За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 492
  • 764
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 471
На малката ми се появи обелена коричка с кръв под нея на скалпа. ☹ Може ли да е круст и как да я третирам? До сега използвах крема на Мустела против крусти, но само по веждите и бързо се оправи. За тези по главата не съм мазала с нищо, а само мия косата веднъж на два дни с Мустела шампоан против крусти. Не е имало кръв до сега обаче. 🤔

Скрит текст:
Приличат на крусти. Може да се чешала и да е разранила. Ние се преборихме с крустите с кремчето на Биодерма преди баня, а след баня с четка разресвах. За 1 седмица се махнаха. Щом имате на Мустела ползвайте него и след това нежно разресвайте, без да ги чоплите. 😊🍀

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 545
На малката ми се появи обелена коричка с кръв под нея на скалпа. ☹ Може ли да е круст и как да я третирам? До сега използвах крема на Мустела против крусти, но само по веждите и бързо се оправи. За тези по главата не съм мазала с нищо, а само мия косата веднъж на два дни с Мустела шампоан против крусти. Не е имало кръв до сега обаче. 🤔

Скрит текст:
Приличат на крусти. Може да се чешала и да е разранила. Ние се преборихме с крустите с кремчето на Биодерма преди баня, а след баня с четка разресвах. За 1 седмица се махнаха. Щом имате на Мустела ползвайте него и след това нежно разресвайте, без да ги чоплите. 😊🍀

Благодаря, Ducet0! И аз така мисля да направя, но понеже е леко разранено и близо до фонтанелата, та се чудя ок ли е с Мустела директно отгоре или да изчакам да зарасне.

# 77
  • София
  • Мнения: 360
На малката ми се появи обелена коричка с кръв под нея на скалпа. ☹️ Може ли да е круст и как да я третирам? До сега използвах крема на Мустела против крусти, но само по веждите и бързо се оправи. За тези по главата не съм мазала с нищо, а само мия косата веднъж на два дни с Мустела шампоан против крусти. Не е имало кръв до сега обаче. 🤔

Скрит текст:

Най-вероятно се е разчесало човечето. При нас най-добър ефект имаше намазване със зехтин преди къпане и разресване с гребен след това.

# 78
  • Мнения: 1 471
Happy_life, и синковеца имаше такива разчоплени. Мазала съм и върху тях, но не минавах с четката просто върху разраненото.
Със зехтин започнах и аз, но много ми миришеше детето на салата и прекратих. 😃😃

# 79
  • Мнения: 2 836
Най-добре да каже докторът, който ги е изписал.
Мерси, но за да питам тук..значи не съм успяла да се свържа с доктора

# 80
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
В листовката би трябвало да пише колко е стандартния курс на лечение. Но едва ли е по малко от 5 дни.

# 81
  • Мнения: 892
Най-добре да каже докторът, който ги е изписал.
Мерси, но за да питам тук..значи не съм успяла да се свържа с доктора
Дори не казвате кои са „антибиотичните капки”, а бебето е на 40 дни. С най-добри чувства го казвам.

# 82
  • Мнения: 2 361
Момичета, бебка е на 40дни. Има конюнктивит, изписаха капки с антибиотик, но не зная колко дни се слагат. Слагам днес 3ти ден, като минавам и окото с памуче с лайка

Според мен спрете лайката,защото е алерген.По-добре с физиологичен разтвор Simple Smile

# 83
  • Мнения: 7 776
Алерген е, ако я пие. За промивка на очето може само да помогне. Това е моето мнение.

# 84
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Какво е подходящо обезопасяващо средство за бебе на година и половина в басейна или морето? Жилетка или някакъв специален пояс? Въобще не желае някой да го държи, иска сам.

# 85
  • Мнения: 13 082
Пояс-гащи може би?! Имам такъв от голямата, тя като цяло не беше много любител на морето, не че сега е, но първата години седя два три пъти в него. От Джъмбо съм го купувала.

# 86
  • Мнения: 683
Моят само като види, че поясът от джъмбо се приближава и изпада в ужас. Обаче обикновено им се кефят. Онлайн съм срещала и едни като пояс с жилетка и
мисля на следващото море да пробвам с него.

# 87
  • Мнения: 635
Алерген е, ако я пие. За промивка на очето може само да помогне. Това е моето мнение.
Напълно съм съгласна. Миналата година бебо имаше конюнктивит и промивките с лайка много и помогнаха. И тази година също и се възпалиха оченцата, с тази разлика че няма секрет. На първия преглед казаха че е пак конюнктивит, изписаха капки тобрадекс. Уви подобрение имаше но малко. Отидох за втори преглед и казаха алергия. Та въпроса ми е мога ли наистина да слагам тези капки цял месец+ капки финистил? На мен лично ми се струва че не е редно, но все пак да питам и вас.

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 596
За влизането във водата направих проучване сред приятелки. Едната купи за 40 лева пояс с презрамки, ходиха на басейн, бойкот на втори ден, друга каза за този тип, че не били удобни и не ги харесвали децата. Ние купихме с гащи, опитахме да го наденем в тях, рев, някак не ми се струва удобно да е с такъв и сам да си влиза и излиза, но нашият човек свиква с всичко ново трудно, не е критерий голям. Общо взето ми казаха да търсим обикновен пояс, имали размери по възраст. Купихме, ама даже не го надухме, та личен опит не мога да споделя. За ръцете били за по-големи деца ми казаха. Из фейсбук мернах мнения, че на Декатлон са качествени вариантите за пояси, на Джъмбо се късали бързо, там споменаха и за бебешки жилетки.

# 89
  • Мнения: X
Алерген е, ако я пие. За промивка на очето може само да помогне. Това е моето мнение.
Напълно съм съгласна. Миналата година бебо имаше конюнктивит и промивките с лайка много и помогнаха. И тази година също и се възпалиха оченцата, с тази разлика че няма секрет. На първия преглед казаха че е пак конюнктивит, изписаха капки тобрадекс. Уви подобрение имаше но малко. Отидох за втори преглед и казаха алергия. Та въпроса ми е мога ли наистина да слагам тези капки цял месец+ капки финистил? На мен лично ми се струва че не е редно, но все пак да питам и вас.


При нас лайката влоши нещата, окото й много се зачерви и започна да сълзи много повече. Спрях лайката и чистих само с ФР и се оправи за няколко дни, вече не беше червено окото й. Сигурни ли сте, че е конюнктивит, само на едното око ли е? При нас беше само едното око, педиатъра изписа тобрадекс, но като прочетох листовката се уплаших и записах час за очен лекар в клиниката на Ами буе. Въпреки че очната лекарка там ме издразни с някои неща, тя каза, че тези капки са безсмислени да се капят, няма да помогнат и не е нужен антибиотик. Оказа се, че е запушено слъзното каналче, че е често срещано при бебета под годинка, след това го израстват и ми показа как да правя масажи около окото, че да го отпушвам до тогава. След един ден подобрението беше драстично, а на втория нямаше и помен от "конюктивита". Отидете на консултация с очен лекар, наистина ще ви помогнат най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт