Обсъждане на имотни обяви, тема 11

  • 34 105
  • 777
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 554
Аз живеех до преди 2,5 г. на 500 метра от парцела. По-навътре в улицата е по-приятно, но и там е бомба

# 616
  • Мнения: X
Мястото е много добро, по мое мнение.
А като разположение на сградата? Това в случай, че познаваш добре района и си запозната с околността и дворовете наоколо. Питам, защото съм доста далеч от България и не мога да се разходя лично да разгледам конкретния имот и да видя как са гледките на юг към вътрешния двор. Севера се вижда и на мапса. Мерси предварително.

Е, не съм ходила в точно този двор, но парцелът е много малък, на калкан, като цяло застрояването на това място е нагъсто и отстоянията са малки, изтокът ще е съвсем в прозорците на съседната двуетажна къща, на юг ще гледа къщата на Сирак Скитник и още една къща, но и двете са двуетажни, затова горните етажи може би ще виждат гората. Но докога ще ги има тези къщи, не знам. Но ще е тихо.
На твое място не бих разчитала на Гугъл мапс и форум за такава инвестиция, бих се прибрала и огледала добре документите и параметрите на парцела, както и самия парцел на място. Не ми се струва много хубав, но в този район големи парцели с хубава форма просто няма, всяко петънце се застроява, стига да е частен парцел - защото има доста стари кооперации с просторни вътрешни дворове и с по-прилични отстояния, строени в едни други времена. Но където е останала къща, е различно.  На Вила Лозенец беше една малка едноетажна къща с 300 кв макс място, в която имаше кръчма и се събираха махленските пияници, и се чудех какво освен еднофамилна къща може да се построи там, ама ей на, избичиха цяла 5-етажна кооперация (5+ офиси/гаражи) . Че я и продадоха.

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 20:30 от Анонимен

# 617
  • Мнения: X
Мястото е много добро, по мое мнение.
А като разположение на сградата? Това в случай, че познаваш добре района и си запозната с околността и дворовете наоколо. Питам, защото съм доста далеч от България и не мога да се разходя лично да разгледам конкретния имот и да видя как са гледките на юг към вътрешния двор. Севера се вижда и на мапса. Мерси предварително.

Е, не съм ходила в точно този двор, но парцелът е много малък, на калкан, като цяло застрояването на това място е нагъсто и отстоянията са малки, изтокът ще е съвсем в прозорците на съседната двуетажна къща, на юг ще гледа къщата на Сирак Скитник и още една къща, но и двете са двуетажни, затова горните етажи може би ще виждат гората. Но докога ще ги има тези къщи, не знам. Но ще е тихо.
На твое място не бих разчитала на Гугъл мапс и форум за такава инвестиция, бих се прибрала и огледала добре документите и параметрите на парцела, както и самия парцел на място. Не ми се струва много хубав, но в този район големи парцели с хубава форма просто няма, всяко петънце се застроява, стига да е частен парцел - защото има доста стари кооперации с просторни вътрешни дворове и с по-прилични отстояния, строени в едни други времена. Но където е останала къща, е различно.  На Вила Лозенец беше една малка едноетажна къща с 300 кв макс място, в която имаше кръчма и се събираха махленските пияници, и се чудех какво освен еднофамилна къща може да се построи там, ама ей на, избичиха цяла 5-етажна кооперация (4 + офиси/гаражи) . Че я и продадоха.

Документите са наред, юриста ми ги прегледа. Има виза за проектиране и е ясно какво може да се построи. Питам те теб, защото би трябвало да познаваш перфектно района и да знаеш в хубава част ли е, и въобще конкретно този парцел как е. Цента на имота е разумна и предполагам, че до 2-3 дни ще се продаде. Много малко са парцелите в хубавите райони без документални проблеми и на нормални цени. П.П. Ако беше около нас щях идеално да знам дали дадено място е добро и какви са му кусурите. Но по тази улица даже не съм минавал и ми е необходимо мнение на човек като теб, който не само познава квартала, но и се интересува от имоти. Мерси за включването. .

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 21:45 от Анонимен

# 618
  • Мнения: X
Районът е супер, парцелът е на хубаво място с уговорката, че отзад ако съборят двете къщи и гледката ще замине. Сега от 2 нагоре ще виждат гората.

