С какво ви дразнят свекървите? – 111

  • 29 102
  • 742
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 28 108
Заповядайте в поредната тема!
Линк към предишната – https://www.bg-mamma.com/?topic=1116444

# 1
  • Мнения: 4 997
Мойта свека в разговор за децата, ми казва - А пък нашите.... " Нашите" са децата на дъщеря й. И когато дъщеря ми се похвали колко точки има на математическо състезание, моментално се отговаря - А той, Ваньо, имаше ..... точки. Успява да ме дразни и през 2500 км. Ние никога не сме живели с родители в едно жилище. Всичко сами. И все гледа какво имаме, че трябва непременно да го има и дъщеря й(която няма такива напъни).
Сега, в неделя успя да ме вбеси, въпреки мантрите ми за спокойствие

# 2
  • Мнения: X
Добре правите, че не живеете заедно. Колкото по-малко контакти с прости хора, толкова по-малко главоболия.

# 3
  • Мнения: X
За малко да ви изпусна. Тази тема на 50 стр. ли се затваря? Не знаех. Мене ме дразнят нашите, затова пиша тук. Със свека съм в мир, отговорността за лошите отношения е на сина й. Дали да не отворя и тема за родителите, има много отровни такива. От години си го мисля, да не спамим тук. Но явно си е тема табу още. Сигурно ще опитам.

# 4
  • София
  • Мнения: 19 143
За малко да ви изпусна. Тази тема на 50 стр. ли се затваря? Не знаех. Мене ме дразнят нашите, затова пиша тук. Със свека съм в мир, отговорността за лошите отношения е на сина й. Дали да не отворя и тема за родителите, има много отровни такива. От години си го мисля, да не спамим тук. Но явно си е тема табу още. Сигурно ще опитам.
Преди години имаше тема, нещо от рода на "Майка ми - най добрата на света"  Mr. Green
Иначе и моите ме нервират повече от свеки, защото с тях общувам, с нея епизодично. Ако още не съм ги отсвирила съвсем, то е защото са на възраст.
Темите се затварят на 50 стр., но май без тези в Клюкарника

# 5
  • Мнения: X
Моите не са на възраст. Цицат пари от брат ми. Дразнят ме неимоверно. Не ме касае, но пък и   кака съм му, чувствам се отговорна. Хич не им пука, богат е, имал -дал. И много още неща ме дразнят, това беше скоро зачекнато, затова пиша. Работещи са, осигурени, добър доход и пенсия. Все не стига, все държавата им виновна. Живеят с повече от нас, не съм си позволила да поискам даже.

# 6
  • Мнения: 1 168
За малко да ви изпусна. Тази тема на 50 стр. ли се затваря? Не знаех. Мене ме дразнят нашите, затова пиша тук. Със свека съм в мир, отговорността за лошите отношения е на сина й. Дали да не отворя и тема за родителите, има много отровни такива. От години си го мисля, да не спамим тук. Но явно си е тема табу още. Сигурно ще опитам.

Да. Интересно би било.

# 7
  • Мнения: 18 322
За да не е гол запис, пускам илюстрация на разликата между снаха и дъщеря в очите на свекървата Joy

Скрит текст:

# 8
  • Мнения: 4 997
И това внуче снахата го е родила

# 9
  • при късмета
  • Мнения: 23 866
Със сигурност имаше тема "С какво ни дразнят майките", но колко назад по страниците е отишла не се наемам да ровя. Моята беше бетер свекърва, имах проблеми с нея, като се роди детето. И тя и сестра ѝ ми бяха скъсали нервите.
И да не е спам или гол запис, моята зълва пак се прояви. Някак си ѝ дойде идеята да ни покани на гости да видим бебето (което вече доста порасна). И нас и семейството на девера. Първото което ми дойде на ума и изтърсих на шега, беше : Ми като не си е взела парите за него, ще се сети, нищо, че е след половин година. Имаше разминаване и 2-3 пъти сменяхме уговорката, като вече се разбираме за конкретен ден.  2 дни преди това се виждаме случайно и съответно си получава пари за детето, както за другото ѝ и както изобщо процедираме с племенници. И разбира се на другия ден уговорката пак отпадна, по измислена причина и повече не е подновявана. Joy И понеже е отпаднала и със семейството на девера, етървата ми се обади кикотейки се, с правилното предположение защо е отпаднала уговорката.
Като сме снахи, свекървите и зълвите изобщо не са наясно, колко са ни прозрачни. Преди се ядосвах, защото мъжа ми ѝ се ядосва. Той изобщо не е по разправиите и предпочита да си замълчи и да отреже контакт, но вече щом и той започна на място да я кълве и да си ѝ казва, каквото има за казване, на мен вече ми е смешно

# 10
  • София
  • Мнения: 4 262
Със сигурност имаше тема "С какво ни дразнят майките", но колко назад по страниците е отишла не се наемам да ровя. Моята беше бетер свекърва, имах проблеми с нея, като се роди детето. И тя и сестра ѝ ми бяха скъсали нервите.
И да не е спам или гол запис, моята зълва пак се прояви. Някак си ѝ дойде идеята да ни покани на гости да видим бебето (което вече доста порасна). И нас и семейството на девера. Първото което ми дойде на ума и изтърсих на шега, беше : Ми като не си е взела парите за него, ще се сети, нищо, че е след половин година. Имаше разминаване и 2-3 пъти сменяхме уговорката, като вече се разбираме за конкретен ден.  2 дни преди това се виждаме случайно и съответно си получава пари за детето, както за другото ѝ и както изобщо процедираме с племенници. И разбира се на другия ден уговорката пак отпадна, по измислена причина и повече не е подновявана. Joy И понеже е отпаднала и със семейството на девера, етървата ми се обади кикотейки се, с правилното предположение защо е отпаднала уговорката.
Като сме снахи, свекървите и зълвите изобщо не са наясно, колко са ни прозрачни. Преди се ядосвах, защото мъжа ми ѝ се ядосва. Той изобщо не е по разправиите и предпочита да си замълчи и да отреже контакт, но вече щом и той започна на място да я кълве и да си ѝ казва, каквото има за казване, на мен вече ми е смешно


Аз бих се изгаврила - като мине лятото да им кажеш - жалко, че не можахме да се видим, приготвили ви бяхме изнанада почивка (примерно), ама като не се видяхме...

# 11
  • Мнения: 1 168
Моята постоянно използва израза "Да пази Господ". Вчера си забравила телефона в таксито. Когато се прибрала и се усетила, че го няма, отишла при съседката. Съседката се обадила на таксиметровата фирма за да търси телефона и казала: "Ако имаш нужда от още нещо, заповядай, тук съм по цял ден". (съседката е нова и не са се познавали до сега), при която отново прозвучала фразата "Да пази Господ!". Също така, ако например сготви нещо и й кажем, че е вкусно, тя казва "Пу-пу-да не ме урочасаш!". Тези фрази се повтарят по 10-20 пъти на разговор.

# 12
  • Мнения: 2 751
И това внуче снахата го е родила
Ама дали е от сина й, а на дъщерята си е нейно и е по-внуче. Това в кръга на шегата, но си има изтрещялници, които цял живот делят децата си  и пренасят същото и на внуците.

# 13
  • Мнения: 191
Мойта свека в разговор за децата, ми казва - А пък нашите.... " Нашите" са децата на дъщеря й.................

И моята бивша свекърва се е изцепвала по същия начин . Пред майка ми - ох , свате те нашите ....... еди кво си  и вашите( демек моите и на сина и) .Заболявало ме е , няма да крия . Ама господ си знае работата - сега е като кукувица сама .

# 14
  • Мнения: 4 997
Внучето, дето го е родила снахата, е одрало кожата на баща си. Като кажат хората, че е много красиво дете, свеката отговаря - Ами тя прилича на баща си, а той на мен прилича. Та, сетихте ли се, дружки, на кого прилича детето и защо е красиво? Иначе другите са наши. Принципно съм я отсвирила, не ми е фактор. Но все намира начин да се прояви. Сега сме на 2500 км и пак ми вдига кръвното понякога.

Общи условия

Активация на акаунт