията на 100%? Пак ще кажа, че това е художествен филм, не е документален, то в документалните има несъответствия, ние ще издребняваме за дограма или голи или частично съблечени миньори...нелепо е, както някой каза интелигентни хора сме, затова е и темата, споделят се линкове, обменя се информация, учат се нови неща за онези събития. Това не е суха статистика, то и тя както се оказа с 31 загинали официално е толкова достоверна...

# 226
  • Мнения: X
Чета мненията на valina и не мога да повярвам как е възможно повече от 30 години след трагедията, да има хора, които да продължават да защитават безхаберието на тогавашното управление.
newsm78 Тя това ли прави? Аз съм перде, в коментарите ѝ от онзи ден не съм доловила подобна нотка, или просто не съм обърнала внимание, тъй като бях съсредоточена в "България се знаеше, хората знаеха и йод попихме".

Горе-долу и аз това разбрах, което за мен е равносилно на безхаберието на управляващите, защото не са поднесли навреме информация и са омаловажили мащабите на трагедията. В България може и да се е знаело, ама се е знаело малко по-късно. Така и не разбрах на коя дата нашите официално са обявили за аварията и какво са казали.

# 227
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Мери Ан, поздравления за участието ти в темата, разбира се и много други момичета също са я направили изключително интелигентна и информативна. За мен е истинско удовлетворение, че толкова много хора чувстват нещата по същия начин, по който и аз.
Много ти благодаря, Ирис,радвам се, че има хора, които оценяват написаното, въпреки, че аз съм лаик относно информацията и също се образовах много от темата, от всички линкове, статии, интервюта, документални филми и клипчета и изобщо кой каквото публикува - всичко изчетох.
По време на аварията бях в съзнателна възраст, всичко помня, коментирано е в годините после с близки, роднини и други помнещи, особено пък след като се разболях. Мои познати и близки също боледуваха, в момента племенницата ми е с рак на щитовидната жлеза Mr. Green, за щастие успешно преборен...болна тема ми е. Затова и още в началото на тема 1 си признах, че съм пристрастна. И малко по-емоционална, но то е обяснимо.
Така и не разбрах на коя дата нашите официално са обявили за аварията и какво са казали.
Дата не си спомням, но помня, че не се бавиха много с официалното инфо тъй като набързо ни преместиха военното от морето заради това, че там уж най-засегнато било, в Източна България. Значи говорим за края на април.

# 228
  • София
  • Мнения: 14 693
Ето, на който му е интересно- първото съобщение в един от официозите е на 30 април. Съобщението на българската комисия по авариите е чак от 19 май.

Скрит текст:








# 229
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Еха, откъде попадна на тези кадри? Или ходи в библиотеката?

# 230
  • София
  • Мнения: 14 693
Еха, откъде попадна на тези кадри? Или ходи в библиотеката?
Под ръка са ми, златна мина за безкрайното ми любопитство. 😆😆😆

# 231
  • Мнения: X
Е то излиза, че да гледаш филма, да го коментираш или да разсъждаваш на тая тематика е само за професионалисти.

Качествата на филма не, но колко достоверно или не било това, като факти, да.

Ами то реално погледнато аз съм по-голям професионалист в тая област от химичката Valina. Аз я разбирам, че иска да каже нещо от кухнята, ама не е била в кухнята и пише за дрехите на миньорите и вертолета, неща дето и ние сме ги прочели от същото място.

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 16:26 от Анонимен

# 232
  • Мнения: X
Както и предполагах, съобщението е направено в телеграфен стил, така сякаш нищо не се е случило. Малко каре във в. Работническо дело, някъде измежду други незначителни новини.

# 233
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Ето, на който му е интересно- първото съобщение в един от официозите е на 30 април. Съобщението на българската комисия по авариите е чак от 19 май.

Скрит текст:








Sick Дори не ги изчетох подробно. Благодаря ти за труда. Hug
Witchcraft, видя ли какво са казали? Отговорните лица, "група експерти"?

# 234
  • Мнения: X
Писали сме едновременно, Merri_An. Безхаберие и безотговорност на високо ниво и на 01.05.1986 хиляди българи са марширували под радиоактивния дъжд...

# 235
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
На мен ми направи друго впечатление. "САМО 197 са хоспитализирани". За малко ли го имат?

# 236
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Освен това инфото, че опасност няма? За деца, за бременни, за млякото...това имах предвид като репликирах на Валина, която благодарение на това, че знае с какво се хранят животните не е пила и консумирала мляко и млечни...хората са чули и прочели, че опасност няма, и са си карали както досега. Същите хора, които "са знаели в България"...
Нещо за йода мернах, но ми е ситно, след нощна съм, недоспала, кисела, очите ме болят и не искам да се напрягам.
Едит-зумнах си го. Grinning Който му се чете, да чете, аз не искам да се ядосвам. Tired

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 18:25 от Merri_An

# 237
  • Мнения: X
Онзи лекар в еп.1 дето мажеше пожарникаря с мляко ми напомня на някои наши "светила" професори,които все едно са завършили за клоуни,не Медицина.

# 238
  • Мнения: 281
Статия в  „Работническо дело“ от  4 май   1986.

 https://priorities.bg/wp-content/uploads/2019/04/TZ_Chernobil_2.jpg

# 239
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Статията не е пълна, но да, отново се наблюдава същото...ужасите и катастрофалните последици са в кавички..все пак и ние сме били под комунизъм. Какво друго да очакваме.
 

Общи условия

Активация на акаунт