Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 930
  • 770
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 4 011
Първо даваш един зеленчук в продължение на няколко дни, като постепенно увеличаваш дозата. След това даваш втория, като може да смесваш с първия, съответно може да даваш дозата до която вече си стигнала. Мисля, че като направиш 100 грама, може да не дохранваш. Аз винаги предлагах и кърма след това на баткото, а и той заспиваше с кърмене.
Баткото ми се обърна за първи път на 5 месеца, този на три. Всяко дете си е различно.

# 601
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Правим да и гимнастика и масаж, но може би трябва повече 🤔. И аче всеки питам педито дали е ок мускулния тонус и ми казва че всичко е наред. Иначе мнне жилава и рита и шава, но не се върти.
Благодаря ви за отговорите момичета ще видим какво ще каже в понеделник гастроентеролога и ще ви споделя. А за обръщането ще гледам да съм по настолна за да спомогна и инициирам движенията и Simple Smile.

# 602
  • Мнения: 2 836
Правим да и гимнастика и масаж, но може би трябва повече 🤔. И аче всеки питам педито дали е ок мускулния тонус и ми казва че всичко е наред. Иначе мнне жилава и рита и шава, но не се върти.
Благодаря ви за отговорите момичета ще видим какво ще каже в понеделник гастроентеролога и ще ви споделя. А за обръщането ще гледам да съм по настолна за да спомогна и инициирам движенията и Simple Smile.
Моята мадама и тя не се върти, на почти 4 м, съвсем леко на една страна и ходим на физио.
Говорете с педи да ви даде направление за физиотерапия

# 603
  • София
  • Мнения: 4 011
Твърде много се притесняваш според мен.

# 604
  • Мнения: 5 563
Според мен са излишни притеснения това. Моят господин започна да се обръща без помощ на 4 месеца без 2 дни. Всяко дете е индивидуално.
П.П. : Какво е мнението ви за АМ Лактана Био? Днес смених Нан Комфортиса с него, имат минимални разлики в Хранителни стойности, но предполагам нищо толкова съществено? Уж го водят най-доброто, но ..

Последна редакция: сб, 14 сеп 2019, 19:23 от Autumn magic*

# 605
  • Мнения: 813
Аз смених нан комфпртоса с лактана био и съм страшно доволна, край с запека и нередовното изхождане, с голям апетит си го хапва.

# 606
  • Мнения: 574
Buongiorno! Stuck Out Tongue
Отдавна не съм писала, но все нещо ставаше и нямаше време. А нали съм многословна.
За обръщането съвсем доносеният ми батко се обърна за сефте на 5 м. Аз бях решила, че той ще изпреварва всички статистики, защото нали това е мерилото за добра майка. Rolling EyesRolling Eyes Но уви, съвсем стандартен си беше. Satisfied Да отбележа, че той така и не се обърна от корем на гръб. Направо си започна с гръб на корем. От корем го дават от около 4м, а от гръб на корем от 5 до 6-ия месец е нормата. Не бързайте. А сега бебето  понеже е недоносен и даже лекарката ми направи забележка повече да стои по корем, аз се бях подготвила, че може да се случат по-бавно нещата. И за това той се обърна от корем още на 2 месеца и половина. SatisfiedSatisfied Аз лично не го видях. Просто го оставих по корем, излязох да взема нещо от другата стая и като се върнах го намерих по гръб. В началото чак се зачудих дали съм го оставила по корем наистина или се бъркам ThinkingThinking, защото все пак нямаше 3 месеца. После реших, че явно съм го оставила по начин, по-който съм го улеснила - например ръчичката е била под гърдите му или нещо такова. Но това се повтори още 2 пъти и накрая баща му го засече, че си се обръща като реши. Та както е казала ditmade от дете до дете си има разлика. Недоносчо се врътна първи, а доносчо доста по-късно. До 6-ия месец , ако не се е обърнало детето , тогава се притеснявайте. Сега е още рано.
За захранването - ЗВБ е хубаво нещо, но мисля, че не е за хора с 2 малки деца. В смисъл трудоемко си е и време отнема, а аз го нямам много. Тази седмица баткото направи един бронхо спазъм, за който се чувствам виновна. (Трябваше повече внимание да му обърна като се разкашля, повече инхалации трябваше, може би щяхме да го разминем тоя спазъм). PensivePensiveКакто и да е- отнесе един антиобиотик и една седмица домашен престой. Въртележката беше страшна - кърма, памперс, храна, разходка, внимание на баткото, внимание на бебето, работа, готвене. Къде ти време да приготвям примерно 3-4 зеленчука, пък да го чакам да си избере, пък да се омаже, пък после да го дохранвам, пък после да чистя. Може и аз да съм мързелива просто SatisfiedSatisfied Не го изключвам като вариант.Grinning Но като съм минала вече веднъж по пътя на захранването мога да ви кажа, че след няколко месеца вече изобщо не помнех с какво и как съм го захранила и се чудех за какво е било цялото вълнение толкова. Дали първо ще е тиквичка или първо морков, все тая. Нали в крайна сметка трябва от всичко да опита. Много се смях със статията на New B. Така е. Само че при мен този наплив трая отколо 3 минути. После се сетих, че почвата, въздуха и водата отдавна за отровени. И че изобщо не вярвам на етикетите био и органик, и че бабичките по сергиите много лъжат (тия домати са страшни, сутринта съм ги брала. Прибираш вкъщи и те от тия с мухъла вътре). ScreamScreamSatisfiedSatisfiedSatisfiedSatisfiedSweat SmileSweat Smile И в крайна сметка пак си пазарувах само от био щанда на Кауфланд, но то там имаше 3 неща на кръст преди 4 години. И си имах едно на ум, че само си правя празни усилия, ама за всеки случай. Да вземе после да не говори мандарин заради това, че съм взела морков от обикновения Flushed За мен беше по-важното да не яде боклуци детето - шоколади, бисквити, всевъзможни десерти и тн. Солетите ги отлагах до година и половина, останалите неща също. Сладолед започна да яде това лято. Другото беше ми важно да не купувам готови пюрета. Не осъждам и не гледам от високо хората, които дават купешки пюрета или кухня. Просто аз така си бях решила за себе си.
Иначе при нас всичко е ОК предполагам. Бебето си продължава да си спи от 21ч до 6-7 без прекъсвания. Нещо взе да кашля, някакви сополи взеха да ми се привиждат. Заведохме го на кабинет - зачервено гърло. Което обясни и трудното хранене в последните дни. Казаха ми само физиолоигчен разтвор в носа. И после го дърпам с прахосмукачката. Предполагам баткото го е заразил. Той само се навира в него. Най-мразя някой като ме пита: Ти пазиш ли го малкия сега като е болен баткото? Или - Ох, ти сега много трябва да го пазиш бебето.
Как да го пазая като живеем всички заедно?!?! С пушка ли да го пазя? Колкото и да проветрявам, и да ги държа в отделни стаи, най -малкото аз ту прегръщам единия, ту другия. И да си измия ръцете преди всяко пипане на бебето, дрехите няма как да си ги сменям всеки път. Да не говорим, че вече на два пъти хващам кашлящия батко да си слага чашките за гърди от помпата за кърма на лицето като противогаз и да си играе някаква игра и да ми се хили. JoyJoyJoy MaskMask Съответно после изварявам, но знам ли дали някой път не съм я пропуснала тази игра. Grin
А да не забравяме и фактът, че той си е заразен по време на инкубационния период, в който няма никакви симптоми. Така че какво пазене? Rolling Eyes Мога ли да не му давам да пипа брат си в следващите 3 години? Понеже евентуално може да е болен. Rolling EyesRolling EyesMask Също и за плачещото бебе имам дразнещи фрази, които ми казват непознати хора по улиците, докато ти се опитваш да умириш дерящият се вързоп. Сигурно и вие вече сте открили това удоволствие в социалния си живот. То всеки си има някакви такива фрази, които го изнервят от околните. Това е само една от моите, но много набира скорост. Много мразя да казвам на хората/ приятелите / роднините , че Даниел е болен. Освен горната фраза задължително чувам и една от следните (ако не ми я кажеш, значи не си ми приятел):
1. ПАК ли? - да, пак, м*м* му ст*р*. Неудобно ли ти е на теб, че е болен? Основно ме дразни, защото и сама аз си го повтарям на ум Пак ли, пак ли, пак ли, бееееееее!!!!!
2. Една комшийка/ приятелка/ магазинерка и тн. даваше на детето си еди си какво си и той от тогава спря да се разболява. Що не пробваш? - повярвай ми, след години разболявания през седмица съм давала всяко нещо.
3. Даваш ли му някакви имуностимуланти? - Ейййй, добре, че ти се обади да ми кажеш да давам на детето, което се разболява нон-стоп, имунстимуланти. Аз просто тука си седях в нас и правех ритуални танци за здраве, магии и молитви, а то какво - имуностимуланти трябвало. Верно, бе! Що не звънна по-рано? Отделен въпрос, че съм давала маса пари за разни имуностимуланти и нищо не помага, защото тая имунна система не се е изградила още. Помагат вече като станат на 3-4-5 години или на нас възрастните. Давам му неща, които на мен действат доказано, на него все едно му давам бонбони. Само дето са по 30- 60 лв тия бонбони. Докато не си го израсте, давай си каквото си искаш.
4. Някакъв вирус ли е? От градината ли е това? - Аз да не съм лаборант, който да изследва всички хора наред. От къда да знам от къде се е заразил. Вие изобщо знаете ли как работят вирусите и бактериите? И от къде да знам вирус ли е? И не на последно място - абе, човек, какво те интересува, че се вкарваш в беля да задаваш тъпи въпроси на изнервена майка. Не ти ли е мил животът? ScreamScream Момичета, стягайте се. След 1 година и вие ще започнете да ги чувате тези неща. Но ето, моят тази година е пил само 2 антибиотика. Което за него е страхотно постижение. И като цяло вече нещата са по -добре.

