Операция на щитовидна жлеза -17

  • 38 017
  • 762
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 350
Stoinav , все пак си потърси лекарско мнение, на със сигурност проф. Пандев би ви препоръчал да си изкарата бременността.

# 196
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Намерете си добър лекар да ви следи. Мисля, че спокойно можете да си изкарате безпроблемно бременността под лекарски контрол. Развитието е много бавно на този вид.

# 197
  • Мнения: 284
Благодаря момичета! Разбира се се ще ходя при лекар ходя при доц. Сечанов. Ами..с тая диагноза задължително ли трябва да се прави йодотерария?

# 198
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря момичета! Разбира се се ще ходя при лекар ходя при доц. Сечанов. Ами..с тая диагноза задължително ли трябва да се прави йодотерария?
Не. Ако няма нищо в лимфните възли не се прави терапия с йод.

# 199
  • Мнения: 284
Благодаря!

# 200
  • Мнения: 19
Здравейте! Днес направих и аз биопсията..излезе мт "степен 6 папиларна неоплазия" ..знам че трчбва да се оперира ами бременна съм в 4 месец..исках да попитам знае ли някой ако ще качам до крач на бременноста няма ди да се влоши ситуцията ( за сега нямам разсейки).. Мерси
Аз съм със същата диагноза от юни, не мисля да се оперирам. Проф. Пандев ме следи

# 201
  • Мнения: 2 495
Здравейте,
За операция съм,от 2014 г.съм с възли и проф.Пандев ме следи.Щеше да ме оперира преди година и нещо,но данните ли ми загуби,незнам,не се обади.Както и да е,родих преди 2 м.живо и здраво бебенце.ТСХ преди и по време на бременността ми е бил под 2.Сега забелязвам че гушата ми ужасно подута и ми създава дискомфорт,а и естетически ми е грозно....Кърмя бебето,според вас кога да търся професора за операция?

# 202
  • Мнения: 350
Bella_Sun - срещнете се с професора и без това нещата при него се случват бавно. Той ще ви каже кога. После ще комуникирате и чрез имейл.

# 203
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Всеки случай е индивидуален. Аз лично не бих седяла с това образование спокойна. Да не говорим, че моето беше 6 мм, а ми изрязаха над 10 лимфни възли. Така, че не е хубаво нещата да се оеднаквяват, защото не са еднакви при всички. Също така не бих дала съвет на никой да не се оперира. Всеки да си взима решенията сам.

# 204
  • Мнения: 774
Добро утро ,момичета извинявам се ,че нахлувам директно в темата с въпроси ,но съм доста притеснена и за това ви моля за мнение. Предстои ми биопсия . Имам възли един от които е 22мм,  насочиха ме към доктор Йордан Влахов от София мед. Много моля ако някой от вас е посещавал този лекар да сподели своето мнение. И от биопсията ме е страх. Дали боли , и изобщо налага ли се престой. Ще съм благодарна на всеки един от вас споделил мнение. Не искам много да протакам защото със сигурност мине ли време и ще се откажа. Желая ви хубав и успешен ден.

# 205
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Аз съм правила в ендокринологията в Майчин дом. Не е от най-приятните неща, но се изтърпява. При мен имаше дискомфорт при преглъщане 2 дни след това. Престой няма, поне в Майчин дом няма и упойка, на места съм чувала, че слагат нещо локално само.

# 206
  • Мнения: 290
Добро утро ,момичета извинявам се ,че нахлувам директно в темата с въпроси ,но съм доста притеснена и за това ви моля за мнение. Предстои ми биопсия . Имам възли един от които е 22мм,  насочиха ме към доктор Йордан Влахов от София мед. Много моля ако някой от вас е посещавал този лекар да сподели своето мнение. И от биопсията ме е страх. Дали боли , и изобщо налага ли се престой. Ще съм благодарна на всеки един от вас споделил мнение. Не искам много да протакам защото със сигурност мине ли време и ще се откажа. Желая ви хубав и успешен ден.
В никакъв случай не боли, просто е неприятно. Най-трудното ми беше да не преглъщам, защото в момента в който ми опънаха врата назад и кажаха "не преглъщай", устата ми започна да се пълни със слюнка с рекордна скорост Simple Smile) Имах дискомфорт поне 1-2 дни при преглъщане - усещаше се като много тъпа болка, даже болка е силна дума. 10ти дни след това си усещах някакви неща, но всичко заглъхва. Няма нищо страшно!

# 207
  • Мнения: 774
Благодаря ви момичета. Предполагам, че биопсия се взима от всички възли а не само от този уголемения.

# 208
  • Мнения: 284
Благодаря ви момичета. Предполагам, че биопсия се взима от всички възли а не само от този уголемения.

Изобщо не боли..осеща се някакъво бъркане с игла (аз дори упойна нямах само мазане с михлем ) ..после лекл пречи при прегльщането..ами не е кой знае какво. Аз имам 2 възела но биопсията правиха само от един( то доктор преценя) .

# 209
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Чак пък изобщо.., не е приятно, болка и дискомфорт има, но се издържа като нямаш избор. При мен 1 възел поне 15 мин го гледаха и 10 го биопсираха, нямам идея защо толкова време.

Общи условия

Активация на акаунт