Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 49 181
  • 812
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 417
Аз мисля, колкото и да ми е удобна чашката, да я спра за известно време.
Доста ме притеснява тази промяна в цикъла ми откакто я използвам…

# 676
  • Мнения: 3 313
Instyle, не съм ги ползвала, но ще дам мнение според това което виждам като материали. И често казано, нищо особено не е, плата си е баш "flannel", това че е органичен не знам какво точно променя (освен нещо за алергии). Но определено не е най- желаната материя, ползва се най- вече от хора, които сами си правят превръзките, защото обикновено имат някакво одеялце такава материя или пижама.
Отделно понеже плата е тънък, трябва да се сложат много пластове за да е абсорбиращо. В сайта гледам пише 6 пласта за дневна и 7 за нощна. Това чудо само вкъщи ще може да го носиш, абсолютен памперс става, аз имам от такъв плат само с 4 пласта и не мога да я нося с дънки, защото се вижда.
 Това което ми харесва е формата и дължината, ама все пак не бих си ги купила. Бих си поръчала от чуждестранен сайт, тези в Бг които съм гледала не ми харесват.

# 677
  • Мнения: 517
Instyle, не съм ги ползвала, но ще дам мнение според това което виждам като материали. И често казано, нищо особено не е, плата си е баш "flannel", това че е органичен не знам какво точно променя (освен нещо за алергии). Но определено не е най- желаната материя, ползва се най- вече от хора, които сами си правят превръзките, защото обикновено имат някакво одеялце такава материя или пижама.
Отделно понеже плата е тънък, трябва да се сложат много пластове за да е абсорбиращо. В сайта гледам пише 6 пласта за дневна и 7 за нощна. Това чудо само вкъщи ще може да го носиш, абсолютен памперс става, аз имам от такъв плат само с 4 пласта и не мога да я нося с дънки, защото се вижда.
 Това което ми харесва е формата и дължината, ама все пак не бих си ги купила. Бих си поръчала от чуждестранен сайт, тези в Бг които съм гледала не ми харесват.

Благодаря много за отговора, успях да ги видя като sample превръзките, имам само гащи Innersy( нещо си) от амазон, като цяло ако успееш през няколко часа да ги смениш с цялото махане на другите дрехи е ок, исках да видя в бг какво предлагат,но както отбеляза- материята и на мен нещо не ми хареса, дълги са,имат добри капси отдолу, но с дънки биха се виждали определено,видях че ако течението е доста силно реално не биха попивали,  тази материя може да задържи докато станеш само да я смениш, за тичане по цял ден навън и аз не бих взела, явно ще се търси по чужбинските сайтове, ако имате пък за тях насоки ще се радвам да ги разгледам, поздрави

# 678
  • Мнения: 3 313
Няма как да пропуснат тези превръзки като имат 1 слой PUL, това е специален плат, направен за болниците. Дишащ и непромокаем, използват го за многократни пелени също, които са подложени на много влага. Но реално ако е направена с правилните платове, този пласт не ти трябва. Особено много трябва да избягваш превръзки, на които задната им част е с PUL, защото ще се пързаля и ще намираш превръзката си не където си я поставила. Ако харесаш нещо с този пласт вътре, бъди сигурна че е скрит и не е на гърба.
Реално най- хубавите превръзки са в Etsy според мен, просто там са направени масово от жени, които са много зарибени по тази тема и ги правят с най- добрите материали. Сега дадох филтър за България да видя кой продава и намерих един доста приличен магазин. https://www.etsy.com/shop/MoonWorldBoutique Може да разгледаш и другите, но това са точно направени от материалите от които аз си направих моите и съм доволна. Цените са доста приемливи. Гледам че ти дава опция да избереш гърба с какъв плат да е, внимавай да не избереш PUL Simple Smile
Може да разгледаш и някои сайтове от Англия, ама не съм запозната честно казано, предпочитам да си купя от някоя майка, която си шие в тях.

# 679
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
О, тези многократни превръзки са много симпатични! Аз харесах вещиците и онези в преливащо синьо-червено. При това, пише, че бутикът е от Кнежа, Плевен, демек е българска изработката.
Аз определено имам нужда от няколко малки превръзки, които да слагам независимо от чашката, защото се случва да прокапе. Досега ползвах еднократни ежедневни от последния пакет, който си бях закупила преди да се сдобия с чашката, ама вече привършват. Дали на тази страница от линка има такива превръзки? Като че ли на всичките пише, че са за силно течение.
В дм съм виждала многократни също, но някак белият им цвят малко ме спира, като си представя на какъв мармалад може да стане...

# 680
  • София
  • Мнения: 639
Аз да се оплача купих си от многократните превръзки от ДМ, които са 4 в пакет и изобщо не съм доволна! Пропускат здраво.

