Живот в Банкя

  • 5 931
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23
Аз харесвам кварталите Градоман и Иваняне. Иваняне е много по-близо до Люлин. Даже няма нужда се минава през центъра, бързичко се стига го София. За мен Градоман има готина гледка към Люлин планина и реално си на минутки пеша от началото на гората. И от Алеята на здравето, където е идеално за разходки с деца, кучета и за бягане.
Относно отоплението, при нас повечето съседи са на газ или пелети. Смятам, че по-малко хора ползват печки все още. Особено сега, след като пуснаха тази програма от общината за подмяна на отоплението на дърва.
За заведения и ресторанти избора не е голям, но от известно време има вече Happy, което си беше направо изнедада. Според мен добре готвят в Опашката на петела.

# 31
  • Мнения: 403
Аз харесвам кварталите Градоман и Иваняне. Иваняне е много по-близо до Люлин. Даже няма нужда се минава през центъра, бързичко се стига го София. За мен Градоман има готина гледка към Люлин планина и реално си на минутки пеша от началото на гората. И от Алеята на здравето, където е идеално за разходки с деца, кучета и за бягане.
Относно отоплението, при нас повечето съседи са на газ или пелети. Смятам, че по-малко хора ползват печки все още. Особено сега, след като пуснаха тази програма от общината за подмяна на отоплението на дърва.
За заведения и ресторанти избора не е голям, но от известно време има вече Happy, което си беше направо изнедада. Според мен добре готвят в Опашката на петела.
Благодаря за включванията. Все повепе и повече се навивам за Банкя. На мъжа ми му е фаворит от местата, за които сме гледали за парцели/къщи.

# 32
  • Мнения: 23
Чудесно,  че мнението ви е било полезно. Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 9 936
Има ли филм за Резиденцията когато е била в разцвета си?

# 34
  • Мнения: 1 302
Темата е стара, но дано се пораздвижи. Simple Smile

И ние с ММ сме се запътили към Банкя след като се пенсионираме де, да е живот и здраве след година- две.
Разглеждаме къщи с цени до небесата, а нашия бюджет е до 250 К Е. Надяваме се пазарът да се отрезви и да намерим нашето си местенце.
Търсим по възможност равен двор, над 600 кв. м, с гараж, с допълнителни постройки за ММ, който се занимава с ретро автомобили и без много стъпала, защото няма да ставаме по- млади Simple Smile
Ако някой има познати, които продават нещо такова, моля да ми пише на лично.Simple Smile

# 35
  • Мнения: 403
Здравейте, тъй като скоро се местим в Банкя, някой да знае за лични лекари в Банкя, които приемат нови пациенти? Не става дума за деца, а за мен и мъжа ми.

# 36
  • София
  • Мнения: 424
Здравейте, ние също оглеждаме къщи в Банкя.

Най-много ме притесняват свлачищата. Погледнах карта на свлачищата и те са доста в Банкя.
Но не ми е ясно всички свлачища ли са опасни.
Може би трябва да водя строителен инжинер ако харесаме къща да проучи.

Моля ви споделете, тези които са купували скоро, как проучихте този въпрос.
Благодаря.

# 37
  • Мнения: 11 695
Не всеки строителен инжЕнер ще ви отговори. Специалистът ще трябва да е запознат в детайли с терена и как са изпълнени основите на къщата.

# 38
  • Мнения: 14 659
В Банкя е чудесно,макар да не е моето място за живеене.Цените са до небесата в цяла София.Щом маломерен двустаен без гараж на прилична локация е 220-230хил.,нормално е къща с двор и гараж на чисто място да е на по-висока цена.Имаме 3 приятелски семейства там и в Иваняне,пътуването до раб. места в София много им тежи.С коли са всичките.Никой не може да избяга от столичният трафик.За събирания и гостуване в София правят сложни врътки.За допълнителни занимания на децата също е трудно и изморително.Иначе и в Банкя има школи и някои спортни дейности,или ходят до Божурище.

Общи условия

Активация на акаунт