Отговори
# 120
  • Мнения: 817
Е, аз не бих боядисала косата на детето си, много е малка още, но за обеци например не виждам нищо чак толкова лошо! Да правим такъв проблем за пробити ушенца ми се вижда доста пресилено! И всеки да си облича детето както иска! Peace

# 121
  • Мнения: 83
Много от приятелките ми бробиха ушите на момченцата си,защото преди 3-4 години беше много актуално.Някак си не ме притеснява,аз не бих го направила КОГАТО си имам син!
А за кичурите съм силно против,на всяква  възраст под 18г. и за двата пола Peace

# 122
  • Мнения: 23 457
Грешката определено не е в твоя телевизор. Може да съм ограничена или консервативна в това отношение, обаче и аз не ги разбирам и възприемам тези неща. Дано не се срещам с такива проблеми при отгелждането на моето дете, защото например ако повечето девойчета в първи клас са изрусени или боядисани, сигурно и Алекса ще поиска и не знам какво бих направила тогава...
Peace

# 123
  • Мнения: 6 472
....  Честно казано, от повечето изказвания останах с впечатлението, че авторките толкова държат да докажат колко разумно, стилно, с вкус към облекло и визия възпитават щерките си.


Знаеш ли, не държа да се  показвам пред никого, най- малко пък тук, където ни ви знам, ни ви познавам!
Темата я пуснах, защото ми е много интересно, къде е според другите границата. Давала съм на дъщеря ми да се гримира, макар и само в къщи и  макар че предпочитам да не го прави и намирам начини да не го прави, без да и се забранява директно. Обеци също има. Има и някакви чехли,  които в общи линии минават за дамски и рокля с гол гръб има. Винаги се е обличала както намери за добре, но когато се купуват дрехи аз също имам думата. За мен границата е до тук. Изобщо не става въпрос за спартанско възпитание, а по- скоро за възпитаване на вкус и спазване на някакви норми на благоприличие. Дъщерята на съседката не е спиране от никакви "дамскси" изцепки. Мерака за лакиране и гримиране и мина одавна. Сега я влекат други неща - гледа Пълна промяна по Фокс Лайф, обяснява на всички за пластичните операции и иска майка и да я води на кола маска, защото имала ужасни косми, а не трябвало да се бръснат (тя беше пробвала, разбираш ли).
Та ти къде казваш точно би поставила границата или смяташ, че няма нужда от такава newsm78

И между другото нямам нито една татуировка, не нося тигрови блузки от ламе и на времето майка ми не ми е давала да нося такива. Никога не съм се почувствала ощетена, не смятам, че съм загубила нещо и винаги ми е било обяснявано, така че повече не съм проявявала интерес.

# 124
  • Мнения: 2 759
...и иска майка и да я води на кола маска, защото имала ужасни косми, а не трябвало да се бръснат (тя беше пробвала, разбираш ли).

    Каквито майките:    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80776.0    - такива и дъщерите  Twisted Evil
    Ако за родителите окосмяването е абсолютно неприемливо, как да се обясни на детето, че... не може/не трябва/рано е/нещо друго?

# 125
  • Мнения: 817
...и иска майка и да я води на кола маска, защото имала ужасни косми, а не трябвало да се бръснат (тя беше пробвала, разбираш ли).

    Каквито майките:    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80776.0    - такива и дъщерите  Twisted Evil
    Ако за родителите окосмяването е абсолютно неприемливо, как да се обясни на детето, че... не може/не трябва/рано е/нещо друго?
Еееееееее, а на теб много ли ти харесват храсталаци под мишниците? Sick

# 126
  • Мнения: 2 759
Еееееееее, а на теб много ли ти харесват храсталаци под мишниците? 

    За добро или зло сме създадени СЪС косми. На нас ни растат, на мъжете ни им растат и на децата също. Мислите ли, че те нямат определена роля за нормалното функциониране на организма? Страх ме е, че навредихме на природата, сега правим това и с телата си. А харесването/ нехаресването се определят от... 'модата', 'пропагандата' или както ви харесва.. Сигурна съм, че ако излязат 'последни научни открития', които да сочат, че от колата/епилатора се хваща например рак на кожата(или епилепсия) популярността ще спадне доста рязко.

