Сватба, булките на 2019, тема 6

  • 25 292
  • 744
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 192
тинити, мислиш ли да гледаш и във Варна, София..? Какъв бюджет си определила за рокля?
Препоръчвам ти Асеновград с две ръце. Обсъждали сме го вече няколко пъти - аз бях против да го обикалям, бях предубедена, но останах изумена.
Вярвам, че с правилната нагласа и разпределение на времето, всяка булка може да си открие роклята там. Изборът е безграничен. Там си харесах рокля за 400 лв. и рокля за 3000 лв., като имаше и по-скъпи от това.. за всеки - по нещо има. Съветвам те да му отделиш време и внимание, ако имаш възможност.

# 241
  • Варна
  • Мнения: 1 214
За Асеновград съм с две ръце! Струва си ходенето, ако сте от някоя по-далечна точка на България! Има много натруфени, богати, семпли, обикновени, принцеси, русалки- каквото поискате! Наистина за всекиго по нещо. Само, и моят съвет е да гледате внимателно и да не се подвеждате по първите магазини, в които нищо не намирате. С обиколка и търпение, вярвам, че всеки би си намерил рокля там! Успех момичета! Търсенето на рокля ми изглежда вече толкова далечен и разрешен проблем, а то е едно от най-големите вълнения! Пожелавам ви успех и да се похвалите после! 👗

# 242
  • Мнения: 23
Здравейте,
Отдавна ви чета, но реших да пиша най-после😊 И също - честито на всички, които вече са официални семейства!
С бъдещият ми съпруг избрахме дата 23.09.2019 за нашата сватба. Ще бъде в Хотел ЕКСПО, затова моля за мнения. Видях, че наскоро дори една от вас се е омъжила там. Та въпросите са ми - как е обслужването? Всичко наред и беше? И също - какво ви е мнението за зала Сити Хоул?
Скоро ще споделя повече относно организацията на сватбата ни 😊

Здравей и добре дошла!
С избора на хотел няма да сгрешиш, толкова съм доволна от хотела и точно тази зала! Комуникацията с тях мина леко, всичко беше наред, гостите са много доволни от храната, аз не успях да пробвам нищо на самия ден, само на дегустацията. Обслужването беше супер, върнаха ни останалия алкохол, дори и забравен парфюм, който е останал в ресторанта.
Залата за мен е много красива, единствено има големи колони, но аз не ги оцених като кой знае какъв проблем, от гостите също нямаше недоволни. Важно е да има осветление, тъй като няма прозорци. Предлагат и украса по принцип, ние ползвахме само калъфи за столове.
Само с едно сгреших - платихме по 13 лв. на човек за безалкохолен бар по мое съображение да не се товари сметката и да съм си спокойна, а всъщност нямаше никаква нужда, никой не е пил напитки за 13 лв., но здраве да е, това да е!
Ако имаш и други въпроси, пиши тук или на лично.

Благодаря ти много за отговора!
За напитките, ние преценихме да е на свободна консумация. А украсата ще е от агенцията, тъй като жената ми каза, че друг път с били там и не гладят панделките и рънърите. Както навсякъде, де.
Иначе малко се притеснявам от колоните. Заради това най-много исках мнение.
Ние ще сме 70 човека и май ще се сместим преди да почне втората линия. Като влязох в залата, първото нещо, което видях, бяха те, но после се влюбих като влязох навътре.
Да попитам -  на кръглия подиум колко маси сложихте? Мисля 4, но момичето от хотела каза, че и 5 може, но се чудя дали няма да ги сбия много.
И още един въпрос - на кое меню се спряхте?

# 243
  • Мнения: 4 941
За бутилките аз си поръчах от това момиче такива и съм много доволна! Нямам снимка да покажа. За 10 дни стават и е много коректна. Правят ги в Свиленград и няма проблем с доставката.

Бюджетът ми е до 800лв. За рокля няма да ходя в друг град. Иначе си мислех за Варна, но не знам магазините и къде точно да отида. Честно казано не ми се обикаля, много съм капризна, най-много да се изнервя и нищо да не купя. За бала бях в Асеновград и не останах доволна.

# 244
  • Мнения: 42
Да ви питам вие ще имате ли сватбени бутилки тези за ракия, аз харесах тези или нещо подобно, вие ако сте поръчали бихте ли споделили от къде, че се притеснявам да поръчам, да не се счупят (абе понякога се филмирам много и излишно)


Василева23, и ние искахме подобни. Намерих този сайт https://www.bottledecore.com/%d1%81%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b1%d0%b … 0%b7%d0%b8%d0%bd/ и като гледам оттам ще поръчаме.

# 245
  • Мнения: 157
Здравейте.
Нашата сватба ще бъде на 20 септември 2019. С ентусиазъм се включвам в тази приятна група и ще се радвам да споделяме вълненията по приготовленията си.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 161
За бутилките аз си поръчах от това момиче такива и съм много доволна! Нямам снимка да покажа. За 10 дни стават и е много коректна. Правят ги в Свиленград и няма проблем с доставката.

Бюджетът ми е до 800лв. За рокля няма да ходя в друг град. Иначе си мислех за Варна, но не знам магазините и къде точно да отида. Честно казано не ми се обикаля, много съм капризна, най-много да се изнервя и нищо да не купя. За бала бях в Асеновград и не останах доволна.

