Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Живот в Банкя

• 826
  • 6
  •   2
Отговори
Здравейте!
Наскоро избрахме къща в Банкя, предстои ни да се нанесем там до месец.
Млада двойка сме , без деца все още, и не сме запознати с особеностите на града.
Бих била много благодарна, ако хора, живеещи там дадат съвети и мнения за града, например относно:
  - пътуване до София- времетраене,градски транспорт, задръствания...
  - здравни заведения, лични лекари, зъболекари
  - детски градини и училища и тяхното качество-(това ми е особено важно!)
  - магазини, заведения, куриерски услуги, денонощни аптеки ...
... и въобще всичко, което е като особеност на Банкя.
Дълго време си мечтаехме да имот там, а сега, като дойде времето, се чувствам развълнувана и леко уплашена от  смяната  на обстановката и новите неща, които предстоят. Дали взехме правилното решение, ще свикнем ли с пътуването до София, ей такива въпроси ме вълнуват..
Смятам, че темата ще е полезна и на други хора, които се замислят за живеене там.
Благодаря предварително !

# 1
  • София
Бих била много благодарна, ако хора, живеещи там дадат съвети и мнения за града, например относно:
Това не са ли въпроси, които е трябвало да си зададете преди да купите къща там?
Относно пътуването, знам за няколко човека, които пътуват с кола до последната спирка на метрото в Люлин и от там продължават с него до работа. Скоро ще има спирка и на оковръстното при Горна Баня.

# 2
Благодаря! Ами, на теория съм проучила, тук търся споделен опит на практика Simple Smile
Това не са ли въпроси, които е трябвало да си зададете преди да купите къща там?
Относно пътуването, знам за няколко човека, които пътуват с кола до последната спирка на метрото в Люлин и от там продължават с него до работа. Скоро ще има спирка и на оковръстното при Горна Баня.

# 3
  • София
Училището като база е много добре, но като качество – не.
Цените като цяло са по-високи, услугите куцат. Има влак, който е доста нарядко, има и автобуси, но не мога да кажа разписанието им какво е (предполагам, че в нета може да се намери). Газифицирано е (за мен това е много голям плюс), в момента имат млад и нахъсан кмет, който направи доста подобрения... Всичко това го пиша с уговорката, че не живея там, но майка ми живее там и имам доста впечатления. Според мен сте направили много добър избор Simple Smile

П.П. Сетих се, че съвсем наскоро отвориха Фантастико. Пътуването до София е много бързо (20-ина минути), няма да имате проблем с него.

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 19:37 от milenaka

# 4
Дано сте си купили къща с канализация. 
Имам роднини там и ходя сравнително често...Ами село си е. С кофти училища. За детските градини не знам. Зимата комините пушат...
За придвижване си трябва кола.

# 5
Да попитам и аз в тази тема, за улица "Иларион Макриополски" в близост до хотел "Мегас Палса". Как е районът: свлачища, канализация, шум и т.н.

# 6
Кои са най-предпочитаните квартали според вас в Банкя?

Общи условия

Активация на акаунт