Операция на щитовидна жлеза -17

  • 36 065
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ти глухарче! Определено ми е по-спокойно като чувам добри отзиви. Ти мина ли радио йодна терапия? Ще споделиш ли опит? На мен ми предстои и сцинтеграфия, която май се прави след това (За да покаже къде се е натрупал йода-което обикновено е в разсрйките, ако съм разбрала правилно).

Да, минах в Терапията. Общо взето пиеш една капсула и няколко дни си там затворен и пиеш много вода, смучеш лимони и дъвчиш дъвки. Нищо не съм усетила като неудобнство или дискомфорт. Единствено е кофти, че трябва седмица-две да пазиш близките си след това, особено ако има деца или бременни. Сцинтиграфията и тя не е нищо особено само страха от резултата е в повече. На първата сцинти винаги светват участъци, да си знаеш. Има останки от щитовидната винаги от операцията, които привличат йода и светват, това обаче не значи нищо. По-важна е следващата сцинтиграфия, която трябва да покаже каква работа е свършил йода.

# 676
  • Мнения: 53
Благодаря, а ти веднъж ли си я правила и през какъв период е тази сцинтеграфия... какво следва след като светне всичко? Аз съм на 36 и все още нямаме деца, но много би ни се искало... някак си не искам да си представям стандартната картина на онкоболна...

# 677
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря, а ти веднъж ли си я правила и през какъв период е тази сцинтеграфия... какво следва след като светне всичко? Аз съм на 36 и все още нямаме деца, но много би ни се искало... някак си не искам да си представям стандартната картина на онкоболна...

Глупости. Ако се мислиш за болна ще бъдеш болна. Напълно здрави сме след операцията!
Две сцинтиграфии съм правила. По време на лечението и 6 месеца след нея. Втората ми беше напълно чиста.
До колкото знам година след йода може да се забременява.

# 678
  • Мнения: 894
Благодаря, а ти веднъж ли си я правила и през какъв период е тази сцинтеграфия... какво следва след като светне всичко? Аз съм на 36 и все още нямаме деца, но много би ни се искало... някак си не искам да си представям стандартната картина на онкоболна...

Глупости. Ако се мислиш за болна ще бъдеш болна. Напълно здрави сме след операцията!
Две сцинтиграфии съм правила. По време на лечението и 6 месеца след нея. Втората ми беше напълно чиста.
До колкото знам година след йода може да се забременява.
Да, година след йода може. Но обикновено тогава се прави контролна сцинтиграфия и след нея, макар и там да е малка дозата йод, пак се чака година.

# 679
  • Мнения: 53
Благодаря ви за куража 💋 По природа не  съм от хленчещите,но малко ми падна гарда последно време и имах нужда от тези думи. Все още не съм раждала и се надявам, че няма да е мираж...

# 680
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На всички ни в началото гарда никакъв го нямаше...

# 681
  • Мнения: 53
В 1я момент пълен шок и ужас.... после си  продължаваш напред с мъничките дупки и липса на добро настроение понякога... предстоят много промени, но всичко по реда си , нали 😁 Не съм си мислела, че така лесно ще спра да пуша- още в болницата приключих. Страх ме е дали ще успея да оздравя и имам деца. Също не обичам да завися от хора и обстоятелства,  а сега се сблъскам всеки ден с абсурдната ни здравна система и заплатаджии. В общи линии ме влудяват някои неща  - не малко в нашата реалност и се чудя можем ли да оздравеем в средата, в която сме се разболели...

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
В 1я момент пълен шок и ужас.... после си  продължаваш напред с мъничките дупки и липса на добро настроение понякога... предстоят много промени, но всичко по реда си , нали 😁 Не съм си мислела, че така лесно ще спра да пуша- още в болницата приключих. Страх ме е дали ще успея да оздравя и имам деца. Също не обичам да завися от хора и обстоятелства,  а сега се сблъскам всеки ден с абсурдната ни здравна система и заплатаджии. В общи линии ме влудяват някои неща  - не малко в нашата реалност и се чудя можем ли да оздравеем в средата, в която сме се разболели...
Разболях се след раждането на детето.Раждането отключи заболяванията.Съпругът ми мило ми каза да си ходя по лекари или да умирам,нямал нужда от болна жена.Събра си багажа.И понеже имам доста заболявания,не мога да се издържам сама,живея с детето при родителите си.Баща ми си проклина съдбата,нямало хора като нас.
От работа ме освобождаваха на няколко пъти,не ме назначават вече по специалността заради болничните.Нарушавала съм работния процес.
Майка ми твърдеше,че съм некадърна и не се справям с работа си.Затова ме освобождавали.Докато не получи сериозни заболявания и не я освободиха от работа.За неин късмет,след пенсия.
Всеки месец се сблъсквам с безумията и абсурдите в здрвната система.На всичкото отгоре съм и алергична към лекарства,които според лекарите трябва да пия.
Резултат-наскоро имах нужда от прием в отделение,в две частни болници отказаха.В третата ме взеха,но съм получила анафилаксия от упойката.Не съм дишала известно време,събудих се със синьо лице със спукани капиляри.Дори не ми казаха какво са ми сложили,аз казах към какво съм алергична.
Написали са в епикризата:Настъпили усложнения:Няма.

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 13:33 от mariqivanova799

# 683
  • Варна
  • Мнения: 10 493
В 1я момент пълен шок и ужас.... после си  продължаваш напред с мъничките дупки и липса на добро настроение понякога... предстоят много промени, но всичко по реда си , нали 😁 Не съм си мислела, че така лесно ще спра да пуша- още в болницата приключих. Страх ме е дали ще успея да оздравя и имам деца. Също не обичам да завися от хора и обстоятелства,  а сега се сблъскам всеки ден с абсурдната ни здравна система и заплатаджии. В общи линии ме влудяват някои неща  - не малко в нашата реалност и се чудя можем ли да оздравеем в средата, в която сме се разболели...

Ще оздравееш, ако съзнанието ти го позволи. Да някои неща трябва да промениш, може би трябва да станеш една идея по-голям егоист и да поставиш себе си на първо място. Да се глезиш повече, да почиваш, да се забавляваш...
Всичко ще дойде на мястото си, трябва време. Трябва да приемеш информацията, да я смелиш и да се изправиш срещу страховете си.
Относно децата, има доста моммичета в темата, които си износиха и родиха здрави деца. Имаме и с близнаци.

# 684
  • Мнения: 53
Разболях се след раждането на детето.Раждането отключи заболяванията.Съпругът ми мило ми каза да си ходя по лекари или да умирам,нямал нужда от болна жена.Събра си багажа.И понеже имам доста заболявания,не мога да се издържам сама,живея с детето при родителите си.Баща ми си проклина съдбата,нямало хора като нас.
От работа ме освобождаваха на няколко пъти,не ме назначават вече по специалността заради болничните.Нарушавала съм работния процес.
Майка ми твърдеше,че съм некадърна и не се справям с работа си.Затова ме освобождавали.Докато не получи сериозни заболявания и не я освободиха от работа.За неин късмет,след пенсия.
Всеки месец се сблъсквам с безумията и абсурдите в здрвната система.На всичкото отгоре съм и алергична към лекарства,които според лекарите трябва да пия.
Резултат-наскоро имах нужда от прием в отделение,в две частни болници отказаха.В третата ме взеха,но съм получила анафилаксия от упойката.Не съм дишала известно време,събудих се със синьо лице със спукани капиляри.Дори не ми казаха какво са ми сложили,аз казах към какво съм алергична.
Написали са в епикризата:Настъпили усложнения:Няма.
[/quote]
Признавам, че ме накара да се засрамя и да съм благодарна за всички около мен. Не ти е лесно , няма спор. Стискам палци да укрепнеш и пребориш болестите, за да бъдеш независима и щастлива 🙂

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Благодаря.Дано се оправя.
Дано и ти се оправиш и имаш деца!
Вече имам липса на щитовидна жлеза и матка и яйчници.Всеки орган,който е премахнат,е голям шок за организма.
Не съм искала да те засрамя,извинявай,ако е прозвучало така.Исках да кажа,че в тази държава никой не прави нищо за хората,които имат сериозни заболявания.И тези хора искат да имат семейства,да си отгледат децата.
ТЕЛК 56%Пенсия до преди месец,186 лв Лекарства+изследвания на месец над 200 лв
Оставят хората с проблеми на милостта на близките им.
Преди ИП работех почасово.Сега няма работа,а да тръгна да се конкурирам със здравите хора,абсурд.Само докато вървя в жегите се задъхвам,почервенявам,лее се пот на потоци.Не виждам друг човек така,неудобно ми е по рейсове и магазини.И зимата е така,лятото е кошмар.
Ходих на интервю за работа едно лято,вървях.Решиха,че ми е лошо,искаха да легна.Аз в притеснението си,че съм червена и потна,съвсем се изчервих и направо бях като полята с голямо количество вода.Хайде,сега с маска не личи,че нямам зъби.Тогава нямаше маски.
Тогава на интервюто всичко мина много добре,щях уж да започвам.Предупредих,че съм с ТЕЛК.Ок,било добре,че съм казала.Обадиха се,че не съм одобрена.
От бюрото по труда предлагат за хора с ТЕЛК смешни неща.Да редя бонбони в захарен завод.Ок,отидох.Жената беше потресена,че съм с образование,а ме изпращат на толкова ниско квалифицирана работа.Била тежка,не била за човек с ТЕЛК.А от бюрото казаха,че е заявка за човек с ТЕЛК.Вероятно няма да разбера къде е била повредата.
Оператор на компютър 4 часа на ден.3 лв на час???Първо реших,че не съм разбрала добре.
И още по-абсурни предложения.

# 686
  • Мнения: 53
Съчувствам ти и знам, че от 1во лице е в пъти по-трудно и невъзможно. Аз откакто се занимавам , всеки ден искам да емигрирам... Партньорът ми ме подкрепя и се опитва  да ме разубеди, но дано всичко е наред и се оправя, защото наистина не се издържа така. И дори не говорим за психическото ни здраве-то на последно място...

# 687
  • Мнения: 3
FlushedЗдравейте, момичета! Преди 3 години започнах да следя темата, но едва сега се включвам. Виждам, колко сте полезни ена на друга и как историите ви и иформацията дават кураж на другите - браво на вас!
Да ви разкажа моята история - при рутинен преглед откриват подозрителен възел, следва биопсия 11.2017, резултата е суспекция за папиларен карцином. Междувременно си пускам калцитонин по препоръка на проф. Пандев, който излиза 35 (норма 6 или 10 зависи от лабораторията). Панирах се и се реших на операция. Оперираха ме края на 2017, премахвайки цялата жлеза. Потвърдиха диагнозата при хисологията. Оперира ме Ганчев в ендокринологията в София. Въпреки, че имах и тогава няколко лимфни възела в близост, той не ги махна - така и не разбрах защо....При по-нататъшно проследяване пак там от доц. Шинков само няколко месеца след операцията започнаха да ми говорят, че тези лимфни възли са много подозрителни и трябва да направя повторна биопсия. Аз се притеснявам от биопсиите, защото те са бомба със закъснител и ако не планираш операция след това не се знае, какво и как може да разбутат - лично мое мнение. Затова отказвах с идеята, че не може хирургът да ги е видял, че са подозрителни и да ги е оставил. Междувременно калцитонът в кръвта пада от 35 на 15-20. Шинков отрича да е свързано с медуларен карцином, защото можело така да си е увеличен, заради самото заболяване на жлезата и хистологията е категорична, че е папиларен. Така минават 2 години и това лято калцитонина ми се качва на 30. Аз се решавам на биопсия - тя не отчита наличие на ракови клетки. За съжаление обаче правят и пунктат на калцитонин от самата биопсия и той показва 3500! Е тогава се сещат, че можело да съм имала едновременно и двата вида Anguished и сега медуларния да е метастаирал. Направо ме закопаха. Недоглеждане ли е, късмет ли е не знам! Има ли някоя от вас с подобен случай?
Насочиха ме за тотална лимфна дисекция при проф. Димов в Пловдив. Четох противоречиви мнения? Какъв е скорошния ви опит при него за лимфна дисекция?
Багодаря и извинявайте за дългия пост.

# 688
  • Мнения: 894
FlushedЗдравейте, момичета! Преди 3 години започнах да следя темата, но едва сега се включвам. Виждам, колко сте полезни ена на друга и как историите ви и иформацията дават кураж на другите - браво на вас!
Да ви разкажа моята история - при рутинен преглед откриват подозрителен възел, следва биопсия 11.2017, резултата е суспекция за папиларен карцином. Междувременно си пускам калцитонин по препоръка на проф. Пандев, който излиза 35 (норма 6 или 10 зависи от лабораторията). Панирах се и се реших на операция. Оперираха ме края на 2017, премахвайки цялата жлеза. Потвърдиха диагнозата при хисологията. Оперира ме Ганчев в ендокринологията в София. Въпреки, че имах и тогава няколко лимфни възела в близост, той не ги махна - така и не разбрах защо....При по-нататъшно проследяване пак там от доц. Шинков само няколко месеца след операцията започнаха да ми говорят, че тези лимфни възли са много подозрителни и трябва да направя повторна биопсия. Аз се притеснявам от биопсиите, защото те са бомба със закъснител и ако не планираш операция след това не се знае, какво и как може да разбутат - лично мое мнение. Затова отказвах с идеята, че не може хирургът да ги е видял, че са подозрителни и да ги е оставил. Междувременно калцитонът в кръвта пада от 35 на 15-20. Шинков отрича да е свързано с медуларен карцином, защото можело така да си е увеличен, заради самото заболяване на жлезата и хистологията е категорична, че е папиларен. Така минават 2 години и това лято калцитонина ми се качва на 30. Аз се решавам на биопсия - тя не отчита наличие на ракови клетки. За съжаление обаче правят и пунктат на калцитонин от самата биопсия и той показва 3500! Е тогава се сещат, че можело да съм имала едновременно и двата вида Anguished и сега медуларния да е метастаирал. Направо ме закопаха. Недоглеждане ли е, късмет ли е не знам! Има ли някоя от вас с подобен случай?
Насочиха ме за тотална лимфна дисекция при проф. Димов в Пловдив. Четох противоречиви мнения? Какъв е скорошния ви опит при него за лимфна дисекция?
Багодаря и извинявайте за дългия пост.
Еее, за първи път чувам, че може да имаш и двата видя. Махай всичко и играй на чисто. Хвалят го предимно Димов (знаеш, че за всеки специалист има и положителни и отрицателни мнения, затова казвам предимно). Аз бях с папиларен и много пакети лимфни метастази, оперирах се при Сечанов, месец след това и преди йода на ехограф Шинков видя, че имам неотстранени и големи лимфни метастази. Реоперирах се чак година и половина по-късно, защото държах Пандев да направи лимфната дисекция, беше почти 6 часова операция. Надявам се да съм приключила със случая!
Пожелавам ти успех и с увереност да се спреш на хирурга, на който да се довериш!

# 689
  • Мнения: 53
На мен ми махнаха 2 лимфни възела заедно със щ.ж., т.к. при биопсията се откри съдържание на тиреоглобулин над 5000 и бяха сигурни ,че е метастази от възела в щ.ж. Съгласна съм с теб за биопсията. Аз много четох и знаех, че направя ли я , ще трябва да се действа бързо. Всички клетки плуват в лимфа и ако има патогени нещата се случват много бързо според мен.Лошото е, че очаквах да я организирам бързо операцията, но с тази пандемия минаха 2м.Надявам се да не се отрази, но времето ще покаже. Когато търсех хирург се колебах между Пандев и Сечанов -като че ли за тях най-добри отзиви намерих. Избрах доц.Сечанов, т.к. прави планови прегледи и операции и в Бургас, което ми е значително по-близо и удобно. Освен това част от операцията се поема от НЗОК.

Общи условия

Активация на акаунт