91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" - тема 4

  • 61 163
  • 743
  •   1
Отговори
# 345
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Ками, математиката и език са доста различни:) Въпрос на време е да си изградят ритъма на учене на нов език. Жалко, ако детенце се е отказало толкова рано, макар че и във випуска на моето дете, ученик се премести в АК на около втората седмица.
Стипендиите май бяха по около 30лв за пълно 6. Плащат се наведнъж на ръка. Никаква бумащина няма. Но гледайте да не изпуснете срока. Дъщеря ми май попълва заявление преди около 2 седмици.

# 346
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Ками, успех на момчето ти, ще се справи! Най-хубавото е, че му е хубаво.

Шарлот, май във френската е голямата бумащина.

# 347
  • София
  • Мнения: 2 768
Жалко, ако детенце се е отказало толкова рано, макар че и във випуска на моето дете, ученик се премести в АК на около втората седмица.
galimar, наистина ли в АК се е преместило детето след като официално е приключил приема  newsm78
Сега ми е интересно на какъв ли принцип е станал трансфера към АК. Нали тук едни подръжници твърдят, че там всичко е регламентирано и според правилата. Или аз съм изпуснала, че може да се приемат деца след началото на учебната година, или твърдението не е вярно.

Моля, да ме извините за спама, не е по темата за НЕГ, ако желае модератор да изтрие/премести.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 13:48 от звездица

# 348
  • столицата
  • Мнения: 3 795
И аз тогава точно това се запитах, но не се задълбочих. Със сигурност е в АК.

# 349
  • Sofia
  • Мнения: 653
Все още явно не са раздали молбите за стипендии на 8 клас (класните ръководители трябвало да свършат тази работа).
Да ви попитам как се адаптират вашите деца? Моето засега не е особено въодушевено, дори ми се вижда леко разочарована. Трудно намира теми за разговор със съучениците, особено като засега нямат много общи преживявания, а липсата на екскурзии изобщо не допринася за опознаване на децата. От учителите е доволна от класната по НЕ и учителката по БЕЛ, макар да смята, че упражненията по български не са достатъчни. По математика учителката не обяснавала добре материала, а по философия нищо не разбрала и часовете били ужасно скучни. По ИИ пишели някакви дълги планове и всъщност не знам дали са рисували нещо.
Споделете какви са впечатленията на вашите деца.

# 350
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Не зная дали има 2преподаватели по ИИ. Мисля, че е само една учителката, но в момента не се сещам за името. От РС ми е правела добро впечатление.Ще им дава тематични задачи и после с рисунките им прави изложба в галерията си като родителите са поканени. Иска рисунките да са нарисувани върху платно.

# 351
  • Мнения: 1 165
Следващата седмица има вероятност да ок на родителска среща за ДСД паралелките, но още не знаели кой точно ден. Предполагат сряда или четвъртък, но веднага две учителки са казали, че няма да присъстват, защото имали ангажименти... Нямам думи!!!

# 352
  • Мнения: 502
На нашите са им казали за РС на 30.10

# 353
  • Мнения: 264
Малко по-нагоре беше споделена информацията от страницата на Немския отдел за родителските срещи:
Dienstag, 29. Oktober
Elternabend, DSD, Klassen 11-12
Mittwoch, 30. Oktober
Elternabend, DSD, Klassen 9-10
November
 
Dienstag, 5. November
Elternabend, DA, Klassen 9-10
Mittwoch, 6. November
Elternabend, DA, Klassen 11-12

Изобщо, трябва сериозна мотивация и упоритост, за да бъде издирена тази информация. Simple Smile Друг е въпросът, че нашата девойка отдавна ни предупреди за РС на 6-ти, откъдето за пореден път заключавам, че "стандартните" организационни канали на НЕГ "учител-ученик-родител" работят добре. Все пак от догодина, когато няма да има хартиени бележници, ще се наложи да се направи някаква реформа, но ние, бидейки вече завършили, ще сме евентуално само зрители на тази така дълго чакана промяна...

# 354
  • София
  • Мнения: 18 034
И аз от позицията на страничен наблюдател ще чакам догодина да видя това чудо невиждано - евентуална обратна връзка по електронен път. А дано.. И дано е без надали.

# 355
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Ще ви държим в течение:blush:
Ако учители не могат да присъстват , особено ако са по основни предмети, е малко безпредметно да има РС.

Момичета, някоя от вас да знае къде мога да намеря в нета рецепти за Бг традиционни ястия на немски? Напр. мусака, баница и т.н.

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 16:25 от AnMary

# 356
  • София
  • Мнения: 3 610
Някъде по книжарниците бях срещала подобна, когато търсех подарък за аустауш гостенчето.

# 357
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Баница

https://www.kochbar.de/rezept/452902/Bulgarische-Banitza-Yufkabl … -Schafskaese.html

Und мусака

https://www.kochbar.de/rezept/296219/Musaka-aus-Bulgarien.html

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 22:25 от Mileto

# 358
  • София
  • Мнения: 18 034
Sehr сладурско, Mileto. Немски и бг в едно.

Ще ви überwаch -вам аз вас отблизо, та да не verpass-на нещо с Digitalisierung-а в НЕГ от следващата година.. Simple Smile

# 359
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Русалке, любимо ми е  Mr. Green От време оно са ни останали много готини лафчета, например:

Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Безец, не безец, муув йор гъзец - в случай, когато искаш мило другарче да ти направи място  Laughing

.... и подобни, да не продължаваме

А ти не спирай да ни безухваш, с теб ни е още по-голям шпас.

Да поклюкарстваме малко, ето класирането на подалите документи, явно взимат бала от НВОто като критерий (то няма и какво друго да се вземе де):



Явно ще се класира момиче, на което съвсеееем малко не му е достигнало за НЕГ (ако правилно помня минималния бал за тази година).

Общи условия

Активация на акаунт