Хайде всички отпускари морски бриз да ги погали! 10.06-16.06

  • 5 147
  • 111
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Е, който е далеч от морския бриз, поне планински полъх Simple Smile
Отдавна не съм писала, но ви чета. Нещо ми е смотано, но очаквам развитие, дано само положително, защото и другия вариант не е изключен. Цяла седмица всички в къщи освен мен влачат един ентеро вирус с повръщане, разстройство и температура Sad Наталия почти беше за похвалване преди да се разболее, имаше положителна промяна, но след тая болест си е същото трудно за изтрайване дете. Добре , че спряха с повръщането и ми остана само акани дупета да мия Laughing и разбира се да случам хленчове от малките и оплаквания от големите Confused И ходенето на реката ни се размина по тази причина Sad
От вторник у дома ще ни посещава една логопедка, току що завършила (или още следваща не разбрах Embarassed) и ще има за какво да пиша и да мрънкам Wink Честно казано малко се плаша. Каза да си приготвим блокче и фулмастери, а съм убедена, че Наталия ще драсне 2 слаби черти и ще се врътне. Очаквам гонитба по стаите, ама хайде да не пророкувам Laughing

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 10:58 от ljuboznatelna

# 1
  • София
  • Мнения: 9 878
Весела Седмица и от нас!Много хубаво до си изкарат всички,които тръгват на море,на село или в планината.Ние ще бъдем отпускари в края на лятото,но все пак е нещо.
Любознателна,успех с логопедката.И ние от миналата седмица минаваме през същото,и нашата логопедка е съвсем младичка.Аз също си мислех,че първия път няма да се разберат двете с Буби,но сгреших.Дано и при вас е така.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 884
Слънчева и позитивна седмица на всички нас!

Успех с новите логопедки на Буби и Наталия и дано взаимно се харесат, че това е много важно в съвместната им работа.
Аз се чудя след морето накъде да се насоча за заекването на Бобо, което се засилва с всеки ден. Прочетох материалите, които Дени ми даде и там пише логопед и психолог, ама нали ще ходим в Логопедичната детска наесен...Там ли да го заведа още отсега за консултация?!? Временно да се свържа с друг логопед ли? Препоръчайте ми някой психолог, с който да се консултирам.

Нанди, пожелавам ви хубаво да си изкарате на Тетевен. Бях ти казала, че нашите кумове са оттам и, че може би мъжа ти ги познава. Понякога се чудя как така без сериозна причина се скапват отношенията между хората. Ето, че тая година те забравиха да ни поканят на рождения ден на тяхното дете. Обидно, да. И сега аз като съм обидена и те като не се сетят да се обадят, и какво ще стане с това приятелство?!?

# 3
  • Мнения: 2 327
Слънчева седмичка на всички Simple Smile
Аз си видях маймунката. Ходихем на плаж, той си показа всички номерца. Много се радва на пясъка - голям кеф му е да се рови в него. Не се плаши от водата, че за първи път го потопих целия. Има шансове да стане жаба като мама Simple Smile

Любознателна, дано Наталия все пак си хареса логопедката. А ти ако много искаш не пречи пак да си ни мрънкаш де Simple Smile

Габи отношенията на хората се развалят, защото хората ги оставят да се развалят. Ти в момента си им обидена на твоите кумове и няма да се обадиш заради това, а те може да иамт друга причина да не се обаждат и... Все някой трябва да отстъпи и да попита какво става.

Весела отпуска на отпускарите! Аз може и да пропусна това лято...

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Весела седмица за всички!
На пътуващите лек път и хубава почивка  Simple Smile
ljuboznatelna, дано на Наталия и допадне логопедката и да се разберат взаимно  Praynig
gabiplus, ти обади ли им се за рождения ден? Може нещо да им се е случило на хората и затова да са забравили. Не се чувствай обидена, звънни първо да провериш.
Ние имаме проблеми с гърнето, Яни стиска когато е с гащи, но упорито отказва да пишка където и да е извън памперса, направо не знам какво да правя  Cry

# 5
  • Мнения: 4 414
здравейте момичета,
ние бяхме при баба в Никопол. свекър ми имаше юбилей/60 год./, та бяхме на гранде тържество. много добре си изкарахме, аз си починах чудесно, а Ния беше първа танцьорка Wink снимки малко по-късно...
Петя, нашите деца да не би  една майка да ги е раждала hahaha? Ния ми прилага същия номер - ако е на гърнето, нищо не прави. вчера я хванах, че се напъва да ака в коритото, докато я къпя...извадих я и я сложих на гърнето - 1/2 час седя - ефект никакъв...стиска докато и сложих памперс и се наака...дойде ухилена и каза "имам аки!"  ooooh!
успех с логопедките на Буби и Наталия! стискаме силно палци!
Габи, може хората да не са празнували...или да са празнували сами...знам ли...причини много...нали знаеш приказката "Сърдит Петко - празна му торбичката"  Wink хайде, дано се разберете Peace пожелавам на Бобо да се успокои и да скрие топката на всички логопеди! Hug
на всички почиващи - весело и безгрижно изкарване!  bouquet
на работещите - лека седмица  bouquet
на бременните - спокойствие и силна храна  Hug
на мамите, които са с дечицата си у дома - приятни разходки и весели игри Heart Eyes
на всички - здраве и никакви вируси Flutter

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Любознателна, дори Наталката да не хареса от първо виждане логопедката - не се отказвай! Ти сама знаеш, че й трябва време, докато свикне и се отпусне. Важното е да се увериш в доброто отношение на момичето, да е твърдо решена да направи всичко за твоето дете и да намери точния подход към принцесата. И всичко ще си дойде на мястото  Peace

  Габи, понякога хората се променят, понякога пък ние грешим в моментните си преценки за тях... Опитай наистина ти да се обадиш сега, пък ако има негативно отношение ще го усетиш, сигурна съм. А за Бобо и проблема със заекването, защо наистина не попиташ Нинннна, тя би могла да те насочи и към психолог.

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Аааа, тя вече си я видя и си я хареса, въпроса е как ще издържи 40-50мин с нея Simple Smile Като почувства досада от нещо и става нетърпима.
Наталия и тя се стиска, докато сложа памперс. Или просто го прави в гащите Cry А е вече на 4. Всъщност не съм наясно дали разбира какво се иска от нея. Лошото е , че дори не стои, след 10сек започва рев.

# 8
  • Мнения: 1 710
Привет на всички. Ние се завърнахме от обучението в Банско та да се отчета.
Момичета, не се отчайвайте с памперсите, рано или късно всичко си идва на място, макар че като видя нааканото Гогово дупе - пак ми се приревава. но с Ния - пълен успех за една седмица. Спомняте си миналата година като я пробвах -те така, стиска, не беше пишкала 24 часа та за Пирогов ни пращаха. А тази година - от раз - и дневен и нощен памперс свалихме за една седмица - ми просто си му дойде момента на детето. С Гого е по-сложничко, акането си го правим в гащите, за пикането тича , но акането - тц.

Габи, познавам логопед, която работи с деца със заекване - ако искаш мога да и звънна. Изпращах и преди време едно детенце от Банско и бяха много доволни хората. Пиши ми, ако решиш. И с психолог мога да те свържа - просто казвай кога.

Момичета, не знам колко от вас са тук, но пускам нова тема за обучение в Ресурсния център - отново за СКОК. Насочена е към мамите, които до сега не са успели да дойдат. Пиша ви за срещата, защото съм се затъжила и ако искате можем след обучението да се видим малко, абе с две думи ако можете към 11.30 да дойдете да си полафим и пием кафе - заповядайте, мисля че ще сме свършили с обучението до тогава.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 884
Мая, относно логопеда, който работи с деца, които заекват..Дай ми някакви координати за връзка, но така или иначе аз ще се обадя след около две седмици. Няма начин просто да си чакам проблема да отмине, нужно ни е малко побутване. Или по-голямо побутване, знам ли вече..

А за нашите кумове..Обидата ми е голяма, защото не съм го очаквала..Знаете-планираните неща, били те и лоши, са по-лесни за понасяне. Знам със сигурност, че са празнували рождения ден на детето. Не съм им се обаждала, но им пратих и на двамата по един смс. Отзвук нямаше. Тая история има и малко предистория. Когато ние ги поканихме на рождения ден на Бобо през април, те казаха, че няма да дойдат в деня на рождения ден, защото щели да пристигат някакви далечни братовчеди от Америка и те щели да участват в митинга по посрещането, и ни предложиха да променим датата на празника. Ние я променихме, като затормозихме всички останали гости с това. В деня на рождения ден се обадиха, че пак нямало да дойдат, защото навън духал много силен вятър, а колата им не работела и не могат да се придвижат от Дианабад до Белите брези по друг начин. Тогава аз им казах, че всичко това много ме обижда и, че поводите, които изтъкват лично на мен ми звучат глупаво и да постъпят както намерят за добре. Ами не дойдоха..Сега наистина очаквах да ни се обадят, обаче уви. От какво те са се обидили незнам. Може би от директността на моите думи, които написах по-горе. Малко ми е тъжно наистина от всичко това, но няма да се обадя.

# 10
  • Мнения: 1 193
Привет и от нас.Слънчева седмица,весело изкарване на почиващите,успех на сладурите с новите логопедки,спокойна седмица на  бременните.Ние си оставаме в къщи,предстоини нова ЕЕГ и поради тази причина не знам как да се чуствам.Какво да очаквам,с такъв лош скенер дали някога ще се появи добро ЕЕГ.Целувки

# 11
  • София
  • Мнения: 4 884
bebo4e, дано ЕЕГ-то на малката ти шушулка да е по-добро. Ти си от мамите с много силен дух, въпреки всичко, което се налага да преживявате. Желая ви за начало една мъничка победа, а след това да покорите заедно всички големи върхове.

# 12
  • Мнения: 1 193
Благодаря ти Габи,но тук на всеки проблемите са големи и всяка тяхна малка победа ми дава надежда че и аз ще постигна поне малък успех.Ето и вие сега пак проблеми,но дано се разрешат бързо и да не се тормозиш.А на есен в новата градина - успех.
Видях че е тук Ели Акманова,как сте.Как изкарахте на морето,има ли снимки.

