Живот в Банкя

  • 5 889
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Аз се интересувам редовно, но до сега друго решение не съм видял, а и много хора изразяват същото притеснение.
Относно проектирането - твърде недобро е, така че няма с какво да ни изненадат. Само вижте пътните възли към Драгалевци и Симеоново. На всички общо 8 разклонения има само 2 преки връзки за завиващите, за да минават без изчакване. Чисто нови съоръжения и са ВЕЧЕ недостатъчнни. Такова проектиране е по-скоро отбиване на номер.

Това е положението. Спрямо преди е по-добре, но НЕ Е НЕДОСТАТЪЧНО ДОБРЕ.

За сравнение вижте как е строена детелината на бул България и околовръстното. Тя е адски добра. Проектирана е да поеме големи натоварвания без да стават задръствания (разбира се при условие, че шофьорите съобразяват как да влизат в нея, за да се възползват от замисъла). И всичко това при положение, че когато е проектирана изобщо не е имало движение, а тя даже към настоящия момент продължава да е адекватна. Чудно ми е кои са тия хора по соца, които са могли да проектират такова чудо при условие че тогава трафика е бил като в едно село... Чужд опит ли е взаимстван, но е нечовешко постижение за онова време.

Ето така трябва да се строи.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 14:19 от MiroG

# 16
  • Мнения: 2 798
Предполагам ще се направи нещо от сорта за всички артерии (нарисувал съм го само за околовръстното, понеже там е най-тегаво).



Нещо подобно на това ще свърши чудестна работа:

# 17
  • София
  • Мнения: 9 920
Събирам мнения и доводи дали човек който е свикнал в София - би се чувствал добре в Банкя?
Мен лично пътуването ме притеснява. Аз решавам често в последния момент и ми се струва че от там ще е по-сложно както и прибирането.
 (с или без кола говорим)

# 18
  • Мнения: 179
Това е неминуемо според мен. Мнението на живеещ там е, че проблеми с пътуването няма, автобусче/маршрутка до метрото и така. Но в крайна сметка всички яхвали колите, и с тях до метрото.
На мен също не ми звучи добре.

# 19
  • Мнения: 240
Аз се интересувам от същото. При все, че има много хубави къщи в Банкя, а и градът май предлага всички удобства в сравнение с някое село около София… ще се радвам, ако темата се посъбуди и се включат хора с мнение.

Ние също гледаме имот там и доста се чудим, тъй като винаги сме живели под наем в центъра на София 🙂
Събирам мнения и доводи дали човек който е свикнал в София - би се чувствал добре в Банкя?
Мен лично пътуването ме притеснява. Аз решавам често в последния момент и ми се струва че от там ще е по-сложно както и прибирането.
 (с или без кола говорим)

# 20
  • Мнения: 402
И аз се включвам с интерес, някой ако може да разкаже повече за живота в Банкя. Ние също сме се насочили натам. Хареса ни много градчето, чистия въздух, че си има всичко също, че много бързо се стига до метрото в Люлин. Ние и двамата работим от вкъщи, с малко дете сме. Изобщо всяко мнение от първа ръка би ми било полезно и интересно.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 920
Има ли места които не са с наклон 45 градуса, и да не са в менажерията?

# 22
  • Мнения: 9 780
Мое лично мнение - който е живял в София, в градска среда, още повече в центъра на София, трудно ще свикне с местните. То вярно, че Банкя се е разрастнала с много жители, които не са местни, ама местните - ами особени са си. А те са навсякъде в места, от които зависиш - общината, магазините, и т.н.

Който е под наем в момента, може да си позволи да провери как ще се чувства в Банкя - сигурно има оферти и за под наем - да отиде и да "почувства" обстановката. Ако е ОК - няма проблем, да купува. Още повече там на място ще има повече информация за оферти, от местните, ако успее да се сближи с (някой от) тях.

# 23
  • Мнения: 23
Здравейте, включвам се с интерес, тъй като съм родена в Банкя. Ако мога да съм полезна за следните неща:

Пътуването до София е най-големия минус, няма какво да се прави. Но аз съм свикнала, даже сега работя до летището, което си е голямо пътуваме всеки ден. Wink В последно време вечер има движение към Банкя, нещо което преди години нямаше. Пътувам с кола.
Това, което бих казала за 78-мо е, че няма да запиша дъщеря си там.
Денонощна аптека няма, имаше за малко, но вече няма.
Много съм доволна от нашата педиатърка, д-р Стойменова! Чудесен специалист, но приема само бебета.
Куриерските услуги...ами Dominos не доставят.Disappointed
Ако с нещо друго мога да съм полезна, питайте

# 24
  • Мнения: 2
Здравейте, аз живея в Банкя от скоро, но считам, че е прекрасен град, такъв чист въздух просто... Излизайки на терасата си сутрин усещането е неописуемо, бих казала на който се притеснява дали ще му е добре - не би трябвало, ще се влюби в този град. Наистина, транспорта е супер зле, но пък който си има кола ще си пътува, едното за сметка на другото.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 920
Има ли не толкова стръмни парцели ( в близост до градски транспорт)?

# 26
  • Мнения: 240
А кои са предпочитаните квартали там?

# 27
  • Мнения: 402
А печки не се ли усеащат?
Значи всъщност с транспорта е основно проблемът и то ако нямаш кола. Тоест, ако детето учи в София си ставаш шофьор до 18 години. То не че на други места около София не е така, но все пак мислех, че от Банкя транспортът е по-редовен или поне до първата възможна метростанция.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 563
В Банкя има газификация, така че за печките зависи от съседите.

# 29
  • Мнения: 530
На мен ми липсват там хубави магазинчета ,ресторанти и заведения.Ако някой знае приятни ще се радвам да препоръча

Общи условия

Активация на акаунт