Плюсове и минуси на кварталите в София - 6

  • 36 639
  • 823
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 9 853
Ами, мъчат се да те накарат за по-ниска цена, особено при наемите

# 256
  • Мнения: X
Скрит текст:
Брокерите имат интерес от тлъсти комисионни, не от много на брой с ниски такива. Защо да работят много, като може да вземат тлъсти комисионни с по 2-3 сделки???
Защото когато цените са непосилно високи, комисионната не е тлъста, а е 0. 0% на каквато и да е сума си е все 0.
Ако цените в момента са непосилно високи, както твърдиш ти, времето за сделки се увеличава и съответно дори и комисионната да е по-висока като сума, времето за нейното получаване е много по-дълго. Ти лично какво би предпочел - 6000 евро, получени за един месец, или 10 000 евро, но получени в разстояние на 6 месеца? Не виждам как, ако е вярно твърдението ти, ситуацията може изобщо да е в полза на брокерите. Точно обраното е. Те неслучайно много се стараят да убеждават продаващите да свалят цената, често дори във вреда на продавача, но пък заради бързата сделка, въпреки че на по-ниска продажна цена и сумата за  брокера ще е по-ниска. Но пък иначе сумата ще е 0.
Мисля си, че всеки средно интелигентен човек би могъл и сам да  направи тази елементарна сметка, не е нужно да е брокер.

Боже Господи, доживях. Брокер да ме убеждава, че целта им е била цените да са ниски, а те да печелят от обеми. Пхахахаха Ххаха
Всичко това щеше да е вярно, ако 1 брокер има целия пазарен дял. Но когато има конкуренция нещата не седят така. Брокер ще се опита да свали цената на продавача и той просто ще смени брокера. Това, което казваш важи и абсолютно в обратната посока - по-лесно е да спечели един брокер 10000 евро за 6 месеца с няколко сделки, отколкото пак толкова за същото време, ама с много гърбене + риск дали въобще ще можеш да сключиш повече сделки(тъй като както споменах има конкуренция). Хммм, кое ли би избрал средностатистическият българин?

Момченце, избърши си жълтото от устата и престани да ме наричаш брокер, защото никога не съм била и и надали някога ще бъда.
Обясних ти съвсем ясно, че ако цените са непосилни, няма как да има няколко сделки за 6 месеца, защото времето за сделка се увеличава многократно. Не е нужно да си брокер, за целта може да прочетеш един-два пазарни анализа от САЩ, примерно, но трябва поне малко да разбираш и от статистика, а на теб дори средните величини са ти неясни. Не си достатъчно умен явно, за да разбереш елементарни истини, и съм те преценила добре, когато казах, че е безсмислено да се дискутира с теб. Затова приключвам, остани си със здраве.

Лично мен два пъти брокери са се опитали да ме убеждават да сваля цената, не им се получи. продадохме си на тази, която бяхме намислили, за повече време.  И при наеми, и при продажби е все същото. На тях им трябват сделки и натискат и двете страни - продавачите да свалят (т.е. да искат по-малко за имота си), купувачите да качват (т.е. да са склонни да дадат повече за предлагания имот). И понеже купувачите обикновено са с лимитирани бюджети и няма откъде да качат, по-лесно им  е да натискат продавачите. Което и правят, дори в техен ущърб, на продавачите.  Всеки, който не е просто зяпач и дървен философ, а реално се е сблъсквал с продажба, знае тези елементарни неща.

Ето, Румка сподели, че  няколко пъти е бенефитвала точно от такива брокери, които са натиснали продавачите да свалят. Който се поддаде, губи едни пари, които е можел да вземе, и това е. Да не се е поддавал.

Последна редакция: пт, 23 авг 2019, 16:28 от Анонимен

# 257
  • Мнения: 9 853
Съгласна съм с Рорреа, особено с първата част на поста.
Само че, не съвсем по останалите въпроси.
С единия апартамент - те бяха в много лоши отношения, наследниците. Живееха в чужбина, и... Тъкмо се бяха навили да продават, и да идват към Бг за сделка. Ако брокерката не ги беше склонила, никога нямаше да продадат, защото от 12-15 години са имали несъгласие. След сделката, младата племенница беше доволна, че все пак се е отървала от проблема и от леля си. Сами лелята, дърта вещица, ни мрънкаше.

