СЕДМИ КЛАС. Точките ще проверим, паралелките ще подредим 20.06 - 30.06.2019

  • 117 304
  • 2 478
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 1 356
[quote author=Fair Lady link=topic=1123889.msg38911590#msg38911590 date=1561274641

Синът ми също се яви на три от модулите и няма публикуван резултат до момента.
Аз съм решила да изчакам до вторник и да драсна един мейл и да звъня по телефона в РУО. Може би се втелясвам и притеснявам излишно, но около нас на всички явили се деца резултатите са в профилите.

Аз не издържах до понеделник и писах мейл до НПМГ.
Ако знаеш мейла на РУО, моля те да го напишеш

# 481
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Синът ми също се яви на три от модулите и няма публикуван резултат до момента.
Аз съм решила да изчакам до вторник и да драсна един мейл и да звъня по телефона в РУО. Може би се втелясвам и притеснявам излишно, но около нас на всички явили се деца резултатите са в профилите.

Аз не издържах до понеделник и писах мейл до НПМГ.
Ако знаеш мейла на РУО, моля те да го напишеш

На сайта им е посочен този адрес:
rio_sofia_grad@mon.bg

И също смятам да се обадя и да пиша на:

Инспекторат
Лице за контакт: Лъчезар Станоев, ръководител на инспекторат, тел.: 02 9217 560, e-mail: l.stanoev@mon.bg

# 482
  • София
  • Мнения: 18 173
ДЗИ е на ниво В2. Но пак е малко субективно, понеже зависи как са направени матурите, добре ли са формулирани, има ли  грешки в тях.... Не липсват случаи, в които хора със сертификати С1 и С2 по английски/немски/френски  имат доста отнети точки на ДЗИ.

Последна редакция: нд, 23 юни 2019, 11:50 от пенсионирана русалка

# 483
  • Мнения: 317
За съжаление няма как да се педвиди какъв език или професия ще се котира след 10 години примерно. И не знаеш как ще го завърти живота детето. Затова според мен езиковите гимназии се котират най-много (и поради факта, че сега се е наложило да знаеш поне два езика). В езикова гимназия се получава добро образование без да се ограничава детето с една професия. Проблемът е, че местата са ограничени.



# 484
  • София
  • Мнения: 11 789
Прочетох за униформи в гимназиален курс.Кои са училищата със задължителни такива?

# 485
  • София
  • Мнения: 1 356
Синът ми също се яви на три от модулите и няма публикуван резултат до момента.
Аз съм решила да изчакам до вторник и да драсна един мейл и да звъня по телефона в РУО. Може би се втелясвам и притеснявам излишно, но около нас на всички явили се деца резултатите са в профилите.

Аз не издържах до понеделник и писах мейл до НПМГ.
Ако знаеш мейла на РУО, моля те да го напишеш

На сайта им е посочен този адрес:
rio_sofia_grad@mon.bg

И също смятам да се обадя и да пиша на:

Инспекторат
Лице за контакт: Лъчезар Станоев, ръководител на инспекторат, тел.: 02 9217 560, e-mail: l.stanoev@mon.bg

Благодаря ти

# 486
  • Мнения: 302
Мисля, че функциите на ръководителя на Инспектората и въобще Инспектората към МОН са съвсем други- конфликт на интереси и т. н., така че по- скоро към РУО се обърнете за това, че не са качени резултатите.

# 487
  • София
  • Мнения: 492
Прочетох за униформи в гимназиален курс.Кои са училищата със задължителни такива?
 
Униформите са задължителни във Втора АЕГ и 73 то.

# 488
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 247
Аз надничам с надеждата някой да даде вътрешна информация как върви проверката. Друг път до това време , все нечий познат беше проверител и имахме по мъничко такава. Rolling Eyes

# 489
  • София
  • Мнения: 8 306
Миналата година си обменихме няколко писма с РУО и МОН, отговорите бяха къде адекватни къде не. В повечето случай пишех до двата адреса - rio_sofia_grad@mon.bg и priemna@mon.bg

Едно от тях бе за резултатите от Олимпиадите/Състезанието на НПМГ и ми бе отговорено от МОН, че са въведени в системата, като тя ще генерира бал  с резултатите в случай, че в съответната паралелка са балообразуващи. (писмата са от преди да са видими в системата).
НПМГ според мен са отговорни да предоставят резултатите за състезанието, на РУО/МОН - за въвеждането.
Евентуално НПМГ може да внесат яснота за разликите в резултатите (ако някъде след това не е станала грешка)  - според мен са някакви технически грешки, а не преизчисляване. Миналата година на състезанието няма 100 т. по никой от предметите и няма преизчисляване.

Друго беше за бъг - не се вижда 2рото калсиране - изчезна по едно време (виждаше се 1во, детето беше записано вече на 2ро, но както знаем какви го натвориха с класирането се бях притеснила), писах и на двете
МОН ме пратиха към РУО, РУО към МОН.... МОН писа "за приема е отговорно РУО", РУО, че "не са администатор на сиситемата" 

 

# 490
  • София
  • Мнения: 7 136
Сигурно ли е, че в 73-то и във  втора АГ са с униформи?

# 491
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 355
Да, Бъни, само знам, че в 73то ги ползват на специални събития.

# 492
  • София
  • Мнения: 12 261
Официалните униформи се използват за специални случаи, което означава, че изобщо не се използват /нашата такава от 2АЕГ е обличана веднъж и миналата година я подарих/. Наред с това има всекидневни униформи /за 73-то не съм сигурна вече, но доскоро имаше/ - тениски, тип Лакоста с емблемата на училището в различни цветове за 2АЕГ и /ако не греша/ бели тениски за 73-то. Във 2АЕГ в 8-ми и 9-ти клас стриктно се следи за носенето им, а след това - не толкова.

# 493
  • София
  • Мнения: 6 211
Аа, утре свалям "Хамлет" на киндъла, като най-кратко и четивно произведение.
Писна ми да се въргаля по креватите с аниме и манга.
Сутринта заведох сина на изпит, а наборката трябваше да се разходи до къщата на баба си (на 15мин. пешком) и да нахрани две котки, които се появиха на бял свят заради нейното мрънкяне за котенце. В 13:00 плувнала в пот звъня да питам дали е яла и какво е направила с клетите животни. Мда, закусила с шоколадов сладолед, ама до котките още не била стигнала. Затворих и звъннах на ММ да се разбере с нея, защото нямах сили да крещя в жегата.

ПП. Днес видях седмокласничка с такава ноктопластика, че халал да са им униформите  Grinning

# 494
  • София
  • Мнения: 12 261
"Хамлет" ли реши, че е най-четивното за съвременен тинейджър? Joy Аз бих заложила на старогръцките митове и легенди, но ти си знаеш. Wink

Общи условия

Активация на акаунт