Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 49 019
  • 812
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 455
Аз съм била с Lunette и Lily Cup Compact - и от двете съм доволна. Сега ползвам една нова Lucy Cup, но съм минала само един цикъл с нея и не мога да се изкажа съвсем Grinning

А, как се чувствахте с Lily cup compact? Много съм се замислила за тях и търся мнения, гледах ги в Ремедиум. Няколко пъти ходя и не се престрашавам още да си взема

# 661
  • Мнения: 6 992
Лили къп компакт е много хубава, много мека, лесно се поставя, лесно се вади, много си я харесвам. Не побира толкова, колкото Лунет, трябва да я вадя 2-3 пъти първите дни. Но иначе много я харесвам.

# 662
  • Мнения: 14 803
Да дам отчет за диска.
Все още оставам със смесени чувства, но по-скоро клоня към положителни впечатления и ще го пробвам и в първия ден при следващ цикъл.

Какви са минусите му:
- изваждането не е толкова чисто, колкото при чашка ( при мен и изваждането на чашката е мазало, но аз реално я стискам цялата и затова се разлива)
- при дисковете има също размери. Според мен този, който съм взела (76/65mm, точно колкото оригиналният Зиги), е малко по-голям от нужното за мен
- реалният капацитет не е колкото рекламирания
- според мен не е подходящ за басен/море, тъй като не прави вакуум

Какви са плюсовете:
- мноооооого по-лесно го поставям и махам, не ровя да роверя на място ли е, има ли вакуум
- въпреки че капацитетът се разминава с реалния, все пак е повече, отколкото на стандартните чашки
- дискът е с мек ръб и лесно се напасва към индивидуалната анатомия

Има нещо, което или аз не съм разбала, или не го обясняват добре. В упътванията и рекламите е посочено, че след поставяне, дискът трябва да се натисне, за да мине над пубисната кост, която да го задържи на място. Това оставя впечатление, че трябва само да натиснете леко, за да го застопорите, което не е точно така. Всъщност трябва да се натисне малко повече и по-навътре, иначе дискът се накланя и просто тръгва да излиза. Вече аз като се изправя - той си заема място над костта и не мърда

Сега гледам, че са се появили и други модели дискове, ще си взема някой по-малък за проба.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Здравейте, за първи път ще ползвам чашка и се насочих към Мерула. Търся откъде мога да си поръчам. Имате ли отзиви за този сайт https://leaknomore.eu/shop/

# 664
  • Мнения: 14 803
В лила.бг все още върви промоция, но са пообрани.

# 665
  • Мнения: 730
Миналото лято се справих страхотно с моята Мерула. Нямаше гафове, само лекота, свежест и комфорт. След първоначалния успех, обаче - пълен провал. Уж я поставях добре, с вакуум и на място, а все протичаше и се бях отказала за известно време. Тоя месец пак е страхотно! Не мога да и се нарадвам. Кажете, от какво зависи успехът? Не е като да не знам как да я поставя. Thinking

# 666
  • Мнения: 14 803
Проверяваш ли дали е на място?
Аз с години ползвах чашка без проверка и без проблеми, докато веднъж, точно преди да изляза да гоня влак, не усетих, че протичам. Оказа се, че както си знам как се слага и застава няма проблеми, този път е отишла встрани от цервикса. Оттогава проверявам при всяко слагане.

# 667
  • Мнения: 1 532
Днес си взех първата чашка .
Поръчах organicup ,намерих я в някакъв бебешки бг сайт.
Този сайт еcco -verde егати златната доставка дето имат, а уж е бг сайт!
Сега остава да ми дойде цикъла и да се пробвам ще успея ли да я сложа.

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 187
В лила.бг все още върви промоция, но са пообрани.
Гледах там, вече са изчерпани.

# 669
  • Мнения: 730
Ама, че промоции имало в това лила.бг!
Менструална чашка Merula Полунощ един размер + Дезинфекцираща чаша Merula Cupscup за 80,98 лв. редовна цена!!!
Моята я поръчах от там преди година за 55,99 лв.

# 670
  • Мнения: 14 803
Странно, аз точно като четох питането за Мерула, и влязох в сайта, беше нещо като 50-55 лв комплектът.
Сега не ми отваря никакви Мерули там. Вероятно вече са тотално изчерпани и тъкмо ги свалят от промоция.

# 671
  • Мнения: 730
Странно, аз точно като четох питането за Мерула, и влязох в сайта, беше нещо като 50-55 лв комплектът.
Сега не ми отваря никакви Мерули там. Вероятно вече са тотално изчерпани и тъкмо ги свалят от промоция.
Промоцията е била от 80,98 лв. намалена на 40,49 лв. Аз още я виждам, въпреки, че пише "Изчерпан".

# 672
  • Мнения: 14 803
80 лв бяха размер ХЛ, а 'един размер' бяха 55 лв. Вторите въобще не ги виждам.

# 673
  • Пловдив
  • Мнения: 187
В крайна сметка поръчах Organicup от Peleni.bg. Утре ще пристигне и другата седмица ще я пробвам директно на плажа 😄

# 674
  • Мнения: 516
Здравейте,

Нахлувам с питане за превръзките за многократка употреба  на Revolucia - търся отзиви за тежко течение как се справят и дали този материал е подходящ за доста чувствителна кожа тъй като само тези дни мога да го взема от плд, благодаря

Общи условия

Активация на акаунт