А з другия имот, реално може да се купи или от нас, или от друг комшия. Тъй че, те свалиха 35000 евро, но взеха 125000 от нас. Иначе, и досега щеше да стои непродаден, защото околните ни не с а платежоспособни.
В двата случая съм благодарна на брокерите.
Нас за повече пари не са ни натискали, защото ние нямахме Simple Smile

# 258
  • Мнения: X
Rumka, именно, че обикновено е по-лесно да натискат продавачите, затова и не вас са натискали, а вашите продавачи. Не виждам защо се чувстваш някак виновна, вие сте си напълно в правото да си гледате интереса и да купите възможно най-евтино. Иначе всяка конкретна ситуация има особености, и вашата - също, аз не коментирам това. Въпросът е, че брокерите нямат изгода от високи цени или от продавачи, които не искат да свалят от цената, въпреки че на по-високата цена комисионната им ще е по-голяма. И затова натискат продавачите да свалят, а като цяло имат изгода от достъпни за масата цени, не от високи цени. Мисля обаче да спра по темата, няма смисъл. 

# 259
  • София
  • Мнения: 12 374
Когато продавах апартамента си в Гео Милев брокерът постоянно ме натискаше да сваля от цената. Водеше някакви зяпачи, които предлагаха смехотворни цени. Накрая ми писна, разкарах го и заявих, че сама ще си свърша работата. Което и стана - взех му точно толкова, колкото исках.

Когато купувах апартамент и трябваше да обикалям с бебе по огледи, търпях брокера известно време и също му показах вратата. И до ден днешен не мога да разбера как човек с нормално айкю не може да запомни следните елементарни условия:

1. До 5 етаж, тристаен, тухла.
2. Райони:  W, X, Y и Z
3. Приблизително до сумата Х.

Караше ме да ходя по огледи из Редута и Слатина, които не понасям, като се опитваше да ме убеди, че апартаментът бил в Гео Милев. Веднъж ми звънна и тържествено заяви, че ни е намерил чудесен етаж от къща в Княжево (не беше сред заявените 4 района). Щяло да бъде супер за детето - с двор и т.н. Паднах. А колко пъти съм отивала на оглед и се е оказвало, че жилището е на по-висок етаж, или не е тухла, или не е тристаен..цяла повест мога да напиша.

Със сигурност има и съвестни, интелигентни брокери, но аз не съм случила на такъв.

# 260
  • Мнения: X
Таис, а аз роман мога да напиша Simple Smile Търсила съм си сама,  след като един път дадох изискванията си на брокер и се случи същото, което и при теб. И на милиттана същото казах, когато тук питаше в началото на търсенето си. Съвсем наскоро близо семейство продадоха в Гео Милев, пак така ги натискаха, но те си чакаха и си взеха цената, която бяха решили.
Със сигурност има и съвестни, и интелигентни брокери, но да не забравяме все пак, че за тях е важно да си приберат комисионната, тоест, да стане възможно най-бързо сделка, и това е водещото при тях, не е нито интересът на продавача, нито този на купувача. Затова  и купувачи, и продавачи трябва сами да си защитават своя интерес.

# 261
  • Мнения: X
Да, повечето брокери за изпитание за нервите на що-годе интелигентния човек. Не, че нещо, но след 5-10 огледа, би следвало да им е ясно на кой могат и на кой не, да пробутват номерата си.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 16:05 от Анонимен

# 262
  • Мнения: 1 711
Скрит текст:
Брокерите имат интерес от тлъсти комисионни, не от много на брой с ниски такива. Защо да работят много, като може да вземат тлъсти комисионни с по 2-3 сделки???
Защото когато цените са непосилно високи, комисионната не е тлъста, а е 0. 0% на каквато и да е сума си е все 0.
Ако цените в момента са непосилно високи, както твърдиш ти, времето за сделки се увеличава и съответно дори и комисионната да е по-висока като сума, времето за нейното получаване е много по-дълго. Ти лично какво би предпочел - 6000 евро, получени за един месец, или 10 000 евро, но получени в разстояние на 6 месеца? Не виждам как, ако е вярно твърдението ти, ситуацията може изобщо да е в полза на брокерите. Точно обраното е. Те неслучайно много се стараят да убеждават продаващите да свалят цената, често дори във вреда на продавача, но пък заради бързата сделка, въпреки че на по-ниска продажна цена и сумата за  брокера ще е по-ниска. Но пък иначе сумата ще е 0.
Мисля си, че всеки средно интелигентен човек би могъл и сам да  направи тази елементарна сметка, не е нужно да е брокер.

