Шести клас 2018/2019 - тема 6 - ВАКАНЦИОННА

  • 25 084
  • 758
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 2 437
ston благодаря за задачите. Статистиката аз успеваемостта за 7 и 12 клас я получих от МОН именно по ЗДОИ. Иначе доколкото знам административният срок за отговор е 14 дни.

# 661
  • София
  • Мнения: 4 035
Включвам се и аз с моята мързеливичка девойка.  Embarassed

До 20.07 бях я оставила да почива и само прочете Бай Ганьо и Чикаго...
След това почна кошмарът  Laughing
За домашно по БЕЛ имат 9 преразказа върху 5-6 глави на Немили-недраги, Една българка, Бай Ганьо.
Немили-недраги буквално го превеждаме преди да започне преразказа и пак се нуждае от 2-3 пъти редакция.
Бях ѝ взела едно тънко сборниче с текстове за четене с разбиране и въпроси към тях и се ужасих от резултатите, защото текстовете са приятни и лесно смилаеми.
Леко съм се отчаяла, а е твъъъъърде рано още  Cry Cry Cry

Не мога да си позволя да е от "контролната" група, защото се страхувам, че нищо няма да направи. Ще ходи на курс по БЕЛ с ежемесечни пробни изпити и уроци по МАТ.

Поолекна ми, чета последните страници и се почувствах съвсем сбъркана, защото и ми е притеснено, и на уроци ще ходи, и не мога да покрия всички предмети, за да я обучавам вкъщи. По БЕЛ през ваканцията работи върху ето този сборник:
https://www.book.store.bg/p208030/pravila-zadachi-i-testove-po-b … donka-kyneva.html
По математика решава тестовете накрая на сборника на Архимед. На следващия урок с учителката ще решават задачите от НВОто тази година.
Иначе не се оплаквам от детето, прочете романите и разказите, сега учи стихотворенията. Следващата седмица е на турне в Пирот с ансамбъла по народни танци, последната седмица на август пак сме на море , излиза напред-назад през деня, а на лятото му се вижда края и аз съм безкрайно тъжна...

# 662
  • Мнения: 6 587
[video][/video]Аз вероятно съм се бъгнала нещо. В момента матурите така да не ме вълнуват, че чак се плаша от собствената си безотговорност...
Детето си чете книжките със скоростта на охлюв, но това е положението.

Потърсих второ мнение от офталмолог- изписа 0, 5 диоптър. Каза, че в етапа на израстване се получава късогледство.
В понеделник ще вземем очилата и се надявам да сме решили проблема.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 12:05 от Biserka_a

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
змейковица, кое е сборничето с текстовете за четене с разбиране, което е затруднило детето? Ще ми се нещо по-предизвикателно, да не са съвсем папагалски въпросите към текстовете.

Ще го снимам като се прибера - тъничко е и беше около 3-4 лв.

По МАТ започна един дебел зелен сборник - не съм запомнила издателството  Embarassed

Аз да питам като една по заблудена майка:) от кога в задачите за кръгове числото “пи” се изписва като буква, а не се смята числената  му стойност?

И за мен това беше новост, но не съм критерий - последния месец доста правила се оказа, че съм забравила в математиката, та ударно си припомням  hahaha

# 664
  • Мнения: 24 467
На Коала е "дебел зелен" по мат.

# 665
  • Мнения: 8 229
За числото пи май учиха за първи път в началото на шести клас. Смятаха известно време с 3.14, но още тогава отговорите в сборниците си бяха със символа за пи.

# 666
  • у дома
  • Мнения: 7 142
Аз пък от опит препоръчвам да се решават И тестове-на Веди по математика са хубави-просто формата на НВО е такъв.  

# 667
  • Мнения: 8 229
Аз взех на Архимед тестове, две книжки са. Всеки тест е по модела на НВО, 25 задачи - 17 с избираем отговор, 5 с отворен и 3 с подробно разписване. Има подробни решения на трудните задачи и то по всички възможни начини, дадени са критериите за оценяване.
Другото, което взех е на Регалия - Пробни изпити. По същия начин е организирана книжката.

