91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" - тема 4

  • 60 943
  • 743
  •   1
Отговори
# 540
  • софия
  • Мнения: 78
Много ще се отложи новата година.

# 541
  • Мнения: 3 915
Ученето в сбота и неделя ще остави децата без дъх. А за вземане на време от лятната ваканция е почти сигурно. Още вчера министърът предупреди родителите на седмокласниците да отложат всякакви ангажименти за м. юли.
Както стане, само да сме здрави!

# 542
  • София
  • Мнения: 3 610
Ученето в сбота и неделя ще остави децата без дъх. А за вземане на време от лятната ваканция е почти сигурно. Още вчера министърът предупреди родителите на седмокласниците да отложат всякакви ангажименти за м. юли.
Както стане, само да сме здрави!
Може ли източник, от където да го чуя, че съм го пропуснала, а пряко ме касае?

# 543
  • София
  • Мнения: 1 154
Най-проблемно за мен е завършването на дванадесетокласниците.
Не ми се вярва до края на м. май да могат да организират присъствено провеждане на матурите

# 544
  • Мнения: 264
Споделям притесненията на Master. Също така, как стои въпросът с провеждането на устните немски матури? Ще съм благодарна, ако някой би могъл да сподели информация в тази посока.

# 545
  • столицата
  • Мнения: 3 760
За матурите смятам, че трябва да обявят официално, че ще са по материала до края на първия срок и да спрат чуденките. А как ще се учи лятото, не мога да си представя. Особено ако стане 30 градуса и нагоре.
Някой провежда ли дистанционно обучение?

# 546
  • София
  • Мнения: 478
https://offnews.bg/obshtestvo/mozhe-da-se-uchi-v-sabota-i-nedeli … plano-724089.html
      Ето линк, но с тази принципна, последователна и смислена политика на МОН и предвид изявленията от вчера точно в противоположен смисъл, се чудя дали си заслужава човек да следи информационния поток...
      А особено радващи бяха бодрите констатации за успешно начало на дистанционното обучение . В тази тема "ще схванете хумора".   Close

# 547
  • Мнения: 502
От това, което чета очевидно в доста училища се учи наистина, преподава се. Но нашите деца явно нямат нужда от преподаване. Задачи и аз мога да давам, даже много ме бива Joy
Подозирам, че училището тъъъъкмо ще се организира, и тя чумата ще свърши .... Angry

# 548
  • Мнения: 1 369
Ако не успеят за 12 клас за присъствена матура май, най-вероятно ще е юни. Което ще повлече доста неща след себе си като срокове. Треска ме тресе по този въпрос. А че ще сме живи - не се съмнявям. Но здрави - ще се отключат доста заболявания успоредно с този вирус. Да не споменавам рецесията, която вече престъпи през прага ни.

# 549
  • България
  • Мнения: 2 164
Честно казано, не съм изненадана от "дистанционното обучение" в 91НЕГ. Фактът, че тук все още няма електронни дневници, при положение, че от септември 2020 са задължителни, е красноречив.
През септември 2017г бях в потрес от неработещия сайт и липсата на актуална информация.
/За мен звъненето на класнат е отживелица от миналия век./
После свикнах...
Обаче тази година, след толкова извънредни ваканции, да нямаш план Б е потресающо!
Първата ми житейска цел е всички в къщи да сме живи и здрави!
Втората е да приключа със средното образование в БГ веднъж за винаги!!!
Добре поне, че 7 клас е в миналото!!!

# 550
  • София
  • Мнения: 17 921
И за миг не съм се съмнявала, Софи, че картинката в НЕГ ще е такава по повод онлайн обучението..Imp И че само отделни учители по собствено желание ще поемат инициативата в свои ръце..Съгласна съм с теб на 99%, единия оставям за  ЕД. Мисля,  дано не греша, че  тази учебна година беше последната , в която училища можеха все пак да избират между ЕД и хартиен носител, задължени за електронен до едно са от другата. И искрено се надявам да   се попълва догодина редовно, не като сайта..

# 551
  • столицата
  • Мнения: 3 760
А дано, ама надали:)
Толкова съм щастлива, че нямам дете в 7 или в 12 клас. Наистина не зная какво ще правят тези деца при всички неизвестни, които се появиха. Неочаквано развитие на учебната година, а си мислех, че въпросителните са само при НВО на 10 клас.

# 552
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
И аз доволна - 9 клас си е направо най-безобидният вариант.

# 553
  • Мнения: 622
И аз доволна - 9 клас си е направо най-безобидният вариант.

Съжалявам, че трябва да го кажа, но нищо не знае какво ще се случи, за всеки има по нещо Simple Smile . Та нека сме малко по сдържани, ако обичате . Няма нищо непоправимо , дори и без бал, дори и една година забавяне на плановете на
абитурентите . Бъдещето е тяхно въпреки някакви си месеци !

# 554
  • Мнения: 1 161
Да сме живи и здрави. Една година нищо не е в този живот. Кураж и сили на всички!

Общи условия

Активация на акаунт