# 619
  • Мнения: 2 807
Вече за гледки почти никъде не може да се говори. Днес имаш гледка, утре нямаш.

# 620
  • Мнения: X
Районът е супер, парцелът е на хубаво място с уговорката, че отзад ако съборят двете къщи и гледката ще замине. Сега от 2 нагоре ще виждат гората.
Мерси много. Лека вечер.

# 621
  • Мнения: 5 634
Сега, онова за 319000 ще повиси, много е зле. Крайната цена с гаража и направено ще отиде на 500000. Колко са такива бездомни купувачи?
Нико, това с парцела дали си струва разправията за 750 РЗП. За едни 350000 печалба?

# 622
  • Мнения: 290
Мястото е много добро, по мое мнение.
А като разположение на сградата? Това в случай, че познаваш добре района и си запозната с околността и дворовете наоколо. Питам, защото съм доста далеч от България и не мога да се разходя лично да разгледам конкретния имот и да видя как са гледките на юг към вътрешния двор. Севера се вижда и на мапса. Мерси предварително.

Е, не съм ходила в точно този двор, но парцелът е много малък, на калкан, като цяло застрояването на това място е нагъсто и отстоянията са малки, изтокът ще е съвсем в прозорците на съседната двуетажна къща, на юг ще гледа къщата на Сирак Скитник и още една къща, но и двете са двуетажни, затова горните етажи може би ще виждат гората. Но докога ще ги има тези къщи, не знам. Но ще е тихо.
На твое място не бих разчитала на Гугъл мапс и форум за такава инвестиция, бих се прибрала и огледала добре документите и параметрите на парцела, както и самия парцел на място. Не ми се струва много хубав, но в този район големи парцели с хубава форма просто няма, всяко петънце се застроява, стига да е частен парцел - защото има доста стари кооперации с просторни вътрешни дворове и с по-прилични отстояния, строени в едни други времена. Но където е останала къща, е различно.  На Вила Лозенец беше една малка едноетажна къща с 300 кв макс място, в която имаше кръчма и се събираха махленските пияници, и се чудех какво освен еднофамилна къща може да се построи там, ама ей на, избичиха цяла 5-етажна кооперация (4 + офиси/гаражи) . Че я и продадоха.

Документите са наред, юриста ми ги прегледа. Има виза за проектиране и е ясно какво може да се построи. Питам те теб, защото би трябвало да познаваш перфектно района и да знаеш в хубава част ли е, и въобще конкретно този парцел как е. Цента на имота е разумна и предполагам, че до 2-3 дни ще се продаде. Много малко са парцелите в хубавите райони без документални проблеми и на нормални цени. П.П. Ако беше около нас щях идеално да знам дали дадено място е добро и какви са му кусурите. Но по тази улица даже не съм минавал и ми е необходимо мнение на човек като теб, който не само познава квартала, но и се интересува от имоти. Мерси за включването. .

Преди 2-3 години, когато още живеех в София/ Лозенец, минавах често от там. Улицата за жалост е много тясна, павирана, със сравнително широк тротоар. Не знам със зоната дали са изчезнали колите от тротоарите, но дърветата не мисля че са, а са големи. Според мен мястото ще е тегаво откъм изпълнение на строителството, затова е добре и човек, занимаващ се с технология и организация на строителството да го види. Има вариант необходимата механизация да не е рентабилна за толкова малък строеж. Доставяли сме настилка на близък през 2-3 кооперации, имаше проблем първо с влизането на камиона, който беше среден по размер, в пресечката. При разтоварването имаше неразбории с преминаващите автомобили, много малко място за преминаване оставаше при паркирал на тротоара. Не на последно място - част от съседите недоволстваха, защото някой искаше да благоустрои собствения си имот.

