Как да отложим менструацията?

  • 4 300
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте, момичета!
Обръщам се към вас със следния въпрос, а именно как да отложа менструацията си? В дните, в които ще ходя на море се очертава да съм в цикъл и искам да попитам дали има безопасен вариант да отложа менструацията си или да ми дадете някакъв съвет.
Ще съм благодарна на всички отговорили.
Извинявам се, ако въпросът ми звучи нелепо, но наистина ми стана доста криво, че се очертава така, веднъж в годината да се отдам на почивка и аз и бам....😀

# 1
  • София
  • Мнения: 28 469
Ползвай тампони.

# 2
  • Мнения: 3 587
Очаквай 10 страници коментари как не трябва да си играеш със здравето. Отлагане веднъж годишно за морето - нищо няма да ти стане - да кажа преди да прочетеш апокалиптични прогнози за себе си.

Как - ако си на противозачатъчни, ги продължаваш, докато си на море.
Ако не си - примолут нор по схема - има инфо и на листовката, и в интернет, прочети. Цикълът идва до 3 след като спреш хапчетата.

# 3
  • Мнения: 4 002
Предизвикай го по-рано, за да е свършил когато си на море - чай от запарен магданоз  3 пъти дневно, парене на краката с гореща вода и горещи вани/душове.
Питай личния за Оргаметрил, с рецепта е, ако си здрава и без проблеми, може да се съгласи да го изпише и обясни схемата на прием за забавяне на цикъла.

# 4
  • Мнения: 46 492
Консултирай се е гинеколога си. Той ще ти предпише хормонална терапия след преглед, който да установи дали не са опасни за теб.

По друга причина са ми изписвани Дуфастон и Оргаметрил. Дуфастона понесох много леко, въпреки че и от него имах зацапване. Оргаметрил-ът ми разказа играта. 2-3 дни не можах да стана от болки. Имай предвид, че както и в листовката е написано, при тези лекарства е възможно да има прокървяване и други странични ефекти. При 1 на 10 жени като страничен ефект има нередовен и тежък цикъл. При мен, при един от приемите се появи доста по-късно. Да не си вкараш автогол и да се уцели пак на морето, но да го изкараш на легло.

Има специални бански, които изглеждат като обикновени, само че със защита в долната част + тампон и можеш да бъдеш спокойна на плажа.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 611
Купи си и използвай менструална чашка.Ще забравиш,че си в цикъл.Аз я ползвам вече две години и мога да тренирам с нея.Можеш дори да се къпеш с нея и никой нищо няма да разбере даже,защото тя не пропуска и не се налага да носиш дори превръзки.

# 6
  • Мнения: 6 812
Сещам се от едно време витамин ц малките 🤣🤣🤣понякога ставаше, др път не,незнам точна схема по колко 😄поне няма да навреди

# 7
  • София
  • Мнения: 5 136
Консултирай се с гинеколог за противозачатъчни и схема, по която да ги приемеш, за да го предизвикаш по-рано или да го отложиш.
Тампони, чашки, машки - не си е работа на море...

# 8
  • Мнения: 98
Много ви благодаря за съветите, ще опитам!

# 9
  • Мнения: 29 272
Консултирай се с гинеколог за противозачатъчни и схема, по която да ги приемеш, за да го предизвикаш по-рано или да го отложиш.
Тампони, чашки, машки - не си е работа на море...

Няма такова нещо, специално за менструалната чашка. Вече около 4 години ползвам и се родих с нея. Дори забравям, че съм в цикъл. Подходяща е за море, басейн и каквото си искаш..... Има цяла тема за чашките, за който иска да се информира.

# 10
  • София
  • Мнения: 22 923
На мен лично само с превръзка ми е комфортно. Ползва съм примолут нор няколко пъти и винаги е вършел работа, но все пак е по лекарско предписание.
Преди сватбата не исках да приемам препарати, защото мислехме да започваме скоро опити за дете и се наливах с витамин Ц. Дойде си баш в нащта на сватбата( когато и си се падаше), поне беше късно вечерта и всичко вече беше приключило.😀

# 11
  • Мнения: 5 819
Ако има доста обилна меструация като мене как ще бъде само с Тампон. Не знам аз не бих рискувала да отлагам менструалният си цикъл. Това е нож с две остриета. Разбирам Ви много добре. Консултирайте се с гинеколог, а не да се допитвате от тук.

# 12
  • Мнения: 9 515
Ако има доста обилна меструация като мене как ще бъде само с Тампон.

ами няма как, да, особено в жегите, малеее. например на мен ми става лошо, направо получавам гадене след няколко минути след поставяне на тампон. освен превръзка друго не понасям. и съм се примирила, кво да направя....и с хапчета не бих. квот такоа.

# 13
  • Мнения: 4 518
Здравейте, момичета!
Обръщам се към вас със следния въпрос, а именно как да отложа менструацията си? В дните, в които ще ходя на море се очертава да съм в цикъл и искам да попитам дали има безопасен вариант да отложа менструацията си или да ми дадете някакъв съвет.
Ще съм благодарна на всички отговорили.
Извинявам се, ако въпросът ми звучи нелепо, но наистина ми стана доста криво, че се очертава така, веднъж в годината да се отдам на почивка и аз и бам....😀
Напълно безопасен вариант знам само един - бременност.

# 14
  • Мнения: 876
Аз живея на морето. Имаме и басейн в комплекса. Преди 5 години започнах да използвам чашка и се родих. Слагам сутринта, отивам на плажа само с бански и като се прибера в 14 часа измивам чашката и поставям наново до вечерта.
Специално за море е страхотна. Макар че мен си ми харесва попринцип и я ползвам за всеки цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт