Майски бебета 2019г. Тема 1

  • 23 693
  • 770
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 833
Момичета, споделете за захранването (ако е коментирано ще помоля на ЛС), че след няколко седмици ще започваме. Не съм много наясно.
Опитвам се да спра и кърменето, че не знам как ще се получи - пюре, кърма, АМ 😕 И тези от вас, които нямат села, от които да взимат свежи зеленчуци - био ли взимате и по-конкретно тези от вас, които са в чужбина 🙄🙄

# 691
  • Мнения: 5 563
Захранването ми е болната тема, понеже исках всичко да е био и аз да си го правя, но сега ми започват лекциите и ще отсъствам често, та смятам да ги съчетавам. Когато мога ще приготвям, а когато не - ще взимам Хип Био или Гербер. Днес говорих с ЛЛ на малкия. Тя ме посъветва да започна след седмица и половина като му дам примерно 1-2дни тиква по 4-5 лъжички на хранене и после му дам АМ. Наблюдавам за реакция и ако няма такава да минавам на следващия зеленчук, а да не стоя 3-4-5дни на един. В рамките на 2 седмици да заместя 1 хранене и да започна със следващото.

# 692
  • Мнения: 987
И при нас са около 4 часа през деня.Явно си има някакъв такъв период през,който минават...

# 693
  • Мнения: 813
За захранването преди три седмици като започнахме беше ужас за мен как какво. Е вече ми е малко по ясно вече заместихме храненето на обяд с зел. Пюре и вече ядем около 4,5 зеленчука и 3,4 плода. Започнахме с по две лъжички за 6,7 дни стигнахме до една порция от 130гр без дохранване с мляко. С следващите зеленчуци беше по бързо за 3 дни вече беше включен нов зеленчук. Мляко дохранвах докато спря да иска след пюрето. Следващото нещо след зеленчуците което ще включа мисля да е месо към зеленчуците.

# 694
  • Мнения: 164
Захранването - и аз го започнах преди 1 седмица, първо тиква 3 дни, после морков (чист или смесен с тиква) 3 дни, и сега завърших 3дни тиквичка (смесена с морков или чиста).
Количеството беше към 20гр първия ден, после 30, 40 гр и сега изяжда по 60гр. Ако я оставя -сигурно и повече ще изяде - много й се услаждат пюретата, ама гледам да й свикна стомаха постепенно-не може само кърма и бам на 4тия ден заместени хранене.
После дохранвам с кърма.
Тъй като най-близката ми баба е на 2,500 км си купувам био зеленчуци от магазина.
Имам един гениален уред на Авент , който препоръчвам с две ръце - слагаш нарязаните зеленчуци или плодове (а по-късно и месо, риба) готви ги на пара 5_10-15 или 20 Мин според зеленчука (уреда се изключва сам, така че го оставям спокойно дори когато излизам). После само го обръщаш и с няколко натискания на копчето смелваш храната. Няма цапане на 5 съда, няма чудене колко вода или време да вариш. Можеш да приготвиш и много малки количества. Купих го за първото ми дете и 4,5 години го използвам през ден, защото тя и като порасна продължава да яде много броколи, фасул, грах и тн - та ги правя на пара. И пак количеството ми е точно за две нейни хранения. Сега го ползвам всеки ден - един ден пюре за бебето, един ден зеленчуци за каката. Май 100 евро дадох преди 5години, но си ги изплати отдавна Blush
Така че за тези от вас, които се замислят сами да си правят пюретата-незаменимо!

# 695
  • София
  • Мнения: 5 651
Koreander чудесно звучи. От любопитство само, кой е този уред. В къщи няма шанс да влезе в употреба. Като баща си злояди са. Струва ми сече и номер три ще е така. След захранването си харесваха някое пюре и само него ядяха с лека вариация. Детски кухни отказваха, та грубо от пюрета директно на сготвеното от мен.

# 696
  • Мнения: 155
Здравейте, моля за мнения и препоръки за лекар (дерматолог) за бебе със съмнения за атопичен дерматит. За гр. София става въпрос

# 697
  • Мнения: 508
Здравейте, моля за мнения и препоръки за лекар (дерматолог) за бебе със съмнения за атопичен дерматит. За гр. София става въпрос
Днес бяхме при д-р Люси Попова. Доволна съм от отношението, ще видим как ще се отрази лечението. Преглежда в Токуда и частен кабинет, но часовете се записват със седмици напред. Успех!

# 698
  • Мнения: 164
Някой питаха и на лични,  затова пускам снимките за цялата група. Име не намерих, но изглежда така:

# 699
  • София
  • Мнения: 5 651
Здравейте, моля за мнения и препоръки за лекар (дерматолог) за бебе със съмнения за атопичен дерматит. За гр. София става въпрос
Специално за бебе не знам, за каката сме доволни пак от Токуда от д-р Иван Богданов. Работи и по здравна каса.

# 700
  • София
  • Мнения: 4 004
Имате ли представа колко грама пюре трябва да изяжда бебето, за да се замести хранене? Всичко съм забравила...

# 701
  • Мнения: 813
Ами ние заместихме обедното хранене с зеленчуково пюре и изяжда между 120,140гр и ми се струват достатачно, тъй като след това не иска мляко. Пробвай с мляко след това, ако отказва значи  му е достатачно и е нахранен. Според бебче си е, някои се наяждат с повече, други с по малко. Мами, относно мокрите кърпи искам да споделя с вас, толкова ги избирах, накрая попаднах на страхотни кърпички на не толкова висока цена. Huggies pure. Страшно съм доволна, много са добри.

# 702
  • Мнения: 40
Здравейте ние сме на 5 месеца и имаме сополки.. ЛЛ ни каза да даваме по 1 ампула витамин ц и да промивам с физиологичен разтвор. Въпроса ми е някой давал ли е витамин Ц и на веднъж ли сте давали цялата ампула от 2мл?

# 703
  • София
  • Мнения: 4 004
Давала съм аз. От време на време правя курс по 4-5 дни. Давам една ампула, цяла, сутрин преди храна.

# 704
  • Мнения: 2 833
Като казахте мокри кърпички - аз бърша след всеки памперс, а прочетох някъде, че не трябва. И сега забелязвам, че има нещо беличко в интимните части на бебка 🙄🙄 Някой с подобен проблем?
И още едно питане - след ваксина нормално ли е 2,3 дни да е сънлива, да се криви повече и да спи повече

Общи условия

Активация на акаунт