# 13
  • Мнения: 997
 Здравейте и от нас. Нямах компютър почти месец, освен това бяхме с баткото на море - в Обзор - за 10 дни. Хванахме голямата буря, но все пак имаше и хубави дни.......имаме тен и се поплицикахме в морето. Обиколихме и околните курорти. Трябва да ви кажа, че в Обзор е страхотно. Само на две места на нашето Черноморие има такова прекрасно съчетание на планина и море - там където бяхме и в Св. Влас. Но за разлика от Обзор, в Св. Влас плажа е каменист и  изключително малък. Ходихме и в делфинариума във Варна.....изобщо изкарахме си прекрасно.
 За съжаление има нещо, което развали почивката ми. Малко преди да заминем направих нов ЯМР на Боби. Искаше ми се да добия по-реална представа накъде вървят нещата. Но вместо да внесе яснота, резултата още повече обърка нещата. Според образния диагностик, това което се вижда на снимката съвсем не е синдром на Александър, а някакъв друг от групата на левкодистрофиите. А може и изобщо да не е левкодистрофия, макар че прилича на такава. Въпреки че, определено има данни за Л. но ......да не продължавам, пълна каша. В крайното становище има посочени две конкретни диагнози, но клиничната картина на едната изобщо не прилича на заболяването на Боби. Лекарят беше страхотен - но явно случая на Боби е по особен - снимките показват едно - клиничната картина-друго.....
 Като изключим това, ние сме добре - на Боби му излезе най-сетне третото зъбче, сега е видимо по-спокоен и определено се смее повече.
  За съжаление имам снимки, но на лента. Единствено в делфинариума снимах с моб. телефон. Ще ви покажа снимките щом ми ги изпратят. Делфинчетата бяха прекрасни. Толкова красиви и интелигентни животни.

Последна редакция: пн, 10 юли 2006, 14:12 от елена акманова

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Весела седмица на всички

Ех Ели Акманова да каже при тях какво стана? И те бяха на ЕЕГ...и не е писала повече - след онази объркана диагноза....

# 15
  • Мнения: 644
Привет и от нас   wavey
като гледам времето на вън,май няма да е много слънчево.........то направо си вали   Sad
дано обаче това да не помрачи настроенията Ви    
щастлива седмица на всички където и да сте  smile3525

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Тъкмо видях, че Ели се е появила и щях да кажа бързо да разказва за почивката и тя ме изпревари  Wink
  Ели, страхотно е, че сте отпочинали и с морско настроение! Миличка, не спирай да търсиш точните специалисти, които да внесат яснота поне в диагнозата ви! След тези два варианта от ЯМр, какво ви предстои от тук нататък? Нови изследвания или консултации с други лекари? Всъщност, кой точно лекар ви разчете резонанса?

# 17
  • София
  • Мнения: 9 878
Габи,като чета какво си написала се връщам и аз в моите спомени.Имала съм подобни изживявания с "приятелки".Как се трогвах само.Обаче сега,като стигна до извода,че някой човек просто ме товари психически,леко и тактично спирам да търся контакти с него.Не ми стигат всички грижи и проблеми,ми да се товаря и с хора,които не го заслужават.Най-трагичното беше,когато една близка роднина дойде да види Буби за първи път.Аз я оставих в стаята с детето и отидох в кухнята да направя кафе.И какво заварих като се върнах-тя взела Буби,обърнала я по корем и опипва главата и,там където е клапата.Ами оттогава просто не съм я виждала.
Ели,дано занапред имате повече яснота по въпроса.Дано!

# 18
  • Мнения: 997
bim_bam, подразбрах, че скоро си имала повод за почерпка  party023,   приеми малко позакъснели поздрави Embarassed
 Правих ЯМР в Трета градска - изключително съм доволна от тях - свалиха ми съвършенно безплатно информацията на диск. Това е доста удобен вариант. Изследването разчете д-р Радослав Петков, за когото съм чувала добри отзиви. Според него не може да става и дума за синдром на Александър  -  снимката показвала промени, типични по-скоро за два други синдрома - синдром на Зелвегер или пък адренолевкодистрофия. Така стоят нещата според снимката. Объркващото е, че при първият синдром е най-характерно увреждане на черния дроб, съчетано с много чести респираторни заболявания. А при Боби това категорично го няма.
За Л. като цяло е характерно увреждане на бялото вещество заради липса на ензим. Той каза, че има увреждане на бялото вещество, но не е убеден, че се дължи точно на липса на ензим.
Като цяло образната диагностика явно е доста относителна, лошото е, че аз се чувствам напълно объркана. Честно казано, не съм сигурна оттук, накъде. А и сега е отпускарски сезон - кого ли ще намеря. Предложиха ми консултация с проф. Симеонов - но той приема платено, а в момента нямах готовност. Ще го посетя другата седмица и ще видим.........

# 19
  • Мнения: 3 504
Здравейте и от мен,
  bouquet Party

успешна седмица на всички и повече приятни емоции
 

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Добре де, Ели, ако поставят еди какъв си синдром за диагноза - това внася ли яснота как да се лекува детето и какво да се помогне? Щото нещо нищо не ми е ясно - добре не могат ли да проверят има ли липса на еди кой си ензим?
А и диагнозата носи ли инфо за лекуването или пак само ще цъкат и гледат умно?

НАнди, дано изкарате приятно.

ГАби, реши - струват ли си хората да ги търсиш или не. Ако да - няма нищо нередно ти да ги потърсиш - това не е раболепничене или пък подмазване. Не е грешно да запазиш нещо и не е слабост - много по-лесно е да разрушиш нещо отколкото да се бориш за него /знам го и го прилагам за да запазя семейството си/. Ако пък хората не струват - за какво се кахъриш? За минали неща... но те са минали и може би са вече безвъзвратно в миналото. Затова просто продължаваш напред, приемаш загубата и не се обръщаш назад освен да си припомниш хубавото. Уви така става - хората се събират, хорлата се разделят...

Иги, ти си ми в мислите и дано малкия е добре и сте си в къщи! Дано успееш да си починеш! Да ти кажа - МАзнейкова ме успокои, че кръвно 140/90 е нормално за бременна - проблема е в долната граница ако се качва на 100 и повече.
Ана мен ми каза, че като падне под 120/80 е зле - а на мен така ми става и съм доста зле наистина и бебето спира да рита и да се движи - нарушава се кръвотока към него... затова си пия кафе, ама пък от него сърцето хлопа... БЕ весела картинка! Надявам се при теб нещата да са наред - доколкото е възможно при този ужасен стрес при който живееш.

Тедивас, ти как си? Как тече бремеността? Възхищавам ти се как се реши - честно ако не бях убедена, че е повече от хубаво - направо задължително Дани да си има братче или сестриче - не бих се съгласила никога. Това ми е последното бременеене в този живот! ВЪзхищавам се на смели семейства и не знам как се справяш с малкия и бремеността си... Дано си добре и дано те слушкат всички в къщи и да ти помагат.

Любознателна, браво за малката - успех с логопедката и бързо да пресъхнат дрисливите дупета. Представям си колко ти е трудно с три деца , болни и дрискащи. Целувки и дано след боледуването Наталката се поуспокои, да си починеш малко.

# 21
  • Мнения: 997
catnadeen, те са много видове левкодистрофия, и при всеки от тях липсва конкретен ензим. За някои от по - често срещаните се изследва ензимна активност у нас - но далеч не за всички. Синдрома на Александър например не се изследва у нас. Искахме да потвърдим диагнозата преди да търсим лаборатории в чужбина - знаеш колко е трудно и скъпо това. На практика не можем да пуснем изследване за екзимна активност или ген. изследване за абсолютно всички видове. Затова разчитахме на ЯМР - да внесе известна яснота и да даде насоки за търсене. Новите два вида Л. нямам никаква представа дали се изследват у нас.
На практика няма лечение на това заболяване. Но при различните видове прогнозата за състоянието на детето се различава. Краббе е много по-тежко като симптоматика и като прогноза от синдрома на Александър, например. Затова толкова искам най-накрая да се разбере какво му е на Боби.  А и  онова изречение - увреждането може да не се дължи на липса на ензим - означава страшно много. Ако не е Л. може би е нещо за което има някакво лечение - а ние губим ценно време.....

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Уф Ели, дано разберат какво е. Просто ми се свива сърцето за вас! Да можех с нещо да помогна!
За сега само ви прегтръщам и целувам!

# 23
  • Мнения: 2 543
Здравейте, мили момичета!

Ние сме добре - по малко учим, повече играем и отмаряме, лашкаме се по магазини за строителни материали, и подобни, и въобще - добре си прекарваме! Crazy

За Ели - исках да ти кажа, че ако трябва, ще събираме пари да ви помогнем за изследвания в чужбина! Не мога и да си представя какво ви е да не знаете сигурната диагноза. Това, разбира се, се отнася и за останалите майки, които още нямат сигурна диагноза. Ето, седи си там, най-отгоре, закована темата за нуждаещите се деца. Кой е по-важен от вашите деца, а? Хайде, пишете!  bouquet

Любознателна, дано се окаже, че тази логопедка има сърце за тая работа, щото то опитът нищо не значи по нашите географски ширини! Ако човек няма ентусиазъм и правилна мотивация - голям праз, че има голям опит! Стискаме палци!

Габи, и ние имахме дълги години много сложни взаимоотношения с нашата кума (кум си нямаме, защото тя е неомъжена). Хората са различни, но едно важи за повечето - ако демонстрираш добри чувства и намерения, все някога сръднята ще им мине! Покажи им, че такива неща не са ти по вкуса пък дано те се окажат разбрани!

Бебо4е, стискаме палци и на вас!!! Hug

Петя, същата работа беше и с Йоан. С часове не пишкаше - за акане въобще не говорим!!! Аз направо се смахвах, но 2-3 дни дебнене и успях да го придумам да се изпишка ПРАВ (наблягам на това, защото момченцата май така предпочитат още от самото начало) в гърнето. После вче е лесно. Още 2-3 дни стискаше, но после видя, че не е нещо кой-знае какво и май дори му хареса! И това беше! После го канех честичко и така свикна. Дано скоро схване каква е работата, та да си отдъхнеш!

Стън, първото море на Йоан беше истински фурор!!! Толкова много му хареса, че зъбите му тракаха от стд, но не искаше да излиза! Оттогава това си му е най-любимото нещо - море, басейни, вода!!! А щом и ти си любителка - всичко е ясно! Дано имаш повече възможности да се киснете заедно в морето!  bouquet

Бременните - мисля ви! Бъдете здрави и спокойни! Hug

На всички - щастлива седмица!   bouquet

# 24
  • Мнения: 4 414
я да ви се оплача аз, че ми стана тъпо днес... отивам да взема Ния от ясла и се оказва, че ухапала едно дете. скарах и се. в това време дойде майката на момиченцето. каките се сконфузика и бързо, бързо облякох а детето и го изпроводиха. ние нещо се замотахме и слязохме след тях. излизаме от външната врата и чувам майката, която пита: Това ли е Ния? казвам: Да, това е Ния, която я е ухапала. жената не и се скара, но и каза: Защо така, бе чедо, хапеш децата?! Не бива да се хапете! аз не взех участие, защото реших, че съм и се скарала достатъчно вече. пожелахме си приятна вечер и се разделихме. до тук нищо обезпокоително. обаче като си тръгнахме и Ния започна да иска да я гушкам и да ми казва "Аз съм лоша, мамо" с много нещастен вид Confused през целия път докато се прибирахме разправяше, че била лоша. минахме през площадката на Баба Яга и тя отиде да си играе с едно по-малко момченце. и на неговата майка каза, че била лоша. много тъпо ми стана Sad не е направила хубаво - това е ясно. ама чак пък да е лоша! миналата седмица тя беше ухапаната, цяла седмица ходи със синина на ръката...това са детски работи...без тях не може...не знам кой и е втълпил, че е лоша, но и на баща си го каза като се прибра от работа...все си мисля, че е по-добре да кажеш на детето, че не е хубаво да прави така, или дори, че добрите деца не правят така, отколкото че е лошо...
сигурно ви се струва голяма глупост това, с което ви занимавам, ама ми стана едно тъпо и мъчно Cry
благодаря, че ме изчетохте!  bouquet

# 25
  • Мнения: 997
 agneshka, не го слагай на сърце - децата правят едни странни асоциации.....Например Вени - когато не иска да яде ми заявява, че щял да стане дебел. Нямам идея от къде го е чул. А иначе си права - това са детски работи - хапят се, удрят се. Това, че е лоша Ния го е чула от някъде - но може изобщо да не е било насочено към нея - някоя учителка се е скарала, казала е "Само лошите деца правят така" и готово. Явно Ния разбира, че не е постъпила правилно, което от своя страна показва, че е умна малка госпожица.

