Как да се справя със свекърва и зълва?

  • 17 886
  • 276
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
Мъжът ти е меката китка в случая, свекървата и сестра му ще се простират, докъдето им разреши.

# 16
  • Мнения: X
Вече са ти го казали, ама упорито отказваш да разбереш - имаш проблем само и единствено с половина. Един истински мъж би имал капацитета да очертае категорични граници, които и най-гадните свекърва или зълва не могат да прекрачат. Един истински мъж би показал категорично, че ти и детето ви сте на първо място и НИКОЙ няма право да ви се меси. То в такъв случай двете не биха и посмяли и копче да кажат, защото ще знаят какъв ще е резултатът. Не говоря на изуст, виждала съм подобен случай - свеката е мн кофти човек сама по себе си, но сина отдавна я е поставил на мястото и е показал, че в неговото семейство никой друг няма думата освен той и жена му. И свеката не смее да се меси, колкото и да иска, защото знае, че ще има сериозен сблъсък със сина си. И жена му никога не ѝ се е налагало да се кахъри как да сразява свеката, да я кара да пада ,,в собствения си капан,, да вразумява мъжо. И двамата са си много стабилно и задружно семейство, каквито и трябва да бъдат. А ти се сражавай с вятърни мелници, след като имаш нерви и мисли следващите коварни планове как да разобличиш злобните зълва и свека и как да застанеш на челна стойка, та мъжа ти да вземе твоята страна и тази на семейството ви.

# 17
  • Мнения: X
Обърни го в обартен ред: Мъж си харесва жена която отначало е с него, а в последствие след намесата на "нейната" рода -та която я обработва психически е против него - какво ще кажеш и затова??
Същото!
Големи хора да позволяват да им се месят в отношенията ... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 488
Както и другите са казали, проблемът е в мъжа. Той е този, който трябва да постави ясни граници. Не се занимавай изобщо със свекървата и зълвата. Безмислено е. Говори сериозно и категорично с мъжа ти. Обясни твърдо кое е приемливо и кое неприемливо за теб и той да се оправя с майка си. Дано се осъзнае и да успеете да си запазите семейството. Ако той не го направи, значи, че е мамино синче, което не може да се отдели от полата на мама. Ти сама нищо не можеш да направиш. Никакви номера няма да ти помогнат. Само ще си отровиш още повече живота.

п.с. Леле, не мога да си представя свекърва ми да идва у нас да ми сменя килимите и да ми размества нещата😲 Директно съм пратила мъжо при мама, докато му се изясни кое му е семейството и кои са му приоритетите.

# 19
  • Мнения: 6 622
Да, това ме разби! ММ никога не би посмял да пипне нещо мое , а да не говорим да позволи на майка си.
Също така не мога да си представя някой друг да има ключ от вкъщи и да идва да преспива когато му хрумне.

# 20
  • Мнения: 2 488
Моята свекърва също има ключ от нашата къща, защото обстоятелствата го налагат. Но никога не би си позволила да дойде у нас без да е поканена, нито пък да ми размества нещата.

# 21
  • Мнения: 8 808
Авторке, мисля, че ще се разведете.
Затова съветът ми е да го направиш по-бързо. Мъжът ти няма да се промени, казвам ти го със сигурност.
А детето ви  кара петата година и вече разбира, че атмосферата у дома е отровна.
Не се занимавай с никого, мисли само за детето си. Мъжът ти вече е взел страната на двете свраки, а те явно са решили да ви разведат, за да има мъж вкъщи, който да се грижи за тях. Загубила си битката, както и цялата война, не го ли разбираш?
Ти обаче имаш дете и това налага да мислиш в негова полза. После ще създадеш ужасно много работа на психолози, които да оправят психиката на детето.Ако успеят.
ПП Мислиш ли какво слуша детето от баба си и баща си, докато майка му я няма и бабата спи у вас?

# 22
  • Мнения: X
Как може всеки втори съвет в подобна ситуация да е развод ?! Децата трябва да живеят с родителите си. Не на всяка цена, разбира се, но е абсурдно заради две нещастници да се разбие цяло семейство, което св грижи за детето си с любов, и в което липсва физическо насилие.
Авторке, преди да тръгнеш да се развеждаш, опитай да влезеш под кожата на мъжа си и ти да си тази, която манипулира. Не си изпускай нервите и играй интелигентно. Мъжа ти е ключа, но ако се обичате още и е грижовен, обича детето си и то е привързано към него, опитай.

# 23
  • Мнения: X
Здравейте,
Има ли някой идея как мога да се справя с тези две особи,  тъй като в момента те развалят брака ми!
Скрит текст:
Справят се доста успешно, с интриги и непрестанни номера, създават постоянно конфликти между мен и
съпруга ми, който заема в повечето случаи тяхната страна!
Скрит текст:
Понеже никога не съм попадала на подобни хора и отношение, нямам идея как да реагирам и как да обърна нещата в моя полза! И въобще как да се справя..не знам нито един номер или как да ги накарам да си паднат в капана сами..
Ще се радвам ако помогнете с идеи.
Не те, съпруга ти разваля брака ви.Защото позволява други хора да ви се месят.
Оправяй се с него.Ако той си е на "мястото", никой няма да може да ви се бърка.