И аз мисля, че трябва не само да могат да се решават задачите, а да се оттренират и тестовете. Да свикнат да си разпределят времето, имат 60 минути за 20 задачи все пак в първата част.
За моя син например съм сигурна, че принципно би могъл да реши всички задачи, но също така съм сигурна, че без специална подготовка няма да се справи с формата, или няма да му стигне времето или ще допусне глупави грешки. Просто няма как, трябва да си трениран за точно този вид състезание.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 17:50 от ston

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 4 135
Точно това е най-големият проблем на щерката - абсурд да се вмести дори в 4 часа на този етап...
Ето това е книжката

# 669
  • Мнения: 3 049
Хм, предизвикателството на формАта е времето и за това пак лекарство е увереност при решаването на задачите. Ама знам ли, може и да сте прави. Ще видим на пробните, макар че които са ходили по математически състезания не им е чужда постановката.
В кръга на шегата, може да му се създаде "формат" на детето като му дадеш задачи и започнеш, докато решава да му повтаряш в ухото: "мисли, бързай, много е важно да се справиш". Това ще е вътрешното му гласче, дето ще го тормози на самото НВО, а не подредбата на задачите, колко да са описани, колко с избираем отговор.

# 670
  • София
  • Мнения: 5 019
Надявам се да е полезно иинтересно за някой родител: https://www.segabg.com/category-education/uchilishteto-koeto-ne- … lO2myuZw9KwQefd-Y

# 671
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Лелей, мами, плаща се като ви чета...Колко сте запознати и децата ви колко се подготвят през лятото...Аз дори не знам ако реша на кои учители да го карам да ходи на уроци
Какви са тези домашни??!!! Нашите нямат нищо...Прочетохме 2 книги и подозирам, че ще е това (заминава на гости за месец при баба си и дядо си в друг град), по принцип имаха по желание да пишат романизирана автобиография, още в началото на лятото каза, че няма да пише...Общо взето лятото минава наполовина на пц и другата половина на деня навън с колелото, вечер най-интересно било - на криеница играели 😀...А ми е силен ученик детето, според ел. дневник е на 9 място в класа, а е в женски клас (т.е е сред първите момчета) и по музика и физическо има 5 (т.е. не избива с лесни предмети), не уча с него, не ходи на уроци...
Направо, след като ви чета, взех да се замислям аз ли нещо не съм в час..Disappointed

# 672
  • Мнения: 6 926
Ако не сте в София и ако нямате амбиция за някоя супер високобалова гимназия, няма смисъл да разваляте прекрасното детство и мечтано лято на детето. Има си време през учебната година, щом и през последните 2 години няма пропуски, значи всичко си му е топ.

# 673
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Ако не сте в София и ако нямате амбиция за някоя супер високобалова гимназия, няма смисъл да разваляте прекрасното детство и мечтано лято на детето. Има си време през учебната година, щом и през последните 2 години няма пропуски, значи всичко си му е топ.
Не сме в Сф, и ще се борим за МГ, паралелка Информационни технологии. МГ е на първо място в града ни, не ми е наследил дарбата за чужди езици, за жалост (завършила съм Приложна лингвистика) и не смятам да го натискам за ЕГ - да учиш език трябва да си му отдаден изцяло и да имаш усет...

# 674
  • Мнения: 6 926
Е, с това мг му съсипахте лятото Simple Smile))). Да сяда и да решава задачи, стига е тичал Simple Smile)))
Зависи какви са ви баловете в мг и зависи дали наистина няма пропуски. В нашето мг, за да се пребори дете тази година му трябваха минимум 95т и на двете матури (грубо казано), което си е сериозна подготовка. И ако училището е сериозно и изисква отдаденост по всички предмети през годината, то времето му става кът за наваксване. Като сложим и евентуален спорт или някоя езикова школа и става страшно.
Та затова не биваше да споменавате мг Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт