Плюсове и минуси на кварталите в София - 6

  • 36 694
  • 823
  •   1
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 3 069
И аз съм на мнение, че метро нагоре по бул. България не е спешно и належащо, предвид, че имат хубавия и с отделен път трамвай 7 и предвид че много други райони се нуждаят отчаяно от подобрен градски транспорт, най-добре метро. Ако има метро по България то просто ще покрива линията на трамвая. Но пък ми се струва, че самата трамвайна линия могат да я удължат до Околовръстното.
Живяла съм 5-6 години срещу пазара Иван Вазов в Стрелбище, това място е един разкош от гледна точка на градски транспорт, но още тогава, преди десетина години, беше ад откъм паркиране. Няма пълно щастие.

# 796
  • Мнения: X
По едно време, преди 30 години, към Южния парк беше бул.Ернст Телман, а не Витоша....
А още по едно време е бил Царица Йоана... Диалектика Simple Smile
И аз съм на мнение, че метро нагоре по бул. България не е спешно и належащо, предвид, че имат хубавия и с отделен път трамвай 7 и предвид че много други райони се нуждаят отчаяно от подобрен градски транспорт, най-добре метро. Ако има метро по България то просто ще покрива линията на трамвая. Но пък ми се струва, че самата трамвайна линия могат да я удължат до Околовръстното.
Живяла съм 5-6 години срещу пазара Иван Вазов в Стрелбище, това място е един разкош от гледна точка на градски транспорт, но още тогава, преди десетина години, беше ад откъм паркиране. Няма пълно щастие.
Стрелбище е само въпрос на време да стане зона. Иван Вазов вече е на път.
Принцип на метрото е да не е по протежение на големи булеварди, за да не ги дублира.

# 797
  • Мнения: 3 912
Витошка е разговорното на пешеходната част, но от нейното начало, при Съдебната палата, до Южния парк си е все бул. Витоша.

# 798
  • Мнения: X
Витошка е разговорното на пешеходната част, но от нейното начало, при Съдебната палата, до Южния парк си е все бул. Витоша.
Не само на пешеходната част, и в Иван Вазов всички й казваме Витошка. Разговорно е за целия булевард. То е и традиционно, така са казвали преди 9-ти, например Алабин-Алабинска.
Румка рискува да се обърка, ако разчита, че като й кажат Витошка и се разбира само пешеходната част.

# 799
  • Мнения: 580
Дали във Вазов ще стане зона? Аз живея на ул. Краище и по принцип трудно се намират места за паркиране, особено към 18:00 - 19:00 . Около пазарчето надолу към Раковски .. в повечето случаи има свободни места.
Кварталът е много спокоен, аз винаги съм искала на пешеходно разстояние да имам аптека, пазар и магазини. Фантастико е наблизо, както и Т - маркет. ❤
Да ви кажа от всички южни кв, Гоце Делчев ми харесва много, спокойно и приятно ми е там. 🥰

# 800
  • Мнения: 2 478
Дали във Вазов ще стане зона? Аз живея на ул. Краище и по принцип трудно се намират места за паркиране, особено към 18:00 - 19:00 . Около пазарчето надолу към Раковски .. в повечето случаи има свободни места.
Кварталът е много спокоен, аз винаги съм искала на пешеходно разстояние да имам аптека, пазар и магазини. Фантастико е наблизо, както и Т - маркет. ❤
Да ви кажа от всички южни кв, Гоце Делчев ми харесва много, спокойно и приятно ми е там. 🥰
Ама грам не е "спокойно". Зад Крит имам близък. Подозирам, че и там ще стане зона, или до от другата страна на бул. Гоце Делчев, краят на Стрелбище, със сигурност. През работно време е кошмар. Съботно-неделно, ако ходя, намират се места за паркиране. Остави паркирането, вече е отвратителен гъчкок в южните райони. Не се диша.
Лично съм изкарал късмет при мен в момента да е спокойно и тихо наистина. Определено си почивам.

# 801
  • Мнения: 2 314
Няма изгледи нещата да се подобрят. Ето карта на най-големите жилищни проекти в София.

# 802
  • Мнения: X
Тази карта от къде е? Ще може ли линк?

# 803
  • Мнения: 9 871
основно в южните региони са.
Общо колко квадрата стават

# 804
  • Мнения: 5 639
Това е много старо, тези повечето са факт, има много нови.

# 805
  • Мнения: 6 149
Днес ходих към западните ливади, леле какъв кошмар е точно зад ухото на 7-цата. Тесни криви улици, на половина направени. Кал до колене още от сега, от някакъв си ръмеж. Една с една сграда няма прилика - ниска, друга по-висока, крива, другата до нея права. А за тротоарите казах ли - ми няма такива, разбира се. Върви се по улиците и някакви коли прехвърчат около хората като на състезание.
И аз тука от Боровото мрънкам, моля ви се, че то тука си е цвете у нас.

# 806
  • София
  • Мнения: 3 069
Един от ужасите на новите квартали е липсата на тротоари. В същото време даже не проумявам как може да строиш сграда без да сложиш до нея тротоар. Кой го позволява това, изобщо как законово е възможно, преди да се строи няма ли някакъв инфраструктурен план за района или много искам.

И още нещо, строеж погълнал алея в Кръстова вада.
https://dnes.dir.bg/intsidenti/stroezh-pogalna-aleya-v-kv-krastova-vada-v-sofiya

# 807
  • София
  • Мнения: 39 759
Моля пуснете нова тема.

# 808
  • Мнения: X
Дали във Вазов ще стане зона? Аз живея на ул. Краище и по принцип трудно се намират места за паркиране, особено към 18:00 - 19:00 . Около пазарчето надолу към Раковски .. в повечето случаи има свободни места.
Кварталът е много спокоен, аз винаги съм искала на пешеходно разстояние да имам аптека, пазар и магазини. Фантастико е наблизо, както и Т - маркет. ❤
Да ви кажа от всички южни кв, Гоце Делчев ми харесва много, спокойно и приятно ми е там. 🥰
Ами мисля, че да, ама да минат изборите, все пак.

# 809
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Диана бад беше Червена звезда и имаше блокове, на които не им спираха тока никога...
Някъде към 1987 въведоха 24-те районни кмета. Тогава не беше ли името на целия район Червена Звезда???
Диана бад и Червена звезда , бяха 2 отделни квартала , макар и един до друг. "Диана бад" около басейна "Диана" срещу  Ловния парк ,  Червена звезда - една спирка по-нагоре по баира , посока "Дървеница и Студентски град

Общи условия

Активация на акаунт