С какво ви дразнят свекървите? – 111

  • 29 173
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 420
На доста сватби съм била свидетел по време на подписването как си поплакват родителите, най-вече тези на булката. Един татко даже на глас рида...
От радост е било сигурно. (Че се е отървал.) Laughing

И баща ми си поплака на моята сватба. Ама преди това вика на мъжа ми - гледай внимателно какво взимаш от къщи и хич не си и помисляй да ми го връщаш Wink

# 706
  • Мнения: X
Татко, моля те, следващия път, когато някой поиска ръката ми, просто кажи "Да", а не викай с цяло гърло "О, спасителю мой!"  Laughing

# 707
  • София
  • Мнения: 10 601
Хахахаха. Много забавни моменти.
А аз на какъв разговор станах свидетел. Две свекита се срещат. Едната пита:
-Как сте, какво става, отдавна не сме се виждали?
-Е, сега в събота ожених сина (сина й беше до нея, идея нямам какво правеха заедно там, дет' ги видях😄).
-Ааа, и аз скоро ожених сина.
-Е, нищо. Да са живи и здрави.

🤐🤣🤣🤣🤣🤣

# 708
  • Мнения: 502
Много се смях на каракачанската сватба, описана от Злодеида. И аз съм била на такава, булката българка. На сватбата нямаше издънки. Но след това мъжът набързо показа на булката, че маминка командва. Хубава нова къща, обзаведена модерно, а  булката готви навън на газов котлон /дори зимата/, за да не се цапа новата кухня. Като роди, 40 дни не й даваха да излиза навън. После покрай децата непрекъснати изцепки, но снахата е тиха и кротка, търпи.

# 709
  • Мнения: 15 356
Мъжът ми удари коляното на Калиакра,аз супер щастлива,искам да изкрещя на света ,че ще се женя,света се радва.
Не и свека!Мъжът ми й казва-тя ще стане моя жена,и свеки вика-нещо ново ми кажи!Никакъв ентусиазъм или сянка на расост,и после ми каза защо.Той бил имотен моля ви се,а аз  с голите ми сини очи.Обясних спокойно,че дори той да живее на квартира в Каспичан(нищо лично) пак щях да се оженя за него.Казах й ,че общото между нас е ,че двете обичаме един и същ мъж,по различен начин.Тя не склони,оженихме се на луда рок сватба,само с приятели.Тя каза,че няма да дойде,понеже със свекъра са разведени и не си говорят от 20 години,аз да съм солидарна с мъжът ми,обясних на родителите си ,и направихме сватба в тесен кръг само младежи.Както и винаги съм си представяла де.

# 710
  • София
  • Мнения: 17 855
Аз пък бих си поканила своите родители. Какво съм виновна, че майка му е пресметлива откачалка. Хубавите моменти в живота не са чак толкова много, а родителите ни не са вечни.

# 711
  • Мнения: 15 356
Кетчър,мислих го и това.Но той е имал трудно детство,развода им е бил съпроводен с големи драми,свидетелства пред съдия и т.н.,не беше виждал семейства като моето,да се събираме всички чичо,вуйчо,братовчеди и семействата им.За моите родители е важно да съм щастлива и намерихме компромисен вариант.
Брат ми ще се жени догодина  ,много изкъсо държа майка ми от сега,много  е разумна и балансирана,ма знае ли човек..
Свекърва ми наистина е пресметлива откачалка,за нея всички хора се водят от пари,един път й казах че съм могла да си намеря мъж,който да издържа и мене  и нея ,че й сина й!Просто не ме е водила меркалтиността,явно само в нейните очи е така.В същото време жали сина на съседката,капитан на кораб с хиляди евро заплата,стар ерген на 50 и кусур,иди я разбери!Опитах да я разбера,опитах да съм искренна,нищо не помогна.Накрая  вдигнах ръце и спря да ми пука за изказванията й.А свекъра ми е тотална противоположност,писах че сме в инвитро,идва с мен на пункция на яйцеклетки,на трансфер на ембриони,носи ми багажа,кара ме в къщи понеже не искам  или не мога аз,супер готин е.

