С какво ви дразнят свекървите? – 111

  • 29 151
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 23 096
Да сме живи и здрави, дет се вика.
Дъщеря ми поне има истинска баба в лицето на майка ми, което за мен е безценно. Аз до ден днешен често си плача за моите баба и дядо, мир на праха им.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Моят мъж, така да се каже, е в подобна ситуация. Винаги всичко е било за брат му, първородния син. Малкия да се спасява сам. Това от страна на собствения му баща. В резултат големия брат живее на социални помощи в Германия с една мърша и нейните четири деца, истински малолетни престъпници, а той самият е почти завършен алкохолик, който се сеща за своето дете от дъжд на вятър. Брат му, при всичките му недостатъци, е разтропан и оправен. Може да не живее в охолство, но гладен няма да остане и поне си гледа дъщерята. Жалко, че тези неща не ги осъзнават делящите родители/баби/дядовци. Какви мизерии правят, някак не им светва.

# 47
  • при късмета
  • Мнения: 24 006
Около мен пък повече са толерирани малките братя и сестри. Големите са длъжни да отстъпват, да пазят малките, да се съобразяват с тях, да помагат най-вече и т.н. Дори с мен и сестра ми имаше по едно време осезаемо делене, в това отношение, но беше за малко, че имах такова буйно тинейджърство, че на майка ми всичките чакри ѝ се наместиха. Или разместиха, още установявам кое от двете е, аз открай време изобщо не си мълча, особено когато нещо задейства чувството ми за справедливост.
С мъжа ми имаме общ приятел, който и на двамата от детските ни години, е от най-старите приятели. 8 години е по-голям от брат си. Практически той го изгледа. Той и жена му гледаха майка му, сега обгрижват баща му. Другата снаха и брат му идват само да връчат двама внуци, доста безконтролни, на дядото, като няма кой да ги гледа. Дори не казват колко време ще стоят, когато ги вземат, тогава. Човека е на 80+, познайте кой гледа и него и внуците.
А нашия приятел до ден днешен се чувства отговорен за брат си. На главата му се е качил, но не си е променил нагласата от преди десетилетия ни на йота. А знае положението и то много добре, говорили сме много пъти.
А може и наистина пола да има нещо общо, защото до сегашните ми примери са все за еднополови деца. Свекъра още не ми е съвсем ясно дали толерираше най-много дъщеря си защото е най-малка или защото е момиче, че там двата фактора съвпадат.

# 48
  • Мнения: 15 356
И мойта свека си дели децата,мъжът ми и е фаворит и го признава откровенно,сестра му също знае.На него му е страшно неудобно от това и винаги й прави забележка.Тя постоянно изтъква той колко е умен,добър ,сръчен а сестра му е въшла,лицемерка,и т.н.Изключително грубо,нали?
Аз пък съм толериран аутсайдер.Винаги забелязва нови дрехи,маратонки и пита колко струват,защо ходя на маникюр.
Значи отиваме у тях и тя му дава нещо безалкохолно,на мен нищо.Или ни кани на вечеря и всичко е с копър,а знае че аз копър не ям.Веднъж изпих две чаши вино пред нея и после питала мъжът ми ,винаги ли толкова много пия.
И умира да ми купува парцали от втора употреба,ама буквално парцали-потник с истински мидички,тигров шал и тем подобни.Някаква нейна съседка й дала сандали,колкото да не ги хвърли,очукани,обелени и нашта ми ги носи.Как да не я обича човек?

# 49
  • София
  • Мнения: 4 302
Явно наистина има нещо вярно в това, че когато са от снахата не са сигурни, че е тяхна кръв, понеже няма как да знаят наистина кой е бащата. Тъпи хора.
 Наскоро във форума една потребителка беше написала, че жената забременяла с второ дете, мъжът тъкмо пътувал по чужбина. Подарявали подаръци и виждали само първото детенце, защото то си било "тяхно".  Развели се, накрая бащата направил ДНК тест, на който се оказало, че първото дете не е негово, а второто е.

Последна редакция: пт, 28 юни 2019, 18:27 от Светулчица

# 50
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Леле... Някои наистина много са изплискали легена.

# 51
  • Мнения: 18 504
Невена разказваше тази история, много живописно беше, чак сега се засмях като си спомних.

# 52
  • Мнения: 502
Минавам набързо. Още съм 2 в 1. А уж щях да раждам преждевременно, накрая май ще пренося...

След като мъжът ми отказа да говори с техните, по повод гостито, аз взех нещата в свои ръце Imp  питах свека  "според теб, нормално ли е да водите и дете с вас", тя каза единствено "Не знам". При което аз набрах скорост и наговорих някои неща, но тя не каза и думичка и затвори. Не съм крещяла де, не съм и обиждала, но бях категорична.
Свека е темерут, нито дума повече от" не знам ". Но на мъжа ми не пропусна да се оплаче Money   беше супер ядосан, на 3тия ден си купи най-накрая цигари и се кротна Money  егати, да беше си купил още веднага цигати, вместо да ме тормози. Сега пак аз съм виновна, че няма воля да ги спре и си търси причини Simple Smile да съм била спокойна, никой вече нямало да дойде. Ами, а дано, ама надали. Очаквам, че вече напук на мен ще доведе Златното яйце, но тогава и аз ще спретна цигания.

# 53
  • Мнения: 18 551
Добре де , към младите и към себе си като млада ,със задна дата-дете ,кой  ако не ти ще те защити, да каже какво ти е  и как искаш живота си.Ще ритат ,мрънкат ,врякат ,мълчат ,квот си щат ,но все един ден нещата ще са в релси и поносими за всички. като мълчиш  кой да върти кристална топка и да познае какво ти се ще... така е  ,болезнено и рисково , но няма друг начин.Катето не си малка и не си млада снаха, доста години си навъртяла и пропуснала  да си казваш какво ти тежи.Като се натрупа става гадно, добре  е малко по малко ,дребни нещица ,всеки ден .Просто  искате така ,но не е ли по-добре ,...няма се разведе мамин,  няма да спре да мърмори , кво ти пука...слагай заглушител,не може хем да искаш мир и любов ,хем да ти е добре и комфортно.Все на някого не му  екеф.

# 54
  • Мнения: 502
Боряна, аз им казвам, какво що не ми уйдисва и те винаги реагират с мълчание или "не знам". После обаче казват на мъжа ми, жена ти е огън. Е ако това не е подкукуросване и настройване...  Затова гледам само в крайни случаи да говоря с тях, няма файда, само трупане на още повече негативни чувства.
Темерути са и това е.

# 55
  • Мнения: 18 551
Не са темерути те , много добре играят картите си.Аз като виден овен съм директна ,че чак боли, мен обикновено.Но  и снаха ми си казва на момента и каквото  реши, малко търкане ,па си свикнахме.Къде ще ходим ,предпочитам така ,на момента ,че малко , после стават сто неща и  няма да се разберем.Казала съм, на който ме подкокоросва срещу нея ,има и такива дет не им е работа, че на главата ми да тропа  степ ,да танцува , ще ръкопляскам, тя е майка на внуците ми.и то какви внуци ,  най-хубавите гарджета, ,дълго чакани, че им се живееше  на родителите.И да не ми е кеф ,това е положението.Мълча и не докладвам ,то и да го правя кой ме чул.При вас некъв свекървоматриархат.Правиш впечатление явно на непокорна, ама  те пък да не прекаляват.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Kateto, всичко им заявявай директно и конкретно . Винаги ще има интриги и роли на жертви , ти ще си основната причина . Но си афиширай позициите и търси вариант за отстояване им .
Наясно си с похватите и маниера им .
Отново ти желая леко раждане и липса на дразнители в сюблимния момент. Kiss

# 57
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Другия път първо купи цигари на мъжа ти и чак тогава вдигни телефона да строяваш свека 😁 😁 😁

# 58
  • Мнения: 502
Другия път първо купи цигари на мъжа ти и чак тогава вдигни телефона да строяваш свека 😁 😁 😁

Той каза, че и хероин нямало да му помогне Stuck Out Tongue Winking Eye
 А аз не съм толкова лоша, правя компромиси, даже в повече. Той затова така се научи. Правя компромис за лелята, но за детето абсурд. Точка. Само да посмее да го довлече, ще видят каква съм циганка.


Тонка, много е гадно деленето на децата. В моето семейство и далечни роднини дори, не съм ставала свидетел. Обаче от приятелки и аз чувам точно това "нашите деца" са на дъщерята, на сина са "вашите".

# 59
  • Мнения: 1 134
Моята свекървичка помни с най- големите подробности всяко нещо от живота на големия й син (45г), за малкия - моя мъж- каза че не помни кое кога е било 🤪😜.
Освен това от устата й излизат суперлативи само за баткото. Единствената й внучка засега е от нас, обаче тя все казва "Ех, ако Х имаше детенце".  За мен е грозно, но не съм им аз майка, та да й казвам нещо изобщо Wink

Общи условия

Активация на акаунт