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 23:27 от MechoPuh

# 127
  • Мнения: 6 472
...и иска майка и да я води на кола маска, защото имала ужасни косми, а не трябвало да се бръснат (тя беше пробвала, разбираш ли).

    Каквито майките:    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80776.0    - такива и дъщерите  ::
    Ако за родителите окосмяването е абсолютно неприемливо, как да се обясни на детето, че... не може/не трябва/рано е/нещо друго?

Аааа ясно схванах - ти не се обезкосмяваш и водиш природосъобразен начин на живот, съобразен с последните научни изследвания, свързващи рака и епилирането Mr. Green Аз пък някъде бях чела, че третирането на косата с боя, също водело да рак, а носенето на прашки до хемороиди, ама карай, нали детето иска, що да не му дам newsm78
И да ти кажа има неща, които не правя пред децата, като секс и обезкосмяване примерно Wink Нооо за сметка на това има достатъчно съседски дечица, на които подробно им се разяснява и показва цялата процедура, та има от къде да научи и на кой да подражава Wink Горкото ми дете, попаднало на майка консерва и преждевременна пенсионерка, ама добре че поне от улицата на хубави работи го учат Sunglasses

А между другото ти имаш ли деца?

# 128
  • София
  • Мнения: 4 868
а проблемът с обезкосмяването какъв е?
според мен е въпрос не толкова на мода, колкото на лична хигиена. както не е все едно дали ще си ходиш с пъпки по лицето или ще потърсиш начин за правилно третиране на кожата. не се умира от косми и от пъпки, но в общия случай човек се чувства много по-добре, когато ги няма, нали? предпочитам да заведа дъщеря си на козметик, вместо да я оставя да се чуди как да прикрие или премахне косми и пъпки по тялото си.

и всъщност аз не изпитвам никакви терзания по отношение на външния вид на чуждите деца. вълнувам се от това да науча собствените си дъщери на съобразителност и умереност по отношение на външния им вид. правя го основно с напътствия и примери и се надявам никога да не ми се случва да налагам забрани и да ги принуждавам да приемат моя избор. коментираме при какви случаи какви дрехи избираме аз и баща им, кое за кога е подходящо, какви са изискванията на етикета и те се учат....

ако в софия ленд мога да ги заведа с коси сплетени на негърски плитки, на мероприятие в хилтън (освен ако не е карнавал) ще отидат със семпли прически, съобразени с повода.
голият гръб може да е много подходящ за горещите дни, но не и в училище, където акцентът съвсем не трябва да е върху дрехите.
ако за нас лакирането и гримирането са чудесни моменти на споделяне и близост, това не прави детските лакирани нокти и гримирано лице непременно красива гледка извън дома.

разбира се, това важи за моите деца. другите деца си имат други родители с други възгледи и принципи.... не съм длъжна нито да ги харесвам, нито да ги променям.

# 129
  • Мнения: 819
Според мен за всичко си има време! Това,че аз се обезкосмявам,лакирам,гримирам и т.н. не ознчава,че дъщеря ми трябва да го прави-не и на тази възраст / 4г./ И тя много добре вече го разбира, знае,че това,което може да е хубаво за голям човек,за дете не е / лак,грим,обеци и т.н./ и не настоява,при това не заради моя забрана, просто се опитвам да и обясня и да и създам критерии за естетичност, пък избора сама да си го прави!
А за космите- много момиченца имат косъмчета по краката още от малки, но не бих завела моето примерно на 7 год. на кола маска! Малко прекалено ми се вижда!

# 130
  • София
  • Мнения: 4 494
а проблемът с обезкосмяването какъв е?
според мен е въпрос не толкова на мода, колкото на лична хигиена. както не е все едно дали ще си ходиш с пъпки по лицето или ще потърсиш начин за правилно третиране на кожата. не се умира от косми и от пъпки, но в общия случай човек се чувства много по-добре, когато ги няма, нали? предпочитам да заведа дъщеря си на козметик, вместо да я оставя да се чуди как да прикрие или премахне косми и пъпки по тялото си.

и всъщност аз не изпитвам никакви терзания по отношение на външния вид на чуждите деца. вълнувам се от това да науча собствените си дъщери на съобразителност и умереност по отношение на външния им вид. правя го основно с напътствия и примери и се надявам никога да не ми се случва да налагам забрани и да ги принуждавам да приемат моя избор. коментираме при какви случаи какви дрехи избираме аз и баща им, кое за кога е подходящо, какви са изискванията на етикета и те се учат....

ако в софия ленд мога да ги заведа с коси сплетени на негърски плитки, на мероприятие в хилтън (освен ако не е карнавал) ще отидат със семпли прически, съобразени с повода.
голият гръб може да е много подходящ за горещите дни, но не и в училище, където акцентът съвсем не трябва да е върху дрехите.
ако за нас лакирането и гримирането са чудесни моменти на споделяне и близост, това не прави детските лакирани нокти и гримирано лице непременно красива гледка извън дома.

разбира се, това важи за моите деца. другите деца си имат други родители с други възгледи и принципи.... не съм длъжна нито да ги харесвам, нито да ги променям.
Peace ТОЧНО ТАКА
има неща които са позволени в къщи - под формата на игра с приятелките си, но на вън НЕ

# 131
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
И аз нещо не мога да ги възприема тези неща. А определено не съм старомодна. Обличането с модни дрешки - да, но обеци и кичури - в никакъв случай. А вчера, представяте ли си, слушах разговор на опашката в близкия супер между няколко 9-10 годишни хлапета. Момиченцето се хвалеше, че мама му обещала да му направи истинска татуировка на крака. После уточни, че не някаква малка, а голяма за да се вижда. Едното момченце каза, че предпочита временните, защото го е страх от иглата. Другото девойче уточни, че също са му обещали тату, но като се върнат от море. Само едното момченце уточни, че със сигурност ще си направи, защото родителите му били обещали, но чак като стане на 14 г., понеже имало опасност кожата му да се разтегли и татуто да се деформира. И щяло да е грозно. Умът ми не успя да побере този разговор. Naughty

# 132
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз нещо не мога да ги възприема тези неща. А определено не съм старомодна. Обличането с модни дрешки - да, но обеци и кичури - в никакъв случай. А вчера, представяте ли си, слушах разговор на опашката в близкия супер между няколко 9-10 годишни хлапета. Момиченцето се хвалеше, че мама му обещала да му направи истинска татуировка на крака. После уточни, че не някаква малка, а голяма за да се вижда. Едното момченце каза, че предпочита временните, защото го е страх от иглата. Другото девойче уточни, че също са му обещали тату, но като се върнат от море. Само едното момченце уточни, че със сигурност ще си направи, защото родителите му били обещали, но чак като стане на 14 г., понеже имало опасност кожата му да се разтегли и татуто да се деформира. И щяло да е грозно. Умът ми не успя да побере този разговор. Naughty

На тази възраст ако знаете колко съм си фантазирала и измисляла разни работи. Лъжех момчетата, че ние момичетата сме попаднали на някакво скрито съкровище и те ни вярваха и идваха да ни подслушват за да разберат къде е. Така, че не е задължително да е истина чутото от теб.

# 133
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Силно се надявам да са си фантазирали. Но лошото е, че вече съм виждала деца с татуировки точно на тази възраст.

# 134
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 387
Силно се надявам да са си фантазирали. Но лошото е, че вече съм виждала деца с татуировки точно на тази възраст.

Стига, бе! Как едно дете издържа на подобна болка!?
newsm78...Че и да стои мирно. Сигурно ли е, че става въпрос за истинска татуировка?

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 17:26 от Леля Ог

Общи условия

Активация на акаунт