Юбилейна гореща НЕМСКА тема- 200 !!!

  • 22 668
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мони, добре, че каза 🙄
Как да се сетя, че с една игра ще му създам проблеми 🤣

Чек, това са ваканционни селища, има мини маркет с надути цени и джънк, пицария и евентуално басейн....

Shqip, забрави за маникюр.
Води се бизнес с най- много фалити. Много затова работят на черно, докарват си нещо допълнително, за основно занимание не става.

# 526
  • Мнения: 142
Ооооо добре тогава, няма да се занимавам с нокти! Налягам си парцалите да уча немски и като достигна необходимото ниво, счетоводството си е най-добре. Мотивирах се, трябва да успея! Relaxed

# 527
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мони, ти в Байерн ли беше?
Сега погледнах раб. тетрадка, втори клас, скоро ще стигнат до тази страница:





Не е точно като нашето вертикално смятане, но е вертикално.
Като стигне до там ще го питам как ги учат да прехвърлят десетицата.

Днес хванал баща си да играят играта и той още по-извънземен метод му предложи 🤣
Детето го отсвири🤪

# 528
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Ася, в Баден Вюртемберг сме.

# 529
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Е пак сте с по-добрата система.
Нямаше ли детето ти подобни задачи?

# 530
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Честно казано не спомням да е имал такива, особено във втори клас, ама може и да съм забравила.

# 531
  • Мнения: 9 361
Asyalein,
Това не е вертикална система, това е кубче за смятане. Смята се така: 33+7= 40; 5+2=7; 40+7= 47. Просто се запълват липсващите числа. Чертите са сложени, за да знае детето, кое число с кое се събира и кое е резултатът. Това си е обикновена задача.

# 532
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дени, аз горе написах, че не е “нашето” вертикално смятане, но явно не е толкова строго, колкото Мони сподели.

Ще изчакам и ще го питам как са им показали да смятат 57+5

# 533
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Като ми разказвате за тези екскурзии и лошо ми става...
И на мен така. Mr. Green Като имаш дете, което засега не желае да ходи на неколкодневни екскурзии с класа и ме хваща нервата как ще я караме, като такива мероприятия са задължителни от един момент нататък. Rolling Eyes
Отсега се е замислил как нямало да записва да учи френски, защото щяло да има Аустауш с Франция и щели да ги настаняват във френски семейства. Не коментирам още, защото има време, докато стигне до френския, от позицията на един 10-годишен нещата изглеждат по-различно, отколкото ако си на 13-14. Заложил е на "мъртвия" език, на латинския Wink, ама и там ще има една екскурзия в 8 клас на латинска тема, поне няма да е в други семейства (май).

За лоши отзиви на ученици, настанени в английски семейства, чувам за пореден път. За лоша храна, за не особено сърдечни отношения. Всичко е и до късмет, разбира се.
 

 

# 534
  • Мнения: 6 450
Аустауша не е задължителен при нас. Моите маймуни обичат да ходят на екскурзии и пътувания с класовете и отборите си, но френския аустауш го пропуснаха , бяха твърдо против.

# 535
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Децата от нашето училище, които са билингуал ходят на аустауш в САЩ, в малък университетски град Уест Лафайет Simple Smile Дъщеря ми ходи пролетта и беше много доволна, настаняват ги в семейства, при тях се хранят сутрин и вечер и почивните дни, обяда е в училището, където си купуват от кафетарията. Семейството ни пращаше ежедневно снимки, водиха ги до Чикаго. Дъщеря ми сега чака следващото ходене в 11ти клас Simple Smile.
В четвърти клас сина ми ходи на тридневна екскурзия с ICE до Айзенах, всичко беше много добре организирано от класната, тя също всеки ден ни изпращаше снимки какво са правили с децата.
Явно е въпрос на късмет.

# 536
  • Мнения: X
И аз ще съм доволна на аусташ в САЩ. 😁

Сега чета тук писмо от училището, в което изброяват разни условия и правила и най-долу чета, че всеки ученик трябва да си носи собствена каска за колело. Ми ние не притежаваме колела и каски и сега трябва да ходя да купувам само заради това пътуване. 🙄

# 537
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
моя приятелка преподава на 5-7 кл, незнам дали с тях или по- големите ходят до Франция, но в някакво вак. селище доколкото разбрах, беше ми казала кое, ама не запомних. Май и увеселителна част имаше...
Та явно не винаги е по семейства.

# 538
  • Мнения: 10 606
Ооооо добре тогава, няма да се занимавам с нокти! Налягам си парцалите да уча немски и като достигна необходимото ниво, счетоводството си е най-добре. Мотивирах се, трябва да успея! Relaxed

Нокти сигурно не, а татуировки как е? Simple Smile Моя приятелка, която от малка рисуваше добре, завърши учителски институт и накрая си отвори студио за татуировки и от години се занимава с това само.
В Германия сигурно татуировките са вървежни...

# 539
  • Немция
  • Мнения: 6 878
Да, даваш добра идея, татуировките в Германия наистина са много популярни.

Общи условия

Активация на акаунт