Боже Господи, доживях. Брокер да ме убеждава, че целта им е била цените да са ниски, а те да печелят от обеми. Пхахахаха Ххаха
Всичко това щеше да е вярно, ако 1 брокер има целия пазарен дял. Но когато има конкуренция нещата не седят така. Брокер ще се опита да свали цената на продавача и той просто ще смени брокера. Това, което казваш важи и абсолютно в обратната посока - по-лесно е да спечели един брокер 10000 евро за 6 месеца с няколко сделки, отколкото пак толкова за същото време, ама с много гърбене + риск дали въобще ще можеш да сключиш повече сделки(тъй като както споменах има конкуренция). Хммм, кое ли би избрал средностатистическият българин?

Момченце, избърши си жълтото от устата и престани да ме наричаш брокер, защото никога не съм била и и надали някога ще бъда.
Обясних ти съвсем ясно, че ако цените са непосилни, няма как да има няколко сделки за 6 месеца, защото времето за сделка се увеличава многократно. Не е нужно да си брокер, за целта може да прочетеш един-два пазарни анализа от САЩ, примерно, но трябва поне малко да разбираш и от статистика, а на теб дори средните величини са ти неясни. Не си достатъчно умен явно, за да разбереш елементарни истини, и съм те преценила добре, когато казах, че е безсмислено да се дискутира с теб. Затова приключвам, остани си със здраве.

Лично мен два пъти брокери са се опитали да ме убеждават да сваля цената, не им се получи. продадохме си на тази, която бяхме намислили, за повече време.  И при наеми, и при продажби е все същото. На тях им трябват сделки и натискат и двете страни - продавачите да свалят (т.е. да искат по-малко за имота си), купувачите да качват (т.е. да са склонни да дадат повече за предлагания имот). И понеже купувачите обикновено са с лимитирани бюджети и няма откъде да качат, по-лесно им  е да натискат продавачите. Което и правят, дори в техен ущърб, на продавачите.  Всеки, който не е просто зяпач и дървен философ, а реално се е сблъсквал с продажба, знае тези елементарни неща.

Ето, Румка сподели, че  няколко пъти е бенефитвала точно от такива брокери, които са натиснали продавачите да свалят. Който се поддаде, губи едни пари, които е можел да вземе, и това е. Да не се е поддавал.

Виж сега лелче, може да се опитваш да обясняваш на теория как би трябвало да стават нещата, само че в България това не важи. Направи връзката пазарен дял - обем сключени сделки и ще видиш, че освен ако брокера не е монополист, няма как да разчита на брой сделки. За това казвам, че гледат просто да приберат колкото се може по-тлъста комисионна. А че си брокер си личи отдалече, няма какво да се коментира.  И за какво за Бога да чета анализи за пазара на недвижими имоти в САЩ, при положение, че няма нищо общо с нашия?! 😄

# 263
  • Мнения: 9 853
Не съм съгласна с последното мнение. Ако има вариант да им е по-голяма комисионната, натискат. Ако не, гледат да стане сделката.

Аз не се чувствам виновна, че сме купили на по-ниска цена, някой в по-предни мнения се опитваше да ме убеди, че трябва да се чувствам така.

# 264
  • Мнения: X
Не съм съгласна с последното мнение. Ако има вариант да им е по-голяма комисионната, натискат. Ако не, гледат да стане сделката.

Аз не се чувствам виновна, че сме купили на по-ниска цена, някой в по-предни мнения се опитваше да ме убеди, че трябва да се чувствам така.
Разбира се, но това може да го знае само някой, който наистина е участвал в сделка, не зяпач и дървен философ като Фък-а Simple Smile

Скрит текст:
Скрит текст:
Брокерите имат интерес от тлъсти комисионни, не от много на брой с ниски такива. Защо да работят много, като може да вземат тлъсти комисионни с по 2-3 сделки???
Защото когато цените са непосилно високи, комисионната не е тлъста, а е 0. 0% на каквато и да е сума си е все 0.
Ако цените в момента са непосилно високи, както твърдиш ти, времето за сделки се увеличава и съответно дори и комисионната да е по-висока като сума, времето за нейното получаване е много по-дълго. Ти лично какво би предпочел - 6000 евро, получени за един месец, или 10 000 евро, но получени в разстояние на 6 месеца? Не виждам как, ако е вярно твърдението ти, ситуацията може изобщо да е в полза на брокерите. Точно обраното е. Те неслучайно много се стараят да убеждават продаващите да свалят цената, често дори във вреда на продавача, но пък заради бързата сделка, въпреки че на по-ниска продажна цена и сумата за  брокера ще е по-ниска. Но пък иначе сумата ще е 0.
Мисля си, че всеки средно интелигентен човек би могъл и сам да  направи тази елементарна сметка, не е нужно да е брокер.