# 623
  • Мнения: X
Коли по тротоарите няма. Улицата е еднопосочна, а движението по нея е спорадично. Това благодарение на зоната. На нея в момента върви друг строеж, онзи ден имаше бетон-помпа на улицата, на също много малък парцел и малка сграда. Там голям е парцелът  на къщата на Елин Пелин, другите са все малки. Малко по-надолу посока Цанков, почти до Под липите,  има изпълнена сграда -от 2014 - ето тази:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d13449536310138 … k=4roh6d&f1=1
Сетих се, че и срещу нея има НС сграда.
Улицата е  малка, но не е проблем за достъп на строителна техника, има няколко строежа на нея изпълнени в последните години. Като впрочем са всички улици в Лозенец  - тесни и еднопосочни, но на повечето от тях има НС, като на някои има и големи сгради - това не зависи от улицата, а от възможностите на парцела.   Сметката за рентабилността си е работа на Нико, това не мога да коментирам.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 00:01 от Анонимен

# 624
  • Мнения: X
“УЛИЦАТА Е ЕМБЛЕМАТИЧНА - културно-исторически резерват”

Живя да не бях, че по едно време и аз се подвизавах в резервата!

# 625
  • Мнения: X
Сега, онова за 319000 ще повиси, много е зле. Крайната цена с гаража и направено ще отиде на 500000. Колко са такива бездомни купувачи?
Нико, това с парцела дали си струва разправията за 750 РЗП. За едни 350000 печалба?
Щом задаваш така въпроса явно си запознат, че тичането и разправиите за 700 м2 и за 7000 м2 е еднакво. Това е причината повечето строители и/или инвеститори да не се занимават с миниатюрни квадратури. Мен обаче ме устройва, защото имам кой да тича и да се занимава с всичко. А и района позволява да се направи наистина хубава сграда, с която да се гордее човек. П.П. Постнатия от мен апартамент е живо доказателство, че е тъжно до хубави парцели да се докопват посредствени строители/инвеститори. Само като се видят стълбището на кооперацията и най-вече колоната по средата на хола става ясно за класа на строителството. Направо е жалко на такива хубави места да се строи така, че на всичкото отгоре да се иска такава цена.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 06:51 от Анонимен

# 626
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 707
На ул.Елин Пелин 26, се продаде много бързо ап. 76 кв.м , ремонтиран и направен на 3ст. /кухнята на 2-ра спалня/, етажът е над гаражите, с красив малък заден двор. Оферната цена беше 215 000 евро. Гледах го с клиенти преди 2 седмици, тъкмо беше изрязъл на пазара.
2000 евро е достижимо,  според мен ще се продава и на по- високо,  тук зависи от типа апартаменти, които ще се получат и крайния бюджет на всеки. Бюджети се гледат, не кв.м.

# 627
  • Мнения: X
А и района позволява да се направи наистина хубава сграда, с която да се гордее човек. П.П. Постнатия от мен апартамент е живо доказателство, че е тъжно до хубави парцели да се докопват посредствени строители/инвеститори.
NikoT, вие не търсихте ли парцел, на който да построите хубава сграда и да се гордеете с нея?

# 628
  • Мнения: X
Понеже си говорим за парцели на топ места: https://www.imoti-fibank.bg/упи_в_идеалния_център_на_гр_софия-8989-4520324-p/

# 629
  • Мнения: 9 754
Не съм сигурна, че правилно ми се отваря линка на банката, но на страницата с публичната продан намерих само един парцел в центъра (те са формално 3 де) - това е паркингът срещу ЦУМ.
Това е парцел/парцели само за бизнес сграда, според мен, за жилища точно там не става.

Допълвам: Тези 3 парцела би ги взел само някой с много дебела банкова сметка. Отпред, отзад и от двете страни има археологически находки, т.е. каквато и сграда да тръгне да строи, дори да е многоетажен паркинк, на метър и нещо под земята вече ще излязат руините. Съответно работата ще спре за проучвания, проектът ще трябва да се преработва и съгласува заради руините, накратно много време ще мине.

Между другото четох в медиите, че на парцела, който е до Лидъл на Халите, ще строят хотел. Там от доста време копаят заради руините, сега вече са археолозите на терена. Та лека-полека и там почва да живва и да се разивав района. То иначе е много тъпо - там да са ти президентът, премиерът, конституционния съд и депутатите, а на един хвърлей място да е запуснато.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 10:22 от man_darin_ka

Общи условия

Активация на акаунт