С какво ви дразнят свекървите? – 111

  • 29 153
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • На зелено
  • Мнения: 655
Ох, това с приликите ми беше смешно, ама понякога става дразнещо. По-голяма част от познатите казват, че детето прилича на ММ. Ок, ама цвета на очите е моят. При всяко виждане свекърва ми отбелязва, как така не са се променили и как може изцяло да прилича на баща си и да е негова копие, а пък очите си останали същият цвят. Всичко ок, смешно един път, два пъти, ама да се казва на всяко виждане и повтаря по няколко пъти става дразнещо.

# 16
  • Мнения: 7 006
mrav4ica, ти защо ѝ мълчиш?
Директно я питам кои са "ваши" и кои "наши" и защо единия внук ѝ е повече внук  от другия?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Rovaniemi , свекито е искала клонинг. Sunglasses

# 18
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Светулчица, не си заслужава. Тя сама се дъни всеки път повече. Важното ми е, че мъжа ми вече не ѝ се ядосва, а я отсвирва и не ѝ обръща внимание. Така са израснали, майка им почина рано, а от три деца сестрата е най-малка и свекъра винаги им е набивал в главите на братята, че трябва да я пазят, да отстъпват и да ѝ уйдисват. Не, че се случваше и преди де, но тя си мисли, че това е даденост и от известно време и идва изненадващо, че не е първи приоритет на братята си.
Свекъра преди години беше направил реплика, че има само един внук, т.е. нашето дете, защото на брата на мъжа ми е момиче. Тогава за първи път видях мъжа ми така да скочи и му каза, че ако така дели децата, няма да види ни едното, ни другото. По ирония любимата му щерка има две момичета. За тях не мисли, че не са му внучки. Но поне не казва за децата "нашите и вашите".
Независимо дали са свекърви или тъстове, при такива изцепки трябва да се поставят на място от собствените си деца. Че, ако се намеси чуждото може да стане панаир

# 19
  • Мнения: 1 134
Моята постоянно използва израза "Да пази Господ". Вчера си забравила телефона в таксито. Когато се прибрала и се усетила, че го няма, отишла при съседката. Съседката се обадила на таксиметровата фирма за да търси телефона и казала: "Ако имаш нужда от още нещо, заповядай, тук съм по цял ден". (съседката е нова и не са се познавали до сега), при която отново прозвучала фразата "Да пази Господ!". Също така, ако например сготви нещо и й кажем, че е вкусно, тя казва "Пу-пу-да не ме урочасаш!". Тези фрази се повтарят по 10-20 пъти на разговор.

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 май са й дошли в повече турските и индийските сериали 😀😀😀

# 20
  • Мнения: 7 006
Ами следващия път си приготви една плитка чесън,и свека като почне да нарежда,директно и я нахлузи на шията,че да я пази от злите сили..
Можр да вземеш и здравец и да я наръсиш,било със светена вода,било с вода от тоалетната чиния,все тая,едва ли ще усети разликата:)

# 21
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Хахаха, да, и аз често се бъзикам със суеверията и страховете от злите сили и лошите поличби... Ама таквоз е, няма да променя никого.

# 22
  • Мнения: X
Ами следващия път си приготви една плитка чесън,и свека като почне да нарежда,директно и я нахлузи на шията,че да я пази от злите сили..
Можр да вземеш и здравец и да я наръсиш,било със светена вода,било с вода от тоалетната чиния,все тая,едва ли ще усети разликата:)
Струва ми се, че идеята за сребърен куршум повече ще ѝ хареса.  Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 19 249
Моята постоянно използва израза "Да пази Господ".
И моята го ползва - по повод евентуални медицински проблеми. Нищо, че тя самата е зъболекарка, за нея е достатъчно да викаш: Пу-пу, вместо да заведеш детето на преглед. Да не мислите, че великата зъболекарка някога е казала на сина си, че детето има дълбока захапка?
Друга случка: Говорим нещо за украса на колата на дъщеря ми - абитуриентка, и свеки (или стринката на ММ, която присъстваше - не съм сигурна) се изцепва: "Да не вземете скоро да слагате друга украса, хихи"  Mr. Green
На което студено отговорих, че имаме други приоритети
Язък й за образованието, язък

# 24
  • София
  • Мнения: 4 303
Моята постоянно използва израза "Да пази Господ".
И моята го ползва - по повод евентуални медицински проблеми. Нищо, че тя самата е зъболекарка, за нея е достатъчно да викаш: Пу-пу, вместо да заведеш детето на преглед. Да не мислите, че великата зъболекарка някога е казала на сина си, че детето има дълбока захапка?
Друга случка: Говорим нещо за украса на колата на дъщеря ми - абитуриентка, и свеки (или стринката на ММ, която присъстваше - не съм сигурна) се изцепва: "Да не вземете скоро да слагате друга украса, хихи"  Mr. Green
На което студено отговорих, че имаме други приоритети
Язък й за образованието, язък


Аз явно съм слънчасала, защото нищо не разбрах

# 25
  • Мнения: 7 006
Ами следващия път си приготви една плитка чесън,и свека като почне да нарежда,директно и я нахлузи на шията,че да я пази от злите сили..
Можр да вземеш и здравец и да я наръсиш,било със светена вода,било с вода от тоалетната чиния,все тая,едва ли ще усети разликата:)
Струва ми се, че идеята за сребърен куршум повече ще ѝ хареса.  Mr. Green
Като във вица с тъщата..

- Защо тъщата ти е така усмихната в ковчега?
- Ами нали съм с оптически мерник, тя до последно си мислеше, че ще я снимам…

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Светулке, намеква,че скоро може абитуриентската украса на колата да стане сватбарска. Доста тъпа шега.

# 27
  • Мнения: 7 006
Вие пък на кво се впечатлявате..Едната братовчедка се ожени навремето,бременна.Ама много бременна,почти пред термин:)
Пред къщата се вие хоро,музиканти,сватове,сеирджии..И леля ми,която е  леля и на бременната булка се изцепва с пълно гърло:
–Ииииииха!А да видим сега,честна ли е момата!

# 28
  • София
  • Мнения: 19 249
Светулке, намеква,че скоро може абитуриентската украса на колата да стане сватбарска. Доста тъпа шега.
Точно така. Приоритети...

# 29
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 018
Вие пък на кво се впечатлявате..Едната братовчедка се ожени навремето,бременна.Ама много бременна,почти пред термин:)
Пред къщата се вие хоро,музиканти,сватове,сеирджии..И леля ми,която е  леля и на бременната булка се изцепва с пълно гърло:
–Ииииииха!А да видим сега,честна ли е момата!
Иии? Пихте ли блага ракия в крайна сметка? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт