Каква раница за първокласник? Тема №2

  • 40 808
  • 777
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 29 727
Ако не им стигне 500 мл. вода, ще си напълнят от чешмата. Не е отровна.

# 226
  • Мнения: X
Точно това щях да пиша и аз, чешмяна вода в училище бол.

# 227
  • Мнения: 4 808
Dioni, раницата на сина ми не е Херлиц, а DerDieDas. Размерите са 33 х 40 х 23 - така пише в сайта. Снимката е от миналата година - да е бил около метър и 20 тогава и 23-24 кила.

# 228
  • София
  • Мнения: 1 304
Dioni, моето си мени мнението на ден по пет пъти и съм сигурна, че като отиде в магазина, ще се метне на някой динозавър 😀

Не знам дали раницата на момиченцето е голяма, но определено презрамките не са регулирани еднакво и съответно раницата седи криво на гръбчето. Поне аз така го виждам на снимката. Да я носи със здраве госпожицата!
Ние още от сега са о с динозаври търсим.

# 229
  • София
  • Мнения: 1 274
Я да попитам вече миналите по този път -  първият учебен ден само представителен ли е или се започва с учебния процес? Мисълта ми беше с раниците ли отиват и там им дават учебниците за 1ви клас и изкарват цял учебен ден или от следващия направо с пълна екипировка? Също така, ако разполагат с гардеробчета, директно си оставят всичко там и какво връщат в къщи, за да се подготвят (или прикалено избързвам с нещата😄) Извинявам се за въпроса, но базата ми за сравнение е доста остаряла предвид аз кога съм била първолаче.

За раницата много се чудех дали предварително да купуваме, но явно ще трябва. Една съфорумка беше пуснала страхотни ранички от Алиекспрес - благодаря и за линка🤗, но те изглеждат големички за тези малки дечица, та съм в една чуденка. Наблюденията ми са, е че сериозно се залага на суетата (разбирайте някакви супер скъпи артикули), а реално децата ги интересува повече десена на раничката, отколкото нещо друго...а пък най-малко цената.

А относно пълнено на вода от чешмата съм малко скептична, защото в квартала (и в района като цяло) водата не е хубава за пиене. Може да има диспенсъри в училище, но това ще се разбере на родителската среща.

# 230
  • Мнения: 8 297
Като минала по този път ще споделя, че шишетата от неръждаема стомана са най-добрият избор.
Пластмасата с течение на месеците прави утайка. Стъклото не става за училище. Моя счупи стъкленото на третият ден. Стоматаната е вечна, лека и безвредна. Аз ползвам същото като детето втора година. Скоро пуснаха такива в Лидл на страхотна цена.
Това с бутилките от магазина отдава не е нашият вариант. Искренно се надявам скоро да ги ограничат.

# 231
  • Мнения: 4 772
Здравейте. Миналата година за първокласника купихме тази раница https://www.fashionkids.bg/produkt/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B … 6%D0%B0-gabol-28/
Голяма грешка от наша страна, защото синът ни е слад и дребен (тогава да е бил 114 см. 18 кг.). Не знам с какъв акъл му я купухме, но сега търся да му купя подходяща раница, а тази да му я оставя за 4-5 клас.
Сега 117 см. 19 кг.
Какъв тип раница би било добре да му купим?

# 232
  • София
  • Мнения: 1 274
Като минала по този път ще споделя, че шишетата от неръждаема стомана са най-добрият избор.

Hope, само да попитам - когато е в шише от неръждаема стомана, не се ли променя вкуса на водата? И аз разглеждах този вариант.

# 233
  • Мнения: 4 772
Като минала по този път ще споделя, че шишетата от неръждаема стомана са най-добрият избор.
Пластмасата с течение на месеците прави утайка. Стъклото не става за училище. Моя счупи стъкленото на третият ден. Стоматаната е вечна, лека и безвредна. Аз ползвам същото като детето втора година. Скоро пуснаха такива в Лидл на страхотна цена.
Това с бутилките от магазина отдава не е нашият вариант. Искренно се надявам скоро да ги ограничат.
лидълдките доколкото си спомням бяха алуминиеви, или поне тези, които аз видях. Едни шарени- в синьо за момче, в розово за момиче.

# 234
  • Мнения: 8 297
Като минала по този път ще споделя, че шишетата от неръждаема стомана са най-добрият избор.
Пластмасата с течение на месеците прави утайка. Стъклото не става за училище. Моя счупи стъкленото на третият ден. Стоматаната е вечна, лека и безвредна. Аз ползвам същото като детето втора година. Скоро пуснаха такива в Лидл на страхотна цена.
Това с бутилките от магазина отдава не е нашият вариант. Искренно се надявам скоро да ги ограничат.

Hope, само да попитам - когато е в шише от неръждаема стомана, не се ли променя вкуса на водата? И аз разглеждах този вариант.
Не! И аз купих с притеснение. Имах спомен от една термо чаша, че след време променя вкуса си. Но се оказа, че не е така.

Йоко - бяло с капачка като дърво бяха в Лидл.

Това е на детето:

# 235
  • Мнения: X
Мъжът ми има подобна бутилка и наскоро от зор си пълних вода в нея, останах приятно изненадана.

Я като сте почнали, дайте акъл и за кутия за храна?

На моя син му е все тая с каква раница ще е (днес ходихме да мерим). Май накрая ще взема възможно най-малката и лека с три джоба и това е.

# 236
  • Мнения: 22 473

Velina25, учебен процес няма но им дават учебниците за годината и трябва в нещо да ги приберете. За децата е голяма емоция да отидат с раниците си.
Класните обикновено подготвят нещо за приветствие, може да поканят деца и от предишния си випуск, навсякъде е различно.
Но ще ви трябва нещо, в което да приберете учебниците.
От втория учебен ден вече си започват по програмата.

# 237
  • Мнения: 8 297
За плод ползвам бурканчетата на "Без опаковка". За сандвичи и закуски тези на Икеа. Оказаха се с най-добро разпределение и най-удобни.

# 238
  • София
  • Мнения: 1 274

Velina25, учебен процес няма но им дават учебниците за годината и трябва в нещо да ги приберете. За децата е голяма емоция да отидат с раниците си.
Класните обикновено подготвят нещо за приветствие, може да поканят деца и от предишния си випуск, навсякъде е различно.
Но ще ви трябва нещо, в което да приберете учебниците.
От втория учебен ден вече си започват по програмата.


Благодаря ти, Sesylle🤗 И аз така си го представях...на първо място емоцията от това да бъдат с раничките, до чисто практическия аспект къде ще сложат учебниците.

# 239
  • Мнения: 4 808
За плод ползвам бурканчетата на "Без опаковка". За сандвичи и закуски тези на Икеа. Оказаха се с най-добро разпределение и най-удобни.

Аз пак: Какви са тези бурканчета? Аз слагам основно плод и зеленчук и затова питам. Ползвам кутия с отделения - имам на Система, Мапед и някакви незнайни с картинки. Нямам забележки.

Общи условия

Активация на акаунт