Боже Господи, доживях. Брокер да ме убеждава, че целта им е била цените да са ниски, а те да печелят от обеми. Пхахахаха Ххаха
Всичко това щеше да е вярно, ако 1 брокер има целия пазарен дял. Но когато има конкуренция нещата не седят така. Брокер ще се опита да свали цената на продавача и той просто ще смени брокера. Това, което казваш важи и абсолютно в обратната посока - по-лесно е да спечели един брокер 10000 евро за 6 месеца с няколко сделки, отколкото пак толкова за същото време, ама с много гърбене + риск дали въобще ще можеш да сключиш повече сделки(тъй като както споменах има конкуренция). Хммм, кое ли би избрал средностатистическият българин?

Момченце, избърши си жълтото от устата и престани да ме наричаш брокер, защото никога не съм била и и надали някога ще бъда.
Обясних ти съвсем ясно, че ако цените са непосилни, няма как да има няколко сделки за 6 месеца, защото времето за сделка се увеличава многократно. Не е нужно да си брокер, за целта може да прочетеш един-два пазарни анализа от САЩ, примерно, но трябва поне малко да разбираш и от статистика, а на теб дори средните величини са ти неясни. Не си достатъчно умен явно, за да разбереш елементарни истини, и съм те преценила добре, когато казах, че е безсмислено да се дискутира с теб. Затова приключвам, остани си със здраве.

Лично мен два пъти брокери са се опитали да ме убеждават да сваля цената, не им се получи. продадохме си на тази, която бяхме намислили, за повече време.  И при наеми, и при продажби е все същото. На тях им трябват сделки и натискат и двете страни - продавачите да свалят (т.е. да искат по-малко за имота си), купувачите да качват (т.е. да са склонни да дадат повече за предлагания имот). И понеже купувачите обикновено са с лимитирани бюджети и няма откъде да качат, по-лесно им  е да натискат продавачите. Което и правят, дори в техен ущърб, на продавачите.  Всеки, който не е просто зяпач и дървен философ, а реално се е сблъсквал с продажба, знае тези елементарни неща.

Ето, Румка сподели, че  няколко пъти е бенефитвала точно от такива брокери, които са натиснали продавачите да свалят. Който се поддаде, губи едни пари, които е можел да вземе, и това е. Да не се е поддавал.

Виж сега лелче, може да се опитваш да обясняваш на теория как би трябвало да стават нещата, само че в България това не важи. Направи връзката пазарен дял - обем сключени сделки и ще видиш, че освен ако брокера не е монополист, няма как да разчита на брой сделки. За това казвам, че гледат просто да приберат колкото се може по-тлъста комисионна. А че си брокер си личи отдалече, няма какво да се коментира.  И за какво за Бога да чета анализи за пазара на недвижими имоти в САЩ, при положение, че няма нищо общо с нашия?! 😄
Защото за САЩ има такива, а за БГ няма. Нямам намерение да  продължавам да дискутирам с човек, който очевидно няма нито знания, нито опит за пазара. Но затова пък е надут като балон със самочувствие. А какво мислиш ти за мен ми е съвсем безразлично, може да си мислиш, че съм чистачката в офиса на брокера или хлебарката на стената на офиса  Simple Smile

# 265
  • Мнения: 256



Сериозно? (В групата за Овча купел в фейсбук е това)

# 266
  • гр. София
  • Мнения: 444
Мислиш, че не е възможно ли?
Ранното ми детство е от преди 89-та. В западните райони на София. Нищо не се е променило. Просто нямаше ФБ.

# 267
  • Мнения: 256
Мислиш, че не е възможно ли?
Ранното ми детство е от преди 89-та. В западните райони на София. Нищо не се е променило. Просто нямаше ФБ.
Точно. И вместо да се е променило нещо в положителна насока, да имаме по-голяма сигурност, то обратното.
Страшно е както и да се погледнат нещата.

# 268
  • Мнения: X
Каква сигурност, лудите са навсякъде..

Сигнализирано ли е в полицията, питам аз, че да има взети мерки? Или всеки си пише из фейсбук и чака филанкишията да му помогне...

# 269
  • Мнения: 1 754
Като сигнализираш в полицията пак нищо не става. Попадаш в една статистика и толкова. Аз имам 7 жалби срещу един изрод и кво? Едно голямо нищо. После евентуално си по новините за поредното убийство.

Общи условия

Активация на акаунт