Обсъждане на имотни обяви, тема 11

  • 34 026
  • 777
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: X
Улица Елин Пелин не е павирана, а е асфалтирана от много години, много и малко тясна са относителни понятия, но е еднопосочна с разграфени паркоместа от едната страна (противоположната на парцела). Според мен, ул Верила, например, е по-тясна - това за ориентир на Нико. Дърветата са си на тротоара и слава Богу! Вече казах, че на нея има НС, някои са големи сгради, други не са.

Нико, минах покрай парцела, забележката ми е само, че е много близо до съседната къща на изток и прозорците на източната фасада, най-хубавото и най-голямото в този случай изложение (северната и южната фасади ще са тесни заради формата на парцела), ще са много близо до нея. Тя е ниска, обаче е залепена до триетажна кооперация, тоест, и над нея пак ще има гледка в чужди прозорци, коригирам се, чужд калкан без прозорци. Другото е това, което ти написах, мястото е тихо, на юг ще гледа зеленина, има и отстояние, а и къщите са ниски и ще се вижда гората над 2-ия етаж някъде - къщите са на Борова гора, след нея е гората.
На ул.Елин Пелин 26, се продаде много бързо ап. 76 кв.м , ремонтиран и направен на 3ст. /кухнята на 2-ра спалня/, етажът е над гаражите, с красив малък заден двор. Оферната цена беше 215 000 евро. Гледах го с клиенти преди 2 седмици, тъкмо беше изрязъл на пазара.
2000 евро е достижимо,  според мен ще се продава и на по- високо,  тук зависи от типа апартаменти, които ще се получат и крайния бюджет на всеки. Бюджети се гледат, не кв.м.
И аз така смятам.
“УЛИЦАТА Е ЕМБЛЕМАТИЧНА - културно-исторически резерват”

Живя да не бях, че по едно време и аз се подвизавах в резервата!
Това пък защо? На улицата са къщите на Елин Пелин и на Кръстьо Сарафов (да, на Елин Пелин и Цанков е), и ап. на Богомил Райнов, за тези на прима виста се сещам, има и ап. на професори и учени с принос в различи области, та като цяло определението е подходящо. А в резервата се подвизават много хора, все пак е отворено публично пространство Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 10:29 от Анонимен

# 631
  • Мнения: X
Знам историята на улицата, нали ти казвам, че съм живяла там. Знам и историята на емблематичната къща на горната улица и прочие. Просто е безумно да се пише по този начин, има си други начини да опишеш духа на дадено място.

# 632
  • Мнения: X
Знам историята на улицата, нали ти казвам, че съм живяла там. Знам и историята на емблематичната къща на горната улица и прочие. Просто е безумно да се пише по този начин, има си други начини да опишеш духа на дадено място.

А, това да, съгласна съм, но не може да очакваш от брокерите да са литературни таланти Simple Smile. Това си е маректингов похват, чул, че има история и го написал с големи букви. Нека бъдем по-снизходителни Simple Smile

# 633
  • Мнения: 9 685
LaughingLaughingХахахах, "литературни таланти" Laughing
Те хората са се опитали да кажат по-културно "Вие знаете ли какви хора са живели/живеят тук", ерго - хич даже не е висока цената. Не обсъждам цената, а само маркетинга.
А някой купувач, също "литературен талант", като нищо ще се оплаче след време, че още не е срещал Елин Пелин по улицата.

Попея, да не се обидиш, аз тази и околните улици много ги харесвам, поне преди ги харесвах де, с малките кооперации и къщи. Скоро не съм минавала да видя как е сега.

# 634
  • Мнения: X
LaughingLaughingХахахах, "литературни таланти" Laughing
Те хората са се опитали да кажат по-културно "Вие знаете ли какви хора са живели/живеят тук", ерго - хич даже не е висока цената. Не обсъждам цената, а само маркетинга.
А някой купувач, също "литературен талант", като нищо ще се оплаче след време, че още не е срещал Елин Пелин по улицата.

Попея, да не се обидиш, аз тази и околните улици много ги харесвам, поне преди ги харесвах де, с малките кооперации и къщи. Скоро не съм минавала да видя как е сега.

Ха-ха, ама защо да се обиждам, напълно си права ! Laughing  И аз се дразня, Лейди и тя се е подразнила от този агресивен маркетинг, ама това  е положението. Всъщност си признавам, че не бях дочела обявата с тези писаници надолу, обикновено чета само "твърдите данни" - етаж, квадратура, и тн., словоизлиянията на брокерите ги подминавам. И гледам най-вече скици или чертежи.

Ами добре си е, няма много възможности да бъде о...на, все пак основното застрояване е многофамилни кооперации. Иначе искрено се надявам да не бутат къщите на видните личности, но силно се съмнявам, че няма да се случи. На Сарафов къщата беше обявена за продан. А къщата на Димков изчезна и сега има НС на нейно място - с паметна плоча.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 11:03 от Анонимен

# 635
  • Мнения: 2 681
Не забравяйте, че и наследниците на талантите са хора.
Защо да нямат право да се възползват от собствеността си?
Ако на държавата и е толкова ценна къщата на таланта - да заплати това, което биха получили на пазара на НИ. Ама май не им се дават пари, само реват - къщата на този, дома на онзи.
А пък таланта бил там под наем за 2 г. Голямо чудо къде е пиянствал с други таланти.

