Ние, по-пухкавите, какво? Да ходим голи и боси ли? 6

  • 56 938
  • 739
  •   1
Отговори
# 150
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Здравейте отново, сега влизам 😀. Когато проучвах за мен, според немската номерация съм 52/54, италианската - 52, а английската - 24/26. Дано тази информация е от полза. Но мерих и със сантиметъра за всеки случай 😊. Бельо не съм поръчвала. Купувам само на Триумф от физическия им магазин на Красно село - аз съм 95/100F🤭 .

Оф, аз се обърках. Немска съм 46-48, английска - 18, а сега с мерки се докарах 58 италианска. Ами сега?!
И аз така...
По немска към 50-52 като за панталони даже и в 48,а по англ 22-24. Тук по мерки се меря 60 Blush
Ако ще поръчваш май предпитам да изчакам за отзиви...
Трябва ми някой който е купувал немсща и англ номерация да каже със сигурност на кой номер отговаря.

# 151
  • Мнения: X
По UK номерация, дънките ми са 22, блузите 22-24, но това от yourclothing и още един сайт, забравих му името, скоро не съм купувала от там. От Asda същите UK размери блузи и панталони, са ми малки.
Н&М - дънки 54, блузи 56.
Сутиени Триумф 95Е
На Gang блузи и дънки 56 (някои дънки и 54).
Гръдна 130 см.
В този сайт излизам размер 60... 🙄

# 152
  • София
  • Мнения: 6 264
Мерих с шивашки метър сега (най-сетне го открих в нас), по таблицата излиза 56, като смъкна с 2 номера, излиза 52. Да взема да рискувам и да си поръчам 2 панталона и да видим как ще са.

# 153
  • Мнения: X
Не можах да схвана това с двата номера надолу! Защо ще свалям 2 размера като са дадени сантиметри и срещу тях размерът в сайта е 60? 56 си е точно моят размер за блузи, ама... явно съм много руса днес. ☺️

# 154
  • Мнения: 1 050
Аз да се включа за размерите. Според мен, всяка фирма за конфекция си има "калъп". Има разминаване м/у размерите на различните марки. Трябва да се пробва. В годините аз съм се спряла на  2 сайта, които ми пасват на фигурата, от там купувам и рядко имам "греди". Следя логиката на зареждане и се възползвам от промоциите. За онлайн говоря.

# 155
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Гледайте таблиците с размерите. Всяка фирма си слага свои стандарти. Едно време имаше единен стандарт, сега вече го няма.
Аз по европейската номерация съм 48, по английската 18, а по италианската - цели 56...

В годините аз съм се спряла на  2 сайта, които ми пасват на фигурата, от там купувам и рядко имам "греди". Следя логиката на зареждане и се възползвам от промоциите. За онлайн говоря.
Може ли да споделиш кои са?

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 14:53 от The Iron Lady

# 156
  • Мнения: X
Ами не си отговарят. 🙄 Имам няколко блузи 22 от yourclothing и са ми големи, таки си стоят с етикетите. Други, пак 22, леко теснеят. И трети точни.

# 157
  • Мнения: 1 050
Гледайте таблиците с размерите. Всяка фирма си слага свои стандарти. Едно време имаше единен стандарт, сега вече го няма.
Аз по европейската номерация съм 48, по английската 18, а по италианската - цели 56...

В годините аз съм се спряла на  2 сайта, които ми пасват на фигурата, от там купувам и рядко имам "греди". Следя логиката на зареждане и се възползвам от промоциите. За онлайн говоря.
Може ли да споделиш кои са?
https://www.c-and-a.com/de/de/shop/sale-damen-grosse-groessen?so … &pagenumber=1 
https://www.mangooutlet.com/bg/plus-size

# 158
  • София
  • Мнения: 6 264
Ох, С&А ми липсва, особено за детските неща. За мен си рядко имах попадения от там, че ръкавите ми късеят (щото не стига, че съм дебела, ами и висока Rolling Eyes).

The Iron Lady, изглежда сме една номерация с теб.

# 159
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
elen4eto5 много благодаря! Съмнявам се, че ще мога да вляза в дрешки на Манго. Сега ще огледам.

# 160
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Точно в таблицата с размерите е дадено като съвет това да се поръчва два номера надолу:
https://www.bonprix-bg.com/obsluzhvane/tablitsi-s-razmeri#razmeri-damski
Говорим конкретно за bonprix разбира се, понеже обсъждахме този сайт. Не е универсално правило.

# 161
  • Мнения: X
Аз чак толкова руса не съм! Знам за кой сайт говорим. Та в таблицата на този сайт, гръдна 126-131 отговаря на 60 размер! Защо от стокита на същия сайт да взема по-малка като те са оразмерени по своите таблици? А, ако не са, защо не са? Кому е нужна подобна математика - таблицата да показва едно, а реалните размери на дрехите, да не съответстват на таблицата!

# 162
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Не разбирам нуждата от този тон.

На останалите въпроси не мисля, че някой тук може да отговори.

# 163
  • Мнения: X
Интересно защо го приехте за "тон"?! Отговорът ми е в контеста на пó предишния ми пост, но няма значение. Впечатлена съм как улавяте тонове писменно тук...

# 164
  • Мнения: 11
Здравейте момичета, съветвам ви за бански, танкини и плажни рокли да поръчвате точния размер или един размер по-малко. С два размера надолу има риск, защото материите са плътни и еластични, но не лигаво-еластични, а стоят стегнато. За другите дрехи не мога да дам съвет. Купувам плажни дрехи и нощнички - много добро качество.

Общи условия

Активация на акаунт