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Валя , по-добре да го чуе от теб и да го асимилира сега, отколкото утре някой да й счупи зъбите в пряк и преносен смисъл. Аз много тормозя Дани да се научи на ред и дисциплина, но вярвам, че само така се става човек.
Браво, че си й се скарала.. аз много мразя родители правещи се на строги, а в действителност оставящи децата да правят каквото искат! Такова нещо вм животга няма - има правила, които трябва да се спазват! И от малки и от големи...
Целувки и горе главата - утре ще й е минало, а и малките знаят как да са хитри - нейните думи, са като на Дани плача - защитна реакция да не й се карат повече, а и много добре преценена хитрост Wink

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
agneshka, и на мен ми стана кофти... такова мило и мънинко детенце и ...
Цункай я от мен и Насето и да знаеш, че ние момата си я харесваме!
И не даваме да ни я натъжават!

# 28
  • Мнения: 882
Привет и от нас,
Агнешка, четох в една книжка "Как да възпитаваме децата си" и там категорично пише, че никога не трябва да казваме на детето: "Ти си лошо дете". По добре би било: "Това, което правиш сега е лошо".
Да ама, вчера Радина ме пощури. Какъв беше този ден, какво и стана. Направи 100 бели за един ден и "моля те мамо не прави така. Това е лошо", въобще не помогна.
Да Ви се оплача, това кротко на пръв поглед дете, изстиска пастата за зъби върху главата си, по точно косата си, яде пяната от ваната, бута с два пръста едно топче в гърлото си, бръкна в тоалетната чиния, за да си маже лицето с вода, лапна парче краставица от земята, полазена от мравки, изпръска целия флакон стеримар, върху спалнята и т.н, и т.н.
Така, че мами, давайте съвети, как да я накарам да не слага всичко в устата си. Когато казвам "НЕ", тя ме дарява с най милата усмивка на света и прави точно това, което неискам да прави. #Crazy

Иги, пак не пишеш, но тоя месец ще те държим под око. Как е Мишето и коремчето.
Лека, успешна и късметлийска седмица на всички мами и дечковци.

# 29
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хаха, тази Ради, голяма палавница, ей... И Яни ги е правил повечето неща, при нас думите не винаги помагат, като го хванат бесовете и край  Crazy
radini , тия щуротии отминават с времето (ама после идват други  Confused), ако имате възможност я разхождайте повечко навън, да тича, да беснее, да изразходва енергия и няма да и останат много силици за пакости.

agneshka, мъчно ми стана за Ния  Sad. Тя radini, вече го е написала, но и аз мислех да го кажа, кажи и, че не е лоша, но да хапеш е лошо и тъй като тя е добро момиче, няма да хапе повече, би трябвало да го разбере. Сигурно в яслата са и казали нещо, или учителката, може и децата... Явно се е впечатлило мъничето,  дано забрави бързо...

И на мен вчера ми беше гаден ден, аз май и преди съм споменавала, че приятелчетата на Яни са станали доста агресивни от ходенето на градина. Особено едното все гледа да го сбута или блъсне и въпреки, че майка му постоянно го дебне, пак успя да го удари два пъти  Sad, а Яни милото само седи и протяга ръчички да се предпази. Друго пък заяви, че не искало да си играе с Яни, направо ми се скъса сърцето, а Илиян така ги чака да излязат и така им се радва  Sad. Толкова бяха добрички тези деца миналата година и как се промениха в градините... Всичко му дърпат от ръцете, а нищо не му дават, усещам го, че почнал и той егоист да става...

# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз пък с риск да ме обявите мен за бой - съм привърженик на карането, наказанието и ако трябва и шляпване по дупето.
Ми утре ще иска наркотици - аз ако не мога с убеждение, не трябва ли да има известен респект, уважение, че дори и страх?!
ДАни за сега слуша, но се постига с каране и постоянство - при мен няма "не искам", "не мога"... ако не прави нещо което е жизнено важно - като да не ходи към люлеещите се силно люлки бива овикан и даже веднъж шляпнат по памперса! ПО-добре да го набия аз отколкото да го пребие люлката или някой друг!

Радини, малката която чакам май ще е като щеркати! Усещам аз нещата, та да видим - но това е хубаво - забелязах, че по-умните деца са и по-палави - Дани си елеко мудничък във всичко... Радвай й се, а какво да правиш - бих те посъветвала да си по-твърда, но не смея, защото нямам опит с такива деца - освен личния - аз бях таква и помня авторитета на баща ми - и до ден днешен ако ми викне "НЕ" ще се закова като парализирана... и не считам, че ми е навредило с нещо повече от разпускането на едно дете и невъзможността да го приучиш на ред и дисциплина
Той имаше практика - предупреждава и обяснява 3 пъти - после вече няма прошка независимо от обстоятелствата!
Успех с малката

Петенце, разбирам те напълно. Дани е и кротък и добър, той при повече деца даже се дърпа леко стреснато настрана. И направо не понасям като го удрят без причина... но търпя с надеждата, че ще се окопити, а и трябва някак сам да се оправя за жалост - няма все да съм до него. Особено като той иска да прегърне и целуне някого, а той го блъсне, че чак да падне... И ми е болно като седи на страна от многото деца и някак даже страхливо гледа... но е характер. Предполагам, че първите дни в болницата, както и стреса от рехабилитацията го довършиха - аз знаех, че малкия ще е по-страхлив, свит и много много чувствителен... но това е даже леко стресиращо положение. Дано се окопити - щото за разлика от Яни той и в къщи е много кротък. Ако се опитва да се налага е с плач /хитрец, нали/ Wink
Добре  ече майката предпазва до колкото може детето - да не удря Яни, но все пак поговори с нея ако ти е приятелка - ако трябва дори ти да й направиш забележка - децата слушат чуждите хора повече от своите родители понякога... Моята приятелка щерка й е доста настоятелна и понякога тя ми казва аз да й направя забележка... има понякаго ефект.

# 31
  • Мнения: 2 327
Валя, разбираемо е да ти стане криво заради детенце. Дано не са му я втълпили тая мисъл учителките в яслата. Ако сама си е наумила че е лоша, ще и мине с малко обяснения...
Гледам много палавници са се навъдили Simple Smile Аз чакам мойта маймунка да почне да прави бели и се чудя какво ли ще му роди главичката Simple Smile Пък ще видим как ще се възпитаваме като стигне до там... Аз не съм привърженик на грубите методи.

# 32
  • Мнения: 4 414
ooo, Ния със сигурност вече е забравила...само аз изпадам в размисъл ooooh!
Наде, аз винаги и се карам, когато направи нещо нередно...наказвала съм я и по памперса съм я шляпвала. въпросът е, че това, че прави бели не означава, че е лоша...както и това, че и се сърдя, не означава, че не я обичам. аз затова се накривих вчера. естествено, че и обясних, че не е лоша, но прави някой лоши неща и не бива да ги прави....най-вероятно го е чула я от дете, я от учителка, или пък от баба си... както и да е...на мен ми мина вече. мерси на всички, за което  bouquet
а Насето и на нас ни е стар любимец Wink

# 33
  • Мнения: 3 698
Агнешка, те са ти казали всичко момичетата, а и ти на Ния си й обяснила, та за мен остава само...най-приятното...да пратя целувчици на теб и Ния  Heart Eyes!

Радини, страхотни неща прави малката, сещам се наскоро като бях много уморена и разглеждайки обърнатата наопъки стая се оплаквах на мъжа ми, той само се усмихна и каза, че най-важно е да има кой да разхвърля, а не дали е разхвърляно.Та...май зависи от гледната точка, радвай се на белите и се запаси с повечко пяна за вана  Grinning . Много целувки на палавницата!
Хубава седмица на всички и много весели, палави и здравички да са ни децата:
   

# 34
  • Мнения: 1 271
Здравейте на всички най-накрая и от мен! smile3525 newsm51 smile3525
Ние през юни ходихме при нашите, но се върнахме на 28, за да установим, че нямаме комп. Оказа се че е някакъв фабричен дефект на рам паметта който отне повече от седмица, че нямаше части, после ни отнесли Лан картата и настройките за нета и така почти месец без нет и без вас. Cry
Още не мога да изчета какво сте писали, успях само да прегледам седмичните теми.
Сърдечни благодарности за хубавите пожелания за рождения ми ден.
Моля се за нашите бременни мами - Иги, Надето и Теди, за дечицата да са здрави и палави.
Ние имахме много напрегнати дни и нощи с Теди - дали от жегите, дали от пътуването не знам но не искаше да спи денем а нощем кошмара беше още по-голям - ревове, тръшкане и ... бях се уплашила - даже му дадох валериан от който нямаше никакъв ефект. Сега от 2 нощи слава Богу заспива сам и без рев, и не се буди посред нощ с рев, а чак на сутринта към 6 и не плаче, а е усмихнат - ами нашето момченце.
Бебка е добре, днес бяхме на консултация наддала е 300гр и 3 см, не знам защо толкова малко - хапва си добре но е доста активна и не стои мирна и може би затова - ами дано не е като мама - дунда, дано е като тате.  Днес имаме час за преглед при д-р Тодорова в ДЦП центъра да видим как се развива - дано всичко е наред, че съвсем ще изкукам...
Ние с тате се справяме с предизвикателствата - на 6 ходихме на телк с бате сега чакаме решението утре и той милия все тича по институциите. И колата все на ремонт и вече ни е тясна че е с две врати ама като си нямаме парички за нова тази ще е...

Надявам се Иги да пише за Мишето как е, а и за себе си.
Наде много ми стана мъчно за историите с твоя мъж, дано си е взел поука и да се поправи.
Йепе вие какво майсторите? Там където ще се местите ли?

