Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 49 112
  • 812
  •   1
Отговори
# 615
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Имаш предвид къде да изхвърлиш течността ли? Може в тоалетната.

# 616
  • Мнения: 6 993
Течността в тоалетната, а за измиване на чашката - носи си бутилка с вода Simple Smile

# 617
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Кой от двата варианта - дето е като камбанка или другия? Че се изкушавам да пробвам заради обема. Иначе аз съм с Yuuki soft и не ме боли като я вадя, но първия ден ми протича, че много бързо се пълни.
Моята е точно такава:
Скрит текст:

# 618
  • Мнения: 417
От Mooncup!
Поръчах си я от амазон. Не ми е пропускала, твърда е, но не ми създава дискомфорт.
Родих се с нея. Преди това се мъчих с Гая къп, но непрекъснато ми протичаше. Даже мислих, че явно анатомията ми не позволява чашка и се радвам, че пробвах с друга марка преди да се откажа
Благодаря за отговорите, Бухтичка и горчива. Явно ще си поръчвам трета, дано вече този път да оцеля правилната. А вие от коя чашка сте доволни?

# 619
  • Мнения: 4 611
Имаш предвид къде да изхвърлиш течността ли? Може в тоалетната.
Имам предвид как да я измия/ почистя, както да почистя и себе си.

# 620
  • София
  • Мнения: 3 709
Минавам и аз да кажа добра дума за Мерула. Имам по-малката и съм супер доволна. Последните два цикъла карам с нея, без каквито и да било фалове. Чак не мога да пробвам Лунет, която поръчах заедно с Мерулата.
В редките ситуации на невъзможност за измиване и липса на мивка, нося дамски мокри кърпи.

# 621
  • Мнения: 1 148
Я споделете от кой сайт ги поръчвате тези мерули. Че взех сериозно да се навивам.

# 622
  • София
  • Мнения: 3 709
От немския Амазон за 65 лв. успях да взема една Мерула, една чашка Лунет и два кейса за съхранение. По бг сайтовете Мерулите са 50+ лв. В Лила.бг, примерно.

# 623
  • София, България
  • Мнения: 3 588
Аз от Лила.бг я взех, просто защото си изгубих предишната Лунет, (с която между другото три месеца така и не успях да се справя) и бързах да взема друга за следващия път. Радвам се, че я загубих, защото успях да се навия за Мерула и се родих. Чашки със стандартна форма имах 3 и с трите не се справих без да ми протича. Unamused

Последна редакция: пн, 17 май 2021, 14:30 от Purple_Peanut

# 624
  • Мнения: 5 405
Как успявате да си "напъхате" Мерула? 🤔🤣 Аз пробвах само веднъж (малката) и си продължих с Рубикъп. Ще пробвам следващия цикъл пак, но ако не стане, няма да я мъча. 😁

# 625
  • София, България
  • Мнения: 3 588
Тя се пъха "наобратно" така да го кажа Grinning В смисъл като направите острото не я пъхате с острото назад към задната част на тялото, а към предната. Simple Smile

# 626
  • Мнения: 1 148
А мерулата като няма тези дупчици в горната част, значи ли, че може да се напълни почти догоре без да протече? Че 38мл не е чак толкова голяма вместимост. Примерно голямата Yuuki също е 38 мл, но заради дупчиците събира 28мл.

# 627
  • Мнения: 58
Момичета, включвам се с един малко по-различен въпрос, но отново свързан с чашиките.
Забелязали ли сте промяна в месечния ви цикъл откакто ги използвате?
Защо питам - ползвам чашка може би от 8-9 месеца. Първоначално бях в Мелуна, но тъй като ми пропускаше минах на Органиккъп. От втората съм много доволна, но забелязвам последните 5 месеца много странно изменение на цикъла:стандартно силни 2 дни, след това още 2 леко и изчезва (винаги съм била с дълъг цикъл около 8 дни). До тук звучи чудесно, но....... След тези обще 4 дни, той напълно спира за 2 дни и се появява отново за още 2-3 дни.
Ходих на гинеколог, правих изследвания и вс е повече от добре, затова се зачудих дали не е от чашката. 🤔?!?!

# 628
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По отношение на времетраенето - нямам промяна, но силният ден е вече само един, малко след първия - едни около 24 часа ми е силно, после е почти на затихване и така още 3-4 дни, общо са около 6 +/- 1.
Това ме устройва идеално, понеже ако ходя на плаж, пропускам само един ден, просто не мога да сменям там често, а и на слънцето не ми е добре при силните дни.

# 629
  • Мнения: 3 308
Puffy-Cat-13, аз съм с многократни превръзки и при мен е нещо подобно от както ги ползвам 2-3 дни нормално, после спре за 1 ден и пак започне.
Много жени твърдят че от както ползват многократни продукти нямат болки и силно течение, но не е така при всички.
Иначе малко отчет от мен, уших си пълен комплект, някои ги направих непромокаеми, някои не. Но забелязвам че изобщо няма нужда от непромокаем пласт, нищо не ми е пропускало до сега. Също така и нямам нужда от голяма дължина, понеже всичко е в центъра, неприятното е че не мога да нося дънки с тях, просто се очертават. Много си ги харесвам и си ги нося с мерак Grinning

Общи условия

Активация на акаунт