Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 17

  • 30 980
  • 764
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 941
Приемате ли хранителни добавки като канела, хром и алфа липоева киселина?
И ако да, то какви?
Довечера ще си накисна канарено семе, за да си направя мляко утре. Мисля вътре да добавя канела и карамфил и това да ми е закуската рано сутрин.
Загледах и една хранителна добавка Mason Natural, Cinnamon Alpha Lipoic Acid, 60 Capsules. Как ви се струва състава ѝ Chromium as Picolinate (from Chromax Brand)   100 mcg   Alpha Lipoic Acid   150 mg   
Cinnamon Powder (Bark) (cinnamomum cassia)   500 mg ?

# 631
  • Мнения: 18 542
Alexandria*, ако/когато се появят, ще кажа.
Междувременно, може да споделиш, липсата на кои микро и макро елементи може да се прояви от неконсумирането на растителни храни.
За веганите е ясно, вит.Б12, холестерол. DHA и EPA мастни киселини, вит.А, желязо при недостатъчно превръщане от растителните източници. А затези само на животински продукти, кои?

# 632
  • Близко съм
  • Мнения: 832
Много пъти засичам из постовете,че много от вас не пият прясно мляко с кафето,защо?  Чета че е нисък ГИ? Къде е проблемът тогава? Ако сте го обсъждали извинете.

# 633
  • София
  • Мнения: 4 878
Alexandria*, ако/когато се появят, ще кажа.
Междувременно, може да споделиш, липсата на кои микро и макро елементи може да се прояви от неконсумирането на растителни храни.
За веганите е ясно, вит.Б12, холестерол. DHA и EPA мастни киселини, вит.А, желязо при недостатъчно превръщане от растителните източници. А затези само на животински продукти, кои?

Липси най-вероятно няма да има никакви в началото, увреждания със сигурност ще има и те ще настъпят бавно.
За мен по-важен е психологическия ефект от яденето само на месо, яйца и млечни и дори кошмара от ядене само на месо...Аз лично ще умра от погнуса и отвращение при такъв режим, преди да са настъпили физически липси и увреждания. Иначе, смятам, че ти си имала проблеми, защото си яла сладко и тестяно и рафинирани храни. Дори преди да минеш на БВХ почти не си яла плодове и зеленчуци, а въглехидратите в тях на никого не са навредили. Никой не се е разболял от ИР, защото е ял краставици и домати, ябълки и дори банани. Да уточня, че аз нямам ир или диабет, чета в темата от интерес към здравословното хранене и не смятам, че БВХ е здравословно.

# 634
  • Мнения: 178
Само за справка, най-високата дневна доза за възрастни на витамин А е 3000 микрограма на ден. Нормалната доза за жени е 700 микрограма на ден. 28 грама от пилешки черен дроб ни снабдява с 1200 микрограма. Да не говорим за останалите витамини, които се съдържат само в 100 грама пилешки черен дроб.

# 635
  • Мнения: 18 542
aloevera_, на някои не им понася прясното мляко.
Мен ме разхлабва и създава дискомфорт, ако изпия чаша мляко вкъщи. Навън пия капучино например и там проблеми нямам, вероятно защото го разреждат с вода на машината при приготвяне.
В кафето си слагам сметана и масла аз, по-вкусно ми е. Ако купя литър мляко, не мога да го изконсумирам преди да се развали. Иначе малко в кафето също не ми създава грижи, но поради практични съображения купувам рядко.

Ако не ти пречи, може да си го консумираш.

Alexandria*, аз пак не разбрах, кои са тези микро и макро елементи, от които ще изпитам липса и от липсата на които, ще получа увреждане.

Пак казвам, това че ти се гнусиш от някоя диета, не значи нищо и не е аргумент нито за ползата нито за вредата от нея.

Да, аз споменах в отговорът ми до Дорис, че проблемите ми са от многото ВХ, но е факт че съм в много по-добро здраве от голяма част от списващите в темата, което не значи че ще живея по-дълго, но поне за момента моите несгоди са направо нищо в сравнение с на някои дами тук. Казвам го не да се изтъкна, да не ме разбере някой погрешно.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 12:38 от Миоки

# 636
  • Мнения: 7 227
Липси най-вероятно няма да има никакви в началото, увреждания със сигурност ще има и те ще настъпят бавно.
За мен по-важен е психологическия ефект от яденето само на месо, яйца и млечни и дори кошмара от ядене само на месо...Аз лично ще умра от погнуса и отвращение при такъв режим, преди да са настъпили физически липси и увреждания.
Какви увреждания предвиждаш, за да съм подготвена? Психологическият ефект от гледането на красив сладкиш е невероятен - възхищавам се на хората с кулинарни способности. Купата с ориз е с неутрален психологически ефект, а боб и леща не обичам от малка. Картофи много обичам, признавам си, но ако ми предложат да избера между картофи и месо - естествено, че бих избрала второто, вероятно защото не съм запозната, че трябва  да очаквам увреждания.

# 637
  • София
  • Мнения: 4 878
Липси най-вероятно няма да има никакви в началото, увреждания със сигурност ще има и те ще настъпят бавно.
За мен по-важен е психологическия ефект от яденето само на месо, яйца и млечни и дори кошмара от ядене само на месо...Аз лично ще умра от погнуса и отвращение при такъв режим, преди да са настъпили физически липси и увреждания.
Какви увреждания предвиждаш, за да съм подготвена? Психологическият ефект от гледането на красив сладкиш е невероятен - възхищавам се на хората с кулинарни способности. Купата с ориз е с неутрален психологически ефект, а боб и леща не обичам от малка. Картофи много обичам, признавам си, но ако ми предложат да избера между картофи и месо - естествено, че бих избрала второто, вероятно защото не съм запозната, че трябва  да очаквам увреждания.

Ти не си на БВХ, т. че за теб нищо не мога да кажа.
Единственият човек тук, който твърди, че не яде никакви зеленчуци, дори зеленолистни, и дневните му въглехидрати са под 5 гр е Миоки. Та ми е интересно тя докога ще издържи така и какъв ще е ефекта от храненето ѝ в дългосрочен план.

# 638
  • Мнения: 7 227
Т.е. не отговори на въпроса ми за уврежданията, най-вероятно защото нямаш отговор Simple Smile.
И аз имам дни почти без ВХ. От зеленчуците ям само зелени и то рядко - имам предвид краставица, чушки, лук и тиквички. Но моите дни не ги водя безвъглехидратни, а мазнинно-белтъчинни. Фен съм на д-р Аткинс още от 2002 г., съжалявам, че след това го бях разлюбила за голям период от време. При мен уврежданията са необратими Smile

# 639
  • Мнения: 56
Здравейте!Чета ви редовно,но не пиша,защото още няма с какво да бъда полезна.От средата на април съм на режим и сиофор,старая се да спазвам режима,но още имам и доста издънки,които се надявам,че ще изчистя с времето.От началото до сега съм - 10 килограма,но има още много за сваляна.Като цяло се чувствам много по добре и имам повече енергия.

# 640
  • Мнения: 18 542
Обещавам да ви държа в течение.
Все пак и на мен ми е интересно какви увреждания мога да очаквам.  Thinking

liliq nikolaeva, добро постижение. 10кг са си цифра. Твърде вероятно е да си подобрила показателите даже повече.  Peace

# 641
  • Мнения: X
Прясното мляко покачвало инсулина. На мен ми качва и кръвната захар.
В капучино вероятно няма да се усети толкова, защото количеството мляко не е много, просто е разпенено.

Това за гниенето на месото в червата отдавна е опровергано и се среща само по разни вегано-вегетариански сайтове. Тук е обяснено.

# 642
  • пак там
  • Мнения: 2 885
От какво се поражда ИР, дали се предава по наследство и как се лекуват всичките автоимунни заболявания?

Аз не зная за всички. Зная за себе си.

Когато се появи витилигото ми, бях на шест години. ИР я откриха на 35. Съдейки по постоянните игри нагоре-надолу с килограмите и вечната борба със шкембенцето ми - съм я имала от горе-долу същото време.

Леля ми беше с диабет 2. Майка ми е с Хашимото. Тоест АИ заболяванията ми са в рода. Предполагам, че съм предразположена към тях. Просто - от три сестри, две имат АИЗ. Логично е и аз да имам.

От какво се получава? КАзват - стрес. Не зная на какъв стрес съм била на 6 години. Вероятно става въпрос за стрес на организма, свързан с някакво предишно заболяване. Горе-долу по това време бях подложена на серия от инжекции с витамин В12, с цел подобряване на състоянието на нощно напишкване, което било следствие "от нещо си на прешлените на кръста" - цитирам майка ми. Вероятно нещото е свързано с луксацията на тазобедрената става и некадърното лечение. Няма значение.