 Hug за всички вас смели мами - пожелавам ви ползотворен и усмихнат ден - завърналата се мама Меца

# 35
  • Мнения: 3 537
 GrinningУспешна седмица на всички! Hug

# 36
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте и от нас.Ние сме добре.Беснеем все повече,правим си упражненията.С две думи напредваме.Отдавна ви бях обещала да ви изпратя снимки на градината на Криси.Тя е спонсорирана от холандски фондаций и това си личи,ще видите на снимките. Кликнете на снимката и ще разгледате всичко. това е сайта 
http://www.v-vratza.info/show.php?action=show_cat&cat_id=432   
 И естествено ние сме на първа линия  Wink Има как си правим упражненията и това ни е логопедката... супер е.
На всички желая много... здраве и късмет!    bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 9 878
Светле,тъкмо тия дни се чудех къде се губите.Не зная Теди защо не ти спи,но да ти кажа,че моите и двете като ходим на Враца и се върнем имат няколко дни на адаптация,режима им отива по дяволите.Общо взето колкото време сме във Враца,после толкова време си оправяме режима.Аз даже се чудя като се преместихме как и двете нямах проблеми със съня,спят си/пу-пу/ по цели нощи с редки изключения.
Марго,аз за този център знам от снаха ми-детенцето на братовчед и е с хидроцефалия и е там.Доколкото зная родителите са много доволни.
Аз пък днес съм малко тъжна-племенника ми има рожден ден и за първи път откакто се е родил няма да присъстваме,дори почивните дни няма да можем да отскочим до Враца.Мъжа ми с тези наряди...тази седмица има три,другата седмица-два.Аз все се успокоявам,че нали е на работа,другото не е важно.Ама наистина вече ми става трудно с децата-ако си вържа километраж на д-то не знам колко ще навъртя на ден Laughing.Ама пусто не отслабвам-все същата съм си Embarassed.
Целувки от нас! Hug
Ааа,да се похваля-май приключихме с напишкването,от два дни нямаме гафове!

# 38
  • Мнения: 644
Понеже гледам,че доста сте натоварени с проблемите си,реших да Ви развеселя с една вчверашна случка на моята''кралица''
та,значи излиза ме си ние вчера на вън,пред блока понеже нали валя и да сме си по-близо.Естествено имаше и локви,но си беше жега и Ивета реши,че ще ходи боса #Crazy та както се досещате тя започна да стъпва в тях въпреки моята забрана,но това не е всичко........докато си приказвах с една майка,какво мислите,че прави моята щерка newsm78 седнала си в една от локвите и се плацика  ooooh!  мие си лицето,ръцете и главата #Crazy  цялата беше подгизнала,а да не говориме за памперса и
Нали миналата седмица се върнахме от морето и явно и липсва  Joy  Joy  Joy
Дано поне малко сте се разтоварили  newsm78

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 16:17 от Tediiva

# 39
  • Мнения: 1 271
Аз пак да се включа, за съжаление с не добра новина - от 17 започваме гимнастика и с Радост. Не заема лакътна опора, следи с поглед но много за кратко, не посяга активно за играчка и разни такива, а вече е на 4 месеца и половина. Лошото е че едно направление сега покрива само 5 дни и не знам как ще издържим с финансите на тези гимнастики. (мечтата ми за нова баня за бебето пак ще замине в касата на болницата). Иначе веднага ни дадоха час за ЛФК и пак ще е леля Цецка - нямах такава идея да се запознава с бебето, мислех да я поканя на кафе а то какво излезе пак по болници и то с две колички - ами не ми се мисли.
Ако някой има опит с педито да му дава повече от едно направление за месеца да ми каже как да си поискам и аз.
В момента пак имам чувството, че не ми се случва на мен, а сякаш е кошмарен филм дано свърши вечеееее... Тате не е на себе си, чудя се как да му давам кураж ама и на мен ми се ревеееее...

Хайде стига ви толкова от мен, молете се с нас пък дано Бог има милост че не се издържа вече.
хубаво е че ви има



# 40
  • София
  • Мнения: 9 878
Светле,аз искам просто да ти дам кураж Hug.Не съм много запозната,но това,че ще ходи на гимнастика Радост мисля не значи,че е много лошо положението.Нали при някои деца с малко гимнастика се наваксва.Пък и може лекарите при вас да се презастраховат.Всичко ще е наред! Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 4 414
Светленце, не се шашкайте. според мен много деца не правят тези неща, които си написала на вашата възраст. малко ги засилват тези работи при Чавдаров, според мен. Ния също не ги правеше/макар, че тя си имаше проблем, де/, но като и взехме активна гимнастика, буквално за 1 седмица започна да следи, да посяга и т.н. нашата активна гимнастика е супер смотана, но върши работа точно за тази възраст. ако искаш, ще ти я дам да я ползвате. а за лакътната опора не е ли малко рано?  newsm78 друго какво ви казаха? ТФЕ?
 Hug ви всички - и малки и големи!

# 42
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Свитле, първо много прегръдки и целувки.
После - сигурна съм, че се презастраховат при Чавдаров за вас! Ама на 101%! Лакътната е относително обезпокоителна - а повдига ли се на длани? Въобще лакътната може да изостава - въпроса е прави ли другите неща? Това с гледането също е относително - Дани НЯМАЕ проблеми от естеството дето му приписваха - той също не посягаше и не следеше - но пък я го вземеш на ръце, я е оглбедал всичко наоколо. Характер! МЕн много често ми казваше ели, че той не прави тези неща - но аз си ЗНАЕХ, че това е от характера. Виж когато и баща ми почна да прави забележки, че при резки звуц;и детето не реагира, аз малко се поддадох на паниката... Но пък бях забелязала как при звънене на телефон той на два пъти се стресна...
Искам с това да ти кажа - ГЛЕДАЙ я! Следи я! Като почнете гимнастиката НАСТОЯВАЙ да влизаш - да ти обясняват какво прави, какво не прави - и в къщи си я следи. Сама ще усетиш и разбереш има ли пробелми. Аз бях станала половин рехабилитатор - само като гледам дадено дете определях дали според Чавдалов е за гимнастика или не Wink
И до ден днешщен имам "професионално" изкривяване...

Вярвам, че ви няма нищо... но не пречи да ходите на гимнастика - само ще се успокоиш. А ти при коя педиатърка си - бях те пратила при нашата... ако си при нея и й обясниш - ще ти даде, сигурна съм, но ако не си отишла при нея - с нищо не мога да помогна... Тя е просто невероятен човек и наистина се интересува от пациентите си - съпричастна е и ги познава като хора, а не ги ползва за бройка.
д-р Шаркова имам в предвид - нищо, че ми е на майната Военна болница - живот и здраве и малката ще я запиша при нея...

# 43
  • Мнения: 4 414
за направлението забравих да кажа...ние искахме на времето да вземаме по две, ама Минева каза, че не може - "заповед на шефа"...та проучете  въпроса и от тази страна...

# 44
  • Мнения: 3 698
Светленце, моят съвет е като на Валя -купете на Радостчето активна гимнастика, каквато и да е.Другото ти си го следи.А в отчетна тема влизаш ли?Ако не-влез, почети малко и ако искаш задай въпроси на мамите, за да видиш какво реално правят връстниците на Радост.Според мен се презастраховат в клиниката.Много ви целуваме, вярвам, че всичко е наред.

# 45
  • Мнения: 3 537
Светленце, моят съвет е като на Валя -купете на Радостчето активна гимнастика, каквато и да е.Другото ти си го следи.А в отчетна тема влизаш ли?Ако не-влез, почети малко и ако искаш задай въпроси на мамите, за да видиш какво реално правят връстниците на Радост.Според мен се презастраховат в клиниката.Много ви целуваме, вярвам, че всичко е наред.
Да ти кажа и в отчетните теми има доста майки,които как да го кажа ,"послъгват" за това ,какво могат да правят децата им и от кога са започнали да го правят. newsm78

# 46
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Светле, тия дни си мислех къде се загубихте...
Сега чета за мъничката Радост и се надявам, че това е само за презастраховане.
Нали знаеш, че много дечица ходят на рехабилитация и после всичко е наред...
Цункай децата! И много кураж!!!!!!!!!!

# 47
  • София
  • Мнения: 2 356
Светле, не се притеснявай толкова отрано. И аз смятам, че засега за Радост просто се презастраховат. Не мога да се сетя Белослава кога почна да прави лакътна опора, но със сигурност беше след 5 месеца, защото започна да се обръща по корем сама чак тогава  Thinking Вярно е, тогава не знаех, че има двигателно изоставане, но пък ето навакса. Стискам палци и Радост бързо да приключи с гимнастиката  Hug За направленията - какво направление носите? Сигурно сте с направление за физиотерапевт. Попитайте др Тодорова не може ли да занесете направление за педиатър или невролог, което ви осигурява още 5 дни в месеца. Това го научих от темата ДЦП, мисля др Петров обясни че с направление за педиатър/ невролог съответния специалист пуска вътрешен талон за физиотерапевт и така имаш право на допълнителните 5 дни процедурки. Проблема е, че тези талони са ограничени за тримесечието май и затова често отказват. Но ти питай задължително...

За нас ще ви пиша утре, защото съм в работата на майка ми и тя дава зор. Имаме добри новини  Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 4 884
Светле, искам само да ти кажа, че твоето малко момиченце е едно хубаво и здраво дете, и всички други страхове са просто неоснователни. Както знаеш Бобо се обърна от гръб по корем чак на 9 месеца, като по статистиката децата могат да правят това на 4-5 месеца. На 11 месеца се изправи в креватчето, на година и два месеца проходи. Ходихме на гимнастика 8 месеца и приемах всички тези упражнения просто като аеробика, която дава допълнителен тонус и здраве на детето ми. В крайна сметка една умна детска невроложка откри, че цялото това двигателно забавяне идва от рахита, който той има, и всичко си дойде на мястото.
Успокой се и погледни трезво на нещата..Радост е вашата малка голяма радост..Я не унивай, а отиди я гушни..

# 49
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
kuneto, и на мен първото, което ми мина през ум е, че е добре да влезеш в отчетните да питаш. Моят Евгени до някое време ме притесняваше, защото бях психясала, а не защото имаше проблем. И още си ме гони параноята, все го следя за фината моторика и прекалената активност, а съм гледала и здраво дете и имам база за сравнение. Стискам силно палци да е нещо дребно или още повече - да няма проблем , а да е леко забавяне само.

agneshka, мъчно ми стана за Ния. Ако детето по принцип не е агресивно, значи има причина за да ухапе. Аз пък съм на мнение, че деца, които минават общо взето за послушни, не се наказват когато проявят характер, ако това не им е система. Децата също имат право да кажат НЕ и да имат собствено мнение. По-затворените деца се свиват в себе си, ако не са разбрани или към тях са прекалено строги.    Лидерите не са послушни, те се борят. Не бива да се смачква самочувствието на детето с прекалена строгост. Виж за по-буйните деца не знам каква е рецептата, сега си отглеждам един непослушко, надявам се да влезе в релси като започне да разбира. Що се отнася до Наталия, тя е абсолютен егоцентрик, болезнено ревнива, с труден характер, белязан от болестта й, в същото време много плаха и нежна, там обичайните методи на възпитание не помагат, а тя има нужда от голяма доза самочувствие, особено когато (или ако) осъзнае различието си.

Tediiva, ц ц ц , не тъй срам, да не си погледнеш детето.... Laughing

Радини, интересни емоции си имаш Wink Какво правиш и ти, че не си гледаш детето,а Wink



# 50
  • Мнения: 882
Светле, аз вече съм се доказала с моето седмо чувство. Радост няма да има никакви проблеми. Вие всички сигурно прекалено много се взирате. Какви гимнастики на 4 месеца. Дай боже всичко да се окаже фалшива тревога. Аз харесвам лекари, дето се презастраховат.

Ние, кашлим като за световно. Има хрема, която я дави, но няма температура. Отказва да се храни, а при нас това е невъзможно. Немога да й давам лекарства, защото могат да направят реакция с основното ни лекарство. В такива случаи сме изкарвали в интензивно. Днес вече съвсем отпадна, неможе въздух да си поеме и постоянно хленчи милото и с три лекарки подръка, аз направо съм подлуднала.
Аз с мойто седмо чувство, мисля си, че е алергична кашлица. Дали е възможно?
Толкова ми се иска в нашия форум да не си говорим за болести и дечицата да са ни здрави. Поне тези вируси да ни пощадят Praynig

# 51
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А пък аз малко да ви разсея...
Нали ви казах, че миналата седмица Нина, Реза и Дианка ми бяха на гости в Пловдив. И Реза направи едни красоти - ето ВИЖТЕ ГИ. Пък утре ще ми пусне и още снимки.

# 52
  • Мнения: 2 327
Светле, кураж! Колкото по рано се почне(ако има нещо наистина) толкова по голям шанс да няма никакви последици. Ако не друго поне ще му направят една фитнес програма на детето Simple Smile Ще е готова за манекенка като порасне Simple Smile

Бим Бам, снимките са супер...

А на малката Ивета - само като си я представя и ми става весело. Това му се вика радост от живота.

# 53
  • Мнения: 480
Хайде привет и от мен!
Напоследък не съм се включвала,защото и при нас имаше доста отрицателни емоции този път не с малката ,а с каката.С две думи колабира от ниско кръвно,правихме снимка на главата-наред,правихме ЕЕГ-наред но местния невролог изписа някакви лекарства към които съм малко предубедена и затова направих запитване към Чавдаров-да видим какво ще ми отговори.Аз все още съм доста уплашена и каквато съм параноичка всички казват,че не съм за изтрайване!Сега като излезе звъня на 30сек.по телефона и умирам от страх да не се случи пак.
Каним се да ходим на море но не точно-наши приятели имат къща в с.Кости но 20км.от Мичурин/мисля,че сега е Царево/и ни я предлагат за ползване.Разбрах,че селото е на река Велека и е планинска местност и силно се надявам дребосъкова да прояде там!Та хем балкан хем море,че да видим какво ще стане.Моля се само да нямаме вече здравни проблеми!
На всички желая здраве и усмивки!

# 54
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Айдичка, тъкмо четях, че д-р Чавдаров вече ти е отговорил... Не се притеснявай, аз също мисля, че е от ниско кръвно, съчетано с цикъл и жеги. На мен самата ми се е случвало като момиче няколко пъти да изкарам акъла на майка ми по този начин.
  А в село Кости е много приятно, отидете спокойно и дано починете. На река Велека пък мъж ми ходи за риба, това е неговата страст.

  Светле, миличка, а защо не потърсите поне още едно докторско мнение за Радост? Ако потвърди - о`кей, тръгвате на рехабилитация и както каза Габи, приеми го че водите госпожицата на аеробика. Пък може и да чуете друго мнение по въпроса. Кураж!

# 55
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Хайде да ви черпя виртуално , затова че записахме днес каката в Английската гимназия Grinning

# 56
  • София
  • Мнения: 9 878
Браво на каката!  bouquetМного успехи в учението да има!
Светле,как сте?Надявам се да сте се успокоили,след като сте обмислили трезво ситуацията. Hug

 

Последна редакция: ср, 12 юли 2006, 15:45 от Валенцето

# 57
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
ljuboznatelna , честито!
aidi4ka , дано няма повече проблеми с каката и всичко да е наред.
bim_bam , снимките са страхотни, но тя Реза си е талант  Simple Smile
radini , няма ли какво да и дадете на Ради за кашлицата, някоя бабешка рецепта, която да може да приема? Не знам за алергия... Цъфтежи има до към септември. А секретите от нослето бистри ли са? Дано бързо и мине и да не се мъчи, милото.
Светле, недей да си мислиш най-лошото за Радост и аз мисля, че се презастраховат лекарите. Няма да те успокоявам, само искам да ти пожелая малката кукла бързо да навакса и да не тревожи повече мама.
Теди, много се смяхме с Иво на Ивета, която се плицикала в локвата  Laughing, голяма картинка сте били...

# 58
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..................
radini , няма ли какво да и дадете на Ради за кашлицата, някоя бабешка рецепта, която да може да приема? .........

  Аз съм много доволна от рецептата за кашлица на Йосарян - с лененото семе и дюлите. При нас поне имаше страхотен ефект при една досадно дълга кашлица. За три дни я изчистихме.

  Любознателна, честита ви Английска гимназия! Много нови приятелства, добри учители и прекрасни преживявания за каката   bouquet

# 59
  • Мнения: 3 698
Страхотни пловдивски снимки  Hug
А на Елена, много успехи и радости в Английска гимназия  thumbsup
Дени, чакаме добрите новини, целувки на Бела  Heart Eyes

момент...
Проверка правопис... Joy
пускам...

# 60
  • Мнения: 4 414
Браво на Елена! много успехи и много приятели! еееех, пловдивската английска...
мерси за почерпката!  bouquet

# 61
  • Мнения: 1 271
Здравейте пак
оказа се че ние имаме тази активна гимнастика но не знаех че така се нарича туй чудо (Агнешка ме светна - мерси) - тя много си харесва играчките  (от Денат) и ги удря и върти но сякаш без да ги гледа.
Д-р Тодорова каза че д-р Минева отговаря за МЦ и тя също ще я прегледа като почнем другата седмица. И беше много мила като ни даде вътрешно направление и започваме веднага. И ще вземем едно от педито и до края на юли ще има терапия. Само се чудя с този магнит нещо не вярвам да има ефект но ще помисля до понеделник.
В болницата бяха много внимателни и веднага ни намериха час и ме питаха кога ми е удобно... а д-р Тодорова май беше по-уплашена от нас и се чудеше как да ни каже че се налага - а ние вече си знаехме щото и по книгите пише на 3 месеца на лакти а и племеника ми е доста вчас та пак има с кой да сравняваме...
Не се презастраховат, но се надявам да навакса - наистина е много нестабилна на корем, клати се вдига дупето а ръцете й са в страни.
Иначе когато докторката я обърна с главата надолу да види този рефлекс много добре се справи детенце. Така че не е само лошо, но ще има нужда от фитнес, няма да минем и сега без това. Днес я потормозих доста с играчките ама няма начин, снощи Краси се пробва да й прави Войта а тя така плака и се задъха  , че сме я успокоявали дълго след това и беше много стегната след това - не знам как ще е в Болницата   newsm78
Много ви благодаря за милите думи и подкрепата!   bouquet  bouquet  bouquet

Поздравления на Елена на Любознателна
Снимките на Реза са просто чудесни - ние с нашия тате вече няколко пъти ги гледаме.

Поздрави на всички и да Вале, сега съм по-спокойна - най-вече заради тати че той още се чуди на кой свят е

# 62
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна, много се радвам за твоята красавица - да ти е жива и здрава и само успехи, късмет и щастие да й донесе английската!

Светленце, съжалявам, че и ти виждаш проблеми - дано са временни и отминат бързо! Целувки и пиши ако трябва да помогнем с нещо - дори и с пари за процедурите!

Много се смях с локвата и къпането в нея.

РАдини, да пуснеш снимки на малката палавница - дано си се сетила да я снимаш с пастата за зъби  Wink

Валче, радвам се, че НИята е добре - децата бързо възприемат, но и бързо забравят на тази възраст... въпреки, че се учат също толкова бързо. Надявам се, да нямате повече такива тъжни моменти... въпреки, че то възпитанието не е само радос, забава и рози... Както и да е - целувки на малката хапла Wink и от вас искаме нови снимки - нещо ни позабравихте!

Петенце, кака е Яни? НАдявам се другарчетата му да си играят с него, а и да ти кажа - лека полека и той покрай тях да се научи да взима и да се брани... И на вас прегръдки на сладкия юнак!

Дано Иги да е добре - прегръдки на нея, малкия и бебче!

# 63
  • София
  • Мнения: 2 356
Светле, a ако й сложиш играчка в ръчичките, какво прави, хваща ли я? Ние почнахме с тези меките пчелички от музикалната въртележка, те са леки и бързо се научи да ги държи. Иначе към играчките на количката доста по- късно почна да посяга.
Дано имате успех с направленията, казвам ти, може  3 направления на месец да носиш (физиотерапевт, педиатър, невролог) стига от болницата да са достатъчно благосклонни и да имат вътрешни талони и ще ги приемат. Не се шашкай, че реве на Войтата, всички бебета реват  Hug Стискам палци бързо да приключите с притесненията.


Така, ние проходихме  Grinning Последния месец, мадамата тичаше доста, но все искаше да ме държи за пръста и като я пуснех се уплашваше много. Направи ми впечатление, че като я пусна и тя не знае, че не я държа, прави доста крачки. Затова сложих коланите миналата седмица и тя бързо се научи да ходи с тях. Доста пада, така, че без тях не може. И в съботата както си стоеше изправена на крака ми, изведнъж хоп и отиде до гардероба сама. Повече обаче не го повтори. Аз реших, че е случайно, а в неделя пътувахме към Стара Загора. Като пристигнахме, я пуснахме правичка и понеже в майка ми е широко и просторно, като тръгна онова ми дете, цял ден не спря... Изглежда много му хареса да обикаля на новото място. Много съм щастлива, но вчера пък й взехме едни гуменчици за из къщи, обухме ги и гледам - стъпва с лявото краче на пръсти. Полудях. Тъкмо се бях успокоила как ще ни изпишат от болницата и с песен наесен на ясла. Свалих й гуменките, ама гледам и с обувките, които са ортопедични пак така. Дали да се притеснявам? Странното е, че не стъпва на пръсти непрекъснато, а само от време на време, а пък досега никога не е стъпвала така Thinking Майка ми твърди, че стъпва на пръсти само като тича, ама защо само с лявото краче? Надявам се, че е нещо моментно и ще го забрави, а няма как да тръгнем обратно за София да я прегледат, защото тъкмо пристигнахме, а и таткото смята, че прекалявам с взирането и търся под вола теле и няма да ни върне веднага. Защо ей тъй, не мога да се израдвам, без да се притеснявам...  Confused

# 64
  • Мнения: 882
Привет
Любознателна, да ти е жива и здрава умницата. Много успехи и щастие в английската гимназия.

Денат, на Вас пък честити пъргави краченца. Прав е мъжът ти, много се вглеждаш. Да не е лесно да се прохожда. Naughty

Петя, аз от моите тревоги, съвсем забравих да споделя: Като пишеш за Яни, все едно си представям моя батко. Сърцето ми се късаше, като го гледах как иска да си играе с децата, а те му вземат играчките, блъснат го. Беше си един такъв свитичък навън, за разлика от в къщи. Всеки можеше да го отупа. Стигнах до там да го уча да се бие, когато го ударят и да си отстоява правата. Ефект нула........,и в момента си е такъв. Предпочита да даде, да отстъпи, да не се натрапва, никаква амбиция да си отвоюва желанията.  Така, че стигнах до извода: децата си имат собствена индивидуалност и невинаги постъпват така както ни се иска. Моля се само да успява да се справя с трудностите в живота.

Бим бам, напиши я пак тази рецепта. Бях чела някъде отзивите за нея, но не си спомням къде.
При нас положението се влоши, вече сме на антибиотик, но имаме и температура и болки в ушите и трудно диша милата. Категорично отказва да се храни. Кошмар, направо като го гледам как се мъчи, сърцето ме боли. Неможе ли аз да съм болна вместо нея.

Наде снимки, колкото искаш, ама немога да хвана баткото да ги качи. Все нямал време.

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 07:44 от radini

# 65
  • София
  • Мнения: 1 677
Здравейте и от нас!

И ние да си похвалим баткото-приеха го в 133 СОУ- Руската гимназия.Много сме доволни!

Наде,добре съм.Сега,когато е по-хладно се чувствам чудесно.

Миналата седмица ни смениха дограмата и сега тати работи около нея.У дома е сякаш" бомба е паднала",а колко прах имааааааааааааа.А аз не мога много да помагам с чистенето и всичко тати трябва да свърши Tired

Светле,не се притеснявайте за Радост.Вярвам,че всичко това ще е за много кратко време и след това ще се радвате на малката красавица.Ще се справи,ще видиш!Нацункай я!А за теб една голяма Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 9 878
Дени,честити ви краченца,много да ви слушат! GrinningА кога ще е прощъпулника?

# 67
  • София
  • Мнения: 4 884
Дени, много, ама много се радвам за Бела и за теб. Преди си имаше едно хубаво малко момиченце, сега вече си имаш хубаво момиченце, което ще крачи винаги напред с гордо вдигната глава. Още веднъж- много се радвам за Бела, много..


Любознателна, честито на вашата кака! Навремето мен не ме приеха в Английската гимназия, затова искрено се гордея заедно с всяко умно и усърдно дете за подобен житейски успех!

# 68
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Denat, честити ходещи краченца!
Много се радвам, и да нацелуваш госпожицата!
И да спреш да се тревожиш за ходенето на пръсти - много дечица тръгват така.
а когато е боса, пак ли се надига на пръсти?
Аз бих ти казала повечко да ходи босичка.

На отличниците - браво! Пожелавам им да им спори учението!

# 69
  • Мнения: 2 116
Здравейте милички! Днес за пореден път бяхме на лекар...  Sick Нямам думи! Изписаха ни антибиотик най-накрая, защото имат съмнение да не направи пневмония!  #Crazy  Какво чакаха 2 седмици?  newsm78  Аз само като чуя тази дума и настръхвам! Лекуваха го от това сигурно 1 месец преди да го изпишат от болницата! Много ме е страх...Дано се разминеме и този път!  О миналия понеделник ходим почти всеки ден на прегледи и едва днес ми го заявиха!!! Възмутена съм!  #Cussing out  Много!!! Тръпки ме побиват като си помисля, че може да направи пневмония... Аман от доктори.....  #2gunfire

# 70
  • Мнения: 997
zdrmail, разбирам колко си ядосана. Важното е детенце да се пребори.  Praynig Praynig Praynig
На teddyvas и любознателна - да са ви живи и здрави любознателните деца. Да ви радват с нови и нови успехи в училище и не само.

# 71
  • Мнения: 3 698
Дени, браво на Бела, надявах се аз да кажеш точно това.Насълзиха ми се очите и ми заседна голяма буца в гърлото от радост.Много, много ви се радвам от все сърце.Всичко ще е наред вече.Да ходи смело, стабилно и безаварийно, да стъпва грациозно, да крачи уверено и да тича щастливо малкото ви момиченце, пътят й да е застлан с листа от рози и да среща успех на всяка крачка  Grinning

Радини, дано поне течности и леки храни да започне да приема малката-супички, плодови токчета, чайчета...


На всички болнички бързо оздравяван  Praynig

# 72
  • Мнения: 1 193
Аз само да кажа браво на отличниците -  каките и батковците .
Браво на Бела,Денат много се радвам за вас.Сигурно е невероятно да гледаш детето как ходи,направо ми се напълниха очите.
На Светлето да не се тревожи за Радост,аз съм сигурна че всичко ще се подреди.
Бързо оздравяване на болничките и само разходки и усмивки.
Бим бам снимките са страхотни.

# 73
  • Мнения: 4 414
ееее, браво на Бела!  newsm68 Дени, да ти е жива и здрава, лесно да крачи по житейския път и по-малко да се спъва! Hug за стъпването на пръсти не се шашкай толкова. и да има нещо, не е толкова спешно, че да се връщате веднага в София. пускай принцесата боса и не бой се!
zdrmail и аз изпадам в паника като почнат на Ния да и хъркат гърдите - през ден я водя да я слушат...нали и ние се родихме с пневмония...не се притеснявай, ще се оправи детето. опитали са се да минете без антибиотик, ама явно е слязла надолу инфекцията. Sad аз пък хич не обичам доктори, които за всяка хрема дават антибиотик, че да не се занимават после да следят детето... стискам палци, бързо да се справите и с тази неприятност!  bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 1 333
Успешна седмица и от нас мили майчета!!!
Много сте писали ... нямаше ме само 3 дни, а има четена като за цяла седмица.
НИе си изкарахме страхонтно на Тетевен-бяхме само вкъщи защото времето беше против нас ... дъжд, дъжд и пак дъжд. Но пък имаше много усмивки моята Мими не спря да се хили. Без глас,но със широко отворена уста и с показване на всичките 6 зъба които има  Laughing Това толкова маного зарадва съпругът ми, той не спря да й говори, да я гушка, да й пее, да се хвали и да не смъква очи от нея... това правехме всички ние. Голяма радост е за мен, когато тя ми отвръща. За кратко е и още май не е съвсем осъзнато, но все пак е малък напредък. Това го правеше в тетевен, а като се прибрахме у нас отново стана кротка и неправеща нищо, не спа цяла нощ , а само нервничеше и се мяташе и пак си прави от лошите неща. Започваме отново Сабрила и се замислям дали да не се местя да живея при свекитата, ако наистина на Мими й е по-хубаво там. Аз едвам ги изтрайвам, защото са доста възрасти и постояно дават съвети и все детето е много навлечено да не настине, а сега тя си има обрив по коремчето от прегряване... много трябва да мисля по въпроса, страшното е че й състоянието й е такова, че трябва да сме близо до болниците и лекарите й... и май ще живея в постоянен страх ... но ще му мислим.
Надявам се един ден и аз да ви покажа снимки... много хубави има когато Мима е нахилена като Ряпа  Grinning
Денат, честити ходещи крачета на сладката Бела! Поплаках си от радост ...  представям си неописуемат раадост която изпитвате всички вкъщи гледащи как ходи детенцето Ви.Да я нацелуваш хубавко от нас и да не се притесняваш за ходенето на пръсти -толкова много е писано във форума по темата .... мн дечица ходят така временно. Ще видиш, че ще ви изпишат здравички от болницата и ще бъдете още ЕДНА ГОЛЯМА ПОБЕДА за всички за нас и НАДЕЖДА за оздравяването на нашите деца.
Пожелавам на всички нас един ден да видим дечицата да щъкат из къщи на здравички и стабилнички крачета Praynig

Светле, Радост е едно невероятно лъчезарно и здраво дете. Аз също имам усещането че е абсолютно здрава и всичко върви добре при нея, но икога не е излишно да се презастраховаме и да направим това което е необходимо според лекарите. Успех в гимнастиката на прекрасното ви слънчице и нека съвсем скоро дойдат постиженията!!!
Прегръщам ви горещо цялото семейство!!!

Любознателна, ТедиВас поздравления за приемането на децата Ви в училищата които те са искали! Прекрасни и успешни години в гимназията   bouquet

Айдичка, мила много тежко ти е било. Аз бях абсолютно същата картинка .... постоянно припадах от ниско кръвно и загуба на кръв по време на пубертета. Къде ли не ми се е случвало, но бях предупредила всичкои около мен какво трябва да направят, за да ми помогнат, а и аз си знаех и не се шашках. Кръвното ми беше 90 на 60, а като паднеше представяш си до колко е стигало. И по време на бременноста пак имах такива произшествия.
Тогава имаше Ефортил и той спасяваше положението за броени минути. Сега знам че е спряно от производство и има друг заместител. Отидете на лекар и се консултирайте. Не мисля че трябва да й даваш толкова силни лекарства, не забравяй за страничните действия. Нека пие повече течности, да яде шоколад , да пие повече кафе, да не става рязко сутрин от леглото, ако усети че й става лошо да наведе глава между краката си и да постои така, да разтрива врата си, да облива китките си със студена вода... всичко това когато усети че й е зле.
Сигурна съм, че ще отмине. Гледай по-спокойно на нещата,успокой се мила.

На всички мами и дечица много, много усмихнати и слънчеви дни !!!

# 75
  • София
  • Мнения: 4 884
Ние довечера пътуваме за морето..Тъй като няма да имам Интернет десет дни, искам да пожелая на всички вас много слънце и усмихнати дечица. Надявам се с Йосариан и нейните хлапета да се видим на морето, да направим много шантави снимки заедно и да си изкараме една хубава почивка. Е, това беше от мен за днес. Повече- след десет дни. До скоро.

# 76
  • София
  • Мнения: 9 878
Габи,желая ви много весело изкарване на морето и хубаво да си починете!

# 77
  • Мнения: 3 537
Ние довечера пътуваме за морето..Тъй като няма да имам Интернет десет дни, искам да пожелая на всички вас много слънце и усмихнати дечица. Надявам се с Йосариан и нейните хлапета да се видим на морето, да направим много шантави снимки заедно и да си изкараме една хубава почивка. Е, това беше от мен за днес. Повече- след десет дни. До скоро.
Ще чакаме снимките. Peace

# 78
  • Мнения: 474
Привет и от мен.близо месец напрежение-работа:изпити на голямата след седми клас,но накрая и аз да се похваля приети сме по първо желание във финансово-стопанската гимназия профил икономика и мениджмънт.на есен с песен голямата почва от 1 септември две седмици интензивно изучаване на френски език по шест часа на ден,а малката е първолак от 15.09.06 стискайте ни палци.

# 79
  • Мнения: 644
ГАБИ приятно изкарване на морето,и дано случите с време   newsm10

на всички УЧЕНИЦИ   smile3501  и успех

NANNDY тъкмо се зарадвах за твоята Мими,като прочетох началото,а то какво стана......... Rolling Eyes  Ако мислиш,че там се чувства по-добре и има разлика в поведението й,и то  към по-добро... действай,няма какво да му  newsm78  Колкото за тебе,ще трябва да се примириш или поне опитай,за добро на детето е    yes

ПЕТЕНЦЕ,мила не се притеснявай за Яни.Ще дойде и неговото време,когато другите деца ще искат да си играят с него,а той не.По добре да не се учи на бой,защото немож го спря после.
Я я виж Ива......... #Crazy  кошмар ти казвам,дори и на нас посяга.Много е лоша станала.Хапе,бие се с децата и т.н.   ooooh!
приятен ден на всички    bouquet

# 80
  • Мнения: 2 543
Браво на нашите ученици!!! Още много успехи занапред да трупат!!!  bouquet

Светле, присъединявам се към другите - ще видиш, че всичко ще е наред! Hug Вие само бъдете спокойни!  bouquet

Габи, приятно изкарване на морето, най-хубавото време и най-послушното детенце ти желая (то си е послушно, де)!!!!

Дени, толкова се зарадвах на новината ви! Браво, браво, браво на Бела!!! Hug

Нанди, не може ли просто да пътувате по-честичко до Тетевен? Нужно ли е чак да се местите? Ако й действа добре, стойте, докато е топло, лятото, пък после... После ще прецените! Каквото и да решите - важното е да сте спокойни! Hug

# 81
  • Мнения: 1 193
Здравей Нанди,радвам се че си отпочинала.Аз също мисля като Йепе,първо опитай да ходите по често на Тетевен пък после прави такава голяма крачка да се местиш.Разбира се че трябва да мислиш за детето но помисли и за себе си. Там са други хора,други навици.Ще вземеш да се изнервиш и ще стане по зле.Целувки на малката сладурана.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 262
Радвам се за Габи и Йосариан, ако знаете на мен как ми се къпе в морето, точно днес гледах снимките от миналото ни море и така ми се цопва дупарата във водата, ама ще си я цопна първо на друго място, хехехе! Ето да ни се посмеете:
http://store2.data.bg/igiboro/arapia_2005/
Денат поздравления за новозакупените краченца, как се радвах и аз на Мишето като почна да ходи сам! Голяма радост си е! Аз съм пропуснала, ама ще правите ли прощъпулник или вече го направихте?
СВЕТЛЕЕЕЕЕЕЕ, моля те не се отчайвате и не си мислете, че нещо и има на Радост! Спомням си как водихме Мишо при д-р Чавдаров на 5 месеца и той тогава каза, че нашето дете е много напред с някои неща, ако го държим отзад за крачетата ще лази сам, но за други неща не правеше както трябва, т.е. представи си с едно вървеше 3 месеца напред, а с друго не! И му благодаря тогава, че ми каза искрено да не си даваме паричките за прегледи при него, че на детето му няма нищо и че всички се развиват различно! При вас може би има някакво влияние от това, че се страхуват повече покрай Теди! РАДОСТ е една страхотна принцеса, такова златно детенце си гушках и много хубаво са ти написали момичетата, ще походи малко на аеробика или фитнес направо и ще бъде една страхотна мадама после! Предай на Краси и на теб разбира се моята най-гореща подкрепа и горе главата, всичко ще е наред! Няма  да има нищо с това красиво и златно момиченце, как не съм по-добре да дойда и да ви видя още веднъж в знак на подкрепа и да ви гушна!
Йепе много хубаво си написала на Нанди и аз подкрепям твоето предложение!
Ох zdrmail искрено ви разбирам какво ви е! И ние продължаваме с кашлицата и коремните болки! А в събота го пращам в Русе при нашите с всички тръби и инхалатори, дано не съжаляваме, но нямам друг избор!
Поздрав на всички ученици с успешни приеми, на моята приятелка детето никъде не влезе, като за капак и тя тъкмо се радваше че е бременна и аборт се наложи заради кухо яйце, така ми е мъчно за нея, плаче много!
Агнешка все едно описваш моето безпокойство по Мишо, аз като чуя хъркането на гърлото и скачам в ужас!
Но иначе ще искам искрено да мога да ходя в събота и да дойда ви видя, поне тия които ще бъдете в Ресурсния!
Много ви целувам всички!

# 83
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
за мен и малчо - няма море... е не съжалявам много - поне живот и здраве утре трябва да имаме дограма... тъжно ми  епонякога, че малкия няма да види морето... но пък е за хубаво. дано поне догодина стане нещо и успеем да идем - целия "личен състав" както е писала Иги

Иги - страхотни снимки. Много сте хубави - пу-пу. Дано и ние успеем да идем някой ден така - семейно му... като истинска семейство.

Браво на всички бъдещи ученици - да радват мама и тати!

НАНДИ - не се поддавай на страха и емоциите. НАистина първо отиди на по-продължителна почивка в Тететвен и тогава решавай! НО наистина - иди за седмица-две да видиш как ще реагира малката. И дано тук се размине за ден-два това приспособяване към "новата обстановка". НО ДАни е  същия - и той има нужда да се приспособи първо към едната после към другата къща.

# 84
  • Мнения: 1 710
Момичета, докато прочета всичко пак сума време мина - съжалявам наистина че толкова рядко влизам, просто няма времеее  Cry Cry Cry - както и да е - малко ви завиждам за хубавото споделяне и затова сега ще ви омръзна пак с нашите ходения по исканията и по разни срещи с кой ли не, но рапорта след малко. Исках да ви питам и да ви кажа - елате в събота в Ресурсния център - добре е да говорим за исканията ни, наистина да сме заедно, а и така когато някоя от майките не може, друга ще може да я замести - моляяяяя ви - елате.
Сега пускам това, което писах в темата за протеста, защото не всички ходите там - изчетете го и кажете какво мислите

Та малко да разкажем - значи имахме доста ползотворни срещи - какво имам предвид, ами всяка среща води до друга, все повече хора знаят за нас и исканията ни. Дали нещо ще се промени не знам, но е хубаво когато говориш и пак говориш и пак тропаш и пак тропаш... а още по хубавото е, че когато една от нас е на ръба да се отчае, друга и вдъхва оптимизъм. Та така с общи усилия се справяме.
Значи минахме среща със зам.мин. на труда и соц.политика Горан Банков - каза че е интересно предложението за родител на дете с увреждане и трябва да се помисли по въпрроса, каквото и да значи това. Освен това от тази среща произлезе предложение за нац. среща с НПО-та и представители на различните министерства през септември. Говорим за голяма кръгла маса в НДК, дано успеят да го направят и удържат на думата си. Специално ще се разглеждат проблемите на децата с увреждания.
Имахме среща в МОН с доста интересни разкрития. видях, че Ели Акманова е писала по-подробно там за начина по който се приемат децата ни в масовите градини и училища.
Днес имахме среща и с Шерин Местан - шефката на Агенцията за закрила на детето. Бяха много мили хора и готови да ни съдействат. Разбрахме се да им пуснем конкретните искания и казаха, че ако имаме въпроси или сме недоволни за нещо - директно да говорим с тях, защото искат да променят нещата към добро. С тях говорихме конкретно за създаването на общ Регистър на децата с увреждания в България. Това ще улесни търсенето за средства за всяко едно дете, защото регистърът ще е официален и когато някой бизнесмен иска да дари пари - ще можем да докажем, че да - това дете има нужда. Казаха че има проблеми с това, защото има защита на личните данни на децата. Та се чудят как точно да го направят. Освен това Регистърът ще даде възможност на всички управляващи за каква точно бройка деца говорим с увреждания - ще могат да се преценяват щатовете на бъдещите логопеди, психолози и изобщо състоянието в страната ни. Това ще се отрази и на програмата Личен асистент, защото ще може да се види точната нужда. Говорихме за превенцията за изоставяне на децата в родилните домове. Обяснихме че в доста случаи мед.екип е виновен майката да не вземе правилното решение, защото е разколебана от раждането на дете с увреждане и е насърчавана да го остави в дом. Обясниха ни че от 2002 г - ако не се лъжа, има наредба, ако има такъв случай на колебаеща се майка - да бъдат викани соц. служби, за да и окажат помощ, но нищо не се прави. Та така, мисля че беше ползотворно.
Имахме среща и със зам.председателя на парламентарната група на БНС - човекът е член на комисията за интегриране на хората с увреждания и ще поеме идеята за обща кръгла маса след две седмици. Общо взето говорене, говорене и пак говорене, ама се надяваме да има и резултати  Rolling Eyes Ще тропаме където можем и докато можем пък дано се промени нещо.
Рапорт даден  Crazy
Ето и нещо, което касае само нас - имаме покана - за сряда да отидем в Дневния център в Дупница. Маргарита Панева - депутат и левицата и също член на комисията за интегриране на хора с увреждания урежда превоз с микробус до там. Хубаво е да отидем - нека покажем на жената, че и ние се интересуваме от проблемите и това което прави за нас е хубаво. Наистина е добре да уважим поканата и - хайде мислете

Лелееее, не ме мразете за това дългооо писмо.

# 85
  • Мнения: 3 743
Мая, в събота в колко часа в Ресурсния център?

# 86
  • Мнения: 3 743
И аз нямам време да пиша, нито да изчета всичко... Дано всички сте добре Praynig, на отпускарите хубаво време и прекрасна почивка. Аз се чувствам толкова изморена и изтощена, че ми идва да избягам на някъде самичка newsm78  Но мога да ви се похваля, че отслабнах и сега изглеждам така, както преди да спра да пуша newsm44 За една седмица свалих 6кг Mr. Green
Иги, снимките са страхотни Hug видях на една от тях моята любимка Рокси, имаш ли представа сега къде е?
Честити ходещи крачета на сладката Бела Hug, по-скоро са тичащи, а не ходещи като се сетя как не се спираше на едно място преди да проходи сега си представям какво тичане е lovekiss

# 87
  • Мнения: 2 327
Колко много сте изписали... Мен така са ме подгонили, че нямам никакво време Sad
А и първото кеото прочетох ме разплака.

Дано няма повече лоши новини!

Бременните мами да се пазят и да се готвят Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 1 710
В събота срещата от 11.30-12.00 часа - който може да идва, та да си поговорим. Дано не ви е кофти като време, но преди това имаме обучение и няма как.

# 89
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
............  Но мога да ви се похваля, че отслабнах и сега изглеждам така, както преди да спра да пуша newsm44 За една седмица свалих 6кг...

  Много, бе, Силве! Недей така наведнъж, че стават поразии понякога. Пази се, ей!  Hug

  И аз ще се присъединя към групата на морските  Sunglasses Ние заминаваме утре през нощта за Ахтопол. Надявам се да отскочим да се видим с Валя и Габи.

  Адашке, честити ви ходещи крачета! Леко и безаварийно опознаване на света и само хубави емоции за Бела  Heart Eyes

  Иги, желая ти леки и спокойни последни "бременни" дни. Господ да Ви пази и да родиш една прекрасна червенобуза бебка  Praynig На баткото много целувки и безоблачно лято от тук нататък!

# 90
  • София
  • Мнения: 1 333
Мая, страхотни неща разказваш и мисля че колкото повече срещи толкова по-добре за децата.Това означава че сме чути и че не ги оставяме да забравят че ги има децата ни.

Ще направя всичко възможно да дойда в събота и в сряда.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 356
Момичета, благодаря на всички ви за милите думи. Вече съм по спокойна, вчера и днес не е ходила на пръсти като че ли, и аз само се радвам  Grinning. Из парка още не смея да я пусна без коланите, защото много се спъва и пада, само вкъщи и на гости в апартаменти тепа сама. Ама как бяга, като я извадя от количката и не мога да я стигна...  Laughing

Мая, браво на вас, страхотни сте, искрено ви се възхищавам, знам, че ще успеете да промените нещата...   bouquet   bouquet   bouquet

Силве, накъде повече отслабна, ти си се свършила сигурно вече, като знам колко си финна...  Flutter

Светле, пиши как сте...  Hug

Нанди, радвам се че сте си починали от големия град  Hug

Пращаме ви прегръдки на всички  Hug

# 92
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Denat , честити ходещи крачета и от нас, бързо да тичкат и по-малко да се спъват  Simple Smile
s_vasseva , това отслабване хич не е добро, щото е от преумората, а и ти си си слаба по принцип и 6кг за това кратко време не е добре  Naughty Внимавай и намери поне малко време за почивка и разтоварване...
Нанди, мислих си за Мими, може би е рагирала толкова добре на Тетевен заради разнообразието, спокойствието... Защо не пробвате пак да я извеждате в парка (ако не го правиш, де), знам, че дълго си стояхте в къщи заради лечението... И както са ти казали момичетата, по-добре първо опитайте просто по-често да ходите натам, не задължително да оставате завинаги, може пък и някъде из София да откриете местенце, което да и влияе така положително... Дано скоро започне пак да ви се усмихва постоянно и да ни я документираш със снимки   bouquet
Мая, толкова много неща сте свършили, много ми е гузно, че не мога да помогна с нищо... Даже срещата отново ще я пропуснем, че Иво е пак на работа в събота  Sad, а Младост ни е толкова далече...
На всички пътуващи към морето желая слънчево време и много приятна почивка заредена с положителни емоции!

П.П. Йепе, от къде тез овце ги откри, сутринта се стресирах като ги видях  Laughing

# 93
  • Мнения: 1 271
Denat честито ви пешеходка все така напред и още по-смело...
  bouquet
ами по-добре сме че сега я тормозим бебка с играчки (как прозвуча добре сме че я тормозим) и взе да ги заглежда и дърпа, а тате се пробва на Войта не я е забравил и с малко помощ вярвам ще дръпне - та имаме надежда

Наде и за нас няма море но не е за пръв път имай се свиква

Иги погали бебка от нас с Ради и дано успееш с дилемата за Мишо

на останалите слънчево моренце и прохладна София

# 94
  • Мнения: 2 543
П.П. Йепе, от къде тез овце ги откри, сутринта се стресирах като ги видях  Laughing

 hahaha Петя, не бой се! Това е във връзка с постоянното ми блеене, мучене, кукуригане и т.н., четейки на Йоан книжки за животните! Просто, вчера като се замислих, тази седмица това, понеже сме си сами от сутрин до вечер, май са най използваните от мен думи! Joy Превърнах се в овца, това е!

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 16:24 от Ieppe

# 95
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  И мен ме шашнаха оФчиците  Mr. Green
  И ние с Бояна си блеем и мучим, но от вчера пък е на вълна Жанка, т.е. Снежанка  Laughing Но повече и харесва лошата царица... newsm78

  Аз отивам да досъбера морските куфари, че трети ден се боря с багажа  Embarassed

  На всички ви желая само хубави емоции през следващите две седмици поне /докато ни няма/. Като се върнем, да четем много, много добри новини за усмихнати дечица и щастливи и спокойни мами!  Hug

  Ще ми липсвате  Heart Eyes

# 96
  • Мнения: 2 116
 Здравейте мили мами!  Hug Днес за пореден път ходихме при докторката и минахме на друг сироп за отхрачване!  Tired Май няма подобрение от антибиотика и се разбрахме в понеделник отново да съм там на преглед! Ако пак няма напредък ми каза че сме си за болница!  Tired Иначе нищо му няма! Много си е весел, жизнен няма Т, но това хъркане направо ще ме умори!  Confused Трябва да му се правят инхалации за отхрачване! Дано се разминем, ама май трябва да се настройвам на болнична вълна...  Sick

# 97
  • Мнения: 4 414
мили мами,
ние с Ния заминаваме при баба в Силистра. ще се върнем чак другата неделя. лека и здрава седмица на всички  bouquet

# 98
  • Мнения: 3 698
И ние заминаваме утре сутрин.Целувам ви много Heart Eyes !

# 99
  • Мнения: 1 710
Приятно на всички отпускари, а оставащите тук да не се отказват от ходене по мъките и парламентите и депутатите и политиците и дневните центрове..... обиколката продължава - не се отпускайте. И моля, останалите като се върнете - да поемете малко та и ние да вземем въздух  Wink Sunglasses
Срещата мина в тесен кръг, но поне се видяхме и си побъбрихме и за да завиждате - видяхме мама Игиииии нека вии, с голям тумбак  preggo ето такъв  Hug

# 100
  • София
  • Мнения: 9 878
Еее,стига де,Мая Grinning,и без това съм в дълбока,ама много дълбока депресия-нали съм много контактна,та затова за един месец само едно мама познавам.Ако не беше толкова хубав града щеше да има бегом-марш към София.А и мъжа ми е все на работа,спи при войниците-не при мене Mr. Green.Аз обаче към края на месеца ще си идваме до София и специално ще дойда в Ресурсния център,ако си там,де!Нали приемаш гости!

# 101
  • Мнения: 1 710
Съжалявам Валенце - идеята беше да подразня мамите в София  Wink
не знам дали ще сме тук - надявам се всъщност да сме на морето:
Щом баба дава пари - бягай и ги оползотвори,
а щом са за море - още по-добе!!! Sunglasses Sunglasses Sunglasses

# 102
  • София
  • Мнения: 9 878
Ами дано тогава сте на морето и да си изкарате хубаво.Ние живот и здраве ще ходим в края на август,евентуално ако господин капитана го пуснат отпуска. Hug

# 103
  • София
  • Мнения: 2 262
Бреййййййййй таз Мая! То голямо събитие беше моя поклащаш се тумбак из София, като имате предвид, че живеем до гарата и колата ни е счупена, и първо замъкнах моя мъж до Люлин 1 до една борса да гледаме бебещорски му работи, помпи и стерилизатори, ама май ще си караме и без тях, после с 111 обиколихмееееееееееее София и стигнахме до ресурсния! Много ми беше хубаво да видя различни муцунки, от моята смръщена в огледалото и на близките ми! Но накрая едва се занесох до спирката на 305, помислих че ще си остана на пътя, така ме болеше ниско долу, вече не съм май за меропирятия, а и се раздух подобаващо! Така че, ако сте видяли едно хипопотамче по улиците, аз съм билааааааааа, а всъщност бяхме две хипопотамчета - аз и мъжа му! Хехехе, малеййййййййй като родя какъв тормоз ще бъде да се вталяваме!!!
Хубаво да си прекарате по всички краища на България, може и ние да се включим септември, знаеш ли!
Прегръщам ви!

# 104
  • Мнения: 882
Иги, приготвила съм ти една диетка, за след около година.
Ще те направим от голямо хипопотамче, малко :rotfIma

# 105
  • Мнения: 3 743
Иги, приготвила съм ти една диетка, за след около година.
Ще те направим от голямо хипопотамче, малко :rotfIma

Моля, моля вече и аз раздавам диетки Hug Я бързо мамите, които ме видяха да кажат колко съм отслабнала  bouquet

# 106
  • Мнения: 2 327
Аз пак не можах да дойда на срещата... Мая, да знаеш че ме е яд Simple Smile
Това ми бяха първите почивни дни от много време дето не пътувам и исках наистина да си почина, но ме изненадаха гости и програмата пак се промени. Поне вчера свърших всичката домакинска  работа и днес мога да поработя на спокойствие Confused

# 107
  • София
  • Мнения: 1 333
Силве, страшно си отслабнала и изглеждаш страхотно  Grinning

Де да можех и аз да стопя някое и друго килце.

Радини, сподели диетката моля те ... имам огромна нужда. Аз като бременна не бях толкова напълняла в бедрата и ръцете и не се бях обезформила... изглежда от нерви започнах много да наддавам и трябва да опитам с диети, защото в скоро време няма да ми свършат нервите ЗА ОГРОМНО СЪЖАЛЕНИЕ

# 108
  • София
  • Мнения: 2 262
Нанди, де се слагаш и ти, къде ги видя тия кила?
Силве, много си се вталила наистина, обаче спри до тук, иначе ще почнеш да изчезваш! Чакам аз диетките Радини, макар и не с нетърпение  Laughing, а и аз самата толкова много имам тука, само трябва да улучи човек правилната, да не стои гладен, а и да смъква! Преди да забременея с Мишо бях свалила с разделното хранене 15 кг, ама сега само 15 не са ми достатъчни, така че после ще си правим ударни групи, който иска да се включва!
Днес отново станах с плавници долу, така че разходки няма да има, но пък толкова работа ме чака у дома, че незнам от къде да я почна, Стън направо имам нужда и аз да кажа че съм свършила всичката домакинска работа, ама у дома такова понятие няма, като свърша всичко, вече има какво да се почва отначало! Сигруно доста сте така........
Какво ли правят морските мамииииииииииииииииии?

# 109
  • Мнения: 997
 Наде, какви кила мила - ти си направо фиданка. Не се излагай, май имаш нужда от диета - но за закръгляне. Че както си тръгнала да отслабваш, някой ден направо ще се изпариш Laughing
 Иги, вярно е, много си се вталила. Браво на теб. Като бременна, освен да дебелея, друго не можех да правя.
  Момичета, аз нещо го закъсах след морето - май от горещината на плажа в студената вода е най-лошия възможен вариант. Нещо с бъбреците, нямам представа какво - утре сутринта отивам да го боря. Стискайте палци да не е сериозно... Thinking

# 110
  • София
  • Мнения: 2 262
Ели стискам палци да не е нещо сериозно! Аз нещо прокървих днес, и се притеснявам, но се чудя утре ако нямам проблем все пак да отида ли на преглед, май ще отида, не че ще ми обърнат много внимание ама хайде да видим този път!

# 111
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте и от мен,

Иги, много ти е напреднала лентичката, много се радвам Hug, отиди на преглед утре, може би нещата лекичко се подготвят  Praynig Ти в Майчин дом ли се каниш да раждаш?

Ние бяхме 2 седмици на море в Слънчев бряг в станцията на МС, там е добре за малки съзряващи диванета. Честито на приетите в училищата! И много късмет за всички!

Общи условия

Активация на акаунт