# 24
  • Мнения: 922
Да така е, съпруга ти е виновен за това положение. Но той е голям мъж и няма да се промени. Никакви разговори няма да помогнат, защото той ще го приеме като обида или че  искаш да го скараш с тях. Тези случаи са неспасяеми, ако можеш да търпиш -търпи. Нищо няма да се промени. Изхода ти е само раздяла.
И да се върнеш всичко ще е от ден до пладне, ще ти обещава и овещава, но пак ще се върнат старите проблеми.
Това е патологично поведение, те щом умеят да го настройват и комнадват няма да го оставят до гроб. Която и да е на твоето място ще постъпват така с нея !
Сама си прави сметката какво искаш и какво да чакаш.
Пиша ти всичко това от личен опит. Е аз избрах да се оттърва от това непосилно бреме !

# 25
  • Мнения: X
Добре, че е нямало по мое време форуми....
Сега от изминалите години ММ сам си достигна до извода, че е вярвал много на родителите си и е бил манипулиран.
....говорили против мен и родителите ми, той се караше с тях, но нещо си оставаше подсъзнанието. РЕВНУВАХА!
Купуваме си жилище, неговите за развод говорят, все мислеха, че ще го "измамя" и "ограбя".
Не се разведох и не съжалявам.Отгледахме си децата, радваме се на внучета. Родителите му остаряха, дойде време да им припомням някои неща, а те отричат.

# 26
  • Мнения: X
Отричат, щото не им отърва да си признаят колко долно са постъпвали.

# 27
  • Мнения: 10 817
Как може всеки втори съвет в подобна ситуация да е развод ?! Децата трябва да живеят с родителите си. Не на всяка цена, разбира се, но е абсурдно заради две нещастници да се разбие цяло семейство, което св грижи за детето си с любов, и в което липсва физическо насилие.
Авторке, преди да тръгнеш да се развеждаш, опитай да влезеш под кожата на мъжа си и ти да си тази, която манипулира. Не си изпускай нервите и играй интелигентно. Мъжа ти е ключа, но ако се обичате още и е грижовен, обича детето си и то е привързано към него, опитай.
Принципно съм съгласна с всичко написано, но от друга страна за какво и е такъв „мъж” - без собственоо мнение и лесно манипулируем. Как се живее с такъв човек? Всеки ден трябва да крои планове как да го изманипулира по-добре от двете му роднини. Да не мисите, че и те ще спят, ще се надъхат още повече да интриганстват. И дори да успее да го прилъже на нейна страна, после всеки ден пък ще се чуди „до кога” и дали случайно днес няма да се пречупи под натиска на мама... Отвратителна ситуация, просто ме отвращават такива плазмодии...

# 28
  • Мнения: X
Добре, че е нямало по мое време форуми....
Сега от изминалите години ММ сам си достигна до извода, че е вярвал много на родителите си и е бил манипулиран.
....говорили против мен и родителите ми, той се караше с тях, но нещо си оставаше подсъзнанието. РЕВНУВАХА!
Купуваме си жилище, неговите за развод говорят, все мислеха, че ще го "измамя" и "ограбя".
Не се разведох и не съжалявам.Отгледахме си децата, радваме се на внучета. Родителите му остаряха, дойде време да им припомням някои неща, а те отричат.



Ами прекрасна история, браво, голяма героиня си!

# 29
  • Мнения: X
Скрит текст:
Добре, че е нямало по мое време форуми....
Сега от изминалите години ММ сам си достигна до извода, че е вярвал много на родителите си и е бил манипулиран.
....говорили против мен и родителите ми, той се караше с тях, но нещо си оставаше подсъзнанието. РЕВНУВАХА!
Купуваме си жилище, неговите за развод говорят, все мислеха, че ще го "измамя" и "ограбя".
Не се разведох и не съжалявам.Отгледахме си децата, радваме се на внучета. Родителите му остаряха, дойде време да им припомням някои неща, а те отричат.
[/quote]


Ами прекрасна история, браво, голяма героиня си!
[/quote]
Сарказмът е затова, че им припомням миналото ли?
Един пример-След сватбата си направихме вноска за кола, адресът е на ап. на родителите му.
 Отива ММ на гости на родителите си и му дават писмо, че номерът за кола е излезнал и да отидем да я закупим (това е след 7г-8г )да ама писмото било получено преди три месеца.Те го оставили в коридора на тоалетката и то паднало отзад и забравили да ни го дадат.Той се разплакал, а те го успокоявали, че нямаме нужда от кола.Те дават тяхната при нужда,а и аз искам кола, за да ходя по-често при родителите си.
Е, той вярваше, че казват истината. Наскоро карах свекървата на Задушница да прилее родителите си...та й припомних, че тогава ни скриха писмото.
Пак си купихме кола, ама вместо Лада,Трабант и то комби, че и аз го карах. 

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 17:02 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт