За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 411
  • 764
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 218
Здравейте, бихте ли ме посъветвали как най точно да меря температура на бебе и конкретни термометри. В момента имам безконтактния на лидл, но съм убедена, че показва по малко..
Благодаря предварително на отзовалите се Heart

# 91
  • София
  • Мнения: 18 635
Измерете ректалната температура и извадете от стойността 0,5 единици
Най~обикновен термометър..

# 92
  • Мнения: 892
Здравейте, бихте ли ме посъветвали как най точно да меря температура на бебе и конкретни термометри. В момента имам безконтактния на лидл, но съм убедена, че показва по малко..
Благодаря предварително на отзовалите се Heart
Има доста мнения, че безконтактният на лидл не е точен.
Аз меря с електронен ректално и подваждам 0,5.

Последна редакция: чт, 04 юли 2019, 10:46 от L i m a

# 93
  • Мнения: 35 069
Може ли съвет?
Синът ми е на година и 9 месеца и определено вече не иска да пие мляко преди сън, но го чака , защото само това е моментът , в който дава и иска да го гушкам. Уж пие млякото, но 100 мл ги " пие" 20 Мин, гризе биберона, играе, но иска да го гушкам. Как да процедирам? Не мога да го сложа в леглото директно след къпане, ще иска да го гушкам , а ако махна млякото директно не знам дали пък няма да плаче за него.. не знам как да реагирам в тази ситуация..

# 94
  • Мнения: 13 079
Пробвай една вечер без мляко само с гушкане.

# 95
  • Мнения: 683
Аз бих направила млякото, подготвям си го на 1 ръка разстояние, без да го вижда и гушкам. Ако се наложи давам млякото и пробвам пак след време.

# 96
  • Мнения: 260
Момичета, малката си дърпа ушите постоянно, чак вчера си разкарвали едното. На какво може да св дължи това, че майками ме наплаши, че били гъбички

# 97
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Зъби, инфекция. Ако е инфекция ще има и температура.

# 98
  • Мнения: 72
Здравейте! Бебето ми е на 40 дни и иска да е на ръце постоянно и да вървя, ако го оставя някъде започва неистов рев. Не издържам физически вече. Някой има ли подобен проблем и как се справяте?

# 99
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте, бихте ли ме посъветвали как най точно да меря температура на бебе и конкретни термометри. В момента имам безконтактния на лидл, но съм убедена, че показва по малко..
Благодаря предварително на отзовалите се Heart

Безконтактният на Лидл не е точен, правила съм проверка с живачен термометър.

Аз използвам ушен термометър на Браун и съм доволна (доста години вече го ползвам и не ме е подвеждал).

_mells_, опитай да го сложиш в слинг. Така ще се успокои и на теб ще ти е по лесно да се носите по този начин. Прочети повече за четвърти триместър, може да е от полза.

# 100
  • Мнения: 1 134
Моето дете е на година и месец и вече не пие мляко вечер. Много болно ми беше в съзнанието, но....тя също пиеше малко и дълго време, ревеше, искаше игра, плашеше се вече от шишето и не го е потърсила...за съжаление.

# 101
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Само слинг ще е спасението ти. Иначе е напълно нормално поведение за едно бебе. Ако искаш помощ относно бебеносенето може да ми пишеш на лични. Със слинга ще можеш да си вършиш домакинската работа например и бебето ще е спокойно.

# 102
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте! Бебето ми е на 40 дни и иска да е на ръце постоянно и да вървя, ако го оставя някъде започва неистов рев. Не издържам физически вече. Някой има ли подобен проблем и как се справяте?

Да не те стресирам, но моят синковец 4 месеца съм го носила, ядеше и спеше върху мен. Има бебета, които имат по-голяма нужда от физически контакт с мама. Издържа се и съвета за слинг /аз предпочитам май тай/ е много добър - поне да не те болят ръцете. Ние купихме и люлка, която също малко помагаше.

# 103
  • Мнения: 5 478
Моята на годинка отказа категорично пиенето на мляко вечер, а после и сутрин. Блъскаше и хвърляше шишето, съответно аз прецених, че няма нужда да настоявам, щом явно не го иска вече.

# 104
  • Мнения: 1 134
Моята на годинка отказа категорично пиенето на мляко вечер, а после и сутрин. Блъскаше и хвърляше шишето, съответно аз прецених, че няма нужда да настоявам, щом явно не го иска вече.
Познато 😂
Нашата сутрин още го пие, но сигурно и там ще прави скоро циркове.

Общи условия

Активация на акаунт