Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 61 394
  • 812
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 4 064
Малей, голям зор с тая Мерула. От втория път стана де, но човек като е ползвал един модел години наред и си е направо странно. Нося я от сутринта- пу-пу всичко е наред. Дано свикна бързо да я разтварям правилно. Капацитетът й в сравнение с лейдикъп си е ехеей.

# 601
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много бързо свикнах с Мерулата и сега не си представям да ползвам друг вид. Много по-лесно се отваря, дори понякога не я чакам, тя сама го прави.

# 602
  • Мнения: 183
Днес пристигнаха двете чашки Органикъп, от промоцията им през март.

# 603
  • Мнения: 265
Здравейте дами.Flowers Hibiscus
 Идвам да споделя впечатления след първото използване на чашката и на менструалното бельо. Така, първо за чашката.
Изключително доволна съм от нея! След първоначалния неуспех с първото поставяне и след като попрочетох малко повече, успяхме да се разберем. Оказа се, че моята чашка е от най-мекия силикон, но и на тази марка (Louloucup) няма средна твърдост, а само мека и твърда чашка. Първоначално явно не се беше отворила и имах протичане, но и сгъването явно не беше подходящо за този материал. Със сгъване на "С" нямах проблем. Не я усещах изобщо, никакъв дискомфорт, пръчицата не излизаше навън. Само ме притеснява, ако се наложи да я сменям на работа или в обществена тоалетна как ще стане, но явно с времето ще свикна.
За бельото. Него не успях да го пробвам в най - силния ден, но в по - слаб период нямаше протичане, както и през нощта. Усеща се много комфортно, нямах усещане за мокро, няма мириз, нямаше притеснение. Изобщо това ми беше най-приятни период и само мога да съжалявам, че не съм открила тези методи по- рано. Определено ще взема и за дъщеря ми когато дойде момента. Това е от мен, надявам се да съм била полезна. Другия месец ще изпробвам повече бельото и да се включа пак.

# 604
  • Мнения: 1 377
Чашката още не съм рискувала да я сменям на работа в най-силния си ден и тогава си карам на превръзка. През останалите дни я слагам сутрин и сменям като се прибера, не се пълни, а аз съм с доста обилен цикъл (си мисля).

# 605
  • София
  • Мнения: 177
Само втория ден се налага да я сменям в офиса около обедната ми почивка. Не съм имала проблеми. Тоалетната е комбинирана с мивка вътре в помещението. Ако е като обществените тоалетни - много кабинки и пред тях обща мивка не бих се справила.
Всички други дни почиствам чашката само сутрин и вечер у дома.

# 606
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 386
Привет,дами. Досега имах чашка Мелуна, но не бях доволна . В момента пробвам Yuuki ( след голяма пауза от бременност и раждане). Много е различна, няма протичания! Поставя се по-лесно. Но е доооста твърда.... И искам да ви попитам дали и при вас е така - при изваждането й стискам , за да се развали вакуума, но колкото и да се опитвам да я сгъна не мога, и изваждането е доста болезнено като стигна до ръбовете. Е, преживява се , но все пак да попитам нормално ли е или да търся друга чашка отново?

# 607
  • Мнения: 7 383
Ако става въпрос за твърдата (класическа) Юки, то това е една от най-твърдите чашки изобщо и за малко жени би била удобна. Меката е по-скоро средна твърдост, но е възможно да имаш нужда от по-мека.

# 608
  • София
  • Мнения: 1 454
Аз използвах твърдата и голяма Юки, но ми протичаше и да, ваденето може да е болезнено в един момент.

# 609
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 386
Благодаря за отговорите, Бухтичка и горчива. Явно ще си поръчвам трета, дано вече този път да оцеля правилната. А вие от коя чашка сте доволни?

# 610
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
... А вие от коя чашка сте доволни?
Мерула.

# 611
  • Мнения: 7 084
Аз съм била с Lunette и Lily Cup Compact - и от двете съм доволна. Сега ползвам една нова Lucy Cup, но съм минала само един цикъл с нея и не мога да се изкажа съвсем Grinning

# 612
  • Мнения: 1 377
Кой от двата варианта - дето е като камбанка или другия? Че се изкушавам да пробвам заради обема. Иначе аз съм с Yuuki soft и не ме боли като я вадя, но първия ден ми протича, че много бързо се пълни.

# 613
  • София, България
  • Мнения: 3 822
Аз съм с Мерула One Size и е уникална! Другата мисля, че е с доста голям отвор (където всъщност е по-твърдо) и може да води до дискомфорт. Ако за пръв път взимате Мерула, моят съвет е да пробвате първо с One size...

# 614
  • Мнения: 4 793
Момичета, аз да попитам, как си изпразвате чашката ако няма мивка в тоалетната? В офиса ни е така и се чудя каква е схемата. Че първите 2 дни ми се налага да я изпразвам през около 3 часа. Чудих се за мокри кърпички, но някак си ми се струва нехигиенично.

Общи условия

Активация на акаунт