# 681
  • Мнения: 3 313
Pyjamka, може да избереш от падащото меню каквито искаш. Има опции liner / pantyliner  и light pantyliner. За вещиците май няма тази опция. Имай предвид че тези преливащите синьо/ червено са направени с оверлог машина, и като гледам шева в края е с 3 конеца, не 4. И като ги изпереш ще се "надърпат" малко, просто не е особено красиво. И аз правя такива с оверлог, много е трудно наистина, и това не са добре изработени за мен. Това са хубави превръзки на оверлог, за да видиш добре разликата https://www.etsy.com/shop/PrettyComfyShoppe
От тази от Кнежа бих купила тези ушити на машина, личи си че й се отдава. И като гледам шаблоните, жената си ги е купувала сигурно и се интересува активно, и според мен ще са й много сполучливи нещата.

# 682
  • София
  • Мнения: 8 652
Те са за обиране на нещо слабо. Аз ползвам в силен ден с чашка, че по някой път не ми се получава правилното поставяне. Имам и болки в някои дни и като сшожа чашката ме боли сякаш повече.
Но са за слабо течение.
Иначе, последно време се справям с чашка и с едни мъники "превръзки"... Забравих им името. Може да се загънат, завият и се слагат между лабиите и така обират малко прокапване. Лабиални подложки май се казваха.

# 683
  • Мнения: 1 534
Днес ми е първият ден с чашка.
От 1 час съм с нея ,щом досега не е протекла ,значи съм я сложила ок ?Днес ми е обилен цикъла ,като за първи ден..
Питам за да съм спокойна и да излизам от нас.

# 684
  • Мнения: 14 880
Ако в рамките на час след спазъм не е протекло - би трябвало да е ок. Може да сложиш превръзка (може и ежедневна) за всеки случай, просто да видиш как се държи чашката.

# 685
  • Мнения: 1 534
Благодаря,няма никаква вероятност да се размести сама предполагам.
След поставяне я завъртях и проверих с пръст всичко беше ок.
Ако всичко е наред ,съжалявам  че не съм открила тази алтернатива много по-рано.

# 686
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Момичета, виждам, че сте обсъждали превръзките. Аз съм в процес на търсене на ежедневни многократни превръзки. Искам нещо тъничко, което просто да обира кръвта, останала по стените след подмяна на чашката. Сега имам едни които са адски дебели и изобщо не ми е ок с тях, а течове нямам, за да се мъча с подобни превръзки. Може ли да ми предложите нещо конкретно? Или какво трябва да гледам да пише на английски, за да съм сигурна, че купувам тънки?

Намерих ето това ама нещо се колебая още:

# 687
  • Мнения: 61
Аз мисля, колкото и да ми е удобна чашката, да я спра за известно време.
Доста ме притеснява тази промяна в цикъла ми откакто я използвам…
Аз също съм с такава чуденка, но може би ще изчакам да минат жегите... Иначе за последните 2 цикъла си направих експеримент. През предпоследния носих чашката само първите 2 дни, и след това си бях с еднократни превръзки и нямаше такова "спиране" за 2-3 дни и след това пак да продължи кафяво зацапване. Сега на последните цикъл нодих чашката 4 пълни дни, след което я махнах защото цикълът спря, и отново след 3 дни пак започна кафяво зацапване за още 4 дни. Определено при мен явно чашката оказва някакво влияние и колкото и да ми е удобна, просто това нарушение в дните много ме дразни и натоварва 🙄😢😒

# 688
  • Мнения: 3 313
Purple_Peanut на английски търсиш като cloth pantyliner, или reusable panty liners, подобни Simple Smile
Преди май постнаха пак тези превръзки, и както споменах не бих си купила превръзки от "flannel". Много бързо се захабява, след 2 изпирания изглежда все едно си го ползвал много време, плюсовете са че не задържа петна и че е евтин плат.  Пише че е някакъв органичен, ама колко разлика ще има не мога да кажа.
Ако бях в България щях да ви изпратя, някакво странно хоби ми е да ги шия, яко съм се зарибила и съм направила доста повече от колкото ми трябват Grinning
Та ако обичаш да ти е по- хладко там доле, задължително памучни. Избягвай flannel, minky и кадифето. Особено лятото е страшно с тях Simple Smile

# 689
  • Мнения: 417
И аз си бях правила експеримент прери време да съм без чашката, а с превръзки и нямаше проблеми.
Притесняваме да не доведе до някакви дългосрочни последствия и проблеми.
Иначе съм с Mooncup, води се една от най-твърдите, но си ми е удобно…
Аз мисля, колкото и да ми е удобна чашката, да я спра за известно време.
Доста ме притеснява тази промяна в цикъла ми откакто я използвам…
Аз също съм с такава чуденка, но може би ще изчакам да минат жегите... Иначе за последните 2 цикъла си направих експеримент. През предпоследния носих чашката само първите 2 дни, и след това си бях с еднократни превръзки и нямаше такова "спиране" за 2-3 дни и след това пак да продължи кафяво зацапване. Сега на последните цикъл нодих чашката 4 пълни дни, след което я махнах защото цикълът спря, и отново след 3 дни пак започна кафяво зацапване за още 4 дни. Определено при мен явно чашката оказва някакво влияние и колкото и да ми е удобна, просто това нарушение в дните много ме дразни и натоварва 🙄😢😒

Общи условия

Активация на акаунт