# 607
  • Лондон
  • Мнения: 839
Момичета,не се вталявайте толкова.Това с обръщането ,прохождането,проговарвнето е ориентировъчно и е мн мн индивидуално за всяко едно дете.Това важи за деца от едни и същи родители,камо ли пък за бебетата/децата като цяло.
Гледам да не се притеснявам и да съм прекалено вторачена във всичко,защото във 99,9 % от случаите проблем липсва.Не,не съм нехаен родител,просто това е моят начин да се съхраня ( без помощ с 4м бебе и изкл. злояд "батко" на 2 г и 8 м.)
Autum magic, имам същия проблем с храненеъо на малката.Шишето от 120/150 мл. се изпива в рам ките на час с мн настоаване от моя страна,разнасяне по стаите и тн.Отдавам го на темперамент.

# 608
  • София
  • Мнения: 4 011
Ти си моя идол! Аз с бебе на 4 месеца, което не спи денем и изключително злояд батко на 2,6 години, без помощ вероятно щях да съм пред умирачка вече.

# 609
  • София
  • Мнения: 856
П.П. : Какво е мнението ви за АМ Лактана Био? .

Aз давах на първото ми дете това мляко след 10-я месец. Препоръчаха ми го като за капризни деца( щот тя отказваше аптанил, което беше най-модерното тогава). Аз бях доволна, но тя реално пиеше по 1 шише вечер.
Сега давам фризовом. То е лечебно за повръщсщи и запечени. И верно има ефект-ака по 1-2 пъти на ден, а съм заместила досега само 3 хранения. Мислех от тази седмица да са четири, но ще ЕКСПлодирам. Не знам Кво е това чудо, вече 3 седмици дават Ам , а производството продължава. Ако се бях родила крава, щях да съм любимката на стопаните 😁

# 610
  • Мнения: 574
KokoJ, и аз гледам, че доста обилно бликаше до скоро моя фонтан. Но аз нещо го възприех като даденост и започнах да злоупотребявам като разтягах до безобразие паузите между цеденетата. Спрях и вода да пия, минах си на дежурната 2 чаши на ден. И накрая ми се наложи да замествам едно хранене с АМ вместо с кърма. При мен бееш нежелан ефект, но при теб дано дойде скоро. Иначе и моето адаптирано е Лактана. Препоръча ми го една роднина. Нейният беше само на АМ. В началото на ХИП и като смени с Лактана каза, че му е реагирал по-добре стомахът. По-малко колики, изобщо беше много доволна. Но си е до детенце мисля. Моят е всеяден. Еднакво настървено си яде и двете.
Mary90, и моят идол си. Без помощ с двете бебета на главата с различен график е просто ScreamScreamSobSobSobSob Аз се радвам за себе си, че поне баткото е преобладаващо на градина. Но аз направих една глупост с моята безкрайна любезност. На ММ му беше много криво, че тази година няма да ходим на любимия му вид почивка - олинклузив в Турция с 2 приятелски двойки. И го гледах един омърлушен да обикаля из нас няколко седмици. И накрая викам на моята приятелка давай да ги пращаме твоя и моя + брат ти. Те са си компанийка тримата. Да ходят тримата, да мирясат вече - да си отиграят на карти, волейбол или там каквото искат. Че тая омърлушена физиономия не ми се гледа. А и той толкова много ми помага човека. Сега аз като не искам да ходя, защо да ощетявам и него. Като му казах, че го пращам на море за една седмица с двамата му приятели направо нямаше толкова щастлив колкото него. Сега само се моля баткото да е здрав в тази една седмица. Защото иначе..... ще бъде чудо. Та с тая моя любезност малко си вкарах автогол.

# 611
  • Мнения: 988
Добре,че е темата да обърна недоспиването и тревогите на майтап.На Данито майка му,да напишеш книга,ще си я купя с кеф.То акъл от всякъде ти дават,въпроси тъпи колкото щеш,направо ти идва да цапнеш някой с една права лопата и да му светнат очите.На мен любимите въпроси ми са:
-защо плаче бебето(а той си клянка ей така,защото иска нещо,ама и той не знае какво)
-гладен ли е(а е ял преди 10 минути)
-да не му е студено,защо не го наметнеш с едно одеало(а е облечен на тия жеги с дълъг панталон и е в зимен кош)
-защо си го затворила така(сложила съм комарник...ми де да знам и аз защо се слага тоя комарник,против идиоти е сигурно)
А най-обичам като започнат и да спорят,че му е студено или застанат до количката и се извикат"спи ли"той се стресне събуди се с рев и кажат"аааа той не спи,а?".Като чета какво следва,ясно ще ме дразнят с тъпи въпроси още дълго...та да си ги слагам на...
Добре,че я има темата тук с хора минали през същото и да предупредят какво следва,че сигурно щях да съм ги поставила на място,ако мислех,че само покрай мен има такива нахалници.
Ние чакаме да дойде срядата за ваксината,корема ми е вече на топка.Да идва и да минава леко,та другата сряда почвам да давам пюре и май съм вече на вълна като от статията с тиквичките,само дето се вълнувам от моркови.Хах.Купувах мокри кърпи от едно магазинче,което не е бебешки магазин и се усетих,че съм тотално като в тази статия.Жената ме пита какво кърпички и аз поглеждам въпросително към нея и казвам"за бебе ми трябват",жената сигурно реши,че не съм много добре с главата,че се разхилих като варена тиква.

# 612
  • Мнения: 57
Момичета не съм писала много време, но бяхме в Бг за 2 седмици😊Джорджи преживя полетите много добре, не плака изобщо и беше много кротък.Вече сме на 4+, но ще изчакам със захранването. Да се похвалим, че ни изби първото зъбче...явно вчера, случайно го усетих и после видях😊.Утре сме на трета ваксина, дано премине вечерта леко, надявам се.В Бг ни установиха дерматит, та смених козметиката със серия за дерматит. Имаше 2 петна по двете скули, сега изчезнаха, но днес сме при личния тук в Англия, да видим и той какво ще каже.Вече се върти във всички посоки, прави опити да лази, надига се, общо взето е чудо всяка секунда😂

# 613
  • Лондон
  • Мнения: 839
Мами,не се правя на герой,просто казвам моя начин за справяне-гледамда съм " дзен" и да не се впрягам.Това не важи ,разбира се,за истински важните неща.
Няма кой да ме дразни с въпроси защо реве бебето,пък да ми предлагат помощ,просто тук хората са с друг манталитет.Масово са с 4-5 породени деца и е пълен цирк по улиците.
На данито майка му,евала ти правя,че си го пратила твоичкия на море.Аз моя бих го пуснала само с мен,а децата на Бг при баба.Ех,мечтиии

# 614
  • Мнения: 5 563
Някоя от вас да ме просветли кога св слага в бебешко бънджи?😁😁 Малкият много иска да скача, ама съм без ръце вече..

Общи условия

Активация на акаунт