За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 538
  • 764
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 35 140
Аз ползвах гащеризончета, докато не започна да се изправя и да ходи, че се подхлъзваше с тях иначе.
А с твниска и панатлонки си го обличам и като съвсем малък.

# 391
  • Мнения: 1 134
Капките със симетикон запичат. Виж лефакса от тях ли е. Отделно си трябва пробиотик, за да спомага. Бебето, ако помня правилно, е малко, а щом е и на смесено хранене, не трябва да пропуска ден без изхождане. Моят син имаше големи проблеми от едно Ам, та може и при вас да има доп.запичащ ефект.
Да, малка е още - на две седмици, а Лефакс наистина е със същото активно вещество и може това да е причината. Добре, че снощи се изака, че щях да я мисля цял ден. Май ще намаля дозата на капките. Бих се посъветвала и с педиатъра ни, но не ми вдига.

# 392
  • Мнения: 687
Капките със симетикон запичат. Виж лефакса от тях ли е. Отделно си трябва пробиотик, за да спомага. Бебето, ако помня правилно, е малко, а щом е и на смесено хранене, не трябва да пропуска ден без изхождане. Моят син имаше големи проблеми от едно Ам, та може и при вас да има доп.запичащ ефект.
Да, малка е още - на две седмици, а Лефакс наистина е със същото активно вещество и може това да е причината. Добре, че снощи се изака, че щях да я мисля цял ден. Май ще намаля дозата на капките. Бих се посъветвала и с педиатъра ни, но не ми вдига.
На мен много ми помогна гроздова вода от Англия,не е скъпа. Но едното ми момче много рева от колики и това му помогна. И аз давах лефакс и много ги запичаме през 4 дена правех или клизма с мелилакс или глицеракс свещички.

# 393
  • Германия
  • Мнения: 3 437
На мен гащеризоните никога не са ми били особено удобни, от съвсем малка я обличах с клинче и блуза/тениска над бодито.

# 394
  • Мнения: 1 134
Капките със симетикон запичат. Виж лефакса от тях ли е. Отделно си трябва пробиотик, за да спомага. Бебето, ако помня правилно, е малко, а щом е и на смесено хранене, не трябва да пропуска ден без изхождане. Моят син имаше големи проблеми от едно Ам, та може и при вас да има доп.запичащ ефект.
Да, малка е още - на две седмици, а Лефакс наистина е със същото активно вещество и може това да е причината. Добре, че снощи се изака, че щях да я мисля цял ден. Май ще намаля дозата на капките. Бих се посъветвала и с педиатъра ни, но не ми вдига.
На мен много ми помогна гроздова вода от Англия,не е скъпа. Но едното ми момче много рева от колики и това му помогна. И аз давах лефакс и много ги запичаме през 4 дена правех или клизма с мелилакс или глицеракс свещички.
Имам мостра на Мелилакс от родилното, в краен случай ще я ползвам. Засега всичко е наред, днес малкият звяр даже се изходи два пъти, но предполагам, че е т.к. намалих от 5х1 на 3х1. Само сега да не почнат наново коликите, че ще се гръмна.

# 395
  • Мнения: 1 212
Аз много обичам гащеризончета за спане. Иначе съвсем като новородено използвах първия месец, два и после почнах да си го обличам с блузка/тениска и долнище, а гащеризончетата само за пижамка ги ползвам вече.
Според това как ти е удобно на теб, то има гащеризони и за 5 годишни Grinning

# 396
  • Мнения: 5 468
Аз давах Лефакс за коликите, но от него нямаше особен ефект и смених с Инфакол, от който имаше някакъв ефект. От него, обаче, сина ми се запече малко, а той и без това се изхожда рядко. Слава Богу, след около 40тия ден му минаха коликите и спрях капките. След това започна малко по-често да ака.

Въпросните капки Лефакс и Инфакол, заедно с Еспумизан и Саб Симплекс са с активна съставка Симетикон и от тях може да има запичане.