# 712
  • Мнения: 5 295
Bobchita, скоро да се похвалиш с успешно инвитро. Моята свека дойде с мен на трансфер( мъжа ми не беше в БГ). Излизаме от клиниката и като се започна едно обикаляне по такситата, ужас. Все нещо не й харесваше. Накрая ми писна и се метнах в едно такси и казах - чао. В момент, когато трябва да почивам, тя ме разкарваше из квартала да търси Бог знае какво точно такси. Но когато нещо трябва да стане, то става въпреки всичко и всички. Сега резултатът завърши успешно първи клас и е страхотно дете. Пожелавам ти същото щастие. Хич не отразявай свеката и всякакви други дразнители

# 713
  • Мнения: 15 356
Мравчица,благодаря!Ние сме само с тубарен фактор-имам 2 извънматочни за няколко месеца,дори на свежия трансфер биохимична.Съответно мога да забременявам ,неуспешно но все пак..Тя не спря да говори за осиновяване,обясних й че до последната ми яйцеклетка ще се боря,не се оплаквам,не плача,минавам през всичко с оптимизъм,просто да не ни се меси.Имаме огромен шанс за дете,замръзеното чака за август.Просто не прояви разбиране.Ти много добре си направила!В момент ,в който трябва да мислиш за теб и ембриона ти,теглиш й чертата и това е.Моята не ме е обвинила че проблема е в мен,просто все вмъква осиновяване,колкото и да й повтараме,че 100 % може да имаме наше дете.Дори питала личната си лекарка,замръзения ембрион може ли да е здрав човек,нищо че съм й обяснила вече.Остави това,питала,питала поне да мълчи.



# 714
  • София
  • Мнения: 17 855
Ужас, какви противни егоистки. И това са майки...
Сякаш техните синчета не са ги раждали биологични майки. Не им се връзвайте и като легнат болни и чакат да ги дундуркате, и вие обикаляйте таксита и ги дръжте на крак. Сори за острия тон, но се възмутих, много мразя такива изпълнения, лишени от елементарна човечност.
А на теб, Бобчита, пожелавам успешен опит bouquet

# 715
  • Мнения: X
Мъжът ми удари коляното на Калиакра,аз супер щастлива,
Уж си изпих кафето, а поне пет минути мигах в опит да схвана защо си била толкова щастлива, че клетникът си е ударил коляното.  Joy
Аз пък бих си поканила своите родители. Какво съм виновна, че майка му е пресметлива откачалка. Хубавите моменти в живота не са чак толкова много, а родителите ни не са вечни.

И аз. Bobchita, добре че само са разведени родителите на мъжа ти, че ако беше сирак, с тая твоя солидарност, не ми се мисли как щеше да процедираш.  Mr. Green

# 716
  • Мнения: 18 342
Ех...Smiley Да се включа с една история. Кандидат-свекървата се притеснява, че девойка иска да се ожени за сина й заради софийския апартамент в краен квартал. Често срещано притеснение на софийски свекърви с несофийски снахи предполагам. Wink Внезапно девойката изненадва всички, защото родителите й изваждат пари и й купуват собствен хубав апартамент в центъра (все пак и в провинцията има хора с пари). Сватба обаче нямаше.

# 717
  • Мнения: X
На мястото на девойката и аз бих пропуснала сватбата.

# 718
  • Мнения: 5 295
И ММ от пъпа на София дойде да живее с мен в моя град. Ма на мойта свека й дойде екстра. Че дойде там зет и тя можеше на спокойствие да отглежда семейството на щерката. А ние винаги сме си живели самички. Но, както казах вече, свека е талантлива и успява да оцапа пейзажа и от 2500 км.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 08:39 от mrav4ica

# 719
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Моя роднина много иска внуче. Но как, като не иска снаха... Stuck Out Tongue
Ами кажи му/ѝ, че опитите в Анадола продължават, ама засега безуспешно.

Общи условия

Активация на акаунт