Моля за съвет, направих грешка и от три години страдам

  • 7 729
  • 165
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 430
Ти си класическа жертва на психическо насилие. Приятелят ти е психично болен, или алкохолик, или се друса. Или просто лош човек. Ако останеш ще те смачка съвсем. Изборът е твой.

# 46
  • Мнения: 10 915
Само като прочетох и се ядосах адски много. Да те тормози така с години. Като не му отърва, че си се целувала с друг да си беше събрал багажа, а не да реве като някоя кифла... 3 години... ОМГ!!! А ти... завиждам ти на търпението, ама в отрицателния смисъл. Този човек си е бил такъв винаги, сама казваш, че си е ревнив, ти просто си му дала повода и сега ще ти го изкара през носа.
Рядко давам съвет за развод, обаче тука положението е неспасяемо. Все ще се тръшка месец, два, година... но толкова време, с такъв интензитет... и на него завиждам за търпението и ината. Ако го беше вложил с нещо смислено и градивно, щеше сигурно да преуспее в живота...
Махай се докато детето още не разбира какво се случва, защото такива травми ще му нанесете. И тази глупост с най-добрия баща.. я, стига! Добрият баща не тормози майката на детето си ден и нощ, с години...

Последна редакция: пт, 28 юни 2019, 00:12 от Elimelihubaveli

# 47
  • Мнения: 26
Отговарям на предните няколко коментара и добавям нещо към основната ми теме.
1. Не пие и не се друса
2. Останахме заедно защото и двама не искахме да се разделим
3. Показах, част от коментарите с надеждата да види, че това НЕ Е НОРМАЛНО. И СЕ ОКАЗА, ЧЕ АЗ НЕ СЪМ ГО ПРЕДСТАВИЛА ПРАВИЛНО. Та на вниманието на всички които ми обърнаха внимание. ЦЕЛУВКАТА СЕ СЛУЧИ В ТОАЛЕТНА НА ЗАВЕДЕНИЕ, АЗ БЯХ МНОГО ПИЯНА А ТОЙ МЕ ВИДЯ ДА ИЗЛИЗАМ ОТ ТАМ. ТОВА БИЛО МНОГО ВАЖНО ЗАЩОТО ТОВА КАК СЪМ ГО ОПИСАЛА БИЛО ПОДВЕЖДАЩО. Явно трябва да съм мнооого подробна. Та бяхме в заведение, въпросния мъж ме засече в тоалетната след като му се обадих от там зверски пияна за да му кажа, че този флирт трябва да спре защото се чувствах отвратително, докато излезна той дойде и така.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 758
Аз вече започвам да се смея.

Той е отличен баща иначе...
Никога няма да ми посегне...

Класика.

# 49
  • Мнения: 34
Просто му кажи всичко за последен път и изискай от него да посещавате семеен консултант или приключи с него веднъж завинаги. Нека избере той, ако държи на Вас и детето, ще тръгне на тоя консултант и ще се опита да спаси семейството се, ако ли не за какво Ви е още мъки за Вас и детето. Бъдете рязка без да омеквате.

# 50
  • Мнения: 673
Подкрепям мненията, че човекът до теб е психически насилник, че даже клонящ към психопатия - да причиняваш такъв тормоз на човек, когото твърдиш, че обичаш и който е родител на детето ти!?! Това не граничи със здравия разум!
Съветът ми е да си намериш работа, да дадете детето на детска градина, да започнеш да се движиш между други хора, да имаш приятели, с които да излизаш и да се срещаш - всичко това ще ти създаде чувство на някаква критичност към ситуацията и се надявам да успееш да видиш верния път, а той е - раздяла с този човек! Дори и да е добър баща, а ако е - той ще продължи да се грижи за детето си, той не е добър партньор. На работа се ходи не само заради пари, а и за лична удовлетвореност, социализиране и развитие. Финансовата ти зависимост от него допринася за усложняване на случая.
А родителите ти, близките ти приятели какво мнение имат за ситуацията?
Не продължавай така твърде дълго. И без това доста е продължило и рискуваш да станеш лабилна и ти или изходът да е доста по-труден. Успех!

# 51
  • Мнения: 26
Просто му кажи всичко за последен път и изискай от него да посещавате семеен консултант или приключи с него веднъж завинаги. Нека избере той, ако държи на Вас и детето, ще тръгне на тоя консултант и ще се опита да спаси семейството се, ако ли не за какво Ви е още мъки за Вас и детето. Бъдете рязка без да омеквате.
Каза, че иска да ходим на семеен терапевт, това е напредък да видим дали ще стигнем до там.

# 52
  • Мнения: 34
Просто му кажи всичко за последен път и изискай от него да посещавате семеен консултант или приключи с него веднъж завинаги. Нека избере той, ако държи на Вас и детето, ще тръгне на тоя консултант и ще се опита да спаси семейството се, ако ли не за какво Ви е още мъки за Вас и детето. Бъдете рязка без да омеквате.
Каза, че иска да ходим на семеен терапевт, това е напредък да видим дали ще стигнем до там.



Браво! Дано Ви помогне и намерите път един към друг и той да се успокой и целия тормоз за Вас да приключи.

# 53
  • Мнения: 26
Подкрепям мненията, че човекът до теб е психически насилник, че даже клонящ към психопатия - да причиняваш такъв тормоз на човек, когото твърдиш, че обичаш и който е родител на детето ти!?! Това не граничи със здравия разум!
Съветът ми е да си намериш работа, да дадете детето на детска градина, да започнеш да се движиш между други хора, да имаш приятели, с които да излизаш и да се срещаш - всичко това ще ти създаде чувство на някаква критичност към ситуацията и се надявам да успееш да видиш верния път, а той е - раздяла с този човек! Дори и да е добър баща, а ако е - той ще продължи да се грижи за детето си, той не е добър партньор. На работа се ходи не само заради пари, а и за лична удовлетвореност, социализиране и развитие. Финансовата ти зависимост от него допринася за усложняване на случая.
А родителите ти, близките ти приятели какво мнение имат за ситуацията?
Не продължавай така твърде дълго. И без това доста е продължило и рискуваш да станеш лабилна и ти или изходът да е доста по-труден. Успех!
Не съм споделял с никой до сега. Това е най-трудното решение. Знам, че не трябва да е така, знам, че продължава прекалено дълги, знам, че няма да се промени и въпреки това не знам защо не мога да си тръгна. 😭

# 54
  • Варна
  • Мнения: 36 758
То без друго е ясно, че няма да го направиш.

# 55
  • Мнения: 2 503
Mисля,че човек толкова фиксиран в някаква целувка в тоалетна,след време може да стигне фатално далеч.

# 56
  • Мнения: 26


Браво! Дано Ви помогне и намерите път един към друг и той да се успокой и целия тормоз за Вас да приключи.
[/quote]

Ще видим, докато не изберем терапевт и не започнем да го посещавам на нищо не вярвам

# 57
  • Мнения: 7 430
Авторке, май не проумяваш в каква ситуация си, колко е ненормална и опасна? Добре ти е промил мозъка. Почти започваш да го защитаваш. Както споменаха по- горе, Стокхолмски синдром.

# 58
  • Мнения: 46 575
Като изключим тези му фази той е невероятен баща, хората от страни се изумява колко време прекарва с нас, как се грижи, играе с детето. Никой не би предположил, че се случва неща токаво точно с нас. Всички мислят, че сме идеалното семейство.
Класика.
И после в новините - мъж уби жена си. За съжаление описваш нещо много страшно, а по-страшното е, че не осъзнаваш в каква опасност си.
Дори след раздялата ще си в опасност, камо ли в едино легло с него.
Сподели с най-близките си, родители, брат, сестра...

# 59
  • Мнения: 39 513
А как се оказа езика на целуващият в твойта уста. Щот така описано, влиза си човек да пишка, а някакъв луд го целува. То верно след Кубрат Пулав вече на нико да се ненадява

Общи условия

Активация на акаунт