Понижаване на наднормено тегло със САКСЕНДА/ SAXENDA

  • 176 004
  • 1 569
  •   1
Отговори
# 1 560
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 228
Добре са 4кг за месец ако имаш да сваляш само 10. Корем се сваля много трудно и иска упражнения. Помисли в тази насока. Simple Smile

# 1 561
  • Мнения: 342
Здравейте! Дъщеря ми е на 11г и за 2-3 години натрупа доста килограми, вече е почти 60кг при ръст 1,48м. Притеснявам се, защото нещата излизат извън контрол. Решила съм да пусна изследвания на ЩЖ, Вит.Б12 и Д, гликиран хемоглобин, глюкоза и серумен инсулин. Ако се сещате за още нещо, което би ме насочило към евентуален проблем с наднорменото тегло и вълчи апетит, ще се радвам да споделите. Ще я заведа и на ендокринолог разбира се, но първо да направя изследванията.

# 1 562
  • Мнения: 857
Здравейте! Дъщеря ми е на 11г и за 2-3 години натрупа доста килограми, вече е почти 60кг при ръст 1,48м. Притеснявам се, защото нещата излизат извън контрол. Решила съм да пусна изследвания на ЩЖ, Вит.Б12 и Д, гликиран хемоглобин, глюкоза и серумен инсулин. Ако се сещате за още нещо, което би ме насочило към евентуален проблем с наднорменото тегло и вълчи апетит, ще се радвам да споделите. Ще я заведа и на ендокринолог разбира се, но първо да направя изследванията.
Първо посетете ендокринолог. Опишете проблем и той ще и пусне каквито изследвания са нужни.
Успех 💐

# 1 563
  • Paris, France
  • Мнения: 14 446
Да, изследвайте това, което сте решили и с резултатите вижте какво можете да направите сами!

Преди 10г водих дъщеря ми при детски ендокринолог за същия проблем. Само я претегли, никакви изследвания не пусна и нищо не направи. 60 лева на боклука. Самата ендокриноложка тежеше над 100кг и беше със сериозен обезитет. Каза ни, че в пубертета било нормално да имат вълчи глад. Не е.

След години дъщеря ми се оказа с дефицит на Д3 и като го пие редовно, няма глад.

Правете и по 5 салатки и нека поне уикенда да яде много като обем, но ниско калорична храна. Хубави витамини, оцет преди ядене помагат.

Аз съм отвратена от детските ендокринолози навсякъде, не само в БГ.

# 1 564
  • Мнения: 342
Водих я преди година и аз на детски ендокринолог, който даде някакви препоръки за хранене и толкоз, без допълнителни изследвания. Та понякога в групи като тази, намирам по адекватни решения и съвети на проблемите.
Както има една приказка “не питай старило, питай патило”.

# 1 565
  • в пералнята
  • Мнения: 1 058
Заведете детето на добър детски ендокринолог, защото това не е шега работа.
Проучете отзиви кой ще си свърши адекватно работата и го слушайте. Без режим, спорт и ограничения няма как да стане.
Синът ми при същите ръст и години тежи на половината.

# 1 566
  • Мнения: 9 473
Разводняваме темата, но може да е от помощ моето мнение, препоръчвам с две ръце д-р Елена Вучкова-педиатър и детски ендокринолог от Болница Лозенец. Страхотен лекар и човек.

# 1 567
  • Мнения: 9
Здравейте! Дъщеря ми е на 11г и за 2-3 години натрупа доста килограми, вече е почти 60кг при ръст 1,48м. Притеснявам се, защото нещата излизат извън контрол. Решила съм да пусна изследвания на ЩЖ, Вит.Б12 и Д, гликиран хемоглобин, глюкоза и серумен инсулин. Ако се сещате за още нещо, което би ме насочило към евентуален проблем с наднорменото тегло и вълчи апетит, ще се радвам да споделите. Ще я заведа и на ендокринолог разбира се, но първо да направя изследванията.

За да не разводняваме темата, ще Ви пиша на лични какво още да изследвате (за да отидете с направени изследванияи и да си спестите повторно посещение). Дали са Ви препоръка за др Вучкова (много добър детски ендокринолог), от кръвните резултатите тя ще има ясна представа какво се случва и ще даде правилна терапия.

# 1 568
  • Мнения: 4 095
На мен личната лекарка ми е препоръчвала доктор Бранкова за детски ендокринолог

# 1 569
  • Мнения: 1
Здравейте🙂Нова съм във форума,но понеже и аз пробвах лечение със саксенда, което не ми понесе изобщо имам две писалки, които няма да използвам.Саксендатс е купена преди 6 дни.Моля,ако на някой ще са му от полза да ми пише,ако не е в разрез с правилата на форума.Хубав ден.

Общи условия

Активация на акаунт