91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" - тема 4

  • 61 038
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 028
И аз затова се чудя - на сайта си седи непроменено съобщението за 18ч. Може да е някаква инициатива само на нашата класна... Eiger, в един клас ли са децата ни?
Не сме в един клас, а може вашия клас да започват по-рано по някаква причина.

# 241
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Късмет, успехи и забавления за всички НЕГчета през предстоящата година.

Аз все още чакам новини от моята госпожица.

galimar, размяната май е осъществена  Heart Eyes

Шарлотхен, за нас беше чест и удоволствие  bouquet Благодаря ти за списъка със заведения.

Русалке, не можеш да се откажеш ти току така от дъра-бъра-раздумката с нас  Mr. Green

Да дам едно рамо на родителите от 8 Б. Не панирайте децата още преди старта на учебната година. Нека влязат в стаята все пак спокойни, учат на прекрасно място. При г-жа Георгиева няма да останат нито без домашно, нито ще имат свободно време. Учи се много, както и в останалите класове. Ще трябва да се напаснат към начина й на преподаване и по-бавния й изказ. Ако започнат да губят търпение в един момент (да кажем втория срок), тогава естествено се получава шумотевица в стаята, разконцентриране, липса на дисциплина, което пък води до намаляване на темпото и пропуски. Ако решите, включете частен учител по веднъж на седмицата през втория срок (ние не сме го правили). Но най-важното е - материал се преподава, много е, домашните са големи, нека децата съвестно да учат това, което им се дава. И да опитват да говорят на езика във всеки удобен случай.
Не знам доколко обосновано би било цял клас в началото на годината да подава молба за местене, без да е имало и един час с учителя преди това.
Коментирали сме многократно, че моментът с търсенето на добри учители по чужд език е много сложен в днешно време. Също не е тук мястото да коментираме персонални характеристики на хора от учителския състав, все пак сме в публичен форум. Може и да има неща, за които не знаем, но имащи значение за това или онова в конкретния случай. Имам усещането, че не е толкова просто, колкото ни се иска да бъде.
Това, което предадох на детето си миналата година на старта като послание беше - учи се, бъди съвестна, създавай си сама мнение, не се води по казано и недоказано, уважавай различните и търси причините за неща в живота, които не ти харесват, но за момента не можеш да промениш, бъди възпитана в моменти, когато е по-лесно и естествено да бъдеш невъзпитана и неуважителна.

В крайна сметка миналия 8 Б клас "оцеля", децата са прекрасни всичките, надявам се да си запазят добрите приятелства и нагоре до 12 клас. Разбрах, че всички, продължаващи ДСД от класа, са оставени заедно и не са разделени, което е чудесно.

Последна редакция: пн, 16 сеп 2019, 13:49 от Mileto

# 242
  • София
  • Мнения: 1 532
Благодаря. Отивам си в 17:30, пък ще видим.

# 243
  • Мнения: 3 964
Да дам едно рамо на родителите от 8 Б. Не панирайте децата още преди старта на учебната година. Нека влязат в стаята все пак спокойни, учат на прекрасно място. При г-жа Георгиева няма да останат нито без домашно, нито ще имат свободно време. Учи се много, както и в останалите класове. Ще трябва да се напаснат към начина й на преподаване и по-бавния й изказ.
Ако бях прочела този пост по-рано, бих имала много по-спокойно лято. Страничното впечатление, което постовете, свързани с В.Г., създават са само за тъмната страна на луната. Ето, че има и светла страна и опция за всеки, който иска! Благодаря на Милето за изказаното мнение. Ще се радвам ако родителите на деца от настоящия 8 "б" клас го потвърдят! Успех на всички - лека и плодотворна година!

# 244
  • столицата
  • Мнения: 3 791
И само да допълня, че детето на Милена се е преборило и е в лайстунг паралелка, т.е. може дори и от Б паралелка. Не настройвайте предварително децата. Запазете притесненията за себе си и следете.Сравнявайте с напредъка в другите паралелки , но ако усетите забавяне-търсете алтернативи или предизвикате РС.
Едно уточнение към поста на Шарлот-Рицка е в ремонт. Но на пл.Македония има сладкарница Чочко😀

# 245
  • София
  • Мнения: 2 650
Честит първи учебен ден на всички!
Аз за разлика от Ина още търся свето омиротворение с НЕГ, но... днес няма да е... дано го постигна занапред!!!
Дано положителните емоции да са ни повече!!!

# 246
  • Мнения: 74
Знаете ли, какъв е реда да се премести  дете от заявен профил в края на 10 клас в друг профил сега в началото на 11 клас. Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели.

# 247
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Питайте в училището още днес. Все пак учебната година сега започва. Ако има места, не би следвало да е проблем.

# 248
  • Мнения: 74
Питайте в училището още днес. Все пак учебната година сега започва. Ако има места, не би следвало да е проблем.

Подали сме молба, но директорката отсъства и няма кой да я разгледа. Иначе места има, защото в профила който иска да се премести са по-малко деца. Затова питах дали има някой друг с подобен проблем и как го е решил.

# 249
  • Sofia
  • Мнения: 653
По кой учебник по английски език ще учат 9 клас тази година?

# 250
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
liana, ще пиша, щом пристигнат нещата у дома. За нашата Leistung паралелка се събират пари и ще се поръча за всички.

Допълвам: Umstream B2 (Express Publishing)

Последна редакция: пт, 20 сеп 2019, 17:19 от Mileto

# 251
  • Sofia
  • Мнения: 653
Mileto, благодаря! 👍
Ще се радвам, ако се включи с информация и някоя мама от DSD паралелките за техния английски.

# 252
  • Мнения: 19
Питайте в училището още днес. Все пак учебната година сега започва. Ако има места, не би следвало да е проблем.

Подали сме молба, но директорката отсъства и няма кой да я разгледа. Иначе места има, защото в профила който иска да се премести са по-малко деца. Затова питах дали има някой друг с подобен проблем и как го е решил.

на нас дори не ни приеха молбата. казаха, че отговорът ще е "не" така или иначе. бяха доста груби.

Късмет, успехи и забавления за всички НЕГчета през предстоящата година.

.......

Да дам едно рамо на родителите от 8 Б. .....

след 4 учебни дни спокойно мога да кажа, че изтеглихме късата клечка. лошо отношение към децата, много формално отношение към преподаването. дребни детайли, които не са ми минавали през ума, че може да върши учител в нег - "ти нали си учил немски, ела да пишеш на дъската, че не ми се става", "да се избърше дъската, няма да ви я бърша аз" (това по време на час), все още не е раздала учебници и тн. разбира се, че ще се преживее, но не това целта на занятието, нали така

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 17:11 от AnMary

# 253
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
mehudi, а вие защо подавахте молба - за смяна на паралелка в 8 клас? Ако е така - не знам на какво основание очаквахте да ви преместят.  Thinking

Споделих на дъщерята по-долните неща. Обратно от нея:
- "ти нали си учил немски, ела да пишеш на дъската, че не ми се става" - не ни е казвала такива неща. Ако ме беше вдигнала да пиша така, нямаше да се обидя, то си е положително даже да те вдигнат да напишеш нещо, което знаеш.
- "да се избърше дъската, няма да ви я бърша аз" - ами много ясно, че ще си я избършат (с леко ококорено око)  Mr. Green

# 254
  • Мнения: 19
mehudi, а вие защо подавахте молба - за смяна на паралелка в 8 клас? Ако е така - не знам на какво основание очаквахте да ви преместят.  Thinking

Споделих на дъщерята по-долните неща. Обратно от нея:
- "ти нали си учил немски, ела да пишеш на дъската, че не ми се става" - не ни е казвала такива неща. Ако ме беше вдигнала да пиша така, нямаше да се обидя, то си е положително даже да те вдигнат да напишеш нещо, което знаеш.
- "да се избърше дъската, няма да ви я бърша аз" - ами много ясно, че ще си я избършат (с леко ококорено око)  Mr. Green

Основанията за искане за преместване не мисля да ги споделям. Видно е, че са били основателни.

Ами разпитайте по-подробно дъщеря си, може да ви каже интересни работи.

Учил съм в учебни заведения и съм преподавал на 4.и континента, навсякъде учителят/ п.еподавателят като напише нещо по време на час сам/сама си го чисти. Таз училка е първата, която иска да и чистят дъската системно по време на час.

Както казах, изтеглихме късата клечка. Още доста работи негативни има, но друг път

Общи условия

Активация на акаунт