# 636
  • Мнения: X
Точно така - рушете къщите, паметниците на културата и стройте замъци тип Равадиново. Какво е това история, култура, важното е кеш да има.

# 637
  • Мнения: 2 681
Извън темата е, но ако за държавата са важни паметниците - да обезщети наследниците и да си ги поддържа.
А не да прехвърля това задължение на тях.
Или наследника на писател и учен е второ качество човек и не може да си ползва наследената собственост?

# 638
  • Мнения: X
Аз не се дразня на подобни обяви, по-скоро са ми забавни.

И да, съгласна съм, че всеки човек има право да прецени какво да прави с наследството си, че доста често се дарява на държавата, пък тя нехае.

# 639
  • Мнения: X
Не забравяйте, че и наследниците на талантите са хора.
Защо да нямат право да се възползват от собствеността си?
Ако на държавата и е толкова ценна къщата на таланта - да заплати това, което биха получили на пазара на НИ. Ама май не им се дават пари, само реват - къщата на този, дома на онзи.
А пък таланта бил там под наем за 2 г. Голямо чудо къде е пиянствал с други таланти.


И това е така, държавата би трябвало да ги изкупи и направи музеи. Друг въпрос е, че има наследници, които си даряват имотите на държавата за музеи - за дома на Панчо Владигеров се сещам, сигурно има и други.
Талантите не са били под наем там, специално на ул Елин Пелин имотите са си техни и са живели много години в тях. И не са само те в района. Да не захващам и темата за това "що е талант и дали Богомил Райнов (примерно) е талант", че разговорът съвсем ще иде в канала.
Така или иначе, застраховка че няма да се бутне къщата на Сирак Скитник няма, нито пък съседната къща, затова и на конкретния парцел може да му се закрие гледката на юг.

# 640
  • Мнения: 6
И това е така, държавата би трябвало да ги изкупи и направи музеи.

Държавата трябва само да гарантира закона, и гарантира териториалната сигурност. Всичко друго трябва да го остави хората сами да си го правят, доброволно, в рамките на гореспоменатия закон.
Как може на сила държавата да ми дойда в бащината къща, и да ми каже че това вече не е къща, а музей, и съответно нямам право да го ремонтирам както си искам? Един вид ме наказва материално, че баща ми е бил почетен гражданин. Колко деградивно мислене!
А ако ще кажете, че ще ме коменсират - с колко? Колко струва бащината къща, материално и емоционално? Как така ще съм длъжен да приема каквото число ми кажат, на сила? А как така ако не съм длъжен, няма да поискам 50х повече от редното, и да се пазаря? Става много рошаво!
Дръжте държавата далече от културата, културата трябва естествено да произлиза от обществото, не да се планира отгоре. Ако нещо не е съхранено, то не е съхранено защото не е оценено. А неща които не се оценяват, няма смисъл да се пазят. И така.

# 641
  • Мнения: 6
Да се върнем на темата, гледам проекта NOVE HOMES.
Освен че главното действащо лице е Васил Божков, и че всички апартаменти с южно изложение са вече продадени, нещо интересно някой знае ли?
Цени гледам под 1000 евро на м^2, мястото ми е удобно, има хубави разпределения на двустайни и тристайни. Къде е уловката?

# 642
  • Мнения: X
Може да си редактираш първия пост и да не пускаш втори веднага след него.

# 643
  • Мнения: X
Изкупуването е доброволно, нямах предвид да е насила, макар че вече сме имали прецеденти и на такова, в едни други времена - подлежиш на отчуждаване и толкова, няма не искам. Но все пак има закон за опазване на паметниците на културата в тази държава, и така трябва да е. Не знам, мисля си, че да си наследник на известно културно или политическо име  носи освен гордост и някакви задължения.  От друга срана, струпването на много таланти (някои за мен в кавички) на това място е в голяма степен дело и на държавата, от ония години, когато тя държеше здраво културата в ръцете си. С малки изключения, но дори и те не са изключения, защото и Елин Пелин е бил любимец на Борис Трети. Та въпросът е сложен, според мен, и спирам по темата.

# 644
  • Мнения: 969
Знам историята на улицата, нали ти казвам, че съм живяла там. Знам и историята на емблематичната къща на горната улица и прочие. Просто е безумно да се пише по този начин, има си други начини да опишеш духа на дадено място.

А, това да, съгласна съм, но не може да очакваш от брокерите да са литературни таланти Simple Smile. Това си е маректингов похват, чул, че има история и го написал с големи букви. Нека бъдем по-снизходителни Simple Smile
Как да се опише локация, на която е живял известен човек от културните среди? Без да дразни, но и все пак да бъде отбелязано. Питането ми е сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт