Отговори
# 105
  • Мнения: 13 512
Е, аз имам мома на 3г. 8 месеца. Двете заедно се лакираме- страшно ни е приятно да "споделяме" емоцията- тя се изживява като малка дама, аз пък съм щастлива, че я виждам толкова доволна от себе си.
Мислила ли си, ако сега споделяте такива емоции, какви ще ги споделяте на 7? Ами на 12? Какво ще и трябва тогава, за да се почувства привлекателна малка дама?
Още се намират емоции, които да споделям с децата си, дано не опра до лакирането  Sick
DIVA,видях те вчера да записваш час за маникюр за Георг . Не разбрах само: на кастинга за манекенки себе си или  Стела записа? 

# 106
  • Мнения: 2 759
...задоволи си любопитството и вече не я блазнят като преди...

    Вярвам точно в тази идеология - нека да опита, ако иска, и когато и мине 'интересното' да обсъдим темата. Не споделям мнението, че лакирането е едва ли не наркомания - щом на 3 г се лакира, какво ли ще прави на 7-8-9... Напротив, няма да избият в определен момент всички тия подтискани желания и детето ще расте с мисълта, че всичко може, но част от нещата не са това, което може би изглеждат.

    Била съм свидетел как в мюсюлмански общества се разрешава на 9-10 годишни момчета да ходят (карайки) на училище с колата на татко. Е, не съвсем официално, но... Щом в другите общества могат да са достатъчно отговорни в такава ранна възраст, защо не и нашите?

# 107
  • Мнения: 2 839
DIVA,видях те вчера да записваш час за маникюр за Георг . Не разбрах само: на кастинга за манекенки себе си или  Стела записа? 
Ей, не мирясваш! Какво проповядваш? Да облечем и ние всички като теб монашески одежди!? Мислиш не ти виждам лака!
И не беше за маникюр, а за педикюр. ИМа проблем с петите детето.

MechoPuh
, като си купиш фибичка после не ти ли се иска гривничка? А после герданче? После 2. Ако на това викаш наркомания - да, никога не стига. Такава е човешката природа.
И изобщо не става дума да се забранява каквото и да е. Също не съм фен на забраните. Но има неща, които могат да се заобикалят и отлагат.

# 108
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
А представяте ли си 1 клас с татос #Crazy

# 109
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 386

    .....Била съм свидетел как в мюсюлмански общества се разрешава на 9-10 годишни момчета да ходят (карайки) на училище с колата на татко. Е, не съвсем официално, но... Щом в другите общества могат да са достатъчно отговорни в такава ранна възраст, защо не и нашите?

Е, то това остава. Чудно ще я втасаме тогава.

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 15:01 от Леля Ог

# 110
  • Мнения: 495
и аз смятам, че е неподходящо за малки деца
да не говорим за случаи от типа: "Ами много искахме момиченце, обаче се роди момче и затова сега му оставяме дълга коса"???!!!
че и момченца с вързани опашки съм виждала
........................

# 111
  • София
  • Мнения: 39 941
Ох, не мога да изчета 6 страници. Може би ще се присъединя към мнозинството, което не възприема тези "модни тенденции" при малките деца.
Имам позната, която беше сложила обица-халка на сина си... защото на нея й харесвало. А на мен ми изглеждаше грозно.
Моята коса като ученичка беше много хубава, гъста и т.н. Мама не ми даваше да се къдря или боядисвам, пък и аз не намирах за необходимо.
Не бих разрешила подобни манипулации с косата на Дияна.

# 112
  • Мнения: 5 140
И аз съм от "консервите", НЕ одобрявам такива неща с дечицата, като пораснат да си решават сами какво ще правят с визията си.

Последна редакция: нд, 16 юли 2006, 18:41 от sineo4ka

# 113
  • Мнения: 1 841
И аз съм консерва, не одобрявам тези изгъзици. Между другото - преди много векове само робите са носили обици - било е белег за робство, нещо като отличителен знак, т.е. щом носи обица, значи е бил роб.

# 114
  • Мнения: 1 117
Нареждам се при старомодните мами! PeaceНе одобрявам такива палячовщини. Когато порасне и стане отговорен за себе си и постъпките си , ако иска и на маймуна да се прави.
За момиченцата не знам как е . Не мога да коментирам за момента. Но ако си имам щерка , ще съм по-либерална в това отношение, разбира се в границите на нормалното. Момиченцата стават жени и трябва от малки да са научени да държат на външния си вид.

# 115
  • Мнения: 664
Съгласна съм с мнозинството майки, но според мен тук не става въпрос консервативни или либерални родите ли сме. На 5г. едно момиченце е още дете, ако на тази възраст си изрусява косата, гримира се и т.н., какво ще прави на 15г., когато вече е в тийнеджърска възраст и е нормално да иска да експериментира с външния си вид? И без това децата ни живеят по-динамично и съзряват по-рано от нас на техните години, детството, което все пак им е останало, трябва да се изживее като такова. А да ги научим да се грижат за външния си вид, това няма нищо общо с правенето на кичури.

# 116
  • Мнения: 1 072
Не е от ЕГН-то, споко  Hug
От мойто ЕГН не се оплаквам и не се имам за "бабичка" , старомодна или "консерва"Simple Smile) обаче това за обеците на момченцето и аз не го разбирам. За малката кукла с кичурите - по-може. Сигурно е надула главата на майка си. Пък какво толкова - нали не се боядисва всеки месец:-)) Иначе то и аз съм ходила 2 пъти на фризьор през живота, харесвам си естествената коса просто.

# 117
  • Мнения: 2 759
MechoPuh, като си купиш фибичка после не ти ли се иска гривничка? А после герданче? После 2. Ако на това викаш наркомания - да, никога не стига. Такава е човешката природа.
 
   Не виждам нищо лошо в гривничките и фибичките... Стига да не носиш всичките си съкровища едновременно (знам ли newsm78) И ще те поправя: не в човешката, ми в женската природа.   bouquet

# 118
  • Мнения: 742
Е, аз имам мома на 3г. 8 месеца. Двете заедно се лакираме- страшно ни е приятно да "споделяме" емоцията- тя се изживява като малка дама, аз пък съм щастлива, че я виждам толкова доволна от себе си.
Мислила ли си, ако сега споделяте такива емоции, какви ще ги споделяте на 7? Ами на 12? Какво ще и трябва тогава, за да се почувства привлекателна малка дама?
Още се намират емоции, които да споделям с децата си, дано не опра до лакирането  Sick
Ами споделяйте си тогава, но не си вади изводи от контекста - темата  е достатъчно конкретна, за да седна да се обяснявам на теб или някой друг каква е връзката между мен и дъщеря ми и как прекарваме времето си заедно. То всъщност стана ясно де- от сутрин до вечер се лакираме и гримираме, а в почивките - носим прашки. Другата седмица смятам да ставаме блондинки, че ми омръзна да я гледам брюнетка.

Няма как да не се издразня, след като се заформя цяла тема за това, как ЧУЖДИТЕ деца са "малки к*рви", клоуни и прочее сволоч.
Айде моля, всеки да си гледа неговото. То е ясно, че по-хубаво, по-умно и по-добре възпитано няма да се намери.

Сещам се за "Майки срещу рока".

п.п. Що не почнете да сезирате социалните - да  вземат хората да "спасяват" такива деца от жестоките им родители.

# 119
  • Мнения: 5 877
Стига де.
Отиде темата, та се не видя.
Ставаше въпрос за изрусяването и за не особената му полезност за наскоро проходили мъници. Спор?

Принципно не си струва барута.

Общи условия

Активация на акаунт