91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" - тема 4

  • 61 035
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 17 987
Galimar, не оспорвам написаното от теб, но в годините за себе си разбрах, че народът (деца/родители) послъгва/крие, че ходи на уроци по това или онова. Не става дума само за немския, нито пък само за НЕГ. Та не можем да кажем всъщност до каква степен е застъпен феноменът уроци по немски в който и да е випуск, независимо каква е причината за прибягване до тях. Но в базовия  8 клас децата, освен във въпросната паралелка, си учат достатъчно интензивно и на ниво, че да се налагат уроци... И олимпиадата го показва, защото не следва да гледаме само допуснатите на 3 кръг..  Бройката на  учениците, стигнали до 2 кръг, е много голяма.  А специално при немския не е лесно преминаването дори до областен  просто на  кубертенов принцип..Ако някои ходят на уроци в 8 клас, то в масовия случай не е заради учител, това ми е мисълта. Докато за горните класове вече е доста по-размито положението в това отношение.

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 22:06 от пенсионирана русалка

# 511
  • Мнения: 1 164
Подкрепям казаното от Русалка. Ходят си на уроци,  но не признават... Нека ходят. Важното е резултат да има, да полагат усилия, да се трудят.

# 512
  • sofia
  • Мнения: 419
Аз мисля, че просто децата в днешно време не се взимат в ръце. На уроците просто предъвкват материала и им пишат домашните, нищо повече (разбира се, има и качествени частни учители, на школите малко се надуват). Ако детето не си губи времето с курсове, а седне и учи качествено винаги има резултат.

# 513
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
Зависи от стратегията на родителите. Ако ги възпитаваме и поощряваме да се подготвят сами - е едно, ако при всяка трудност им наемаме частен учител - друго.

# 514
  • Мнения: 413
По темата за частните уроци - у дома и аз, и дъщеря ми сме завършили НЕГ. Тя завърши висшето си образование в Германия. От провинциален град сме, училището й не беше акредитирано и нямаше Leistungsklasse, затова тя сама трябваше да се подготви и яви на Test DaF. Яви се на изпита в Германия. Като отидохме да я записваме за изпита, служителката ни попита искаме ли да я запишем на триседмичен подготвителен курс за формата на изпита. Съгласихме се. Курсът приключи 2 дни преди изпита. Струваше скромните 130 евро. Това са най-добре инвестираните пари за подготовка.

Скрит текст:
Четири учителки, преподавателки по немски език от местния университет, водеха курса. Всяка беше поела по един от елементите на изпита. Схемата на подготовка беше така: понеделник - Leseverstehen, вторник - Hörverstehen, сряда -Schriftlicher Ausdruck , четвъртък - Mündlicher Ausdruck и петък - предаване на домашните и консултиране. Дъщеря ми споделя, че този курс й е бил изключително полезен. А и резултатът беше много висок.

# 515
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Русалка е права. Посочих известната ми информация. За тези, които ходят на уроци, но не го споделят, няма как да преценя кои/колко са.
Удължиха грипната ваканция до 15.03. Кога ще вземат материала, вече не знам. Дано не удължат и учебната година, че съвсем ще се объркат плановете ни.
В тази връзка някой има ли информация какво става с обмените? Май този с холандците бил отложен, но не разбрах дали има насрочени нови дати за пристигането им в Бг.

# 516
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Обменът на 9 клас отпада. Няма никаква яснота дали ще се отвори възможност за нова дата. Жалко, че така се развиват нещата ....

# 517
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Току що разбрах, че в гимназията са отменени/отложени за догодина всички обмени.

# 518
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Това е качено вчера на сайта на НЕГ, не знам дали всички двадесетокласници ще влязат точно там, за да го прочетат. Сигурно си имат други канали.

ВАЖНО СЪОБЩЕНИЕ ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОТ 12 КЛАС
Всички ученици от 12 клас в срок до 11:00 часа на 16 март 2020г., понеделник, да предадат на класните си ръководители попълнени и подписани заявления си за допускане до ДЗИ!

# 519
  • София
  • Мнения: 1 532
Някои от 8класниците да са получавали съобщение, че могат да си вземат учебниците?

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 19:20 от Jiema

# 520
  • София
  • Мнения: 478
Jiema, попитах сина ми, но техният клас не оставяли нищо. Спомена, че в стаята си оставят нещата май "а" клас ( от противоположната смяна), но това сигурно ти е известно.

# 521
# 522
  • София
  • Мнения: 1 532
Благодаря ти, Magsyn. На нашите класната до тук никакъв контакт не е осъществила с тях и бяха разбрали през деца от др.паралелки, че днес можело да се отиде. Обичайно не оставят всичко, но сега преди грипната тя специално им казала, че ще им даде да четат книга и за да не мъкнат постоянно да си ги оставят там. Е, ходихме, но освен заключен етаж, после стая (с това се преборихме Simple Smile ), се оказа, че има и заключен шкаф на г-жата, та си взе младежа само едното помагало. Ще разчитат на снимани страници от другарчета май.
Знаете ли дали Exact учебника го има онлайн достъпен?

# 523
  • София
  • Мнения: 478
https://klett.bg/свободен-достъп-до-електронните-ресурси-на-издателство-клет-българия-news157.html
Би трябвало. ИЗисква регистрация. Жалко, че не са си получили децата учебниците, но изглежда поправимо.

# 524
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Аз пробвах снощи заради Jiema свободния достъп на Klett - добави в профила ми всевъзможни учебници за 8-ми клас, но не и немския Confounded Не знам бъркам ли някъде (даже зададох 91 НЕГ като училище). По-скоро не влизат в общия комплект учебници.

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 07:53 от aniK

Общи условия

Активация на акаунт