Скрит текст:
Относно бебешките неволи, наистина много бързо отминават и докато днес си уморен, изнервен и си мислиш, че едва ли не няма да отмине, утре вече си забравил, че бебето е имало колики или някакво друго неразположение и идва следващия период. С първото дете е нормално майката да е малко по-стресирана в бебешкия период, да приема всичко много навътре, а в някои ситуации дори да се отчайва. Затова като ме питат как е с две деца с малка разлика, аз казвам, че е уморително, но смятам, че по-трудно, от първите месеци с първото дете, няма-докато свикнеш, че вече си майка и, че се грижиш за друго същество. Оттам насетне всичко е по-лесно, защото се променя психическата нагласа, а тя е в основата на това как ще се чувстваме и колко ще ни е трудно. Сега второто не пропускам да го гушкам и целувам постоянно, защото знам, че много бързо ще порасне и вече няма да е бебе. Радвам се на всяка физиономия, всеки звук, който издаде и на всякакви дребни и дори идиотски неща(като пръцне, например Grinning )С дъщеря ми, като бебе, бях по-стресирана и пропусках да й се радвам достатъчно. Струваше ми се много трудно гледането на бебе, а сега като остана само с малкия, ми се струва егати лесното да си само с едно. Grinning Но човек си върви по пътя, ражда си децата, трупа опит и се учи от грешките си.

# 397
  • София
  • Мнения: 9 116
Просто се чудех като почне да пълзи, да сяда и да се изправя дали ще са му удобни. Сега е на 6+ месеца и само гащеризончета носи (летните варианти в момента) или/и боди, в зависимост от температурата навън.

# 398
  • Мнения: 35 140
Бодита и гащеризони с къси крачоли да удобни , защо не?

# 399
  • Варна
  • Мнения: 1 615
На мен ромпърите/гащеризоните ми бяха любимите дрешки за спане и въобще в първите месеци, синът ни е зимно бебе, а и като по-голям зимата спи с тях, защото чорапите падат до сутринта. Когато се затопли, беше на 5-6 месеца и вече слагах боди и панталонки или тениска и панталонки според това колко е горещо.
Колонката продължава да е хит, конвертирах от youtube към mp3 едни клипчета как правят животните със звуци, та вече има и образователна функция. Simple Smile И той мучи с нея. Simple Smile Трудно си задържа интереса към нещо, но тези книжки на Фют май ще са много добро решение, купих тази и му е много интересна, отваряме капачетата с възклицания и той ахка, често посяга към нея, та споделям, защото ми допадна много:

# 400
  • Мнения: 35 140
Колонката е моята най- добра приятелка Wink
Винаги, когато стане нервен, превъзбуди се - давам я. Целия квартал озвучава ( защото сам си контролира звука) , но не ми пука, защото става кротък и си слуша песни. И аз съм смъкнала звуците на животните. Wink
Неговите любими книги са едни на издателство Посоки , които са пъзели.

# 401
  • Мнения: 1 001
Каква е тази колонка? Blush

# 402
  • Варна
  • Мнения: 1 615
PeacockLove я беше споделила няколко страници по-напред, от този вид:
https://www.technopolis.bg/bg/Bluetooth-kolonki/Bluetooth-kolonk … S-CBTSP3/p/527357
Ние имаме отдавна такава, но доста по-голяма и сме му я давали за малко. Споделих на мъжа ми да купим малка за него, когато прочетох тук, той точно каза, че си го е мислил, та бързо се задействахме. Малкият харесва много това, че той може да си я управлява, търси си я постоянно. Аз съм доволна, че пак слуша любими песнички, без да е необходимо да ги пускам от компютър или телефон.

# 403
  • Мнения: 1 124
Здравейте, извинете ме ако въпроса ми не е по  темата, но се интересувам от тази чаша https://www.igra4kite.com/product/munchkin-nerazlivashcha-chasha-ss-slamka-296ml
Според вас завърта ли се капачето, за да се прибере сламката по някакъв начин?

# 404
  • Мнения: 35 140
Според мен си стърчи

Общи условия

Активация на акаунт