Юбилейна гореща НЕМСКА тема- 200 !!!

  • 22 693
  • 739
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: X
За непълнолетни го искат. Също и за първа лична карта.

# 316
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 746
Ясно, да си го опаковам в багажа Simple Smile Мерси много!

# 317
  • plovdiv
  • Мнения: 522
Здравейте, момичета.Малко странен въпрос имам към вас-някъде на немско- полската граница,на германска територия ,имало много голям магазин за дрехи ,на много ниски цени.Някоя от вас има ли идея кой е този магазин и къде се намира?Благодаря предварително.

# 318
  • Берлин
  • Мнения: 4 527
Ние ходим в Слубице. Около 40 мин.най-многи от Берлин с кола. Има огромен пазар с дрехи,работи и в неделя. Виж и тук http://polenmarkt.de/
Мм отказа цигарите,но аз не. Купувам там, пуша Ротмънс, който го няма в Берлин. А и цената е много добра 25-30€ на стек, почти като в Бг хихи

# 319
  • Мнения: 10 642
Момичета, ние се прибрахме от Германия вече. Концерта на Пинк беше невероятен. Да ви разкажа за останалото приключение... Значи, на летището Меминген всичко точно. Автобуса (ААЕкспрес) чакаше точно пред вратата на летището и изчакваше всички пътници от Уизер и Раянер (Уизер закъсня с половин час). Спря ни пред гарата в Мюнхен. Мушнахме се през първия вход, където видяхме U. Обаче се озорих доста с ето тези автомати за билети:



Не бяха преведени на английски, въпреки, че имаше опция за избор на английски. И докато налучкам кой точно от всички опции е нашия билет, случайно видях еднопосочния и казах това ще е, другото нямам нерви да го търся, ще изпуснем U8. Докато намерим и входа за самата линия също се омотахме малко. После валидирането на билета... Къде за Бога е "синята кутия", която трябва да подпечата билета!? Видяхме една синя кутия преди стълбите за U8, обаче там билета не влиза... След чуденка, реших да питам някой на английски и се оказа, че този тип билети не се подпечатвали. Навръщане от Олимпиапарк разбрахме защо, като видяхме сините автомати, от които много лесно си извадихме билетче, което вече влизаше в синята кутия.
За съжаление, компанията Фликсбус ни изменти гадно, като ни заряза във Виена, без да ни уведомят, че сме останали без автобус. И се наложи да си търсим по спешност други билети и транспорт за София. Така че, не препоръчвам да се резервират маршрути с Фликсбус.

Не можахме да намерим пейка за спане из целия град, а за тоалетна също много сложно... Добре че към 5 сутринта открихме ЗОБ Мюнхен (централната автогара), където имаше пейки. Улиците през нощта не даваха признак на живот (събота срещу неделя), за разлика от подлеза на гарата, където имаше един 24-часов Макдоналдс, в който хората влизаха да спят на топло на масите. Нарекохме го "Макдоналдса на спящите". Grinning Нас ни досрамя да поспим там. Grinning

Скрит текст:
Накрая се върнахме с автобус на Аир Кона от Виена. Автобуса и самото пътуване с тази фирма беше безупречно, въпреки, че беше пълен с бг цигани (които, обаче, доста културно пътуваха). Препоръчвам. Служителката на Инфо в автогара Ердберг във Виена беше супер услужлива и се развъня на Фликсбус да ги пита каква какво се случва с автобусите им, понеже се оказа, че има още измамени, освен нас. И сега ще искаме обезщетение за цялата гавра. Промениха ни маршрута от директен (Мюнхен-Пловдив) на с прикачване (Мюнхен-Виена-София), като изтъкнаха причина "поради operational reasons" (каквото и да значи това) и по новия маршрут автобуса не беше от Мюнхен, ами преминаващ през Мюнхен, и закъсня с час и половина да дойде в Мюнхен. От офиса им ме увериха, че автобуса на който щяха да ни прикачат във Виена, ще ни изчака. Е, да, ама автобуса си тръгнал от Виена по разписание, без да ни изчака, а ние нито уведомени, нито нищо. И така увиснахме във Виена, където нямаше офис на Фликсбус, да ходя да се разправям... В Мюнхен имаше, но от там ме уверяваха, че автобуса ще ни изчака - час и половина (!?).

В Мюнхен видях, че има още една автобусна фирма до България - Eurolines.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 21:31 от amy_nka

# 320
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 746
Оу, забравих да напиша, че има два типа автомати за билети и този е на дойче бан, а другия е син Sad Извинявайте. За фликсбус - наскоро пуснаха материал по някоя от телевизиите, че той си има разписание, което спазва, затова не е изчакал, т.е. няма значение какво са ви казали, каквото му пише в разписанието, това е. Закъснели, не закъснели, с билети, без, все тая. Поради тази причина бил толкова евтин. Не го оправдавам, да не си помислите нещо, просто имаше наскоро пътници, останали така по път.

