За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 485
  • 764
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 18 442
Бух пуснала днес-утре пак кръвни с ръчно диференциирано броене на левкоцити и ЦРП , за да се види какво е положението и дали не е вече бактериална инфекция. А как са гърло и уши?

# 601
  • Мнения: 172
Само е зачервено гърлото.
А и се очакваше се да има разстройство, а той е със запек?!

# 602
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Здравейте. Купували ли сте гащичките Молфикс и харесаха ли ви? Кое предпочитате - тип гащички или памперси? Благодаря. Приятен ден, момичета:)

# 603
  • Мнения: X
Аз отдавна вече купувам само памперси тип гащички и съм много доволна, бързо и лесно се слагат и махат. Но аз купувам на Памперс гащичките, Молфикс никога не съм купувала.
Във връзка с това да питам коя марка памперси са по-тънки като за лятото, защото с Памперс много й се запотява дупето след известно време, като сме на път например?

# 604
  • Мнения: 2 124
Pampers Pants са доста тънички, аз по-тънички не съм виждала.

Ние ползваме само гащи, тя въобще не ми позволява да й сложа обикновена пелена, аз гащи едва й обувам гоня я из цялата стая.

Към майчето с болното бебе, аз бих изследвала ПКК, ЦРП, ДКК,СУЕ и една урина.
Като най-важното е ЦРП-то да се види има ли някакъв възпалителен процес в организма.



# 605
  • Мнения: 5 468
Ние минахме на гащички Памперс, когато дъщеря ми започна много да се върти и слагането на памперса стана много трудно. От тях съм много доволна. На Молфикс сме пробвали само обикновените памперси и изобщо не ми харесаха. Помня, че бяха твърди и груби. Разбира се, всяка майка е доволна от различни продукти. Като цяло, след една възраст гащичките са по-удобни от памперса, защото се слагат и свалят много лесно, и са подходящи, когато детето вече сяда на гърне и не се налага да се отлепва, залепва и намества памперса.

# 606
  • Мнения: 296
Гащичките на Молфикс са доста по-добри от обикновените им пелени. Само тях ползвахме, но латика им е доста стегнат и се получава едно... 5 номер му стягат, 6ти са му големи. Сега сме д Памперс. Чух/четох някъде, че Лидл ще пускат/пуснали са гащички Лупилу. Някой знае ли нещо?

# 607
  • Мнения: 3 439
На Памперс и на Молфикс гащите са супер. На първите са по-тънки, има и премиум.

# 608
  • Мнения: 2 124
Премиума на Памперс много ми допадна, тънички и мекички и въобще не се отбелязват ластиците.

# 609
  • София
  • Мнения: 1 408
Мами, нахълтвам в темата с огромно притеснение и въпрос:
детето ми е на 5 год., миналия месец изкара бронхопневмония и лечение в болница, след това водих на двата контролни прегледа и всичко беше ок.вкъщи продъли с лечение с АБ вкл. до 23.07.
Тази сутрин в 9,30 ч, вдигна температура 38,6.Въпреки че не е редно дадох панадол една доза, слагах мокри компреси на челото.Гърлото е леко зачервено високо горе,точно зад език-пръснах тантум верде.
Та,много ми е притеснено в момента,т.к.и пневмонията започна със същите симптоми.
Някакви идеи,предположения?Иначе приготвям документите на детето да го водя на дежурен лекар или направо в Токуда.
Благодаря, на мами които ще пишат.

# 610
  • Мнения: 18 442
Вероятно е лепнал нещо вследствие на падналия имунитет след пневмонията. Аз бих завела в Токуда или 1ДКК. На дежурен лекар не бих (от тези, които поемат практиката на лл).

# 611
  • Мнения: 1 471
Гащичките на Молфикс са доста по-добри от обикновените им пелени. Само тях ползвахме, но латика им е доста стегнат и се получава едно... 5 номер му стягат, 6ти са му големи. Сега сме д Памперс. Чух/четох някъде, че Лидл ще пускат/пуснали са гащички Лупилу. Някой знае ли нещо?
Мисля, че бяха в тематична бебешка седмица гащичките на лупилу. В нашия филиал има все още кашони от тях, но не са при редовния асортимент. Към 20-Тина лв бяха, ама колко бр вътре не помня 🤔

# 612
  • София
  • Мнения: 1 408
Вероятно е лепнал нещо вследствие на падналия имунитет след пневмонията. Аз бих завела в Токуда или 1ДКК. На дежурен лекар не бих (от тези, които поемат практиката на лл).
Разгледах сайта на 1 дкк- но там е платено всичко без значение от възрастта, така ли?

# 613
  • Мнения: 18 442
Да, платено е. Но през уикенд и празнични дни е по-добрата алтернатива на дежурните лекари. В Токуда също освен ако нямате направление се плаща ако не бъркам.

# 614
  • Бургас
  • Мнения: 175
Здравейте!
Бебка е на 10 дни и вече с колики, мога ли да дам колийф?
И искам да попитам какво ви е мнението за ХИП Комбиотик понеже сега сме с него?

Общи условия

Активация на акаунт