И аз исках рокля до най много 800-900 лева по възможност от Варна. Бях се насочила към сватбения център, но от там леко се разочаровах. Отидох с конкретни изисквания как искам да изглежда роклята, знаех какво точно търся и им го обясних няколко пъти. Те обаче през цялото време ми показваха само роклите от новата колекция които бяха точно това което не искам и даже се опитаха да ми кажат че не знам какво търся...Намерих своята рокля където най малко очаквах и то за по малко пари отколкото очаквах. Магазинчето е малко с не много голям избор от рокли но шият и по поръчка като се съобразяват с бюджета ти. Намира се на уличката с булчински рокли като се пускаш към ритуалната зала и е едно от първите магазинчета.Казва се Ликасте.

# 247
  • Мнения: 1 038
Показвам нашите бутилки 🙂 Утре е големия ден, ще ми изкочи сърчицето.

# 248
  • Мнения: 8 767
Много красиви бутилки!
   Много емоции и вълнения в темата,браво!
  Аз нямам търпение вече да дойде ДЕНЯТ,сън не ме лови буквално да мисля,премислям,кое,как да стане.Продължавам да нямам никаква идея как ще си украся двора,бюджет за професионална украса няма.Като минавам покрай магазинчето за платове,все си купувам по неща-тюл,панделки,розички-ей така да имам.Но какво ще ги правя,идея нямам.Дала съм задача на синът ми да наблюдава следобед къде е сянка на двора,за да знам къде да разположим масите с почерпкатаЗащото само на едно място няма да стане.
   На някои места се прави булч. хоро,а на други-танц на булката.Който иска да се хване/или да танцува/ с булката ,трябва да си плати.Аз това не го харесвам,мисля че и дъщеря ми е на това мнение,но сме говорили.
   В нашия край се прави едно нещо като знаме,украсено с плодове и здравец-уруглица.Ей на това чудо изобщо не му знам символиката и предназначението.Носи се през цялата сватба от ерген от страна на момчето,пази се/не знам от какво/ и на края се чупи./За какво го пазят тогава?!/.Моят сват много държи да има такава уруглица.Ще му кажа да си намери кой да му я прави, и без това си е от тяхната страна.

# 249
  • Мнения: 2 433
Уруглицата се носи от този, който играе най-много, ако седне- се опитват да му я откраднат, защото не танцува и за това се казва, че се пази. Един вид, мъчат някой да играе цяла нощ, аз не го харесвам това. По принцип уруглица има на сватби на танцьори, там е забавно, защото се "надиграват" цяла вечер.
Танц на булката е при нас,да. И аз не го харесвам, но се прави на почти всяка сватба тук и гостите го очакват/заделят си пари.
Марулета, майка започна да мие прозорците всяка седмица, та за сватбата да не е пропуснала някъде петънце.. а има още два месеца Simple Smile Много сте ми сладки майчетата как ни мислите. Вкъщи ще са само балони, хубава покривка на двора и толкова.
Ние бутилки за ракията нямаме, няма да купувам.

# 250
  • Мнения: 8 767
      Ааа,да,такива сме мамите.Не че някой ще дойде да ни инспектира колко и как сме изчистили.Моят съпруг се е хванал да боядисва,според мен излишно ,но така или иначе той вече я свърши тая работа.Сега се чуди дали не боядиса фасадата на къщата.
  Аз не мисля да изпадам в такава хигиенна паника,а и ме мързи,честно казано.

# 251
  • Мнения: 2 433
Хахаха, баща ми е същият, но мисля, че просто си търсеше причина, за да чопли нещо по къщата Simple Smile А мързелът е голяма сила, аз няма да скокна да мия прозорци всяка седмица, ако ще и папата да е почетен гост.

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Мама също мисли кое как да направи в градината, всеки божи ден се прибира с нови цветя(вече няма място буквално), колко ще оцелеят до октомври е друг въпрос. Нашите имат кладенец доста голям и около него ще се събират част от гостите. Само моя милост да вземе да нарисува камъните (не че мога 😂 после сигурно младоженеца ще ги преправя) боядиса се всяка стая 😂😂😂забранено е пушенето вътре (до сватбата 😂), но ги разбирам де сами си я направиха къщата и искат от нея да ме вземат.

# 253
  • Мнения: 8 767
    Съседът от едната страна си преправя оградата,/как така ще се вижда на снимките и камерата тая мрежеста ограда?!Няма да излагаме детето/,  а  този от другата си пребоядиса неговата черна.Нашата е черна и не можело да има разлика и да загрозяваме снимките.Даже измайсториха нова пейка пред нас,където се прави вечер седянката,че старата е...стара.Въобще кипи усилен труд в махалата.Както и преди ви писах,изобщо  не си представям,че ще са безучастни и бездушни към празника ни.от сега се вълнуват даже и бабетките-само ме питат музика ще има ли,да тропнат хорце.Иначе 3 дни могат да ти говорят как ги болят краката.
   И аз само влача китки -висящи,за слънце,за сянка.....да има.

# 254
  • Мнения: 1 038
[/img][/img][/img]
   Съседът от едната страна си преправя оградата,/как така ще се вижда на снимките и камерата тая мрежеста ограда?!Няма да излагаме детето/,  а  този от другата си пребоядиса неговата черна.Нашата е черна и не можело да има разлика и да загрозяваме снимките.Даже измайсториха нова пейка пред нас,където се прави вечер седянката,че старата е...стара.Въобще кипи усилен труд в махалата.Както и преди ви писах,изобщо  не си представям,че ще са безучастни и бездушни към празника ни.от сега се вълнуват даже и бабетките-само ме питат музика ще има ли,да тропнат хорце.Иначе 3 дни могат да ти говорят как ги болят краката.
   И аз само влача китки -висящи,за слънце,за сянка.....да има.

Марулетка, гледала ли си страница във фейсбук "хартиени усмивки" правят разкошни големи цветя на стойки, направо си ги представих в китното ви дворче 🙂

Общи условия

Активация на акаунт