Обсъждане на имотни обяви, тема 11

  • 34 217
  • 777
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Аз не разбирам като има 140 кв.м. СС, т.е. реални, защо са набутали кухнята в коридора? Всички стаи ми се струват нефункционални - преходи, огромни неотопляеми спални, липса на нормален хол. От едната спалня се влиза в другата - защо?
Едната спалня е с прозорци и врати от трите страни, а в същото време има дрешник, голям колкото спалня, но без прозорци.
Доста странен имот.

# 166
  • в пералнята
  • Мнения: 1 006
Момичета, какво ще кажете за ТОБО Груп, има ли някой, който е купувал апартамент от тях и доволни ли сте. Наскоро попаднах на този проект, цените ме устройват, но не съм сигурна дали ще стигнат до края в срок
http://musagenitsa.bg/
Не съм момиче, но ако те интересува ще си дам мнението. Smiley
Мястото е добро, мисля че няма да се строи повече в посока парк Въртопо. На 250 метра от метростанцията е. Близо е до 55-то, което до 4-и клас става. Билата е на 100 метра. Относно Тобо .. смесени чувства. Специално на този обект ми се струва че се представят прилично. Външно поне така изглежда, не съм влизал в строежа.
Архитектурата не е нещо кой знае какво, но кой го интересува.
Знам, че не плащат добре на проектантите си, съответно това води до проблеми с качеството на проектите при изпълнението.


И момчетата, и момчета.
Какво точно ти е мнението за Тобо.
Мен ме притеснява, че си отварят очевидно ООД за всеки строеж с капитал за 100 лв... А обекта е на акт 14 в момента. Дали ще стигне до акт 16!?

# 167
  • Мнения: X
Аз не разбирам като има 140 кв.м. СС, т.е. реални, защо са набутали кухнята в коридора?
Доста странен имот.
Тавански стаи.

# 168
  • София
  • Мнения: 14 708
Ето ги блоковете там, терасите би трябвало да са общи части, но на много места в квартала пространствата от този вид са присъединени.

Скрит текст:



# 169
  • София
  • Мнения: 371
Има си регистър на разрешенията за строеж, там пише на кой какво преустройство или строеж му се разрешава.
Тук се пише, че няма разрешение за такова, щом се говори за бъдещо узаконяване.

Съмняваме това да са негови тераси, по-скоро е покрив, който е общи части, на всички в блока и няма начин да го приобщи, камо ли узакони.
Искайте НА от купувача, да видите какво пише там.
Много рискова покупка, след всички "тераси", показани напоследък, които се оказа, че не са съвсем тераси ....

Здравейте , знаете ли какъв е законовия срок за РС за такова преустройство или навес..и др. на апартамент .. в общината , след като да подадени всички документи ?

# 170
  • Мнения: 105
Ако все още представлява интерес, току що гледах репортаж за съсед на последният етаж присвоил покрива обща част. Накратко съответните органи са сезирани хората очакват заповед , в случая била за възстановяване в първоначален вид.
Изловили са го, че прави опит за продажба. Не се ориентирах дали е същата сграда, но го имайте предвид.

Последна редакция: вт, 23 юли 2019, 19:54 от Asya Asieva 636606

# 171
  • София
  • Мнения: 14 708
Днес минах покрай блоковете срещу Арената и ги разгледах. И почвам да се разколебавам дали са общи части - има си апартаменти на последния етаж, които са заобиколени от големи тераси. На доста места са присъединени с изграждане на покрив и стени, но си има и открити пространства. Наистина трябва да се види в общината.

# 172
  • Мнения: 2 114
Днес минах покрай блоковете срещу Арената и ги разгледах. И почвам да се разколебавам дали са общи части - има си апартаменти на последния етаж, които са заобиколени от големи тераси. На доста места са присъединени с изграждане на покрив и стени, но си има и открити пространства. Наистина трябва да се види в общината.


И не само в общината.

# 173
  • Мнения: 701
В Гео Милев  са така блоковете.  Терасата, която може  и да е над 70 кв., е  обща, въпреки че само  апартамента на последния етаж има пряк достъп до нея.  Останалите апартаменти имаме  общ достъп (стълбище ) до нея.  Рядко се използва от  другите,  но въпреки това и аз не бих се съгласила хората  на последния етаж да си я присъединят към  своя апартамент

# 174
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Ако се съмнявате архитектурно до къде е разположен даден апартамент,  може да си направете справка по кадастър. При старато строителство да се извади архитектурен план е сложно, отнема време и е нужно съдействие на собственика.

# 175
  • Мнения: 9 800
За строителните книжа, вкл. чертежите/архитектурни планове - не знам правилния термин, става дума за чертежите на сградата по етажи, вертикален разрез, тавани и т.н.
За сгради в центъра - примерно Оборище, може би и за Средец, Триадица в централната им част - стари сгради, сгради над 5 ет. - на Сердика 5  се пази документацията. Пример - сгради в Оборище, до 5 ет., много стара и по-нова сграда - 1984 г., 8 ет. - на Сердика 5, плащаш таксата и до 30-40 мин. са ти дали цялата папка, избрал си си какво ти трябва и са ти го снимали. Ако е соц. строителство, късен соц., същата община, но до 5 ет. - търси се в самата община. За нецентралните общини ми казаха да търся в самата община и питаха коя е. Като казах Подуене - направиха физиономия и казаха - търсите там, но ще Ви кажат, че няма. Оказа се, че има, но с връзки беше търсенето и резултатът беше частичен.

# 176
  • Мнения: 3 946
Какво мислите за този апапртамент? Някой знае ли нещо за строителя? Оглеждам се за апартамент с три спални и дневен тракт от поне 40 квадрата и много рядко харесвам нещо.

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d15532738353490 … k=4q8ncx&f1=1

# 177
  • Мнения: 9 877
Изглежда ми евтино, но за дневната не мисля, че има 40 кв.

# 178
  • Мнения: 19 490
На мен ми изглежда фейк тази обява. Първо не зная в Дружба 1 да има затворен комплекс, после защо няма ТЕЦ 10 години, ами сега се прокарва и дали въобще? Снимките са постни, иначе харесвам такива балкони, от разпределението нищо не видях. Живее ли някой там и защо ако не.....159 кв. ако е чиста площ е добре, ама при НС си имаш и общи части, та четиристаен не зная как се вмества в това, че и две бани с тоалетна отделно, огромни балкони, не зная стаите какви кутийки са. Ниска ми е цената за НС. Много е важно и къде точно в Дружба 1, че ако има много шведи наоколо си е проблем.

# 179
  • Мнения: 3 946
Имало в същата сграда, на петия етаж, с дневна 44 квадрата и по-големи спални. Мисля беше около 140к ерво. Южен.

Общи условия

Активация на акаунт