# 321
  • Мнения: X
И да не са евтини билетите, защо ще изчаква и няма да си спази разписанието?

# 322
  • Мнения: 10 642
Ами, то е хубаво да си спазва разписанията, ама да си беше спазил и първия автобус разписанието, а не да тръгва с час и половина закъснение, така че да се губи връзката. Все пак и двата автобуса са на една и съща фирма и би трябвало да има координация, щом ще изпълняват даден маршрут. Аз не съм купувала два различни билета и маршрута. Те ми отмениха резервацията за директен маршрут Мюнхен-София, за който вече бях платила, пренасочвайки ме към нов маршрут с прекачване във Виена, на което аз не възразих, понеже нямаше разлика в продължителността на пътуването, а и трябваше да се приберем в понеделник. Би трябвало да си кооридинират автобусите, а не да зарязват на средата на пътя (маршрута) пътниците да се оправят. Или трябваше да търся спешно нов превоз същия ден или да останем на хотел във Виена до следващия автобус на Фликсбус за София, което беше чак след 2 дена. Според техния вътрешен правилник, в нашия случай е редно да ни компенсират за забавянето от една страна, за неуведомяването от друга, и за непредоставяне на услугата в цялост, от трета страна. Събрахме всички касови бележки и фактури и да видим какво ще стане. Дано не се стигне до жалби до ЕК...

# 323
  • Мнения: 7 099
amy_nka, не се отказвайте. Дори до жалби до ЕК да се стигне, не се предавайте. Това е безобразие.  #2gunfire

# 324
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Фликсбус са любимата фирма на мъжът ми. Като чуе за тях и се отказва от пътуване. Ходим с техен автобус до Леголанд. Как пък винаги имат закъснени от поне 40 мин. и в двете посоки. Всеки път!
amy_nka, тези автомати наистина са доста гадни, бях забравила, че на гарата има от тях.
Аз съм потресена от ужасията във Франкфурт. Преди няколко седмици имаше едно отвратително престъпление срещу 11 год. момиченце в Мюнхен и още не ми беше минало оттогава и сега и това... Знам че лоши и болни хора има навсякъде, но хич не ми харесва света тези дни...

# 325
  • Мнения: 6 486
Да докладвам, че не ми поискаха акт за раждане при подновяване на паспорт на дете.

# 326
  • Мнения: 10 642
Новината от Франкфурт я чухме и ние по радиото на връщане и ми се изправиха косите... Разбрали ли са вече какъв е бил тоя ненормалник? Сигурно е употребил нещо... А, детенцето в какво състояние е? Sad
Докато чакахме в метрото на връщане от Олимпиапарк ни се приближи един младеж немец и много настоятелно ни иска цигари, пък ние сме непушачи и не ми повярва, като му казах, че нямаме цигари, ами продължи да настоява, да сме му давали само една. Направи ми впечатление, че много пушат немците. Любовта им към бирата също не я разбирам. Simple Smile На стадиона се наложи да направя забележка на една немкиня, която ми пушеше в лицето. Другите немци ме изгледаха, гледай я пък тая чужденка, как си позволява да прави забележка за цигари... Ми как няма да си позволявам, обществено място е, нищо че "уж" отворено пространство. Като  седне до мен да ми пуши в лицето, остава да й гълтам дима и да се давя (с алергична астма съм). Ако не бях дошла специално за концерта, и не бях платила за премиум места на трибуна, едва ли щях да изтърпя някой да пуши до мен. За другия път със сигурност ще съм правостояща, де, да мога да мърдам свободно из стадиона. Simple Smile
Странен ми е начинът им на живот. Жените им, немкините, направо не мясат на жени. Чудя се какво им харесват мъжете... А, мъжете им на тия жени, не изглеждат зле.


# 327
  • Мнения: X
Детенцето е мъртво, извършителят е заловен.

Не знам как от един концерт успя да разбереш нещо за начина им на живот, да не говорим, че си имат най-различни начини на живот.

# 328
  • Мнения: 10 642
Детенцето е мъртво, извършителят е заловен.

Не знам как от един концерт успя да разбереш нещо за начина им на живот, да не говорим, че си имат най-различни начини на живот.

Правя сравнение "събота вечер в центъра на Мадрид" и "събота вечер в центъра на Мюнхен". Grinning

# 329
  • Мнения: 7 357
Генерални обобщения за начина на живот на германците от един концерт? Много смело!

Общи условия

Активация на акаунт