Вероятно В12 е предизвикал стреса в организма и "събудил" АИЗ - тайно развиващото се ИР и по-видното витилиго. Един професор на времето каза, че АИ никога не се развива само, тоест има ли едно автоимунно, значи има и друго.

Защо го казвам? Стигаме до втория бум на витилигото ми и откриването на ИР.

Имах витилиго, неприятно, петна по коленете и лактите, и на корема, около 20%. След като родих, се оказах с витилиго на 80% от кожата. Като раждането ми беше кратко и сладко - демек секцио, което мина леко и прекрасно. Но вероятно хормоналната буря по време на бременността и след нея е оказала сериозно влияние.

Накратко - заприличах на албинос с тук-таме кафяви петна. И започнах да дебелея. Не, гинекологът ми се беше изпопритеснил къмто петия месец за моята КЗ 5,1 и беше пуснал ОГТТ - съмнение за гест. диабет. Ама след месец КЗ влезе в норма и всички дружно се успокоихме. Напразно.

И започнах да дебелея все повече. Ако 90% от хората могат през уикенда да лежат безнаказано, за мен това означаваше 5 кг отгоре.

Откриха ми ИР. Следващите години не предприех нищо, нито за едното, нито за другото - детето ми беше постоянно болно. Но това е друга тема.

Когато обърнах внимание на себе си и започнах да пия метформин, витилигото реагира. Петната започнаха да се скриват лека-полека.

След това - нов стрес - инсулт. И отново съм бяла. Този път пия доста лекарства, за да остана жива, и предпочетох да оставя метформина за краен случай - ако до края на август не потръгнат нещата. Те потръгнаха, но адски бавно за по-нетърпеливите. Аз обаче съм търпелива.

Така че, да. При мен АИЗ са семейна предразположеност ,предизвикват се от стрес и ако започнеш да третираш едното заболяване, реагира и другото.

# 643
  • Мнения: 18 542
Именно за това съм против лечение с лекарства, освен ако не са наистина необходими. Лошото е, че установяването на необходимост е много размито понятие. Поправят едно и развалят няколко други. Лекарите не знаят всичко и много често си правят експерименти. Не умишлено и с цел да навредят, напротив, но ако не се вземат предвид всички възможни влияещи фактори (което е практически невъзможно) винаги има риск лекарството да навреди повече в дългосрочен план, отколкото да помогне.

На майка ми така добре ѝ беше тръгнала захарта надолу от диетата и заради високото до небесата кръвно с неустановена причина ѝ изписаха лекарства които ѝ я вдигнаха отново. Да, смъкнаха кръвното но я завъртяха отново в спиралата на високата КЗ и влошаване на диабета.

Против съм и пиенето на добавки на общо основание. Всички казват че са безобидни и ако не помогнат, няма да навредят, но дали е така? Знае ли се дали ударна доза от някой витамин няма да разбърка биохимичните процеси в сравнение с поемането на малки дози, но регулярно от храната?
Знае ли се в действителност колко от даден витамин ни е нужен и дали предозирането му няма да доведе до проблем. Хайде с някои витамини като А има по-бурна реакция, но при вит.С например, всички твърдят, че излишното просто се изпикава и че няма риск от предозиране, но се оказва, че не е точно така. Нивата на вит.С са във връзка с наличието или липсата на други вещества. Изобщо толкова е сложно и влияещите фактори са толкова много, че е почти невъзможно да се твърди нещо със 100% сигурност. Дори при експерименталните доказателства има риск да не са взети в предвид всички фактори.

С две думи, най-сигурно е, че няма нищо сигурно освен че всички ще умрем някога, но поне да го направим в най-добрата си възможна форма. Peace

# 644
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Миоки, ако не ме беше страх, щях да спра и постинсултните, поне две от тях влияят на кръвната захар. И се получава донякъде затворен кръг, защото инсултът до голяма степен е следствие на ИР.

Скоро ще ходя на технически преглед и ще се пробвам поне да ги намаля. За едното съм абсолютно сигурна, че не ми трябва - вид статин. Четох, четох - абе не съм лекар, ама не е за мен - дава са на постинфарктни, а не постинсултни като мен.

Имам две лекарства за намаляване на кръвното - защо, по дяволите? Едното не е ли достатъчно? Да можех да разбера...

Общи условия

Активация на акаунт